Results for Regionsmesterskab Nordsjælland
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 1 (Finaler) - Officiel |
Stvne navn | Regionsmesterskaber NordSj | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stvne by | Birkerd | Udskriftstidspunkt | 09:27 | |||
Arrangr | Sigma Swim Birkerd | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 28 august 2017 |
Lb 1, 4X50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Gentofte Stars | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 2:02.01 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 29.84 | 29.84 | |||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 30.50 | 1:00.34 | |||||||
Astrid M. stergaard | 2004 | 30.54 | 1:30.88 | |||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 31.13 | 2:02.01 | |||||||
2 | Gsc Piger 1 | 2004 | Gladsaxe Svmmeklub | 2:03.26 | ||||||
Sara Damkjr Bartels | 2004 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 30.75 | 1:00.82 | |||||||
Emma Hansen | 2004 | 30.61 | 1:31.43 | |||||||
Viktoria Freja Srensen | 2004 | 31.83 | 2:03.26 | |||||||
3 | Lyngby Piger 1 | 0 | Lyngby Svmmeklub | 2:09.09 | ||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 32.59 | 32.59 | |||||||
Lrke Vinneck Hansen | 2004 | 32.08 | 1:04.67 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 31.09 | 1:35.76 | |||||||
Anastasia Smirnov | 2004 | 33.33 | 2:09.09 | |||||||
4 | A6 Tser | 2004 | A6 | 2:09.21 | ||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 32.83 | 32.83 | |||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 31.97 | 1:04.80 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 31.44 | 1:36.24 | |||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 32.97 | 2:09.21 | |||||||
5 | Shs Piger 1 | 0 | Sllerd Hrsholm Swim | 2:11.60 | ||||||
Anna Nrskov | 2004 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 32.81 | 1:04.98 | |||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 33.60 | 1:38.58 | |||||||
Kaya Vennick Haugblle | 2004 | 33.02 | 2:11.60 | |||||||
6 | Gsc Piger 2 | 2004 | Gladsaxe Svmmeklub | 2:13.79 | ||||||
Roseline Lkkegaard | 2004 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Sophia Bttger | 2004 | 32.54 | 1:05.52 | |||||||
Amalie Brammer Krgaard | 2004 | 35.08 | 1:40.60 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jrgen | 2005 | 33.19 | 2:13.79 | |||||||
7 | Triton Ballerup | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 2:13.97 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Sophie Lrke Sandell | 2005 | 33.64 | 1:04.84 | |||||||
Anna Leopold Brandt | 2004 | 33.98 | 1:38.82 | |||||||
Liv Salhauge | 2005 | 35.15 | 2:13.97 | |||||||
8 | Gentofte Piger 2 | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 2:14.38 | ||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 32.80 | 1:05.98 | |||||||
Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 33.00 | 1:38.98 | |||||||
Rebecca Chur Fischer | 2005 | 35.40 | 2:14.38 | |||||||
9 | Sigma Piger 2 | 0 | Sigma Swim | 2:16.43 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 34.18 | 34.18 | |||||||
Camille Nrby | 2004 | 34.35 | 1:08.53 | |||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 32.87 | 1:41.40 | |||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 35.03 | 2:16.43 | |||||||
10 | Herlev Piger | 2004 | Herlev Svmning | 2:19.14 | ||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 34.09 | 1:07.13 | |||||||
Kaja Waag Kallese | 2005 | 39.60 | 1:46.73 | |||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 32.41 | 2:19.14 | |||||||
11 | Shs Piger 2 | 0 | Sllerd Hrsholm Swim | 2:19.41 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 35.21 | 1:09.71 | |||||||
Clara Secher Termansen | 2005 | 35.18 | 1:44.89 | |||||||
Pauline Drucker | 2004 | 34.52 | 2:19.41 | |||||||
12 | A6 Tser 2 | 2004 | A6 | 2:19.93 | ||||||
Isabel Lillebk | 2004 | 33.96 | 33.96 | |||||||
Isabella Larsen | 2005 | 33.86 | 1:07.82 | |||||||
Silja Brage | 2005 | 35.34 | 1:43.16 | |||||||
Freja Mller | 2004 | 36.77 | 2:19.93 | |||||||
13 | Gentofte Piger 3 | 0 | Gentofte Svmme Klub | 2:21.40 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 34.63 | 1:08.72 | |||||||
Alba Mantoni | 2006 | 36.19 | 1:44.91 | |||||||
Emma S. Kristensen | 2005 | 36.49 | 2:21.40 | |||||||
14 | Roskilde Piger | 0 | Roskilde Svmning | 2:23.41 | ||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 34.55 | 34.55 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 33.62 | 1:08.17 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 38.63 | 1:46.80 | |||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 36.61 | 2:23.41 | |||||||
15 | Shs Piger 3 | 0 | Sllerd Hrsholm Swim | 2:24.93 | ||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 36.75 | 36.75 | |||||||
Mathilde Edele Borg | 2004 | 35.59 | 1:12.34 | |||||||
Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 36.29 | 1:48.63 | |||||||
Josephine Lysdahl | 2004 | 36.30 | 2:24.93 | |||||||
16 | Helsingr Piger2 | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 2:25.08 | ||||||
Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Cornelia Vmosi | 2004 | 35.81 | 1:11.68 | |||||||
Emma F. Rouse | 2004 | 36.98 | 1:48.66 | |||||||
Kristine G. Skjrbk | 2004 | 36.42 | 2:25.08 | |||||||
17 | Gsc Piger 3 | 2004 | Gladsaxe Svmmeklub | 2:26.00 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 35.96 | 1:10.49 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 39.60 | 1:50.09 | |||||||
Josefine Staudt | 2005 | 35.91 | 2:26.00 | |||||||
18 | Sigma Piger 3 | 2006 | Sigma Swim | 2:27.03 | ||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 36.31 | 36.31 | |||||||
Andrea Lindberg Vede | 2006 | 37.32 | 1:13.63 | |||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 38.09 | 1:51.72 | |||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 35.31 | 2:27.03 | |||||||
19 | Lyngby Piger 2 | 0 | Lyngby Svmmeklub | 2:29.12 | ||||||
Isabella Ravn Jensen | 2004 | 35.95 | 35.95 | |||||||
Marie Elster | 2006 | 39.65 | 1:15.60 | |||||||
Kathrine E. Larsen | 2005 | 36.78 | 1:52.38 | |||||||
Mathilde Severs | 2006 | 36.74 | 2:29.12 | |||||||
20 | Gentofte Piger 4 | 0 | Gentofte Svmme Klub | 2:31.28 | ||||||
Anna R. Strbek | 2005 | 37.32 | 37.32 | |||||||
Johanne Hummelmose | 2006 | 38.88 | 1:16.20 | |||||||
Liva la Cour | 2006 | 36.71 | 1:52.91 | |||||||
Julie Heurlin Lunding | 2006 | 38.37 | 2:31.28 | |||||||
21 | Vrlse Piger | 2006 | Vrlse Svmmeklub | 2:32.84 | ||||||
Amalie Helfelt | 2006 | 42.10 | 42.10 | |||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 39.82 | 1:21.92 | |||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 36.36 | 1:58.28 | |||||||
Iben Ebdrup Norling | 2005 | 34.56 | 2:32.84 | |||||||
22 | Gentofte Piger 5 | 0 | Gentofte Svmme Klub | 2:38.31 | ||||||
Dikte Johanne Schrder | 2006 | 41.30 | 41.30 | |||||||
Cecilie G. Mortensen | 2005 | 38.27 | 1:19.57 | |||||||
Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 37.85 | 1:57.42 | |||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 40.89 | 2:38.31 | |||||||
23 | A6 Tser 3 | 2004 | A6 | 2:39.61 | ||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 37.75 | 37.75 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | 36.06 | 1:13.81 | |||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 47.17 | 2:00.98 | |||||||
Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 38.63 | 2:39.61 | |||||||
24 | Gentofte Piger 6 | 0 | Gentofte Svmme Klub | 2:44.60 | ||||||
Molly Szczepanski | 2006 | 40.02 | 40.02 | |||||||
Anna E.e. Balle | 2006 | 39.53 | 1:19.55 | |||||||
Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 43.48 | 2:03.03 | |||||||
Patricia Petersen | 2005 | 41.57 | 2:44.60 | |||||||
25 | Gsc Piger 4 | 2004 | Gladsaxe Svmmeklub | 2:45.18 | ||||||
Luna Christensen | 2005 | 39.22 | 39.22 | |||||||
Maja Damkjr Bartels | 2006 | 39.58 | 1:18.80 | |||||||
Jasmine Lkkegaard | 2006 | 41.97 | 2:00.77 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 44.41 | 2:45.18 | |||||||
- | Helsingr Piger 1 | 2004 | Helsingr Svmmeklub | DSQ | Tyvstart 2. sv | |||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 30.36 | 30.36 | |||||||
- | Sigma Piger 1 | 0 | Sigma Swim | DSQ | tyvstart sv 4 | |||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 31.25 | 1:03.15 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 33.78 | 1:36.93 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerd | Udskriftstidspunkt | 09:27 |