Results for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 07:23 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 35.73 | ||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.82 | ||||||
3 | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 35.86 | ||||||
4 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 36.02 | ||||||
5 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.13 | ||||||
6 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 36.17 | ||||||
7 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 36.25 | ||||||
8 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.42 | ||||||
9 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 36.43 | ||||||
10 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 36.46 | ||||||
11 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 36.85 | ||||||
12 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 36.91 | ||||||
13 | Line L. Antvorskov | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 37.25 | ||||||
14 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 37.62 | ||||||
15 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 37.68 | ||||||
16 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 38.23 | ||||||
17 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 38.39 | ||||||
18 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 38.45 | ||||||
19 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 38.46 | ||||||
20 | Isabella Christensen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 38.70 | ||||||
21 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.76 | ||||||
22 | Alberte Lysdahl | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 38.79 | ||||||
23 | Ea Lund | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 38.82 | ||||||
24 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.07 | ||||||
25 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.42 | ||||||
26 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.55 | ||||||
27 | Caroline Terney | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 39.61 | ||||||
28 | Marcela F. Kristensen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 39.63 | ||||||
28 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 39.63 | ||||||
30 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.73 | ||||||
31 | Caroline Tarp | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 39.77 | ||||||
32 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.93 | ||||||
33 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 40.09 | ||||||
34 | Katja Daniella Aggersbøl | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 40.38 | ||||||
35 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 40.52 | ||||||
36 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 40.69 | ||||||
37 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.99 | ||||||
38 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 41.16 | ||||||
39 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.68 | ||||||
40 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 41.94 | ||||||
40 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 41.94 | ||||||
42 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.27 | ||||||
43 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 42.33 | ||||||
44 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 42.36 | ||||||
45 | Mille Frydenlund Hansen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 42.72 | ||||||
46 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.83 | ||||||
47 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.96 | ||||||
48 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 43.71 | ||||||
49 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.98 | ||||||
50 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 44.40 | ||||||
51 | Andrea Witt Qvist | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 44.59 | ||||||
52 | Iben Karlsmark | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 45.39 | ||||||
53 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 45.93 | ||||||
54 | Alesha Azman | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 46.44 | ||||||
55 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.50 | ||||||
56 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 47.04 | ||||||
57 | Pauline Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 47.86 | ||||||
58 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 49.24 | ||||||
59 | Rosalind Walker | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.73 | ||||||
60 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.28 | ||||||
61 | Fiona Bergqvist | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 52.31 | ||||||
62 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 52.76 | ||||||
- | Roos Klep | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:23 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 07:24 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 30.88 | ||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 31.12 | ||||||
3 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 31.28 | ||||||
4 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.79 | ||||||
5 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.11 | ||||||
6 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | JGI Svømning | 33.16 | ||||||
7 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 33.44 | ||||||
8 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 33.84 | ||||||
9 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 33.93 | ||||||
10 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.08 | ||||||
11 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 34.13 | ||||||
12 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.18 | ||||||
13 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 34.28 | ||||||
14 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 34.39 | ||||||
15 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 34.53 | ||||||
16 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.59 | ||||||
17 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 34.73 | ||||||
18 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 34.78 | ||||||
19 | Albert Palmus | 2007 | JGI Svømning | 34.96 | ||||||
20 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.99 | ||||||
21 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.29 | ||||||
22 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.39 | ||||||
23 | Albert Skov Andersen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 35.49 | ||||||
24 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.60 | ||||||
25 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.84 | ||||||
26 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.86 | ||||||
27 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 36.16 | ||||||
28 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 36.17 | ||||||
29 | Anders W. Pedersen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.22 | ||||||
29 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 36.22 | ||||||
31 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 36.41 | ||||||
32 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 36.55 | ||||||
33 | Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.66 | ||||||
34 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.80 | ||||||
35 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.93 | ||||||
36 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 37.37 | ||||||
37 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 37.38 | ||||||
38 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.39 | ||||||
39 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 37.47 | ||||||
40 | Alexandros Stoev | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 37.64 | ||||||
41 | August Carstensen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 37.75 | ||||||
42 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 37.86 | ||||||
43 | Rasmus Reedtz-Runge | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 37.87 | ||||||
44 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 38.25 | ||||||
45 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.48 | ||||||
46 | Hannibal Wamberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.68 | ||||||
47 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | 38.78 | ||||||
47 | Valdemar Granic | 2006 | Roskilde Svømning | 38.78 | ||||||
49 | Anton Seerinsen | 2007 | Roskilde Svømning | 38.83 | ||||||
49 | Jonathan Kristensen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 38.83 | ||||||
51 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.87 | ||||||
52 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 39.01 | ||||||
52 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.01 | ||||||
52 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.01 | ||||||
55 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.51 | ||||||
56 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.29 | ||||||
57 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 40.41 | ||||||
58 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 40.52 | ||||||
59 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 40.69 | ||||||
60 | Daniel Skyt | 2006 | Roskilde Svømning | 41.07 | ||||||
61 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.08 | ||||||
62 | David Knudsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 41.26 | ||||||
63 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 41.51 | ||||||
64 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.58 | ||||||
65 | Victor Heinemann | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.98 | ||||||
66 | Theodor Heinemann | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.38 | ||||||
67 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.44 | ||||||
68 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 43.99 | ||||||
69 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.97 | ||||||
70 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 45.52 | ||||||
71 | Alexander Chamberlain | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 46.98 | ||||||
72 | Nikolaj Keis Jepsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 49.16 | ||||||
73 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.12 | ||||||
- | Harald Vitus Pedersen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mark Nielsen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:24 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 1:29.56 | |||||||
Herlev Svømning | 1:40.64 | |||||||||
2 | Lucca Frydendahl | 2008 | 1:32.59 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:43.34 | |||||||||
3 | Alma Geneser | 2008 | 1:47.29 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:51.27 | |||||||||
4 | Karla Rekling | 2008 | 1:49.94 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:47.02 | |||||||||
5 | Kornelia Eg | 2008 | 1:50.17 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:00.02 | |||||||||
6 | Caroline Liechti | 2008 | 1:59.61 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:55.11 | |||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 1:28.95 | MD1 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.98 | |||||||||
2 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 1:28.95 | MD2 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.46 | |||||||||
3 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 1:31.79 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.61 | |||||||||
4 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 1:34.17 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:35.04 | |||||||||
5 | Julie Hovmand | 2007 | 1:36.14 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:36.65 | |||||||||
6 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 1:36.47 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:38.32 | |||||||||
7 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 1:37.83 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.69 | |||||||||
8 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 1:39.34 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.27 | |||||||||
9 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 1:40.75 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:42.83 | |||||||||
10 | Mathilde Kristensen | 2007 | 1:40.94 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:47.57 | |||||||||
11 | Helene Heegaard | 2007 | 1:41.48 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:48.43 | |||||||||
12 | Line Appel | 2007 | 1:41.84 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:43.91 | |||||||||
13 | Christine Dalsgaard | 2007 | 1:42.02 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:44.37 | |||||||||
14 | Silvia Martinsen | 2007 | 1:42.40 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:46.02 | |||||||||
15 | Lærke Victoria Jørgensen | 2007 | 1:42.78 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:57.38 | |||||||||
16 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | 1:43.10 | |||||||
JGI Svømning | 1:51.10 | |||||||||
17 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 1:43.18 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:48.06 | |||||||||
18 | Molly Borchorst | 2007 | 1:43.45 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:43.42 | |||||||||
19 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 1:44.81 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:47.32 | |||||||||
20 | Silje Sørensen | 2007 | 1:45.90 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:47.53 | |||||||||
21 | Natasja Boesgaard | 2007 | 1:46.93 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:42.38 | |||||||||
22 | Caroline Tarp | 2007 | 1:48.25 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:50.55 | |||||||||
23 | Alberte Lysdahl | 2007 | 1:52.69 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:46.86 | |||||||||
24 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 1:53.80 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:02.67 | |||||||||
25 | Patricia Christensen | 2007 | 1:56.30 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:05.09 | |||||||||
26 | Melanie Arentoft Petersen | 2007 | 2:03.57 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:23.80 | |||||||||
- | Viktoria Larsen | 2007 | DNS | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:58.70 | |||||||||
- | Caroline Haugland | 2007 | DSQ | Mave eft. 50 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:43.64 | |||||||||
- | K-Lee Hansen | 2007 | DSQ | Svøm mave 75 m | ||||||
JGI Svømning | 1:39.69 | |||||||||
- | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:48.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | 1:25.30 | |||||||
JGI Svømning | 1:27.81 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 1:26.83 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:29.50 | |||||||||
3 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | 1:27.69 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:29.90 | |||||||||
4 | Nicolas Christiansen | 2007 | 1:30.13 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:29.49 | |||||||||
5 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 1:31.36 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:35.86 | |||||||||
6 | Loui Krag | 2007 | 1:31.54 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:37.27 | |||||||||
7 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | 1:37.04 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:43.08 | |||||||||
8 | August Due | 2007 | 1:37.16 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:44.94 | |||||||||
9 | Vitus Skovbjerg | 2007 | 1:37.39 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.67 | |||||||||
10 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 1:39.98 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.41 | |||||||||
11 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 1:40.56 | |||||||
JGI Svømning | 1:35.02 | |||||||||
12 | Rasmus Reedtz-Runge | 2007 | 1:40.71 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:43.58 | |||||||||
13 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 1:43.02 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:37.21 | |||||||||
14 | David Knudsen | 2007 | 1:46.56 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:42.57 | |||||||||
- | Theodor Heinemann | 2007 | DSQ | Ej fort. bevæg 50 m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.80 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Moefelt | 2006 | 1:26.00 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.90 | |||||||||
2 | Christian Nimb | 2006 | 1:26.07 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.65 | |||||||||
3 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 1:28.42 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.21 | |||||||||
4 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 1:28.49 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.06 | |||||||||
5 | David Johannes Dahl | 2006 | 1:30.16 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.85 | |||||||||
5 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 1:30.16 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:29.97 | |||||||||
7 | August Emil K. Clausen | 2006 | 1:33.01 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.32 | |||||||||
8 | Maximillian Udar | 2006 | 1:33.54 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.72 | |||||||||
9 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 1:34.22 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.86 | |||||||||
10 | Anders W. Pedersen | 2006 | 1:35.19 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:39.23 | |||||||||
11 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 1:35.29 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:36.97 | |||||||||
12 | Tore Krogh | 2006 | 1:35.84 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.64 | |||||||||
13 | Jonathan Kristensen | 2006 | 1:36.80 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:38.26 | |||||||||
14 | Emil Koch Juhl | 2006 | 1:39.06 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:45.23 | |||||||||
15 | Cornelis Colmorten | 2006 | 1:42.25 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:42.83 | |||||||||
- | Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.78 | |||||||||
- | Daniel Skyt | 2006 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:37.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | 51.07 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.32 | |||||||||
2 | Anne-Maj Framke | 2008 | 51.44 | MD1 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 55.55 | |||||||||
2 | Laura Bach Mindested | 2008 | 51.44 | MD2 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 57.10 | |||||||||
4 | Sofie Leidecker | 2008 | 52.47 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 58.95 | |||||||||
5 | Ellen Lunn | 2008 | 53.42 | MD4 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 53.91 | |||||||||
5 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 53.42 | MD3 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.39 | |||||||||
7 | Augusta Blom | 2008 | 54.09 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.72 | |||||||||
8 | Caroline Liechti | 2008 | 54.49 | MD6 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 53.47 | |||||||||
8 | Silje Rasmussen | 2008 | 54.49 | MD5 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 55.27 | |||||||||
10 | Mille Frydenlund Hansen | 2008 | 54.79 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 56.79 | |||||||||
11 | Simone Stenberg | 2008 | 55.18 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 57.87 | |||||||||
12 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 59.15 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.99 | |||||||||
13 | Louise Olsen | 2008 | 1:00.25 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:02.64 | |||||||||
14 | Laura Raahauge | 2008 | 1:04.08 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.65 | |||||||||
- | Sofie Lykke | 2008 | DSQ | Indslag 1 hånd | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:00.87 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Nørgaard | 2007 | 44.06 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 47.46 | |||||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | 46.21 | MD2 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.22 | |||||||||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 46.21 | MD1 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.94 | |||||||||
4 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 47.14 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.59 | |||||||||
5 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 47.59 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 51.39 | |||||||||
6 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 48.35 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.20 | |||||||||
7 | Emilie Dommer | 2007 | 48.80 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 52.92 | |||||||||
8 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 50.45 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 51.47 | |||||||||
9 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 50.80 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.45 | |||||||||
10 | Ea Lund | 2007 | 51.23 | MD1 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.75 | |||||||||
10 | Naya Høi Greve | 2007 | 51.23 | MD2 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 52.12 | |||||||||
12 | Anna Powers | 2007 | 52.11 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.71 | |||||||||
13 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 53.13 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 57.21 | |||||||||
14 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | 53.53 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 54.40 | |||||||||
15 | Katharina Zobel | 2007 | 54.20 | |||||||
Herlev Svømning | 58.33 | |||||||||
16 | Mira Capito | 2007 | 54.23 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 55.01 | |||||||||
17 | Silvia Martinsen | 2007 | 55.33 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.69 | |||||||||
18 | Cecilie Lindhardt | 2007 | 55.64 | |||||||
JGI Svømning | 1:02.41 | |||||||||
18 | Kristine Dupont | 2007 | 55.64 | |||||||
Herlev Svømning | 53.18 | |||||||||
20 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 55.66 | |||||||
Herlev Svømning | 58.69 | |||||||||
21 | Melanie Arentoft Petersen | 2007 | 55.67 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 57.25 | |||||||||
22 | Marcela F. Kristensen | 2007 | 55.71 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 57.77 | |||||||||
23 | Iben Karlsmark | 2007 | 56.51 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 57.46 | |||||||||
23 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 56.51 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 55.53 | |||||||||
25 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 56.92 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.78 | |||||||||
26 | Line Appel | 2007 | 57.11 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 58.66 | |||||||||
27 | Andrea Witt Qvist | 2007 | 1:00.49 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.42 | |||||||||
- | Anne-Sofie Griger Bakbøl | 2007 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 56.59 | |||||||||
- | Emmely Strandbygaard | 2007 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 59.32 | |||||||||
- | Alberte Lysdahl | 2007 | DSQ | 1 hånd i vend 25m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.17 | |||||||||
- | Isabella Christensen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Allerød | 57.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 47.98 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.53 | |||||||||
2 | Frederik Isaksen | 2007 | 48.03 | |||||||
Roskilde Svømning | 47.84 | |||||||||
3 | Marcus Munk | 2007 | 49.03 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 52.40 | |||||||||
4 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 49.11 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.60 | |||||||||
5 | Albert Palmus | 2007 | 50.76 | |||||||
JGI Svømning | 54.39 | |||||||||
6 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 50.99 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.35 | |||||||||
7 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 51.06 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 54.72 | |||||||||
8 | Loui Krag | 2007 | 51.39 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 53.27 | |||||||||
9 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 52.01 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 54.23 | |||||||||
10 | Rasmus Edske | 2007 | 52.26 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.29 | |||||||||
11 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | 53.37 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 54.41 | |||||||||
12 | Lucas Linderoth | 2007 | 53.58 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 56.19 | |||||||||
13 | Victor Rønne | 2007 | 53.64 | |||||||
Herlev Svømning | 59.81 | |||||||||
14 | Alexandros Stoev | 2007 | 54.19 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.01 | |||||||||
15 | Oscar David Morthorst | 2007 | 54.88 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.16 | |||||||||
16 | Andreas Bendtsen | 2007 | 54.96 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 57.64 | |||||||||
17 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 54.99 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.00 | |||||||||
18 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 57.25 | |||||||
JGI Svømning | 56.73 | |||||||||
19 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 57.90 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.65 | |||||||||
- | Jonathan van der Rijt | 2007 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 57.03 | |||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | 42.45 | |||||||
Herlev Svømning | 45.48 | |||||||||
2 | Hector Kaltoft | 2006 | 42.53 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 45.41 | |||||||||
3 | August Taul | 2006 | 42.71 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.70 | |||||||||
4 | Alexander Nørby | 2006 | 43.17 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.54 | |||||||||
5 | Johannes Framke | 2006 | 43.95 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 46.30 | |||||||||
6 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 44.02 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 49.69 | |||||||||
7 | Magnus Jacobsen | 2006 | 44.62 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 45.42 | |||||||||
8 | Frederik Gersby | 2006 | 45.63 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 46.71 | |||||||||
9 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 46.55 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.80 | |||||||||
10 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 47.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 55.42 | |||||||||
11 | Linus Heinrichsen | 2006 | 48.33 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.86 | |||||||||
12 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 49.05 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.48 | |||||||||
13 | Tore Krogh | 2006 | 49.36 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.03 | |||||||||
14 | Morten Hemmingsen | 2006 | 50.36 | |||||||
Roskilde Svømning | 48.22 | |||||||||
15 | Valdemar Granic | 2006 | 51.39 | |||||||
Roskilde Svømning | 51.54 | |||||||||
16 | Daniel Skyt | 2006 | 51.54 | |||||||
Roskilde Svømning | 55.22 | |||||||||
17 | Linus Norby Larsson | 2006 | 53.69 | |||||||
Herlev Svømning | 1:50.89 | |||||||||
18 | Noah Sanchez | 2006 | 56.73 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.12 | |||||||||
- | Harald Vitus Pedersen | 2006 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 57.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucca Frydendahl | 2008 | 1:30.32 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:33.68 | |||||||||
2 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 1:34.18 | |||||||
Herlev Svømning | 1:49.41 | |||||||||
3 | Tess van der Laan | 2008 | 1:42.70 | MD1 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:49.03 | |||||||||
4 | Marie Moesgaard | 2008 | 1:42.70 | MD2 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:49.56 | |||||||||
5 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 1:45.82 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.19 | |||||||||
6 | Augusta Blom | 2008 | 1:45.90 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:52.91 | |||||||||
7 | Karla Rekling | 2008 | 1:46.87 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:54.55 | |||||||||
8 | Laura Bach Mindested | 2008 | 1:50.14 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:55.56 | |||||||||
9 | Alma Geneser | 2008 | 1:50.59 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:52.05 | |||||||||
10 | Simone Stenberg | 2008 | 1:52.05 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:59.25 | |||||||||
11 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 1:52.78 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.31 | |||||||||
12 | Sofie Leidecker | 2008 | 1:55.16 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:59.21 | |||||||||
13 | Mille Frydenlund Hansen | 2008 | 1:56.63 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:59.00 | |||||||||
14 | Laura Raahauge | 2008 | 2:01.98 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:01.51 | |||||||||
15 | Pauline Hansen | 2008 | 2:03.04 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:59.30 | |||||||||
16 | Kornelia Eg | 2008 | 2:08.23 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:13.46 | |||||||||
17 | Rosalind Walker | 2008 | 2:14.24 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.15 | |||||||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karen Markussen | 2007 | 1:30.37 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:29.47 | |||||||||
2 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 1:30.78 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:33.59 | |||||||||
3 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 1:34.09 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.54 | |||||||||
4 | Julie Hovmand | 2007 | 1:34.71 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:36.61 | |||||||||
5 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 1:36.43 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:43.47 | |||||||||
6 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | 1:36.62 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:40.70 | |||||||||
7 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 1:37.06 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.28 | |||||||||
8 | Sophie Flamand | 2007 | 1:38.01 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:49.42 | |||||||||
9 | Kristine Dupont | 2007 | 1:38.81 | |||||||
Herlev Svømning | 1:50.69 | |||||||||
10 | Line L. Antvorskov | 2007 | 1:38.90 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:40.33 | |||||||||
11 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 1:39.17 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:36.31 | |||||||||
12 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 1:39.26 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.12 | |||||||||
13 | Silvia Martinsen | 2007 | 1:40.76 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:42.71 | |||||||||
14 | Naya Høi Greve | 2007 | 1:41.47 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:43.13 | |||||||||
15 | Ea Lund | 2007 | 1:41.84 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:48.28 | |||||||||
16 | Isabella Christensen | 2007 | 1:42.20 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:38.27 | |||||||||
17 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 1:43.90 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:43.37 | |||||||||
18 | Maja Vejborg | 2007 | 1:45.11 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:49.91 | |||||||||
19 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 1:45.55 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:44.94 | |||||||||
20 | Molly Borchorst | 2007 | 1:46.60 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:53.67 | |||||||||
21 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 1:46.64 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:54.00 | |||||||||
22 | Caroline Terney | 2007 | 1:47.24 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:48.89 | |||||||||
23 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 1:47.47 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.67 | |||||||||
24 | Christine Dalsgaard | 2007 | 1:48.57 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:49.74 | |||||||||
25 | Annabella Nathansen | 2007 | 1:48.82 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:44.56 | |||||||||
26 | Natasja Boesgaard | 2007 | 1:49.60 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:47.04 | |||||||||
27 | Alberte Lysdahl | 2007 | 1:50.63 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:51.49 | |||||||||
28 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | 1:50.79 | |||||||
JGI Svømning | 1:54.51 | |||||||||
29 | Marcela F. Kristensen | 2007 | 1:52.01 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:52.72 | |||||||||
30 | Mira Capito | 2007 | 1:55.30 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:49.04 | |||||||||
31 | Anna Powers | 2007 | 1:58.83 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:57.86 | |||||||||
- | Emmely Strandbygaard | 2007 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:09.51 | |||||||||
- | Roos Klep | 2007 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:48.14 | |||||||||
- | Anna Bruun-Møller | 2007 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:50.16 | |||||||||
- | Edith Louise Vedel | 2007 | DSQ | ESB 25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:53.05 | |||||||||
- | Emilie Dommer | 2007 | DSQ | ESB v 75m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:51.30 | |||||||||
- | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | DSQ | Ej 2 hænd 75m | ||||||
Herlev Svømning | 1:51.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | 1:27.29 | |||||||
JGI Svømning | 1:31.86 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 1:28.88 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:29.20 | |||||||||
3 | Nicolas Christiansen | 2007 | 1:31.17 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:30.76 | |||||||||
4 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | 1:31.36 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:36.73 | |||||||||
5 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 1:32.03 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.17 | |||||||||
6 | Albert Palmus | 2007 | 1:33.33 | |||||||
JGI Svømning | 1:41.38 | |||||||||
7 | Loui Krag | 2007 | 1:34.01 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:39.53 | |||||||||
8 | Frederik Isaksen | 2007 | 1:34.74 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:32.47 | |||||||||
9 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 1:35.05 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.35 | |||||||||
10 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 1:35.65 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.87 | |||||||||
11 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 1:35.70 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:41.41 | |||||||||
12 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | 1:35.75 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:49.35 | |||||||||
13 | Marcus Munk | 2007 | 1:36.22 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.25 | |||||||||
14 | August Carstensen | 2007 | 1:37.47 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:45.75 | |||||||||
15 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 1:39.34 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:47.25 | |||||||||
16 | Lukas Peacock | 2007 | 1:39.50 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.52 | |||||||||
17 | Rasmus Reedtz-Runge | 2007 | 1:40.23 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:46.49 | |||||||||
18 | August Due | 2007 | 1:40.84 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:47.39 | |||||||||
19 | Thor Andersen | 2007 | 1:41.52 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:45.87 | |||||||||
20 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 1:41.81 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:42.12 | |||||||||
21 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 1:42.49 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.54 | |||||||||
22 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 1:42.63 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.45 | |||||||||
23 | Victor Rønne | 2007 | 1:42.85 | |||||||
Herlev Svømning | 1:50.73 | |||||||||
24 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 1:43.21 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.35 | |||||||||
25 | Lucas Linderoth | 2007 | 1:44.76 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:46.74 | |||||||||
26 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 1:46.98 | |||||||
JGI Svømning | 1:42.22 | |||||||||
27 | August Bülow Sandersen | 2007 | 1:49.31 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:54.16 | |||||||||
28 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | 1:50.52 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:51.41 | |||||||||
29 | Victor Heinemann | 2007 | 1:50.82 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.52 | |||||||||
30 | Theodor Heinemann | 2007 | 1:55.43 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.51 | |||||||||
- | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | DSQ | Vend mave 50m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.59 | |||||||||
- | Mark Nielsen | 2007 | DSQ | Ej vend på ryg 50m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:59.05 | |||||||||
- | Vitus Skovbjerg | 2007 | DSQ | En hånd ved 75m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:46.85 | |||||||||
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Schmidt | 2006 | 1:16.56 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:18.44 | |||||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | 1:19.91 | |||||||
Herlev Svømning | 1:21.25 | |||||||||
3 | Alexander Nørby | 2006 | 1:20.53 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.11 | |||||||||
4 | Hector Kaltoft | 2006 | 1:22.98 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:28.00 | |||||||||
5 | Noah Anker-Møller | 2006 | 1:25.75 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:32.25 | |||||||||
6 | August Taul | 2006 | 1:26.96 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.00 | |||||||||
7 | Linus Heinrichsen | 2006 | 1:27.21 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.29 | |||||||||
8 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 1:28.14 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.50 | |||||||||
9 | Albert Skov Andersen | 2006 | 1:30.92 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:39.17 | |||||||||
10 | Christian Nimb | 2006 | 1:31.34 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.23 | |||||||||
11 | Magnus Jacobsen | 2006 | 1:32.68 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:36.98 | |||||||||
12 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 1:33.04 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:32.19 | |||||||||
13 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 1:33.23 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.69 | |||||||||
14 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 1:33.71 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:38.74 | |||||||||
15 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 1:33.88 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:35.46 | |||||||||
16 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 1:35.85 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:37.86 | |||||||||
17 | Maximillian Udar | 2006 | 1:36.70 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.44 | |||||||||
18 | August Emil K. Clausen | 2006 | 1:37.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:42.56 | |||||||||
19 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 1:37.62 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.53 | |||||||||
20 | Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | 1:37.79 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.31 | |||||||||
21 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 1:37.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.01 | |||||||||
22 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 1:38.71 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:45.28 | |||||||||
23 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 1:38.73 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:47.16 | |||||||||
24 | William Brix Søhoel | 2006 | 1:43.07 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.27 | |||||||||
25 | Oswald Lindquist | 2006 | 1:43.55 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.72 | |||||||||
26 | Noah Sanchez | 2006 | 1:45.69 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:41.73 | |||||||||
27 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 1:48.39 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:57.22 | |||||||||
- | Anders W. Pedersen | 2006 | DSQ | Afslut på mave 50m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:42.61 | |||||||||
- | Daniel Skyt | 2006 | DSQ | ESB 25m | ||||||
Roskilde Svømning | 1:48.72 | |||||||||
- | David Johannes Dahl | 2006 | DSQ | ESB 75m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.54 | |||||||||
- | Jonas Holm Clausen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:48.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 2:52.77 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:55.93 | |||||||||
2 | Karen Markussen | 2007 | 2:53.35 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 3:03.54 | |||||||||
3 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 3:03.87 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:25.17 | |||||||||
4 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 3:04.50 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:22.10 | |||||||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 3:06.26 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:05.66 | |||||||||
6 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 3:07.95 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:21.17 | |||||||||
7 | Molly Borchorst | 2007 | 3:09.60 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:22.42 | |||||||||
8 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 3:10.08 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:09.51 | |||||||||
9 | Mathilde Kristensen | 2007 | 3:13.37 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:28.19 | |||||||||
10 | K-Lee Hansen | 2007 | 3:15.52 | |||||||
JGI Svømning | 3:26.33 | |||||||||
11 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 3:17.72 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 3:32.05 | |||||||||
12 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | 3:21.69 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 3:19.66 | |||||||||
13 | Line L. Antvorskov | 2007 | 3:28.75 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 3:25.15 | |||||||||
14 | Christine Dalsgaard | 2007 | 3:28.85 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:35.76 | |||||||||
15 | Marcela F. Kristensen | 2007 | 3:29.13 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 3:30.82 | |||||||||
16 | Silje Sørensen | 2007 | 3:32.07 | |||||||
Roskilde Svømning | 3:24.51 | |||||||||
17 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 3:32.45 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:26.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Schmidt | 2006 | 2:28.22 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:28.72 | |||||||||
2 | Christian Moefelt | 2006 | 2:37.39 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:43.40 | |||||||||
3 | Frederik Gersby | 2006 | 2:41.20 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 2:37.06 | |||||||||
4 | Noah Anker-Møller | 2006 | 2:43.82 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 2:44.36 | |||||||||
5 | Christian Nimb | 2006 | 2:48.04 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.72 | |||||||||
6 | Linus Heinrichsen | 2006 | 2:50.20 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 3:06.51 | |||||||||
7 | Johannes Framke | 2006 | 2:51.84 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 3:04.43 | |||||||||
8 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 2:51.87 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.83 | |||||||||
9 | David Johannes Dahl | 2006 | 2:54.25 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:56.34 | |||||||||
10 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 3:03.86 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.29 | |||||||||
11 | Tore Krogh | 2006 | 3:06.70 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:06.41 | |||||||||
12 | Jonathan Kristensen | 2006 | 3:08.87 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:12.18 | |||||||||
13 | Valdemar Granic | 2006 | 3:09.08 | |||||||
Roskilde Svømning | 3:07.46 | |||||||||
14 | William Brix Søhoel | 2006 | 3:18.59 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:13.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 08:30 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Aspirant Piger 1 | 2007 | 2:49.55 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:02.60 | |||||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 44.66 | 44.66 | |||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | |||||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | |||||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 2:49.55 | 2:49.55 | |||||||
2 | Herlev Piger | 2007 | 3:00.70 | |||||||
Herlev Svømning | 3:09.89 | |||||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 43.75 | 43.75 | |||||||
Katharina Zobel | 2007 | |||||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | |||||||||
Kristine Dupont | 2007 | 3:00.70 | 3:00.70 | |||||||
3 | Hørsholm Piger | 2007 | 3:05.44 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:30.00 | |||||||||
Victoria Haslund Mourier | 2007 | 45.38 | 45.38 | |||||||
Emilie Dommer | 2007 | |||||||||
Anna Bruun-Møller | 2007 | |||||||||
Alberte Lysdahl | 2007 | 3:05.44 | 3:05.44 | |||||||
4 | Stålpiger Frederiksværk | 2007 | 3:12.06 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Patricia Christensen | 2007 | 54.51 | 54.51 | |||||||
Astrid Nørgaard | 2007 | |||||||||
Natasja Boesgaard | 2007 | |||||||||
Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 3:12.06 | 3:12.06 | |||||||
5 | Gsc Aspirant Piger 2 | 2008 | 3:23.73 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:45.88 | |||||||||
Augusta Blom | 2008 | 49.89 | 49.89 | |||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | |||||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | |||||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 3:23.73 | 3:23.73 | |||||||
6 | Gentofte Piger 1 | 2007 | 3:26.50 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.00 | |||||||||
Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 54.25 | 54.25 | |||||||
Sophie Flamand | 2007 | |||||||||
Laura Raahauge | 2008 | |||||||||
Maja Vejborg | 2007 | 3:26.50 | 3:26.50 | |||||||
7 | Gentofte Piger 2 | 2007 | 3:28.35 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.00 | |||||||||
Nina Griffin | 2007 | 45.98 | 45.98 | |||||||
Edith Louise Vedel | 2007 | |||||||||
Tess van der Laan | 2008 | |||||||||
Rosalind Walker | 2008 | 3:28.35 | 3:28.35 | |||||||
8 | A6 Piger 2 | 2007 | 3:31.53 | |||||||
A6 | 2:33.18 | |||||||||
Silje Rasmussen | 2008 | 52.42 | 52.42 | |||||||
Mira Capito | 2007 | |||||||||
Mille Frydenlund Hansen | 2008 | |||||||||
Marcela F. Kristensen | 2007 | 3:31.53 | 3:31.53 | |||||||
- | Sigma A Piger 1 | 2007 | 3:01.92 | EXTRA | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Isabella Christensen | 2007 | 46.55 | 46.55 | |||||||
Julie Sand Gottlieb | 2007 | |||||||||
Karen Markussen | 2007 | |||||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 3:01.92 | 3:01.92 | |||||||
- | Sigma A Piger 2 | 2007 | 3:17.95 | EXTRA | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | 53.35 | 53.35 | |||||||
Anne-Maj Framke | 2008 | |||||||||
Alma Geneser | 2008 | |||||||||
Marie Moesgaard | 2008 | 3:17.95 | 3:17.95 | |||||||
- | A6 Piger 1 | 2007 | DSQ | 1 hånd vend 75m | ||||||
A6 | 2:57.37 | |||||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 44.34 | 44.34 | |||||||
- | Sigma Piger 07 | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:05.40 | |||||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 48.00 | 48.00 | |||||||
- | Søllerød Piger | 2007 | DSQ | Ej berør 25m | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:30 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 12, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Drenge | 2006 | 2:39.23 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.58 | |||||||||
Christian Nimb | 2006 | 43.13 | 43.13 | |||||||
August Taul | 2006 | |||||||||
David Johannes Dahl | 2006 | |||||||||
Maximillian Udar | 2006 | 2:39.23 | 2:39.23 | |||||||
2 | A6 Drenge | 2007 | 2:42.84 | |||||||
A6 | 2:55.51 | |||||||||
Albert Palmus | 2007 | 42.38 | 42.38 | |||||||
Emil Schmidt | 2006 | |||||||||
Frederik Kepp Jensen | 2007 | |||||||||
Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 2:42.84 | 2:42.84 | |||||||
3 | Sigma Drenge | 2006 | 2:44.55 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:48.68 | |||||||||
Elias Bach-Jensen | 2006 | 43.29 | 43.29 | |||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | |||||||||
Hector Kaltoft | 2006 | |||||||||
Albert Skov Andersen | 2006 | 2:44.55 | 2:44.55 | |||||||
4 | Roskilde Vikinger 1 | 2007 | 2:48.91 | |||||||
Roskilde Svømning | 2:41.42 | |||||||||
Christoffer Bo Andersen | 2007 | 45.27 | 45.27 | |||||||
Frederik Isaksen | 2007 | |||||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | |||||||||
Nicolas Christiansen | 2007 | 2:48.91 | 2:48.91 | |||||||
5 | Gsc Aspirant Drenge 2 | 2007 | 2:53.42 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:02.50 | |||||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 44.56 | 44.56 | |||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | |||||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | |||||||||
Lukas Peacock | 2007 | 2:53.42 | 2:53.42 | |||||||
6 | Gentofte Drenge 2 | 2006 | 2:58.86 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.00 | |||||||||
Carl Johan Møllenbach | 2006 | 43.49 | 43.49 | |||||||
Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | |||||||||
August Due | 2007 | |||||||||
August Emil K. Clausen | 2006 | 2:58.86 | 2:58.86 | |||||||
7 | Triton Drenge | 2006 | 3:08.36 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:50.00 | |||||||||
Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | 45.72 | 45.72 | |||||||
Oscar David Morthorst | 2007 | |||||||||
Jonas Wilms Jensen | 2007 | |||||||||
Emil Koch Juhl | 2006 | 3:08.36 | 3:08.36 | |||||||
8 | Roskilde Vikinger 2 | 2006 | 3:15.04 | |||||||
Roskilde Svømning | 3:00.00 | |||||||||
Daniel Skyt | 2006 | 47.69 | 47.69 | |||||||
Morten Hemmingsen | 2006 | |||||||||
Valdemar Granic | 2006 | |||||||||
Anton Seerinsen | 2007 | 3:15.04 | 3:15.04 | |||||||
- | Sigma A Drenge 1 | 2007 | 2:41.37 | EXTRA | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Lucas Linderoth | 2007 | 46.06 | 46.06 | |||||||
Johannes Framke | 2006 | |||||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | |||||||||
Frederik Gersby | 2006 | 2:41.37 | 2:41.37 | |||||||
- | Gentofte Drenge 3 | 2006 | DSQ | Ej samt berør 100m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.00 | |||||||||
Oswald Lindquist | 2006 | 49.52 | 49.52 | |||||||
- | Gentofte Drenge 4 | 2006 | DSQ | Ej afsl. på ryg 50m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.00 | |||||||||
- | Gsc Aspirant Drenge 1 | 2006 | DSQ | Ej f. bev 25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.35 | ||||||
2 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:18.02 | ||||||
3 | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 1:19.55 | ||||||
4 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.09 | ||||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.84 | ||||||
6 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.52 | ||||||
7 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.01 | ||||||
8 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.86 | ||||||
9 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 1:23.56 | ||||||
10 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.43 | ||||||
11 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.55 | ||||||
12 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 1:24.61 | ||||||
13 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.71 | ||||||
14 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 1:24.85 | ||||||
15 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 1:25.47 | ||||||
16 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:25.56 | ||||||
17 | Ea Lund | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.46 | ||||||
18 | Alberte Lysdahl | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.52 | ||||||
19 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.80 | ||||||
20 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:27.07 | ||||||
21 | Isabella Christensen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:27.21 | ||||||
22 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:27.25 | ||||||
23 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.71 | ||||||
24 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:28.40 | ||||||
25 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 1:29.34 | ||||||
26 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.34 | ||||||
27 | Marcela F. Kristensen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 1:31.63 | ||||||
28 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 1:31.86 | ||||||
29 | Mathilde Kristensen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.36 | ||||||
30 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:32.56 | ||||||
31 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.69 | ||||||
32 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.73 | ||||||
33 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.09 | ||||||
34 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.11 | ||||||
35 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:34.32 | ||||||
36 | Katja Daniella Aggersbøl | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 1:34.37 | ||||||
37 | Lærke Victoria Jørgensen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 1:34.63 | ||||||
38 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:35.16 | ||||||
39 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.87 | ||||||
40 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 1:40.76 | ||||||
41 | Cecilie Lindhardt | 2007 | JGI Svømning | 1:41.43 | ||||||
42 | Melanie Arentoft Petersen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 1:49.97 | ||||||
43 | Sofie Lykke | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 1:57.68 | ||||||
44 | Patricia Christensen | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:59.77 | ||||||
45 | Rosalind Walker | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:01.05 | ||||||
- | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Schmidt | 2006 | 1:05.64 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:09.20 | |||||||||
2 | Alexander Nørby | 2006 | 1:07.54 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.45 | |||||||||
3 | Elias Elmedyb | 2006 | 1:07.76 | |||||||
Herlev Svømning | 1:09.50 | |||||||||
4 | Hector Kaltoft | 2006 | 1:10.21 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.44 | |||||||||
5 | Christian Moefelt | 2006 | 1:11.08 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.83 | |||||||||
6 | Linus Heinrichsen | 2006 | 1:12.70 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
7 | August Taul | 2006 | 1:13.11 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.32 | |||||||||
8 | Frederik Gersby | 2006 | 1:13.21 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.04 | |||||||||
9 | Noah Anker-Møller | 2006 | 1:15.39 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.69 | |||||||||
10 | Magnus Jacobsen | 2006 | 1:17.07 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.29 | |||||||||
11 | Jens Chrestian Koefoed | 2006 | 1:18.36 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.37 | |||||||||
12 | Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | 1:18.39 | MD2 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.89 | |||||||||
12 | Johannes Framke | 2006 | 1:18.39 | MD1 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.72 | |||||||||
14 | Christian Nimb | 2006 | 1:18.72 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.06 | |||||||||
15 | Albert Skov Andersen | 2006 | 1:19.71 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.91 | |||||||||
16 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 1:19.90 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:28.25 | |||||||||
17 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 1:20.46 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.06 | |||||||||
18 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 1:20.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.37 | |||||||||
19 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 1:21.55 | |||||||
Herlev Svømning | 1:19.67 | |||||||||
20 | Anders W. Pedersen | 2006 | 1:21.63 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.35 | |||||||||
21 | Tore Krogh | 2006 | 1:21.74 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.88 | |||||||||
22 | August Emil K. Clausen | 2006 | 1:24.63 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.69 | |||||||||
23 | Valdemar Granic | 2006 | 1:27.14 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:22.84 | |||||||||
24 | Emil Koch Juhl | 2006 | 1:27.17 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.22 | |||||||||
25 | Jonathan Kristensen | 2006 | 1:27.80 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:26.82 | |||||||||
26 | Hannibal Wamberg | 2006 | 1:29.36 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.25 | |||||||||
27 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 1:31.43 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:29.55 | |||||||||
28 | Noah Sanchez | 2006 | 1:31.90 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.14 | |||||||||
29 | Oswald Lindquist | 2006 | 1:33.67 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.13 | |||||||||
30 | Morten Hemmingsen | 2006 | 1:37.18 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:39.83 | |||||||||
31 | Cornelis Colmorten | 2006 | 1:39.01 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:38.10 | |||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | 1:12.66 | |||||||
JGI Svømning | 1:14.39 | |||||||||
2 | Nicolas Christiansen | 2007 | 1:14.08 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:15.07 | |||||||||
3 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 1:14.38 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:19.63 | |||||||||
4 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 1:16.20 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:17.23 | |||||||||
5 | Albert Palmus | 2007 | 1:19.19 | |||||||
JGI Svømning | 1:30.49 | |||||||||
6 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | 1:19.99 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.87 | |||||||||
7 | Lucas Linderoth | 2007 | 1:20.33 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:29.21 | |||||||||
8 | Frederik Isaksen | 2007 | 1:20.86 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:20.06 | |||||||||
9 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | 1:21.12 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.41 | |||||||||
10 | August Carstensen | 2007 | 1:22.28 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:30.01 | |||||||||
11 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 1:24.15 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.39 | |||||||||
12 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 1:25.06 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.40 | |||||||||
13 | Alexandros Stoev | 2007 | 1:25.39 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.96 | |||||||||
14 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 1:25.43 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.47 | |||||||||
15 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 1:28.51 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.30 | |||||||||
16 | Rasmus Reedtz-Runge | 2007 | 1:29.47 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:32.51 | |||||||||
17 | Anton Seerinsen | 2007 | 1:34.75 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:36.21 | |||||||||
18 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 1:36.03 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:42.70 | |||||||||
19 | Frederik Mindegaard | 2007 | 1:39.51 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:59.54 | |||||||||
20 | Alexander Chamberlain | 2007 | 1:53.33 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:07.93 | |||||||||
- | Christoffer Bo Andersen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | 1:28.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 38.38 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
2 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 38.64 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 41.71 | |||||||||
3 | Karen Markussen | 2007 | 38.81 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 43.43 | |||||||||
4 | Mathilde Kristensen | 2007 | 41.52 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 45.23 | |||||||||
5 | Naya Høi Greve | 2007 | 42.34 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 43.14 | |||||||||
6 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | 43.33 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 48.03 | |||||||||
7 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 43.38 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.05 | |||||||||
8 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 44.46 | |||||||
Herlev Svømning | 45.58 | |||||||||
9 | Isabella Christensen | 2007 | 44.98 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 51.21 | |||||||||
10 | Line L. Antvorskov | 2007 | 45.27 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 48.21 | |||||||||
11 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 46.02 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 43.27 | |||||||||
12 | K-Lee Hansen | 2007 | 46.08 | |||||||
JGI Svømning | 50.86 | |||||||||
13 | Astrid Nørgaard | 2007 | 46.23 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 45.32 | |||||||||
14 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 47.02 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 45.75 | |||||||||
15 | Kristine Dupont | 2007 | 47.34 | |||||||
Herlev Svømning | 49.59 | |||||||||
16 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 48.62 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.98 | |||||||||
17 | Oline Ludvigsen | 2007 | 48.66 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.26 | |||||||||
18 | Ea Lund | 2007 | 50.23 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.77 | |||||||||
19 | Nina Griffin | 2007 | 52.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.73 | |||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucca Frydendahl | 2008 | 38.62 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 44.01 | |||||||||
2 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 41.50 | |||||||
Herlev Svømning | 45.32 | |||||||||
3 | Marie Moesgaard | 2008 | 48.83 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 53.95 | |||||||||
4 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 49.44 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.36 | |||||||||
5 | Alma Geneser | 2008 | 50.39 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 52.91 | |||||||||
6 | Laura Bach Mindested | 2008 | 52.99 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 53.43 | |||||||||
7 | Andrea Frederiksen | 2008 | 55.16 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 55.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Schmidt | 2006 | 32.93 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | 33.78 | |||||||
Herlev Svømning | 33.86 | |||||||||
3 | Noah Anker-Møller | 2006 | 34.95 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 36.40 | |||||||||
4 | Alexander Nørby | 2006 | 36.22 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.45 | |||||||||
5 | David Johannes Dahl | 2006 | 37.82 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.60 | |||||||||
6 | Hector Kaltoft | 2006 | 39.75 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 40.50 | |||||||||
7 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 41.53 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 48.36 | |||||||||
8 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 41.54 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.02 | |||||||||
9 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 42.02 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.86 | |||||||||
10 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 42.51 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.94 | |||||||||
11 | William Brix Søhoel | 2006 | 43.39 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.21 | |||||||||
12 | Noah Sanchez | 2006 | 44.17 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.14 | |||||||||
13 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 45.47 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.01 | |||||||||
14 | Jonathan Kristensen | 2006 | 50.29 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 48.91 | |||||||||
15 | Linus Norby Larsson | 2006 | 53.29 | |||||||
Herlev Svømning | 57.35 | |||||||||
- | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 48.24 | |||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | 38.28 | |||||||
JGI Svømning | 39.16 | |||||||||
2 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 38.84 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.63 | |||||||||
3 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 38.93 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.50 | |||||||||
4 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | 39.62 | MD1 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.33 | |||||||||
5 | Albert Palmus | 2007 | 39.62 | MD2 | ||||||
JGI Svømning | 42.03 | |||||||||
6 | August Carstensen | 2007 | 40.77 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 44.77 | |||||||||
7 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 41.11 | |||||||
Roskilde Svømning | 40.67 | |||||||||
8 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 41.90 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.87 | |||||||||
9 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 43.14 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.82 | |||||||||
10 | Nicolas Christiansen | 2007 | 43.71 | |||||||
Roskilde Svømning | 43.25 | |||||||||
11 | Loui Krag | 2007 | 43.97 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 48.30 | |||||||||
12 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 44.22 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.52 | |||||||||
13 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 44.35 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.74 | |||||||||
14 | Frederik Isaksen | 2007 | 45.53 | |||||||
Roskilde Svømning | 45.50 | |||||||||
- | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | DSQ | asynkrone ben | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 55.70 | |||||||||
- | Victor Heinemann | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 1:37.02 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:45.23 | |||||||||
2 | Karen Markussen | 2007 | 1:38.43 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:45.83 | |||||||||
3 | Astrid Nørgaard | 2007 | 1:38.54 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:49.38 | |||||||||
4 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 1:39.54 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:43.69 | |||||||||
5 | Emilie Dommer | 2007 | 1:42.92 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:46.99 | |||||||||
6 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 1:45.58 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:51.25 | |||||||||
7 | Ea Lund | 2007 | 1:46.62 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:50.74 | |||||||||
8 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 1:46.92 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:00.94 | |||||||||
9 | Silvia Martinsen | 2007 | 1:48.59 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:53.23 | |||||||||
10 | Naya Høi Greve | 2007 | 1:49.04 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:58.27 | |||||||||
11 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | 1:50.16 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:56.83 | |||||||||
12 | Anna Powers | 2007 | 1:52.59 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:58.60 | |||||||||
13 | Mira Capito | 2007 | 1:52.72 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:05.02 | |||||||||
14 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 1:53.97 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.51 | |||||||||
15 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 1:54.70 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:03.89 | |||||||||
16 | Katharina Zobel | 2007 | 1:54.73 | |||||||
Herlev Svømning | 2:08.13 | |||||||||
17 | Helene Heegaard | 2007 | 1:54.80 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:01.78 | |||||||||
18 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | 1:56.96 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:02.64 | |||||||||
19 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 1:57.64 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:05.01 | |||||||||
20 | Line L. Antvorskov | 2007 | 1:58.23 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:04.61 | |||||||||
21 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 1:58.78 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:02.34 | |||||||||
22 | Nina Griffin | 2007 | 2:00.50 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:06.06 | |||||||||
23 | Line Appel | 2007 | 2:01.37 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:05.30 | |||||||||
24 | Molly Borchorst | 2007 | 2:01.62 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:06.52 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucca Frydendahl | 2008 | 1:50.64 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:00.63 | |||||||||
2 | Anne-Maj Framke | 2008 | 1:51.12 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 2:01.11 | |||||||||
3 | Caroline Liechti | 2008 | 1:52.36 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:02.99 | |||||||||
4 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 1:58.39 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.61 | |||||||||
5 | Mille Frydenlund Hansen | 2008 | 2:02.68 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:01.54 | |||||||||
6 | Fiona Bergqvist | 2008 | 2:04.88 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:10.55 | |||||||||
7 | Louise Olsen | 2008 | 2:09.96 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:12.70 | |||||||||
8 | Andrea Frederiksen | 2008 | 2:14.04 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:22.96 | |||||||||
- | Ellen Lunn | 2008 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:01.08 | |||||||||
- | Silje Rasmussen | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:09.09 | |||||||||
- | Sofie Lykke | 2008 | DSQ | ej samt berør 25m | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:12.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:29 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Schmidt | 2006 | 1:30.35 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:35.96 | |||||||||
2 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 1:34.82 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:36.43 | |||||||||
3 | August Taul | 2006 | 1:35.32 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.47 | |||||||||
4 | Johannes Framke | 2006 | 1:36.06 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:40.15 | |||||||||
5 | Magnus Jacobsen | 2006 | 1:36.19 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:38.24 | |||||||||
6 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 1:41.45 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:52.85 | |||||||||
7 | Frederik Gersby | 2006 | 1:44.04 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:41.21 | |||||||||
8 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 1:46.63 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:05.70 | |||||||||
9 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 1:47.32 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:54.39 | |||||||||
10 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 1:49.68 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:52.03 | |||||||||
11 | Jens Chrestian Koefoed | 2006 | 1:50.61 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:00.15 | |||||||||
12 | Valdemar Granic | 2006 | 1:51.36 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:51.75 | |||||||||
13 | Linus Norby Larsson | 2006 | 1:53.79 | |||||||
Herlev Svømning | 1:50.89 | |||||||||
14 | Morten Hemmingsen | 2006 | 1:54.55 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:50.86 | |||||||||
15 | William Brix Søhoel | 2006 | 1:57.86 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:59.53 | |||||||||
16 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 2:00.80 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:00.07 | |||||||||
17 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 2:03.23 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:00.28 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Isaksen | 2007 | 1:41.73 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:46.00 | |||||||||
2 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 1:43.66 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.07 | |||||||||
3 | Loui Krag | 2007 | 1:47.11 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:56.85 | |||||||||
4 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 1:48.30 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.09 | |||||||||
5 | Rasmus Edske | 2007 | 1:53.41 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.66 | |||||||||
6 | Oscar David Morthorst | 2007 | 1:53.51 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:57.96 | |||||||||
7 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | 1:57.70 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:01.76 | |||||||||
8 | Mathias Garset Petersen | 2007 | 1:58.97 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:05.55 | |||||||||
9 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | 2:01.24 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:02.10 | |||||||||
- | Albert Palmus | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
JGI Svømning | 2:00.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 41.23 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.19 | |||||||||
2 | K-Lee Hansen | 2007 | 41.82 | |||||||
JGI Svømning | 44.46 | |||||||||
3 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 42.14 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 43.91 | |||||||||
4 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 42.29 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.93 | |||||||||
5 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 43.60 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.23 | |||||||||
6 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 44.41 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.73 | |||||||||
7 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 44.62 | |||||||
Herlev Svømning | 48.18 | |||||||||
8 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 45.28 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.25 | |||||||||
9 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 45.45 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.70 | |||||||||
10 | Kristine Dupont | 2007 | 45.71 | |||||||
Herlev Svømning | 48.86 | |||||||||
11 | Nina Griffin | 2007 | 46.38 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.87 | |||||||||
12 | Isabella Christensen | 2007 | 46.51 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 48.15 | |||||||||
13 | Caroline Haugland | 2007 | 46.71 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.02 | |||||||||
14 | Silje Sørensen | 2007 | 46.79 | |||||||
Roskilde Svømning | 49.97 | |||||||||
15 | Astrid Nørgaard | 2007 | 46.86 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 47.28 | |||||||||
16 | Christine Dalsgaard | 2007 | 46.94 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 48.72 | |||||||||
17 | Caroline Terney | 2007 | 47.08 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 53.53 | |||||||||
18 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 47.20 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.39 | |||||||||
19 | Natasja Boesgaard | 2007 | 47.33 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 46.07 | |||||||||
20 | Alberte Lysdahl | 2007 | 47.46 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 49.24 | |||||||||
21 | Line Appel | 2007 | 48.05 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 45.90 | |||||||||
22 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 48.18 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.62 | |||||||||
23 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | 48.26 | |||||||
JGI Svømning | 49.61 | |||||||||
24 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 48.29 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 50.45 | |||||||||
25 | Katja Daniella Aggersbøl | 2007 | 48.41 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 50.15 | |||||||||
26 | Helene Heegaard | 2007 | 48.62 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 53.22 | |||||||||
27 | Mathilde Kristensen | 2007 | 48.65 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 51.02 | |||||||||
28 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 48.77 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.00 | |||||||||
29 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 48.93 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 51.68 | |||||||||
30 | Lærke Victoria Jørgensen | 2007 | 49.18 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 50.72 | |||||||||
31 | Annabella Nathansen | 2007 | 49.20 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 47.63 | |||||||||
32 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | 49.77 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 53.07 | |||||||||
32 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 49.77 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 47.81 | |||||||||
34 | Molly Borchorst | 2007 | 50.21 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 48.54 | |||||||||
35 | Emilie Dommer | 2007 | 50.29 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 49.62 | |||||||||
36 | Caroline Tarp | 2007 | 50.41 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 52.95 | |||||||||
37 | Oline Ludvigsen | 2007 | 51.18 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.10 | |||||||||
38 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 52.26 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 49.52 | |||||||||
39 | Iben Karlsmark | 2007 | 52.30 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.03 | |||||||||
40 | Patricia Christensen | 2007 | 53.15 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 52.54 | |||||||||
41 | Katharina Zobel | 2007 | 53.29 | |||||||
Herlev Svømning | 52.56 | |||||||||
42 | Cecilie Lindhardt | 2007 | 54.24 | |||||||
JGI Svømning | 53.63 | |||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 41.85 | |||||||
Herlev Svømning | 45.28 | |||||||||
2 | Tess van der Laan | 2008 | 46.47 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 52.54 | |||||||||
3 | Augusta Blom | 2008 | 48.39 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.00 | |||||||||
4 | Karla Rekling | 2008 | 49.46 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 49.70 | |||||||||
5 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 50.00 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.21 | |||||||||
6 | Silje Rasmussen | 2008 | 51.02 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 48.18 | |||||||||
7 | Mille Frydenlund Hansen | 2008 | 51.48 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 51.14 | |||||||||
8 | Alma Geneser | 2008 | 51.55 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 54.41 | |||||||||
9 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 51.97 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 54.27 | |||||||||
10 | Kornelia Eg | 2008 | 52.19 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 53.77 | |||||||||
11 | Alesha Azman | 2008 | 54.15 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.91 | |||||||||
12 | Pauline Hansen | 2008 | 55.40 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 54.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linus Heinrichsen | 2006 | 37.76 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.49 | |||||||||
2 | Hector Kaltoft | 2006 | 37.83 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 39.85 | |||||||||
3 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 38.54 | |||||||
Herlev Svømning | 39.72 | |||||||||
4 | Christian Moefelt | 2006 | 39.19 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.26 | |||||||||
5 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 40.22 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.74 | |||||||||
6 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 41.67 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 42.12 | |||||||||
7 | Maximillian Udar | 2006 | 41.82 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.02 | |||||||||
8 | David Johannes Dahl | 2006 | 41.95 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.03 | |||||||||
9 | Magnus Jacobsen | 2006 | 42.66 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.30 | |||||||||
10 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 42.67 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.56 | |||||||||
11 | Christian Nimb | 2006 | 43.08 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.44 | |||||||||
12 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 43.63 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.78 | |||||||||
13 | Jonathan Kristensen | 2006 | 43.87 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.70 | |||||||||
14 | Tore Krogh | 2006 | 43.88 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.78 | |||||||||
15 | Anders W. Pedersen | 2006 | 43.93 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.23 | |||||||||
16 | August Emil K. Clausen | 2006 | 44.41 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.72 | |||||||||
17 | Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | 44.62 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.27 | |||||||||
18 | Daniel Skyt | 2006 | 45.20 | |||||||
Roskilde Svømning | 44.41 | |||||||||
19 | Emil Koch Juhl | 2006 | 45.93 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.24 | |||||||||
20 | Hannibal Wamberg | 2006 | 46.31 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.37 | |||||||||
21 | Jens Chrestian Koefoed | 2006 | 46.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.13 | |||||||||
22 | Noah Sanchez | 2006 | 47.67 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.51 | |||||||||
23 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 47.83 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.83 | |||||||||
24 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 47.97 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.73 | |||||||||
25 | Cornelis Colmorten | 2006 | 48.84 | |||||||
Roskilde Svømning | 49.05 | |||||||||
26 | Valdemar Granic | 2006 | 50.55 | |||||||
Roskilde Svømning | 46.04 | |||||||||
- | Albert Skov Andersen | 2006 | DSQ | på mave efter vendin | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.82 | |||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | 38.11 | |||||||
JGI Svømning | 39.61 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 40.05 | |||||||
Roskilde Svømning | 41.29 | |||||||||
3 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | 40.37 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.37 | |||||||||
4 | Nicolas Christiansen | 2007 | 40.93 | |||||||
Roskilde Svømning | 41.08 | |||||||||
5 | August Carstensen | 2007 | 42.02 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 48.01 | |||||||||
6 | Lukas Peacock | 2007 | 42.30 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.95 | |||||||||
7 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 42.56 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.21 | |||||||||
8 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 43.19 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.07 | |||||||||
9 | Loui Krag | 2007 | 43.83 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.29 | |||||||||
10 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 43.92 | |||||||
Roskilde Svømning | 44.62 | |||||||||
11 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 44.01 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.14 | |||||||||
12 | Marcus Munk | 2007 | 44.27 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.80 | |||||||||
13 | Lucas Linderoth | 2007 | 44.28 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 43.68 | |||||||||
14 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 44.40 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.21 | |||||||||
15 | Andreas Bendtsen | 2007 | 44.76 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.05 | |||||||||
16 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 45.14 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.19 | |||||||||
17 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 45.65 | |||||||
JGI Svømning | 44.60 | |||||||||
18 | Nikolaj Keis Jepsen | 2007 | 45.90 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 49.11 | |||||||||
19 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 45.91 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.53 | |||||||||
20 | Alexandros Stoev | 2007 | 46.20 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.47 | |||||||||
21 | Thor Andersen | 2007 | 46.21 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 46.68 | |||||||||
22 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 46.98 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.81 | |||||||||
23 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 47.01 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 48.62 | |||||||||
24 | David Knudsen | 2007 | 47.92 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 50.02 | |||||||||
25 | Nicolai Hertz | 2007 | 48.10 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 48.22 | |||||||||
26 | Mathias Garset Petersen | 2007 | 50.13 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 51.20 | |||||||||
27 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 52.41 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 54.64 | |||||||||
28 | Anton Seerinsen | 2007 | 53.27 | |||||||
Roskilde Svømning | 51.20 | |||||||||
29 | Frederik Mindegaard | 2007 | 55.72 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 59.77 | |||||||||
- | Alexander Chamberlain | 2007 | DSQ | svøm mave 25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59.56 | |||||||||
- | August Bülow Sandersen | 2007 | DSQ | ej fb ved 25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 58.21 | |||||||||
- | Mark Nielsen | 2007 | DSQ | afsl mave 50m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.09 | |||||||||
- | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Roskilde Svømning | 49.03 | |||||||||
- | Sebastian R. Bjerg | 2007 | DSQ | ej forsat bev | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 46.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 3:12.19 | OD1 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:24.36 | |||||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | 3:12.19 | OD2 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:21.21 | |||||||||
3 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | 3:27.96 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 3:31.18 | |||||||||
4 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 3:28.53 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:32.29 | |||||||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 3:32.23 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:33.25 | |||||||||
6 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 3:33.53 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:40.73 | |||||||||
7 | Emilie Dommer | 2007 | 3:36.77 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:52.96 | |||||||||
8 | Line L. Antvorskov | 2007 | 3:36.94 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 3:50.79 | |||||||||
9 | Christine Dalsgaard | 2007 | 3:42.14 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:55.06 | |||||||||
10 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 3:45.54 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:48.66 | |||||||||
11 | Edith Louise Vedel | 2007 | 3:50.77 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:54.24 | |||||||||
12 | Natasja Boesgaard | 2007 | 3:55.49 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:56.95 | |||||||||
13 | Oline Ludvigsen | 2007 | 4:03.88 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:53.83 | |||||||||
- | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | DSQ | på maven efter 75m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:15.62 | |||||||||
- | Maja Vejborg | 2007 | DSQ | ej sync arme v 25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:54.26 | |||||||||
- | Sophie Flamand | 2007 | DSQ | ej berør ved 100m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:34.22 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 3:12.19 | OD1 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:24.36 | |||||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | 3:12.19 | OD2 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:21.21 | |||||||||
3 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | 3:27.96 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 3:31.18 | |||||||||
4 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 3:28.53 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:32.29 | |||||||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 3:32.23 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:33.25 | |||||||||
6 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 3:33.53 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:40.73 | |||||||||
7 | Emilie Dommer | 2007 | 3:36.77 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:52.96 | |||||||||
8 | Line L. Antvorskov | 2007 | 3:36.94 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 3:50.79 | |||||||||
9 | Christine Dalsgaard | 2007 | 3:42.14 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:55.06 | |||||||||
10 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 3:45.54 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:48.66 | |||||||||
11 | Edith Louise Vedel | 2007 | 3:50.77 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:54.24 | |||||||||
12 | Natasja Boesgaard | 2007 | 3:55.49 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:56.95 | |||||||||
13 | Oline Ludvigsen | 2007 | 4:03.88 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:53.83 | |||||||||
- | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | DSQ | på maven efter 75m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:15.62 | |||||||||
- | Maja Vejborg | 2007 | DSQ | ej sync arme v 25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:54.26 | |||||||||
- | Sophie Flamand | 2007 | DSQ | ej berør ved 100m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:34.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Schmidt | 2006 | 2:45.89 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:52.79 | |||||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | 2:49.94 | |||||||
Herlev Svømning | 2:53.24 | |||||||||
3 | Alexander Nørby | 2006 | 2:53.15 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:59.28 | |||||||||
4 | Noah Anker-Møller | 2006 | 3:03.23 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 3:03.87 | |||||||||
5 | David Johannes Dahl | 2006 | 3:07.27 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:06.21 | |||||||||
6 | August Taul | 2006 | 3:07.62 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:07.45 | |||||||||
7 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 3:09.01 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:23.80 | |||||||||
8 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 3:18.40 | |||||||
Herlev Svømning | 3:19.45 | |||||||||
9 | Frederik Gersby | 2006 | 3:20.34 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 3:06.04 | |||||||||
10 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 3:23.83 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:34.18 | |||||||||
11 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 3:26.41 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 3:40.65 | |||||||||
12 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 3:26.85 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:36.18 | |||||||||
13 | Anders W. Pedersen | 2006 | 3:27.29 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:38.61 | |||||||||
14 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 3:38.98 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:24.49 | |||||||||
- | Christian Moefelt | 2006 | DSQ | ej forts bev 75m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:05.61 | |||||||||
- | Christian Nimb | 2006 | DSQ | 1 hånd ved 150m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:16.13 | |||||||||
- | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:37.17 | |||||||||
- | Johannes Framke | 2006 | DSQ | asynkrone arme 25m | ||||||
Sigma Swim Allerød | 3:28.79 | |||||||||
- | Tore Krogh | 2006 | DSQ | afslut mave 100m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:24.72 | |||||||||
- | William Brix Søhoel | 2006 | DSQ | ej fb v 75m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:38.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Aspirant Piger 1 | 2007 | 2:29.94 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.85 | |||||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | |||||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | |||||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 2:29.94 | 2:29.94 | |||||||
2 | A6 Piger 1 | 2007 | 2:34.58 | |||||||
A6 | 3:29.77 | |||||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Lucca Frydendahl | 2008 | |||||||||
Line L. Antvorskov | 2007 | |||||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 2:34.58 | 2:34.58 | |||||||
3 | Sigma Piger 07 | 2007 | 2:36.05 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:42.83 | |||||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 39.11 | 39.11 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | |||||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | |||||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 2:36.05 | 2:36.05 | |||||||
4 | Hørsholm Piger | 2007 | 2:43.67 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2.40 | |||||||||
Emilie Dommer | 2007 | 44.23 | 44.23 | |||||||
Victoria Haslund Mourier | 2007 | |||||||||
Alberte Lysdahl | 2007 | |||||||||
Anna Bruun-Møller | 2007 | 2:43.67 | 2:43.67 | |||||||
5 | Herlev Piger | 2007 | 2:45.38 | |||||||
Herlev Svømning | 2:46.89 | |||||||||
Katharina Zobel | 2007 | 46.39 | 46.39 | |||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | |||||||||
Kristine Dupont | 2007 | |||||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 2:45.38 | 2:45.38 | |||||||
6 | Gentofte Piger 1 | 2007 | 2:47.40 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.00 | |||||||||
Sophie Flamand | 2007 | 40.54 | 40.54 | |||||||
Maja Vejborg | 2007 | |||||||||
Caroline Victoria Reedtz | 2007 | |||||||||
Tess van der Laan | 2008 | 2:47.40 | 2:47.40 | |||||||
7 | A6 Piger 2 | 2007 | 2:49.93 | |||||||
A6 | 2:53.13 | |||||||||
Marcela F. Kristensen | 2007 | 39.37 | 39.37 | |||||||
Katja Daniella Aggersbøl | 2007 | |||||||||
Mira Capito | 2007 | |||||||||
Mille Frydenlund Hansen | 2008 | 2:49.93 | 2:49.93 | |||||||
8 | Søllerød Piger | 2007 | 2:53.75 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
Mathilde Kristensen | 2007 | 45.01 | 45.01 | |||||||
Helene Heegaard | 2007 | |||||||||
Katrine Bruhn Aaby | 2007 | |||||||||
Molly Borchorst | 2007 | 2:53.75 | 2:53.75 | |||||||
9 | Gsc Aspirant Piger 2 | 2008 | 3:03.32 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:08.03 | |||||||||
Augusta Blom | 2008 | 40.89 | 40.89 | |||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | |||||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | |||||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 3:03.32 | 3:03.32 | |||||||
10 | Stålpiger Frederiksværk | 2007 | 3:04.14 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Natasja Boesgaard | 2007 | 44.69 | 44.69 | |||||||
Andrea Frederiksen | 2008 | |||||||||
Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | |||||||||
Astrid Nørgaard | 2007 | 3:04.14 | 3:04.14 | |||||||
11 | Sigma Piger 08 | 2008 | 3:07.43 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:12.73 | |||||||||
Karla Rekling | 2008 | 43.58 | 43.58 | |||||||
Caroline Liechti | 2008 | |||||||||
Sofie Leidecker | 2008 | |||||||||
Fiona Bergqvist | 2008 | 3:07.43 | 3:07.43 | |||||||
- | Sigma A Piger 1 | 2007 | 2:46.61 | EXTRA | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Isabella Christensen | 2007 | 41.69 | 41.69 | |||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | |||||||||
Julie Sand Gottlieb | 2007 | |||||||||
Karen Markussen | 2007 | 2:46.61 | 2:46.61 | |||||||
- | Sigma A Piger 2 | 2007 | 3:00.37 | EXTRA | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Simone Stenberg | 2008 | 44.98 | 44.98 | |||||||
Alma Geneser | 2008 | |||||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | |||||||||
Marie Moesgaard | 2008 | 3:00.37 | 3:00.37 | |||||||
- | Gentofte Piger 2 | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.00 | |||||||||
Edith Louise Vedel | 2007 | 44.09 | 44.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Aspirant Drenge 1 | 2006 | 2:16.63 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.65 | |||||||||
Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Christian Moefelt | 2006 | |||||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | |||||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 2:16.63 | 2:16.63 | |||||||
2 | A6 Drenge | 2007 | 2:16.64 | |||||||
A6 | 2:28.00 | |||||||||
Emil Schmidt | 2006 | 30.37 | 30.37 | |||||||
Frederik Kepp Jensen | 2007 | |||||||||
Jacob Uldall-Jessen | 2007 | |||||||||
Albert Palmus | 2007 | 2:16.64 | 2:16.64 | |||||||
3 | Sigma Drenge | 2006 | 2:17.34 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.64 | |||||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Elias Bach-Jensen | 2006 | |||||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | |||||||||
Albert Skov Andersen | 2006 | 2:17.34 | 2:17.34 | |||||||
4 | Gentofte Drenge | 2006 | 2:21.17 | MD1 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.02 | |||||||||
August Taul | 2006 | 33.81 | 33.81 | |||||||
Christian Nimb | 2006 | |||||||||
David Johannes Dahl | 2006 | |||||||||
Carl Johan Møllenbach | 2006 | 2:21.17 | 2:21.17 | |||||||
5 | Roskilde Vikinger 1 | 2007 | 2:21.17 | MD2 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:22.34 | |||||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 34.54 | 34.54 | |||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | |||||||||
Valdemar Granic | 2006 | |||||||||
Nicolas Christiansen | 2007 | 2:21.17 | 2:21.17 | |||||||
6 | Gentofte Drenge 2 | 2006 | 2:31.72 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.00 | |||||||||
Maximillian Udar | 2006 | 34.60 | 34.60 | |||||||
Hannibal Wamberg | 2006 | |||||||||
Alexandros Stoev | 2007 | |||||||||
August Emil K. Clausen | 2006 | 2:31.72 | 2:31.72 | |||||||
7 | Gsc Aspirant Drenge 2 | 2007 | 2:34.06 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.15 | |||||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 35.78 | 35.78 | |||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | |||||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | |||||||||
Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 2:34.06 | 2:34.06 | |||||||
8 | Triton Drenge | 2006 | 2:35.47 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.00 | |||||||||
Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Emil Koch Juhl | 2006 | |||||||||
Jonas Wilms Jensen | 2007 | |||||||||
Noah Sanchez | 2006 | 2:35.47 | 2:35.47 | |||||||
9 | Gentofte Drenge 3 | 2006 | 2:47.59 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.00 | |||||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 42.91 | 42.91 | |||||||
Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | |||||||||
Peter Bjerre Olsen | 2006 | |||||||||
Oswald Lindquist | 2006 | 2:47.59 | 2:47.59 | |||||||
10 | Roskilde Vikinger 2 | 2006 | 2:55.07 | |||||||
Roskilde Svømning | 2:40.68 | |||||||||
Christoffer Bo Andersen | 2007 | 37.87 | 37.87 | |||||||
Morten Hemmingsen | 2006 | |||||||||
Cornelis Colmorten | 2006 | |||||||||
Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 2:55.07 | 2:55.07 | |||||||
11 | Gentofte Drenge 4 | 2006 | 3:04.53 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.00 | |||||||||
Mark Nielsen | 2007 | 41.67 | 41.67 | |||||||
Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | |||||||||
August Bülow Sandersen | 2007 | |||||||||
Frederik Mindegaard | 2007 | 3:04.53 | 3:04.53 | |||||||
- | Sigma A Drenge 1 | 2007 | 2:25.65 | EXTRA | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 37.56 | 37.56 | |||||||
August Carstensen | 2007 | |||||||||
Johannes Framke | 2006 | |||||||||
Frederik Gersby | 2006 | 2:25.65 | 2:25.65 | |||||||
- | Herlev Drenge | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | 2:40.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:15 |