Results for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | 1:25.30 | |||||||
JGI Svømning | 1:27.81 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 1:26.83 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:29.50 | |||||||||
3 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | 1:27.69 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:29.90 | |||||||||
4 | Nicolas Christiansen | 2007 | 1:30.13 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:29.49 | |||||||||
5 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 1:31.36 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:35.86 | |||||||||
6 | Loui Krag | 2007 | 1:31.54 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:37.27 | |||||||||
7 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | 1:37.04 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:43.08 | |||||||||
8 | August Due | 2007 | 1:37.16 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:44.94 | |||||||||
9 | Vitus Skovbjerg | 2007 | 1:37.39 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.67 | |||||||||
10 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 1:39.98 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.41 | |||||||||
11 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 1:40.56 | |||||||
JGI Svømning | 1:35.02 | |||||||||
12 | Rasmus Reedtz-Runge | 2007 | 1:40.71 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:43.58 | |||||||||
13 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 1:43.02 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:37.21 | |||||||||
14 | David Knudsen | 2007 | 1:46.56 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:42.57 | |||||||||
- | Theodor Heinemann | 2007 | DSQ | Ej fort. bevæg 50 m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.80 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Moefelt | 2006 | 1:26.00 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.90 | |||||||||
2 | Christian Nimb | 2006 | 1:26.07 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.65 | |||||||||
3 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 1:28.42 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.21 | |||||||||
4 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 1:28.49 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.06 | |||||||||
5 | David Johannes Dahl | 2006 | 1:30.16 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.85 | |||||||||
5 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 1:30.16 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:29.97 | |||||||||
7 | August Emil K. Clausen | 2006 | 1:33.01 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.32 | |||||||||
8 | Maximillian Udar | 2006 | 1:33.54 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.72 | |||||||||
9 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 1:34.22 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.86 | |||||||||
10 | Anders W. Pedersen | 2006 | 1:35.19 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:39.23 | |||||||||
11 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 1:35.29 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:36.97 | |||||||||
12 | Tore Krogh | 2006 | 1:35.84 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.64 | |||||||||
13 | Jonathan Kristensen | 2006 | 1:36.80 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:38.26 | |||||||||
14 | Emil Koch Juhl | 2006 | 1:39.06 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:45.23 | |||||||||
15 | Cornelis Colmorten | 2006 | 1:42.25 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:42.83 | |||||||||
- | Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.78 | |||||||||
- | Daniel Skyt | 2006 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:37.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |