Resultater for Vestkyst Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 22, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2017 |
Sponsor: Bilka Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Mix 1 | 0 | 4:19.73 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:23.87 | |||||||||
Marlene Reitan | 2003 | 33.71 | 1:08.73 | 1:08.73 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 32.35 | 1:08.43 | 2:17.16 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 30.96 | 1:06.30 | 3:23.46 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 26.61 | 56.27 | 4:19.73 | ||||||
2 | Esbjerg 1 | 0 | 4:22.79 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:31.40 | |||||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 31.54 | 1:04.80 | 1:04.80 | ||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 35.54 | 1:15.55 | 2:20.35 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 28.29 | 1:00.84 | 3:21.19 | ||||||
Cecilie Christensen | 2002 | 29.37 | 1:01.60 | 4:22.79 | ||||||
3 | Agf Mix 2 | 0 | 4:28.56 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:31.48 | |||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 33.63 | 1:10.00 | 1:10.00 | ||||||
Markus Toft | 2003 | 33.78 | 1:12.24 | 2:22.24 | ||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 28.24 | 1:02.70 | 3:24.94 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 30.08 | 1:03.62 | 4:28.56 | ||||||
4 | Esbjerg 2 | 0 | 4:29.69 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:30.00 | |||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 33.86 | 1:10.50 | 1:10.50 | ||||||
Søs Freund | 2004 | 37.09 | 1:19.78 | 2:30.28 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 28.93 | 1:04.58 | 3:34.86 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 25.84 | 54.83 | 4:29.69 | ||||||
5 | Delta Mix 1 | 0 | 4:31.61 | |||||||
DeltaSwim | 4:34.00 | |||||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | 29.43 | 1:00.45 | 1:00.45 | ||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 37.24 | 1:19.81 | 2:20.26 | ||||||
Martin Broch | 2001 | 31.45 | 1:09.58 | 3:29.84 | ||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 29.62 | 1:01.77 | 4:31.61 | ||||||
6 | Sønderborg | 2000 | 4:35.77 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Julie Fink | 2001 | 36.70 | 1:15.85 | 1:15.85 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 32.03 | 1:09.09 | 2:24.94 | ||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 30.59 | 1:04.11 | 3:29.05 | ||||||
Josephine S. Johansen | 2003 | 31.43 | 1:06.72 | 4:35.77 | ||||||
7 | Eastcoast Swimmerz | 0 | 4:35.83 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Silje Petersen | 2002 | 36.17 | 1:15.98 | 1:15.98 | ||||||
Nele Schulze | 2004 | 35.12 | 1:16.51 | 2:32.49 | ||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 30.48 | 1:05.54 | 3:38.03 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 27.10 | 57.80 | 4:35.83 | ||||||
8 | Horsens 1 | 0 | 4:39.67 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 4:40.12 | |||||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 33.39 | 1:08.57 | 1:08.57 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 35.25 | 1:15.43 | 2:24.00 | ||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 32.84 | 1:13.87 | 3:37.87 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 29.39 | 1:01.80 | 4:39.67 | ||||||
9 | Agf Mix 3 | 0 | 4:40.74 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:37.29 | |||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 31.73 | 1:06.66 | 1:06.66 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 38.09 | 1:22.01 | 2:28.67 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 33.28 | 1:13.30 | 3:41.97 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 27.97 | 58.77 | 4:40.74 | ||||||
10 | Agf Mix 4 | 0 | 4:46.48 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:47.21 | |||||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 37.21 | 1:15.49 | 1:15.49 | ||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 36.18 | 1:17.52 | 2:33.01 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 31.70 | 1:08.51 | 3:41.52 | ||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 31.24 | 1:04.96 | 4:46.48 | ||||||
11 | Batman Og Robin Og Nogle | 0 | 4:48.34 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 37.27 | 1:16.10 | 1:16.10 | ||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 37.46 | 1:22.62 | 2:38.72 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 32.44 | 1:12.42 | 3:51.14 | ||||||
Mads Stamholt | 2003 | 27.33 | 57.20 | 4:48.34 | ||||||
12 | Horsens 2 | 0 | 4:53.46 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 5:04.65 | |||||||||
Mille C. Berg | 2001 | 35.91 | 1:14.01 | 1:14.01 | ||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 37.20 | 1:21.33 | 2:35.34 | ||||||
Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 32.48 | 1:09.58 | 3:44.92 | ||||||
Mathias H. Johannesen | 2004 | 32.28 | 1:08.54 | 4:53.46 | ||||||
13 | Delta Mix 2 | 0 | 4:54.50 | |||||||
DeltaSwim | 4:47.00 | |||||||||
Mie L. Bendtsen | 2002 | 36.57 | 1:14.06 | 1:14.06 | ||||||
Mathias Teuchler | 2000 | 36.65 | 1:17.34 | 2:31.40 | ||||||
Emma Lykke Holm | 2000 | 34.95 | 1:16.69 | 3:48.09 | ||||||
Malte Lyck Falk | 2003 | 31.98 | 1:06.41 | 4:54.50 | ||||||
14 | Odder Mix 2 | 0 | 4:57.93 | |||||||
Odder Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 35.82 | 1:12.81 | 1:12.81 | ||||||
Alexander Johnsen | 2003 | 39.46 | 1:23.21 | 2:36.02 | ||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 35.11 | 1:16.74 | 3:52.76 | ||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 30.61 | 1:05.17 | 4:57.93 | ||||||
15 | Omg Lazers Pew Pew | 0 | 4:59.00 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 38.55 | 1:18.61 | 1:18.61 | ||||||
Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 38.51 | 1:24.19 | 2:42.80 | ||||||
Jonathan Bos | 1998 | 33.00 | 1:10.59 | 3:53.39 | ||||||
Benjamin Friis | 2002 | 31.16 | 1:05.61 | 4:59.00 | ||||||
16 | Sksv Mix 2 | 0 | 5:03.10 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 36.24 | 1:12.89 | 1:12.89 | ||||||
Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 45.61 | 1:36.78 | 2:49.67 | ||||||
Mads Iversen | 2002 | 31.20 | 1:08.68 | 3:58.35 | ||||||
Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 30.60 | 1:04.75 | 5:03.10 | ||||||
17 | Hsc Mix 2 | 0 | 5:28.98 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 5:30.00 | |||||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 37.28 | 1:16.34 | 1:16.34 | ||||||
Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 42.25 | 1:33.87 | 2:50.21 | ||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 40.90 | 1:29.00 | 4:19.21 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 32.54 | 1:09.77 | 5:28.98 | ||||||
18 | Hammel Mix Gr 2 - 1 | 2003 | 5:31.43 | |||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
Mads Berentzen | 2002 | 40.79 | 1:22.61 | 1:22.61 | ||||||
Jeppe K Rasmussen | 2002 | 41.75 | 1:28.68 | 2:51.29 | ||||||
Line Heise | 2003 | 40.22 | 1:28.43 | 4:19.72 | ||||||
Carolina D. Agerbæk | 2002 | 33.93 | 1:11.71 | 5:31.43 | ||||||
19 | Sksv Mix 1 | 0 | 5:38.05 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Holst | 2004 | 39.00 | 1:20.81 | 1:20.81 | ||||||
Kasper Petersen | 2006 | 48.09 | 1:42.28 | 3:03.09 | ||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 38.48 | 1:29.73 | 4:32.82 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 30.44 | 1:05.23 | 5:38.05 | ||||||
20 | Hammel Mix Gr 2 - 2 | 2003 | 6:41.96 | |||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
Jakob Frimand | 2004 | 46.09 | 1:37.24 | 1:37.24 | ||||||
Simon Kloster Sørensen | 2003 | 47.32 | 1:41.50 | 3:18.74 | ||||||
Jane Andersen | 2004 | 50.51 | 1:48.95 | 5:07.69 | ||||||
Signe N. Andersen | 2004 | 43.10 | 1:34.27 | 6:41.96 | ||||||
- | Odder Mix | 0 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 4:50.00 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hsc Mix 1 | 0 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Holstebro Svømme Club | 5:15.00 | |||||||||
Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 36.75 | 1:15.53 | 1:15.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |