Results for Regionsmesterskab Nordsjælland
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber NordSj | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 august 2017 |
Løb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 25.62 | 55.35 | |||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.76 | 1:03.30 | |||||
3 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.43 | 1:04.79 | |||||
4 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 30.29 | 1:05.24 | |||||
5 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.82 | 1:05.40 | |||||
6 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.32 | 1:05.69 | |||||
7 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.89 | 1:05.71 | |||||
8 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 29.82 | 1:06.26 | |||||
9 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 30.83 | 1:06.39 | |||||
10 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.02 | 1:06.45 | |||||
11 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.27 | 1:06.65 | |||||
12 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.07 | 1:06.88 | |||||
13 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 31.40 | 1:06.93 | |||||
14 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.41 | 1:07.03 | |||||
15 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.94 | 1:07.56 | |||||
16 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 31.73 | 1:08.39 | |||||
17 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.50 | 1:09.85 | |||||
18 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 32.40 | 1:10.47 | |||||
19 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.06 | 1:10.77 | |||||
20 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.10 | 1:10.87 | |||||
21 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.22 | 1:12.07 | |||||
22 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 33.21 | 1:12.32 | |||||
23 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 32.76 | 1:13.12 | |||||
24 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.17 | 1:13.14 | |||||
25 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 33.24 | 1:13.36 | |||||
26 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 33.98 | 1:14.40 | |||||
27 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 34.53 | 1:14.72 | |||||
28 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 34.67 | 1:14.76 | |||||
29 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 34.85 | 1:16.98 | |||||
30 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 35.46 | 1:17.66 | |||||
31 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 36.02 | 1:18.53 | |||||
32 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.76 | 1:20.81 | |||||
- | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.28 | 1:05.93 | |||||
2 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 31.57 | 1:10.09 | |||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.08 | 1:10.71 | |||||
4 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | JGI Svømning | 32.16 | 1:10.93 | |||||
5 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.65 | 1:10.94 | |||||
6 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.06 | 1:11.13 | |||||
7 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 32.85 | 1:11.21 | |||||
8 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.64 | 1:11.45 | |||||
9 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 33.85 | 1:11.86 | |||||
10 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.30 | 1:11.98 | |||||
11 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | JGI Svømning | 33.60 | 1:13.03 | |||||
12 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.70 | 1:13.73 | |||||
13 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.83 | 1:13.94 | |||||
14 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.79 | 1:15.13 | |||||
15 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 35.09 | 1:15.29 | |||||
16 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.36 | 1:15.50 | |||||
17 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.07 | 1:16.81 | |||||
18 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.85 | 1:17.84 | |||||
19 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 36.62 | 1:18.88 | |||||
20 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.41 | 1:19.28 | |||||
21 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 36.76 | 1:20.50 | |||||
22 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.58 | 1:20.69 | |||||
23 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 37.61 | 1:21.34 | |||||
24 | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.37 | 1:22.58 | |||||
25 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 38.54 | 1:23.57 | |||||
26 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.15 | 1:23.76 | |||||
27 | Marco Stub Olsen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 38.68 | 1:28.96 | |||||
Løb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 32.73 | 1:09.43 | |||||
2 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 31.45 | 1:09.79 | |||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.65 | 1:14.25 | |||||
4 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 34.49 | 1:14.94 | |||||
5 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 35.66 | 1:15.11 | |||||
6 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.15 | 1:15.83 | |||||
7 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.26 | 1:16.72 | |||||
8 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.16 | 1:18.01 | |||||
9 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.94 | 1:18.15 | |||||
10 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.86 | 1:19.57 | |||||
11 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 35.56 | 1:20.14 | |||||
12 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.41 | 1:20.84 | |||||
13 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.60 | 1:21.17 | |||||
14 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Herlev Svømning | 36.45 | 1:21.45 | |||||
15 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.33 | 1:21.50 | |||||
16 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 40.83 | 1:30.16 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:42 |