Resultater for Septembersim
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 31.60 | 1:05.62 | |||||
2 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 33.84 | 1:11.53 | |||||
3 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.07 | 1:13.06 | |||||
4 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.41 | 1:13.31 | |||||
5 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.99 | 1:15.18 | |||||
6 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.39 | 1:16.76 | |||||
7 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.67 | 1:16.88 | |||||
8 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.38 | 1:18.85 | |||||
9 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.58 | 1:19.13 | |||||
10 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.34 | 1:19.18 | |||||
11 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.69 | 1:19.74 | |||||
12 | Aron Ekblad | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.94 | 1:19.78 | |||||
13 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.48 | 1:19.84 | |||||
14 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.34 | 1:20.70 | |||||
15 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 38.33 | 1:21.09 | |||||
16 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.36 | 1:21.66 | |||||
17 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.28 | 1:22.43 | |||||
18 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 40.01 | 1:22.48 | |||||
19 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.30 | 1:22.87 | |||||
20 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.34 | 1:22.93 | |||||
21 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.02 | 1:24.66 | |||||
22 | Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.34 | 1:26.36 | |||||
23 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.69 | 1:27.95 | |||||
24 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.18 | 1:28.82 | |||||
25 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.53 | 1:28.86 | |||||
26 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.22 | 1:29.23 | |||||
27 | Maximus Brandt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.94 | 1:31.85 | |||||
28 | Albin Wullt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.95 | 1:32.39 | |||||
29 | Frans Willquist | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.54 | 1:33.41 | |||||
30 | Ricardo Daniel Kosiec-Gomez | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.89 | 1:34.49 | |||||
31 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.28 | 1:36.38 | |||||
32 | Aron Leon Salamon | 2006 | Danderyds Sim | 44.32 | 1:36.61 | |||||
33 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 46.36 | 1:39.82 | |||||
34 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 43.64 | 1:40.42 | |||||
35 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 48.68 | 1:42.33 | |||||
36 | Axel Wickbom | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:42.98 | 1:42.98 | |||||
37 | Ivan Hvenmark | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.28 | 1:43.34 | |||||
37 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 49.50 | 1:43.34 | |||||
39 | Douglas Styffe | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:51.45 | 1:51.45 | |||||
40 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:52.26 | 1:52.26 | |||||
41 | Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | Spårvägen Simförening | 51.94 | 1:53.91 | |||||
42 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:57.23 | 1:57.23 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.67 | 1:00.39 | |||||
2 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 30.23 | 1:03.41 | |||||
3 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 32.12 | 1:06.40 | |||||
4 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.47 | 1:14.76 | |||||
5 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.60 | 1:15.04 | |||||
6 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 36.55 | 1:15.96 | |||||
7 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.68 | 1:16.00 | |||||
8 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.88 | 1:25.06 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.94 | 55.90 | |||||
2 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.34 | 56.24 | |||||
3 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.65 | 56.92 | |||||
4 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.15 | 58.64 | |||||
5 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 30.80 | 1:03.12 | |||||
6 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 29.93 | 1:03.40 | |||||
7 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.06 | 1:03.63 | |||||
8 | Oskar Styrenius | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.77 | 1:11.30 | |||||
9 | Pontus Hedman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.79 | 1:14.29 | |||||
10 | Alexander Johem | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.59 | 1:14.70 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Danderyds Sim | 25.92 | 54.15 | |||||
2 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 26.61 | 54.17 | |||||
3 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 26.89 | 55.00 | |||||
4 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.64 | 1:00.20 | |||||
5 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 28.39 | 1:00.28 | |||||
6 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.58 | 1:04.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |