Results for Regionsmesterskab Nordsjælland
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber NordSj | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:51 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 august 2017 |
Løb 22, 4X50m Brystsvømning Herre, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:16.25 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 35.78 | 1:08.23 | |||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 34.52 | 1:42.75 | |||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 33.50 | 2:16.25 | |||||||
2 | A6 Drenge | 2004 | A6 | 2:17.03 | ||||||
Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | 32.96 | 32.96 | |||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 33.59 | 1:06.55 | |||||||
Victor Toftehøj | 2003 | 34.58 | 1:41.13 | |||||||
Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 35.90 | 2:17.03 | |||||||
3 | Sigma Drenge 1 | 0 | Sigma Swim | 2:17.14 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 33.98 | 1:07.08 | |||||||
Mads Liechti | 2004 | 35.64 | 1:42.72 | |||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 34.42 | 2:17.14 | |||||||
4 | Gsc Drenge 1 | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.09 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Noah Bred | 2003 | 35.42 | 1:09.16 | |||||||
Silas Fessel | 2004 | 34.71 | 1:43.87 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 35.22 | 2:19.09 | |||||||
5 | Sigma Drenge 2 | 0 | Sigma Swim | 2:24.57 | ||||||
Villads Arfelt | 2004 | 37.20 | 37.20 | |||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 35.85 | 1:13.05 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 35.63 | 1:48.68 | |||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 35.89 | 2:24.57 | |||||||
6 | Helsingør Drenge 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:26.27 | ||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 38.05 | 38.05 | |||||||
Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 35.37 | 1:13.42 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 35.89 | 1:49.31 | |||||||
Julius Højgaard Allin | 2003 | 36.96 | 2:26.27 | |||||||
7 | Shs Drenge 1 | 0 | Søllerød Hørsholm Swim | 2:26.32 | ||||||
Filip Bruhn | 2003 | 36.71 | 36.71 | |||||||
Julian Birch | 2004 | 36.43 | 1:13.14 | |||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 35.48 | 1:48.62 | |||||||
Carl-Johan Bødtker | 2003 | 37.70 | 2:26.32 | |||||||
8 | Gentofte Everwings | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:28.92 | ||||||
Alexander Griffin | 2004 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 35.66 | 1:15.01 | |||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 38.30 | 1:53.31 | |||||||
Harald Riisager | 2003 | 35.61 | 2:28.92 | |||||||
9 | Lyngby Drenge 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:31.25 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 37.05 | 37.05 | |||||||
Michael Halck | 2004 | 40.25 | 1:17.30 | |||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 35.83 | 1:53.13 | |||||||
Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 38.12 | 2:31.25 | |||||||
10 | Triton Ballerup | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.35 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 36.32 | 1:13.56 | |||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 38.86 | 1:52.42 | |||||||
Frederik Taubert Løgager | 2004 | 39.93 | 2:32.35 | |||||||
11 | Sigma Drenge 3 | 2005 | Sigma Swim | 2:33.13 | ||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 36.38 | 36.38 | |||||||
Jakob Legaard | 2003 | 37.22 | 1:13.60 | |||||||
Oliver Lassen | 2005 | 39.74 | 1:53.34 | |||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 39.79 | 2:33.13 | |||||||
12 | Herlev Knægte | 2003 | Herlev Svømning | 2:36.69 | ||||||
Erik Li | 2003 | 39.72 | 39.72 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 39.98 | 1:19.70 | |||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 38.77 | 1:58.47 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 38.22 | 2:36.69 | |||||||
13 | Gsc Drenge 2 | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.90 | ||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 39.51 | 39.51 | |||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 40.75 | 1:20.26 | |||||||
Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 39.14 | 1:59.40 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 39.50 | 2:38.90 | |||||||
14 | Shs Drenge 2 | 0 | Søllerød Hørsholm Swim | 2:39.63 | ||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 38.27 | 38.27 | |||||||
Ludvig Montag | 2003 | 41.56 | 1:19.83 | |||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 41.43 | 2:01.26 | |||||||
Janus Schnabl | 2003 | 38.37 | 2:39.63 | |||||||
15 | A6 Drenge 2 | 2004 | A6 | 2:39.75 | ||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 38.42 | 38.42 | |||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 38.61 | 1:17.03 | |||||||
Emil Witzner Hansen | 2004 | 42.26 | 1:59.29 | |||||||
Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 40.46 | 2:39.75 | |||||||
16 | Roskilde Drenge | 0 | Roskilde Svømning | 2:40.13 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 37.60 | 37.60 | |||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 39.70 | 1:17.30 | |||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 41.44 | 1:58.74 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 41.39 | 2:40.13 | |||||||
17 | Gentofte Drenge 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:40.56 | ||||||
Laurits Boserup | 2005 | 42.00 | 42.00 | |||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 38.91 | 1:20.91 | |||||||
Oskar Clausen | 2004 | 39.76 | 2:00.67 | |||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 39.89 | 2:40.56 | |||||||
18 | Shs Drenge 3 | 0 | Søllerød Hørsholm Swim | 2:43.17 | ||||||
Alexander Halken | 2005 | 42.17 | 42.17 | |||||||
Thomas Høgenhaug | 2003 | 37.71 | 1:19.88 | |||||||
Illia Bulba | 2005 | 40.60 | 2:00.48 | |||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 42.69 | 2:43.17 | |||||||
19 | Gsc Drenge 3 | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:43.96 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 37.80 | 37.80 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 39.51 | 1:17.31 | |||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 42.50 | 1:59.81 | |||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 44.15 | 2:43.96 | |||||||
20 | Gsc Drenge 4 | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.95 | ||||||
Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 44.40 | 44.40 | |||||||
William Leth | 2004 | 45.17 | 1:29.57 | |||||||
Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 51.72 | 2:21.29 | |||||||
Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 43.66 | 3:04.95 | |||||||
- | Gentofte Drenge 5 | 0 | Gentofte Svømme Klub | afmeldt | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
- | Gentofte Drenge 3 | 0 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | crawlben eft/vending | |||||
William Hoffmann Hyldig | 2004 | 43.34 | 43.34 | |||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 40.64 | 1:23.98 | |||||||
- | Gentofte Drenge 4 | 0 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | 2 armtag u/v v/udsv | |||||
Oskar Clausen | 2004 | 49.82 | 49.82 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:51 |