Tulokset IKM aluekilpailu, Varsinais-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
08:41 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
498 |
36.47 |
|
|
|
1:18.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
415 |
41.39 |
|
|
|
1:23.60 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elsa Vira |
2006 |
|
329 |
42.10 |
|
|
|
1:30.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
|
319 |
44.51 |
|
|
|
1:31.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Sihvo |
2006 |
|
293 |
44.74 |
|
|
|
1:33.80 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mea Alho |
2006 |
|
268 |
46.10 |
|
|
|
1:36.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iida Vartiainen |
2006 |
|
256 |
47.19 |
|
|
|
1:38.15 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Judit Lindén |
2006 |
|
240 |
46.03 |
|
|
|
1:40.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilia Pakkanen |
2006 |
|
230 |
49.73 |
|
|
|
1:41.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sara Siipola |
2006 |
|
229 |
48.99 |
|
|
|
1:41.86 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:51.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ronja Vilska |
2006 |
|
225 |
48.46 |
|
|
|
1:42.39 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Malva Salmelin |
2006 |
|
223 |
48.41 |
|
|
|
1:42.76 |
|
|
Salon Uimarit |
1:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
|
223 |
48.19 |
|
|
|
1:42.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
|
219 |
48.47 |
|
|
|
1:43.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maikki Hämäläinen |
2006 |
|
202 |
49.56 |
|
|
|
1:46.12 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Haapanen |
2006 |
|
201 |
50.16 |
|
|
|
1:46.29 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nea Salmela |
2006 |
|
191 |
52.14 |
|
|
|
1:48.25 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Gabriella Vesterkvist |
2006 |
|
190 |
51.54 |
|
|
|
1:48.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mathilda Heikiö |
2006 |
|
186 |
49.42 |
|
|
|
1:49.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mia Karolina Müürsepp |
2006 |
|
180 |
51.75 |
|
|
|
1:50.44 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Elina Toivonen |
2006 |
|
175 |
52.20 |
|
|
|
1:51.43 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tilda Saine |
2006 |
|
170 |
54.11 |
|
|
|
1:52.50 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Rianna Hoda |
2006 |
|
165 |
51.83 |
|
|
|
1:53.60 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:50.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Diana Raduly Baka |
2006 |
|
152 |
55.67 |
|
|
|
1:56.62 |
|
|
Salon Uimarit |
2:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Veera Hautamäki |
2006 |
|
150 |
57.30 |
|
|
|
1:57.14 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sonja Heikkilä |
2006 |
|
143 |
57.13 |
|
|
|
1:59.15 |
|
|
Salon Uimarit |
2:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Maija Grönholm |
2006 |
|
137 |
56.57 |
|
|
|
2:00.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Kerttu Laaksonen |
2006 |
|
131 |
56.37 |
|
|
|
2:02.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Iina Salmivaara |
2006 |
|
128 |
57.94 |
|
|
|
2:03.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ada Riquelme Mac Donald |
2006 |
|
122 |
|
|
|
|
2:05.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Aino Viitala |
2006 |
|
108 |
1:00.88 |
|
|
|
2:10.65 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Elsa Koskinen |
2006 |
|
100 |
1:02.58 |
|
|
|
2:14.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Ella Jokioinen |
2006 |
|
78 |
1:09.04 |
|
|
|
2:25.71 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Salla-Mari Koskinen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexa Korkiakoski |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.5 Seisominen altaan pohjassa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
435 |
40.11 |
|
|
|
1:22.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerttu Taponen |
2005 |
|
414 |
40.54 |
|
|
|
1:23.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
414 |
39.76 |
|
|
|
1:23.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Lempiälä |
2005 |
|
397 |
39.94 |
|
|
|
1:24.82 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milla Karttunen |
2005 |
|
393 |
40.13 |
|
|
|
1:25.11 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Suominen |
2005 |
|
354 |
41.05 |
|
|
|
1:28.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julianna Kurkela |
2005 |
|
354 |
42.18 |
|
|
|
1:28.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
350 |
41.11 |
|
|
|
1:28.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hanna Blomqvist |
2005 |
|
332 |
42.19 |
|
|
|
1:29.97 |
|
|
Ålands Simförening |
1:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maura Bergström |
2005 |
|
316 |
44.04 |
|
|
|
1:31.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
|
311 |
42.97 |
|
|
|
1:32.00 |
|
|
Salon Uimarit |
1:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mette Peltola |
2005 |
|
299 |
44.51 |
|
|
|
1:33.20 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ronja Maude |
2005 |
|
287 |
43.91 |
|
|
|
1:34.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
|
278 |
45.77 |
|
|
|
1:35.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Nieminen |
2005 |
|
257 |
46.04 |
|
|
|
1:37.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
|
238 |
47.75 |
|
|
|
1:40.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aino Kurki |
2005 |
|
206 |
50.13 |
|
|
|
1:45.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Janna Tepsa |
2005 |
|
203 |
50.83 |
|
|
|
1:45.96 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Viivi Laiho |
2005 |
|
192 |
49.13 |
|
|
|
1:47.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sabina Rakhimova |
2005 |
|
189 |
53.21 |
|
|
|
1:48.48 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Alexandra Julin |
2005 |
|
138 |
56.77 |
|
|
|
2:00.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Topoeva |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
75 m |
|
Ålands Simförening |
1:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
535 |
35.46 |
|
|
|
1:16.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matilda Laitinen |
2004 |
|
396 |
40.34 |
|
|
|
1:24.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emelie Måtar |
2004 |
|
369 |
41.05 |
|
|
|
1:26.92 |
|
|
Ålands Simförening |
1:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Maliranta |
2004 |
|
338 |
43.16 |
|
|
|
1:29.52 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Venla Salminen |
2004 |
|
321 |
43.92 |
|
|
|
1:31.00 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aada Salminen |
2004 |
|
318 |
43.17 |
|
|
|
1:31.32 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Milla Rintanen |
2004 |
|
311 |
43.36 |
|
|
|
1:31.95 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Milla Järvenpää |
2004 |
|
287 |
45.67 |
|
|
|
1:34.48 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilma Halava |
2004 |
|
285 |
46.21 |
|
|
|
1:34.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
My Laverman |
2004 |
|
284 |
44.93 |
|
|
|
1:34.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ulla Haarala |
2004 |
|
284 |
44.45 |
|
|
|
1:34.82 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elisa Liven |
2004 |
|
282 |
43.27 |
|
|
|
1:35.02 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roosa Lahti |
2004 |
|
249 |
47.58 |
|
|
|
1:39.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joanna Hauhia |
2004 |
|
236 |
46.16 |
|
|
|
1:40.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Iida Kallio |
2004 |
|
226 |
48.69 |
|
|
|
1:42.23 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Loo |
2004 |
|
191 |
50.40 |
|
|
|
1:48.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
718 |
33.95 |
|
|
|
1:09.61 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
|
539 |
35.75 |
|
|
|
1:16.60 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
469 |
37.27 |
|
|
|
1:20.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Senni Tuominen |
2003 |
|
462 |
38.00 |
|
|
|
1:20.66 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iris Hanski |
2003 |
|
452 |
38.23 |
|
|
|
1:21.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Alanko |
2003 |
|
427 |
38.65 |
|
|
|
1:22.80 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
382 |
40.14 |
|
|
|
1:25.87 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Helka Suomäki |
2003 |
|
311 |
42.14 |
|
|
|
1:32.01 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Greta Kandolin |
2003 |
|
310 |
42.83 |
|
|
|
1:32.05 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hilda Helo |
2003 |
|
287 |
43.32 |
|
|
|
1:34.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linnea Ström |
2003 |
|
271 |
46.73 |
|
|
|
1:36.32 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Liven |
2002 |
|
621 |
35.57 |
|
|
|
1:13.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
613 |
35.08 |
|
|
|
1:13.39 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
582 |
35.03 |
|
|
|
1:14.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oona Laakso |
2002 |
|
551 |
35.49 |
|
|
|
1:16.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
520 |
36.01 |
|
|
|
1:17.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Vira |
2002 |
|
516 |
36.42 |
|
|
|
1:17.72 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wilma Rintala |
2002 |
|
444 |
37.95 |
|
|
|
1:21.74 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isla Pinta |
2002 |
|
356 |
40.88 |
|
|
|
1:27.91 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tuuli Koivunen |
2002 |
|
271 |
45.69 |
|
|
|
1:36.36 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
08:41 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
18:59 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
335 |
37.66 |
|
|
|
1:20.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
236 |
42.72 |
|
|
|
1:29.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
230 |
43.60 |
|
|
|
1:30.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasperi Jalonen |
2005 |
|
220 |
43.28 |
|
|
|
1:32.00 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
195 |
44.64 |
|
|
|
1:35.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Patrik Reiman |
2005 |
|
188 |
47.26 |
|
|
|
1:36.91 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Konsta Vainio |
2005 |
|
188 |
46.50 |
|
|
|
1:36.98 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Aalto-Hardy |
2005 |
|
186 |
43.24 |
|
|
|
1:37.30 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nuutti Vienonen |
2005 |
|
175 |
47.43 |
|
|
|
1:39.39 |
|
|
Salon Uimarit |
1:46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
168 |
47.40 |
|
|
|
1:40.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
162 |
49.69 |
|
|
|
1:41.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Max Allén |
2005 |
|
158 |
48.64 |
|
|
|
1:42.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Miika Nurminen |
2005 |
|
157 |
49.78 |
|
|
|
1:42.88 |
|
|
Salon Uimarit |
1:46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eemeli Arnell |
2005 |
|
154 |
49.83 |
|
|
|
1:43.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
133 |
51.19 |
|
|
|
1:48.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nardi Gabriel Orenshtein |
2005 |
|
125 |
51.38 |
|
|
|
1:51.19 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oliver Jokinen |
2005 |
|
118 |
51.80 |
|
|
|
1:53.16 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Joa Metsola |
2005 |
|
116 |
57.74 |
|
|
|
1:53.98 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Casper Manzone |
2005 |
|
112 |
54.21 |
|
|
|
1:55.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nicolo Manzone |
2005 |
|
89 |
56.92 |
|
|
|
2:04.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Thomas Korvela |
2005 |
|
88 |
52.28 |
|
|
|
2:04.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kasper Kainonen |
2005 |
|
88 |
57.86 |
|
|
|
2:04.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frans Roine |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juuso Leppänen |
2004 |
|
338 |
36.77 |
|
|
|
1:19.83 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
313 |
38.28 |
|
|
|
1:21.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
313 |
38.24 |
|
|
|
1:21.87 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
262 |
40.47 |
|
|
|
1:26.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Pohjola |
2004 |
|
242 |
43.41 |
|
|
|
1:29.16 |
|
|
Salon Uimarit |
1:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
242 |
42.02 |
|
|
|
1:29.16 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hannes Helling |
2004 |
|
232 |
42.78 |
|
|
|
1:30.45 |
|
|
Ålands Simförening |
1:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Santeri Ahinko |
2004 |
|
208 |
44.07 |
|
|
|
1:33.79 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Rauhala |
2004 |
|
206 |
44.03 |
|
|
|
1:34.12 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jesper Isomaa |
2004 |
|
204 |
41.44 |
|
|
|
1:34.46 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Einari Palmu |
2004 |
|
199 |
45.00 |
|
|
|
1:35.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Einar Melin |
2004 |
|
193 |
45.27 |
|
|
|
1:36.12 |
|
|
Ålands Simförening |
1:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roope Tuomainen |
2004 |
|
163 |
46.72 |
|
|
|
1:41.64 |
|
|
Salon Uimarit |
1:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rasmus Salminen |
2004 |
|
162 |
46.85 |
|
|
|
1:41.84 |
|
|
Uinti-Vakka |
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eerik Rantanen |
2004 |
|
151 |
48.51 |
|
|
|
1:44.28 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elmeri Falkstedt |
2004 |
|
151 |
47.88 |
|
|
|
1:44.35 |
|
|
Salon Uimarit |
1:49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Casper Leo |
2004 |
|
144 |
51.85 |
|
|
|
1:45.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
535 |
32.65 |
|
|
|
1:08.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Kinnunen |
2003 |
|
455 |
34.13 |
|
|
|
1:12.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
423 |
34.41 |
|
|
|
1:14.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
335 |
36.86 |
|
|
|
1:20.00 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niko Viitala |
2003 |
|
282 |
40.40 |
|
|
|
1:24.76 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hannes Olin |
2003 |
|
266 |
40.91 |
|
|
|
1:26.41 |
|
|
Ålands Simförening |
1:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tatu Kunttila |
2003 |
|
255 |
42.35 |
|
|
|
1:27.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tommy Pehrsson |
2003 |
|
236 |
42.04 |
|
|
|
1:29.90 |
|
|
Ålands Simförening |
1:37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Samuel Salminen |
2003 |
|
204 |
43.88 |
|
|
|
1:34.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ville Savela |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Salon Uimarit |
1:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aapo Huhti |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
593 |
31.60 |
|
|
|
1:06.18 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
494 |
34.04 |
|
|
|
1:10.32 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
342 |
36.85 |
|
|
|
1:19.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sharo Mamandi |
2002 |
|
274 |
39.98 |
|
|
|
1:25.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roope Paatos |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Raision Urheilijat |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
572 |
31.38 |
|
|
|
1:06.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
464 |
33.97 |
|
|
|
1:11.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
436 |
33.99 |
|
|
|
1:13.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janne Juven |
2001 |
|
387 |
35.26 |
|
|
|
1:16.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikael Jokinen |
2001 |
|
379 |
35.28 |
|
|
|
1:16.82 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Otto Lindroos |
2001 |
|
250 |
40.17 |
|
|
|
1:28.18 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
18:59 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
19:29 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
615 |
1:07.04 |
2:18.58 |
3:30.66 |
4:41.64 |
9:23.62 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:49.13 |
|
|
5:52.76 |
7:04.23 |
8:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
600 |
1:10.71 |
2:23.50 |
3:36.18 |
4:47.69 |
9:28.13 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:24.27 |
|
|
5:59.45 |
7:10.22 |
8:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Rantala |
2004 |
|
509 |
1:07.66 |
2:23.43 |
3:38.90 |
4:55.62 |
10:00.02 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:57.83 |
|
|
6:11.98 |
7:29.21 |
8:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anni Hyttinen |
2004 |
|
442 |
1:11.11 |
2:30.02 |
3:49.32 |
5:09.13 |
10:28.84 |
|
|
Aurajoen Uinti |
10:45.91 |
|
|
6:29.12 |
7:49.47 |
9:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Maliranta |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Raision Urheilijat |
10:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roosa Aho |
2003 |
|
561 |
1:10.54 |
2:24.12 |
3:38.41 |
4:51.94 |
9:40.97 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:45.99 |
|
|
6:04.86 |
7:18.52 |
8:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
558 |
1:09.69 |
2:23.14 |
3:36.60 |
4:50.16 |
9:42.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:49.01 |
|
|
6:03.61 |
7:17.37 |
8:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
549 |
1:09.02 |
2:22.02 |
3:35.81 |
4:49.13 |
9:45.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:38.43 |
|
|
6:02.79 |
7:17.39 |
8:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
564 |
1:09.58 |
2:23.13 |
3:37.00 |
4:50.99 |
9:40.07 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:40.42 |
|
|
6:04.98 |
7:19.09 |
8:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
558 |
1:09.23 |
2:21.20 |
3:34.10 |
4:47.63 |
9:42.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:37.55 |
|
|
6:00.88 |
7:15.05 |
8:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oona Laakso |
2002 |
|
527 |
1:09.58 |
2:24.20 |
3:40.60 |
4:57.27 |
9:53.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:38.99 |
|
|
6:12.10 |
7:27.85 |
8:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alida Öhberg |
2002 |
|
517 |
1:08.40 |
2:23.61 |
3:39.07 |
4:54.72 |
9:57.03 |
|
|
Aurajoen Uinti |
10:08.52 |
|
|
6:10.39 |
7:26.50 |
8:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
489 |
1:08.59 |
2:24.31 |
3:40.99 |
4:58.52 |
10:08.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
10:27.87 |
|
|
6:16.01 |
7:34.11 |
8:52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lydia Rintanen |
2002 |
|
476 |
1:10.93 |
2:26.42 |
3:43.05 |
5:00.75 |
10:13.71 |
|
|
Aurajoen Uinti |
9:42.50 |
|
|
6:17.83 |
7:36.59 |
8:56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olivia Koski |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Aurajoen Uinti |
10:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
19:29 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
19:50 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aku Kaila |
2003 |
|
587 |
1:02.67 |
2:08.73 |
3:16.10 |
4:23.98 |
8:49.45 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:00.04 |
|
|
5:31.61 |
6:39.04 |
7:45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
522 |
1:02.15 |
2:10.89 |
3:19.50 |
4:29.48 |
9:10.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:06.06 |
|
|
5:39.93 |
6:49.84 |
8:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Laine |
2003 |
|
306 |
1:12.42 |
2:34.67 |
3:58.56 |
5:22.83 |
10:57.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
10:59.28 |
|
|
6:47.87 |
8:13.02 |
9:37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Paatos |
2002 |
|
644 |
1:02.25 |
2:07.58 |
3:13.32 |
4:17.05 |
8:33.40 |
|
|
Raision Urheilijat |
8:28.32 |
|
|
5:20.67 |
6:25.48 |
7:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
589 |
1:02.26 |
2:07.71 |
3:13.17 |
4:18.85 |
8:48.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
8:44.10 |
|
|
5:26.50 |
6:35.46 |
7:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Laine |
2002 |
|
534 |
1:02.95 |
2:10.72 |
3:18.32 |
4:26.96 |
9:06.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:00.74 |
|
|
5:35.92 |
6:46.08 |
7:56.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
560 |
1:01.90 |
2:07.68 |
3:13.91 |
4:22.22 |
8:57.82 |
|
|
Aurajoen Uinti |
8:45.96 |
|
|
5:31.84 |
6:41.01 |
7:50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
513 |
1:03.61 |
2:10.30 |
3:17.50 |
4:26.62 |
9:13.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
8:56.17 |
|
|
5:37.99 |
6:49.56 |
8:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
19:50 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
20:31 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 4X100m T15 VU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
20:31 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
20:33 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 4X100m P16 VU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
20:33 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
10:09 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Hyttinen |
2004 |
|
399 |
40.44 |
1:26.69 |
2:15.67 |
|
3:02.76 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emelie Måtar |
2004 |
|
353 |
42.29 |
1:30.04 |
2:19.88 |
|
3:10.34 |
|
|
Ålands Simförening |
3:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ulla Haarala |
2004 |
|
301 |
46.54 |
1:37.88 |
2:30.79 |
|
3:20.75 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
3:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aada Salminen |
2004 |
|
300 |
46.75 |
1:38.57 |
2:30.25 |
|
3:20.85 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
3:30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Halava |
2004 |
|
273 |
47.56 |
1:40.92 |
2:34.92 |
|
3:27.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
644 |
35.17 |
1:14.68 |
1:55.97 |
|
2:35.83 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
|
539 |
37.28 |
1:19.32 |
2:02.96 |
|
2:45.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Senni Tuominen |
2003 |
|
450 |
39.22 |
1:23.82 |
2:09.89 |
|
2:55.54 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
3:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella Alanko |
2003 |
|
394 |
41.77 |
1:27.73 |
2:16.29 |
|
3:03.47 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erika Korpela |
2003 |
|
242 |
48.90 |
1:43.15 |
3:35.78 |
|
3:35.78 |
|
|
Salon Uimarit |
3:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elin Högman |
2003 |
|
237 |
50.56 |
1:47.38 |
2:44.56 |
|
3:37.43 |
|
|
Ålands Simförening |
3:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Liven |
2002 |
|
590 |
36.51 |
1:17.50 |
1:59.11 |
|
2:40.39 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
488 |
36.98 |
1:20.22 |
2:05.38 |
|
2:50.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Rouhiainen |
2002 |
|
198 |
50.99 |
1:49.29 |
2:49.39 |
|
3:50.71 |
|
|
Uinti-Vakka |
3:55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Vira |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Wilma Rintala |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
25 |
|
Raision Urheilijat |
2:57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
10:09 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
11:04 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 12 v |
|
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
11:04 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
10:44 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Vira |
2006 |
|
335 |
36.70 |
|
|
|
1:18.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
335 |
37.07 |
|
|
|
1:18.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
275 |
40.02 |
|
|
|
1:23.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katriina Kallio |
2006 |
|
261 |
39.95 |
|
|
|
1:25.43 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
|
180 |
44.32 |
|
|
|
1:36.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iida Vartiainen |
2006 |
|
177 |
43.14 |
|
|
|
1:37.23 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
|
163 |
43.05 |
|
|
|
1:39.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
|
159 |
45.84 |
|
|
|
1:40.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ronja Vilska |
2006 |
|
156 |
44.57 |
|
|
|
1:41.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilia Pakkanen |
2006 |
|
156 |
45.64 |
|
|
|
1:41.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathilda Heikiö |
2006 |
|
155 |
46.61 |
|
|
|
1:41.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tilda Saine |
2006 |
|
150 |
48.27 |
|
|
|
1:42.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mea Alho |
2006 |
|
95 |
56.61 |
|
|
|
1:59.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
439 |
32.87 |
|
|
|
1:11.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
392 |
34.20 |
|
|
|
1:14.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
369 |
36.90 |
|
|
|
1:16.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kerttu Taponen |
2005 |
|
358 |
35.92 |
|
|
|
1:16.87 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milla Lempiälä |
2005 |
|
331 |
37.56 |
|
|
|
1:18.94 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julianna Kurkela |
2005 |
|
326 |
37.46 |
|
|
|
1:19.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
314 |
35.31 |
|
|
|
1:20.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
274 |
37.57 |
|
|
|
1:24.02 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maura Bergström |
2005 |
|
254 |
40.24 |
|
|
|
1:26.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nelli Rauhanen |
2005 |
|
235 |
40.65 |
|
|
|
1:28.49 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
|
220 |
42.08 |
|
|
|
1:30.46 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Céline Flöjt |
2005 |
|
214 |
42.09 |
|
|
|
1:31.20 |
|
|
Ålands Simförening |
1:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Nieminen |
2005 |
|
179 |
43.23 |
|
|
|
1:36.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
|
148 |
46.33 |
|
|
|
1:43.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maija Nurminen |
2005 |
|
123 |
47.03 |
|
|
|
1:49.79 |
|
|
Salon Uimarit |
1:43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
534 |
31.31 |
|
|
|
1:07.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
461 |
32.69 |
|
|
|
1:10.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
411 |
34.65 |
|
|
|
1:13.42 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Rantala |
2004 |
|
408 |
33.88 |
|
|
|
1:13.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matilda Laitinen |
2004 |
|
380 |
35.43 |
|
|
|
1:15.34 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
364 |
34.95 |
|
|
|
1:16.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Milla Rintanen |
2004 |
|
279 |
37.72 |
|
|
|
1:23.57 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Venla Ristimäki |
2004 |
|
153 |
42.76 |
|
|
|
1:41.99 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iris Hanski |
2003 |
|
446 |
32.84 |
|
|
|
1:11.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hilda Helo |
2003 |
|
390 |
34.02 |
|
|
|
1:14.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
388 |
34.40 |
|
|
|
1:14.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Greta Kandolin |
2003 |
|
263 |
38.84 |
|
|
|
1:25.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Helka Suomäki |
2003 |
|
254 |
36.29 |
|
|
|
1:26.17 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Peppi Kolari |
2003 |
|
242 |
37.66 |
|
|
|
1:27.57 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
650 |
29.31 |
|
|
|
1:03.04 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
563 |
31.29 |
|
|
|
1:06.10 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
551 |
31.64 |
|
|
|
1:06.59 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Vira |
2002 |
|
543 |
31.17 |
|
|
|
1:06.90 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
528 |
30.82 |
|
|
|
1:07.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
504 |
31.58 |
|
|
|
1:08.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olivia Koski |
2002 |
|
488 |
33.10 |
|
|
|
1:09.35 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lydia Rintanen |
2002 |
|
479 |
33.23 |
|
|
|
1:09.76 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
10:44 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
11:03 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
514 |
32.22 |
1:05.75 |
1:38.84 |
|
2:11.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
427 |
31.94 |
1:07.46 |
1:44.23 |
|
2:20.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tatu Kunttila |
2003 |
|
264 |
39.08 |
1:20.91 |
2:03.29 |
|
2:44.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Mattsson |
2003 |
|
250 |
38.84 |
1:21.43 |
2:05.31 |
|
2:47.55 |
|
|
Ålands Simförening |
3:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Pavlov |
2003 |
|
239 |
37.70 |
1:21.02 |
2:06.03 |
|
2:50.03 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aku Kaila |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Raision Urheilijat |
2:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
526 |
31.59 |
1:04.61 |
1:38.02 |
|
2:10.85 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Laine |
2002 |
|
511 |
31.23 |
1:04.29 |
1:38.56 |
|
2:12.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
500 |
30.83 |
1:04.76 |
1:38.90 |
|
2:13.00 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veikka Saren |
2002 |
|
414 |
33.44 |
1:09.93 |
1:46.21 |
|
2:21.71 |
|
|
Someron Esa |
2:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
391 |
32.34 |
1:08.83 |
1:46.82 |
|
2:24.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Santeri Kinnunen |
2002 |
|
237 |
38.30 |
1:22.04 |
2:06.33 |
|
2:50.61 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
2:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
406 |
32.25 |
1:08.29 |
1:45.40 |
|
2:22.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Otto Lindroos |
2001 |
|
283 |
36.80 |
1:16.79 |
1:58.71 |
|
2:40.80 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
11:03 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
11:45 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
421 |
36.82 |
1:20.17 |
2:03.90 |
|
2:42.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
365 |
39.49 |
1:22.60 |
2:11.15 |
|
2:50.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elsa Vira |
2006 |
|
350 |
37.44 |
1:21.37 |
2:13.57 |
|
2:52.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sini Mäkilä |
2006 |
|
327 |
40.85 |
1:24.47 |
2:18.95 |
|
2:56.81 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
|
296 |
43.23 |
1:28.52 |
2:22.20 |
|
3:02.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mirella Sauhula |
2006 |
|
277 |
41.95 |
1:30.35 |
2:24.81 |
|
3:06.73 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Sihvo |
2006 |
|
265 |
45.49 |
1:30.88 |
2:27.18 |
|
3:09.59 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iida Vartiainen |
2006 |
|
256 |
42.93 |
1:31.50 |
2:28.69 |
|
3:11.76 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
|
248 |
47.00 |
1:35.61 |
2:32.68 |
|
3:13.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
|
236 |
44.11 |
1:38.31 |
2:33.46 |
|
3:17.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathilda Heikiö |
2006 |
|
225 |
45.01 |
1:36.13 |
2:37.87 |
|
3:20.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ronja Vilska |
2006 |
|
219 |
46.53 |
1:39.27 |
2:34.62 |
|
3:22.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maikki Hämäläinen |
2006 |
|
212 |
48.66 |
1:40.21 |
2:39.38 |
|
3:24.19 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mea Alho |
2006 |
|
208 |
54.15 |
1:46.66 |
2:40.86 |
|
3:25.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kerttu Virta |
2006 |
|
200 |
47.72 |
1:39.46 |
2:44.16 |
|
3:28.26 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilia Pakkanen |
2006 |
|
198 |
49.10 |
1:45.69 |
2:40.70 |
|
3:29.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Gabriella Vesterkvist |
2006 |
|
195 |
47.62 |
1:40.71 |
2:41.99 |
|
3:29.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma Haapanen |
2006 |
|
195 |
49.00 |
1:43.63 |
2:46.79 |
|
3:30.10 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tilda Saine |
2006 |
|
188 |
49.85 |
1:45.46 |
2:46.43 |
|
3:32.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Theresia Lindholm |
2006 |
|
187 |
44.94 |
1:45.42 |
3:33.07 |
|
3:33.07 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nora Eriksson |
2006 |
|
149 |
54.95 |
1:52.00 |
2:55.92 |
|
3:49.51 |
|
|
Ålands Simförening |
4:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kerttu Laaksonen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maija Grönholm |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
10 |
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Ylimääräinen käsiveto sukelluksissa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mia Karolina Müürsepp |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
50 |
|
Aurajoen Uinti |
3:31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sara Siipola |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100 |
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
454 |
37.07 |
1:15.86 |
2:03.55 |
|
2:38.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
448 |
35.69 |
1:17.61 |
2:03.20 |
|
2:39.19 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
416 |
34.85 |
1:17.60 |
2:06.31 |
|
2:43.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Lempiälä |
2005 |
|
393 |
38.08 |
1:21.52 |
2:09.55 |
|
2:46.34 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
2:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julianna Kurkela |
2005 |
|
388 |
36.45 |
1:20.62 |
2:09.51 |
|
2:46.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kerttu Taponen |
2005 |
|
386 |
39.64 |
1:20.41 |
2:10.67 |
|
2:47.33 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:49.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Milla Karttunen |
2005 |
|
385 |
36.44 |
1:18.23 |
2:06.97 |
|
2:47.38 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Suominen |
2005 |
|
376 |
38.07 |
1:22.68 |
2:11.28 |
|
2:48.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roosa Tuomainen |
2005 |
|
359 |
39.36 |
1:25.00 |
2:14.52 |
|
2:51.39 |
|
|
Salon Uimarit |
2:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
356 |
38.25 |
1:21.13 |
2:12.16 |
|
2:51.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
355 |
35.92 |
1:19.88 |
2:13.01 |
|
2:52.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maura Bergström |
2005 |
|
319 |
41.02 |
1:26.13 |
2:18.07 |
|
2:58.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
|
278 |
41.94 |
1:30.28 |
2:25.34 |
|
3:06.64 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
|
253 |
47.23 |
1:36.13 |
2:33.62 |
|
3:12.48 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Nieminen |
2005 |
|
253 |
44.88 |
1:34.23 |
2:29.28 |
|
3:12.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Céline Flöjt |
2005 |
|
252 |
43.25 |
1:31.64 |
2:31.19 |
|
3:12.78 |
|
|
Ålands Simförening |
3:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mette Peltola |
2005 |
|
248 |
42.59 |
1:35.15 |
2:27.59 |
|
3:13.93 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Bianca Flöjt |
2005 |
|
205 |
46.70 |
1:37.62 |
2:39.62 |
|
3:26.56 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aino Kurki |
2005 |
|
197 |
49.01 |
1:46.18 |
2:43.35 |
|
3:29.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tindra Sjöström |
2005 |
|
169 |
51.71 |
1:48.37 |
2:53.93 |
|
3:40.04 |
|
|
Ålands Simförening |
3:53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Bäckman |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Celina Sandell |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
125 |
|
Uimaseura Kaarina |
3:28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.5 Kävely / ponnistaminen altaan pohjassa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
535 |
31.42 |
1:10.42 |
1:55.02 |
|
2:30.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
518 |
32.45 |
1:11.31 |
1:57.66 |
|
2:31.65 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Rantala |
2004 |
|
469 |
33.77 |
1:14.09 |
2:01.34 |
|
2:36.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
452 |
36.01 |
1:15.26 |
2:04.26 |
|
2:38.72 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
381 |
36.37 |
1:17.35 |
2:09.92 |
|
2:48.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
My Laverman |
2004 |
|
348 |
37.38 |
1:20.67 |
2:14.34 |
|
2:53.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Maliranta |
2004 |
|
348 |
37.96 |
1:20.55 |
2:12.70 |
|
2:53.13 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Venla Salminen |
2004 |
|
315 |
39.88 |
1:25.86 |
2:18.33 |
|
2:58.94 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
2:58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Milla Järvenpää |
2004 |
|
293 |
41.24 |
1:27.55 |
2:22.45 |
|
3:03.28 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
3:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aada Rantanen |
2004 |
|
292 |
39.71 |
1:26.18 |
2:24.08 |
|
3:03.48 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilma Halava |
2004 |
|
194 |
48.88 |
1:47.31 |
2:42.75 |
|
3:30.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Loo |
2004 |
|
192 |
48.76 |
1:44.47 |
2:44.10 |
|
3:31.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aada Salminen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
75 |
|
Uimaseura Kaarina |
3:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
605 |
33.11 |
1:11.63 |
1:51.63 |
|
2:24.08 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
545 |
33.39 |
1:09.22 |
1:55.09 |
|
2:29.15 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iris Hanski |
2003 |
|
497 |
33.77 |
1:13.06 |
2:00.30 |
|
2:33.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
492 |
35.16 |
1:12.46 |
1:59.41 |
|
2:34.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
|
476 |
34.71 |
1:16.80 |
2:00.37 |
|
2:36.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
449 |
35.83 |
1:16.00 |
2:04.86 |
|
2:39.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helka Suomäki |
2003 |
|
376 |
37.82 |
1:21.06 |
2:11.83 |
|
2:48.74 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Alanko |
2003 |
|
372 |
37.95 |
1:22.24 |
2:11.91 |
|
2:49.39 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Greta Kandolin |
2003 |
|
323 |
38.77 |
1:25.91 |
2:16.85 |
|
2:57.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aino Kallio |
2003 |
|
309 |
40.22 |
1:26.23 |
2:18.41 |
|
3:00.22 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
3:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linnea Ström |
2003 |
|
279 |
42.35 |
1:25.46 |
2:22.54 |
|
3:06.32 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
3:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rebecca Duns |
2003 |
|
269 |
39.78 |
1:29.11 |
2:24.61 |
|
3:08.62 |
|
|
Ålands Simförening |
3:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Peppi Kolari |
2003 |
|
258 |
38.99 |
1:27.06 |
2:26.99 |
|
3:11.41 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Liina-Milana Isotalo |
2003 |
|
235 |
43.83 |
1:34.92 |
2:31.88 |
|
3:17.38 |
|
|
Salon Uimarit |
3:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
150 |
|
Aurajoen Uinti |
2:41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
637 |
30.35 |
1:06.85 |
1:49.69 |
|
2:21.61 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
582 |
31.00 |
1:08.49 |
1:52.78 |
|
2:25.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oona Laakso |
2002 |
|
536 |
32.14 |
1:09.41 |
1:55.59 |
|
2:29.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
525 |
32.21 |
1:12.83 |
1:55.17 |
|
2:30.97 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
523 |
32.48 |
1:09.63 |
1:56.41 |
|
2:31.20 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
498 |
32.21 |
1:10.68 |
1:57.54 |
|
2:33.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
493 |
32.69 |
1:10.70 |
1:59.28 |
|
2:34.22 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olivia Koski |
2002 |
|
443 |
33.38 |
1:12.59 |
2:02.47 |
|
2:39.84 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
424 |
34.40 |
1:14.92 |
2:04.88 |
|
2:42.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wilma Rintala |
2002 |
|
391 |
36.14 |
1:20.11 |
2:06.53 |
|
2:46.52 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tuuli Koivunen |
2002 |
|
228 |
43.70 |
1:33.61 |
2:31.09 |
|
3:19.46 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
3:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Kinnunen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
75 |
|
Aurajoen Uinti |
3:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
11:45 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
12:07 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri-Pekka Pakomäki |
2006 |
|
247 |
37.93 |
|
|
|
1:20.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Aho |
2006 |
|
218 |
38.61 |
|
|
|
1:24.17 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joonatan Davie |
2006 |
|
183 |
40.95 |
|
|
|
1:29.18 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aapo Nurminen |
2006 |
|
182 |
41.18 |
|
|
|
1:29.31 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veeti Salminen |
2006 |
|
182 |
41.32 |
|
|
|
1:29.32 |
|
|
Someron Esa |
1:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matias Saarinen |
2006 |
|
178 |
38.65 |
|
|
|
1:30.04 |
|
|
Salon Uimarit |
1:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alex Mukkulainen |
2006 |
|
171 |
44.38 |
|
|
|
1:31.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tomas Laine |
2006 |
|
161 |
43.52 |
|
|
|
1:33.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Santeri Holmberg |
2006 |
|
159 |
43.28 |
|
|
|
1:33.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leevi Saarinen |
2006 |
|
148 |
44.07 |
|
|
|
1:35.74 |
|
|
Uinti-Vakka |
1:39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ville Suojasto |
2006 |
|
147 |
44.45 |
|
|
|
1:35.80 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Milo Bergman |
2006 |
|
146 |
46.03 |
|
|
|
1:36.17 |
|
|
Ålands Simförening |
1:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matias Kotilainen |
2006 |
|
129 |
44.77 |
|
|
|
1:40.20 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jooa Laiho |
2006 |
|
121 |
49.82 |
|
|
|
1:42.17 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Matias Seppä |
2006 |
|
117 |
49.64 |
|
|
|
1:43.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Måns Manelius |
2006 |
|
107 |
52.60 |
|
|
|
1:46.45 |
|
|
Ålands Simförening |
1:44.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Veeti Hämäläinen |
2006 |
|
99 |
51.89 |
|
|
|
1:49.50 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Peter Kanninen |
2006 |
|
85 |
56.79 |
|
|
|
1:54.79 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Romeo Maranzani |
2006 |
|
78 |
54.53 |
|
|
|
1:58.39 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kristian Raski |
2006 |
|
69 |
59.78 |
|
|
|
2:03.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleksi Nurmi |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
20 |
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kasper Vira |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
342 |
33.33 |
|
|
|
1:12.38 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
251 |
38.44 |
|
|
|
1:20.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
233 |
37.13 |
|
|
|
1:22.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Konsta Vainio |
2005 |
|
229 |
37.34 |
|
|
|
1:22.75 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
212 |
37.65 |
|
|
|
1:24.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
202 |
40.09 |
|
|
|
1:26.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ossi Barck |
2005 |
|
182 |
41.69 |
|
|
|
1:29.27 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Max Allén |
2005 |
|
167 |
46.51 |
|
|
|
1:31.85 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joa Metsola |
2005 |
|
164 |
41.71 |
|
|
|
1:32.51 |
|
|
Ålands Simförening |
1:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ivan Kovalchuk |
2005 |
|
162 |
40.52 |
|
|
|
1:32.93 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oliver Jokinen |
2005 |
|
128 |
51.27 |
|
|
|
1:40.43 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thomas Korvela |
2005 |
|
93 |
55.82 |
|
|
|
1:51.65 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nardi Gabriel Orenshtein |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
589 |
27.49 |
|
|
|
1:00.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
586 |
27.74 |
|
|
|
1:00.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
560 |
28.01 |
|
|
|
1:01.46 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
508 |
29.70 |
|
|
|
1:03.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Kinnunen |
2003 |
|
457 |
30.44 |
|
|
|
1:05.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
419 |
31.21 |
|
|
|
1:07.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
415 |
30.54 |
|
|
|
1:07.90 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juuso Leppänen |
2004 |
|
381 |
31.59 |
|
|
|
1:09.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikael Jokinen |
2001 |
|
351 |
33.40 |
|
|
|
1:11.81 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Janne Juven |
2001 |
|
349 |
33.69 |
|
|
|
1:11.90 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linus Eriksson |
2001 |
|
348 |
31.64 |
|
|
|
1:11.97 |
|
|
Ålands Simförening |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
337 |
34.13 |
|
|
|
1:12.78 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
312 |
33.90 |
|
|
|
1:14.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matias Gustafsson |
2002 |
|
308 |
32.20 |
|
|
|
1:14.96 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Daniel Pavlov |
2003 |
|
287 |
34.97 |
|
|
|
1:16.79 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Niko Viitala |
2003 |
|
276 |
36.92 |
|
|
|
1:17.75 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Otto Lindroos |
2001 |
|
269 |
35.95 |
|
|
|
1:18.45 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sharo Mamandi |
2002 |
|
254 |
36.11 |
|
|
|
1:19.95 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aaro Puutio |
2003 |
|
232 |
39.15 |
|
|
|
1:22.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Einari Palmu |
2004 |
|
224 |
38.54 |
|
|
|
1:23.31 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Samuel Salminen |
2003 |
|
222 |
39.85 |
|
|
|
1:23.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Hannes Helling |
2004 |
|
220 |
40.18 |
|
|
|
1:23.84 |
|
|
Ålands Simförening |
1:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Samuel Söderholm |
2004 |
|
198 |
40.52 |
|
|
|
1:26.86 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Rasmus Salminen |
2004 |
|
184 |
40.01 |
|
|
|
1:29.06 |
|
|
Uinti-Vakka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Casper Leo |
2004 |
|
179 |
43.40 |
|
|
|
1:29.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Einar Melin |
2004 |
|
177 |
44.25 |
|
|
|
1:30.11 |
|
|
Ålands Simförening |
1:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aapo Huhti |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hannes Olin |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.1 Väärä uintityyli sekauinnin vapaauintiosuudella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
12:07 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
12:28 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 10 v |
|
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
12:28 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
13:00 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
347 |
1:10.31 |
2:28.23 |
3:46.29 |
|
5:02.03 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
275 |
1:17.11 |
2:41.21 |
4:05.26 |
|
5:26.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
275 |
1:16.56 |
2:39.26 |
4:04.15 |
|
5:26.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Cavrag |
2005 |
|
271 |
1:17.70 |
2:40.63 |
4:04.96 |
|
5:27.62 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Konsta Vainio |
2005 |
|
260 |
1:18.26 |
2:44.15 |
4:09.56 |
|
5:32.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
246 |
1:16.04 |
2:41.77 |
4:11.11 |
|
5:38.53 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
238 |
1:20.70 |
2:46.51 |
4:14.31 |
|
5:42.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Patrik Reiman |
2005 |
|
237 |
1:21.66 |
2:48.62 |
4:17.51 |
|
5:42.66 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasperi Heikkinen |
2005 |
|
233 |
1:18.50 |
2:45.87 |
4:15.72 |
|
5:44.84 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
231 |
1:18.67 |
2:46.45 |
4:16.39 |
|
5:45.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
6:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kasperi Jalonen |
2005 |
|
224 |
1:19.43 |
2:49.92 |
4:20.54 |
|
5:49.31 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
222 |
1:22.94 |
2:50.41 |
4:20.46 |
|
5:50.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Max Allén |
2005 |
|
213 |
1:25.88 |
2:57.01 |
4:26.50 |
|
5:55.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
6:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eemeli Arnell |
2005 |
|
180 |
1:27.49 |
3:05.31 |
4:43.42 |
|
6:15.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
6:49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ivan Kovalchuk |
2005 |
|
177 |
1:27.95 |
3:06.23 |
4:43.82 |
|
6:17.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
6:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
384 |
1:09.50 |
2:23.92 |
3:39.92 |
|
4:51.93 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
381 |
1:09.22 |
2:24.47 |
3:39.98 |
|
4:52.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
361 |
1:09.73 |
2:25.24 |
3:42.23 |
|
4:57.90 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:50.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olli Havia |
2004 |
|
355 |
1:12.47 |
2:31.07 |
3:47.95 |
|
4:59.73 |
|
|
Salon Uimarit |
5:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
|
326 |
1:12.03 |
2:29.42 |
3:49.50 |
|
5:08.11 |
|
|
Ålands Simförening |
4:58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Otto Nurminen |
2004 |
|
297 |
1:13.96 |
2:36.36 |
3:58.94 |
|
5:17.86 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
296 |
1:13.55 |
2:36.75 |
4:41.21 |
|
5:18.48 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jeremia Varonen |
2004 |
|
279 |
1:12.47 |
2:35.25 |
4:01.82 |
|
5:24.45 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
5:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Einari Palmu |
2004 |
|
259 |
1:19.94 |
2:44.12 |
4:08.41 |
|
5:32.62 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aku Kaila |
2003 |
|
555 |
1:02.21 |
2:07.73 |
3:13.51 |
|
4:18.15 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
522 |
1:02.55 |
2:09.74 |
3:17.19 |
|
4:23.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Akira Konttinen |
2003 |
|
410 |
1:07.67 |
2:20.64 |
3:34.06 |
|
4:45.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:47.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
326 |
1:08.25 |
2:26.71 |
3:47.02 |
|
5:08.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Laine |
2003 |
|
299 |
1:13.18 |
2:34.31 |
3:56.07 |
|
5:17.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
604 |
1:01.51 |
2:05.79 |
3:09.66 |
|
4:11.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Paatos |
2002 |
|
603 |
1:02.44 |
2:05.97 |
3:09.08 |
|
4:11.23 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veikka Saren |
2002 |
|
477 |
1:04.72 |
2:13.74 |
3:23.36 |
|
4:31.60 |
|
|
Someron Esa |
4:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
548 |
1:02.68 |
2:08.30 |
3:14.04 |
|
4:19.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
520 |
1:01.99 |
2:07.01 |
3:14.85 |
|
4:23.93 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
484 |
1:03.37 |
2:11.59 |
3:20.84 |
|
4:30.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
13:00 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
13:17 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 4X100m T15 SKU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
13:17 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
17:07 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, T13,14,15 400m SKU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
529 |
1:11.68 |
2:34.09 |
4:04.68 |
|
5:20.76 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, T13,14,15 400m SKU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
585 |
1:13.13 |
2:29.81 |
4:00.47 |
|
5:10.09 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
520 |
1:15.64 |
2:35.93 |
4:11.68 |
|
5:22.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iris Hanski |
2003 |
|
511 |
1:14.70 |
2:36.83 |
4:11.36 |
|
5:24.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
|
455 |
1:19.45 |
2:49.86 |
4:19.67 |
|
5:37.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, T13,14,15 400m SKU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
647 |
1:08.81 |
2:25.96 |
3:52.36 |
|
4:59.88 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:56.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oona Laakso |
2002 |
|
536 |
1:15.12 |
2:35.79 |
4:08.46 |
|
5:19.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Wilma Rintala |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Raision Urheilijat |
5:41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
17:07 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
17:22 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 12 v |
|
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
579 |
|
|
|
|
30.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
548 |
|
|
|
|
30.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
523 |
|
|
|
|
31.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
484 |
|
|
|
|
32.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Kinnunen |
2003 |
|
435 |
|
|
|
|
33.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
412 |
|
|
|
|
33.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janne Juven |
2001 |
|
397 |
|
|
|
|
34.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikael Jokinen |
2001 |
|
392 |
|
|
|
|
34.50 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niko Viitala |
2003 |
|
353 |
|
|
|
|
35.72 |
|
|
Aurajoen Uinti |
39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sharo Mamandi |
2002 |
|
301 |
|
|
|
|
37.64 |
|
|
Aurajoen Uinti |
37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
287 |
|
|
|
|
38.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Otto Lindroos |
2001 |
|
282 |
|
|
|
|
38.50 |
|
|
Aurajoen Uinti |
38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oliver Oinas |
2001 |
|
269 |
|
|
|
|
39.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joona Pohjola |
2004 |
|
235 |
|
|
|
|
40.89 |
|
|
Salon Uimarit |
39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hannes Helling |
2004 |
|
228 |
|
|
|
|
41.31 |
|
|
Ålands Simförening |
45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tommy Pehrsson |
2003 |
|
227 |
|
|
|
|
41.38 |
|
|
Ålands Simförening |
43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Samuel Salminen |
2003 |
|
204 |
|
|
|
|
42.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Einar Melin |
2004 |
|
152 |
|
|
|
|
47.27 |
|
|
Ålands Simförening |
46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hannes Olin |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ålands Simförening |
43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
17:22 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
17:37 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, T10,11,12-15 50m PU, Loppukilpailut 10 v |
|
Laji 18, T10,11,12-15 50m PU, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 18, T10,11,12-15 50m PU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
17:37 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
18:04 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
364 |
30.00 |
|
|
|
1:02.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
347 |
30.68 |
|
|
|
1:03.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
268 |
32.99 |
|
|
|
1:09.69 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
263 |
33.15 |
|
|
|
1:10.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
244 |
34.82 |
|
|
|
1:11.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matias Cavrag |
2005 |
|
237 |
34.63 |
|
|
|
1:12.54 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
233 |
34.80 |
|
|
|
1:12.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Patrik Reiman |
2005 |
|
233 |
34.94 |
|
|
|
1:12.95 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasperi Heikkinen |
2005 |
|
232 |
34.75 |
|
|
|
1:13.09 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
231 |
34.70 |
|
|
|
1:13.20 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kasperi Jalonen |
2005 |
|
222 |
34.72 |
|
|
|
1:14.17 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nuutti Vienonen |
2005 |
|
212 |
34.92 |
|
|
|
1:15.28 |
|
|
Salon Uimarit |
1:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
209 |
36.27 |
|
|
|
1:15.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joa Metsola |
2005 |
|
205 |
36.32 |
|
|
|
1:16.11 |
|
|
Ålands Simförening |
1:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ossi Barck |
2005 |
|
200 |
36.74 |
|
|
|
1:16.80 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Konsta Vainio |
2005 |
|
194 |
36.32 |
|
|
|
1:17.50 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oliver Aalto-Hardy |
2005 |
|
191 |
35.04 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Miika Nurminen |
2005 |
|
184 |
37.47 |
|
|
|
1:18.97 |
|
|
Salon Uimarit |
1:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ivan Kovalchuk |
2005 |
|
173 |
38.13 |
|
|
|
1:20.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kasper Kainonen |
2005 |
|
169 |
38.01 |
|
|
|
1:21.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Eemeli Arnell |
2005 |
|
156 |
38.81 |
|
|
|
1:23.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Frans Roine |
2005 |
|
114 |
42.73 |
|
|
|
1:32.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nicolo Manzone |
2005 |
|
113 |
44.03 |
|
|
|
1:32.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Thomas Korvela |
2005 |
|
97 |
45.16 |
|
|
|
1:37.72 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Casper Manzone |
2005 |
|
93 |
46.31 |
|
|
|
1:38.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Max Allén |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
547 |
26.56 |
|
|
|
54.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
541 |
26.66 |
|
|
|
55.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
392 |
29.13 |
|
|
|
1:01.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
382 |
29.12 |
|
|
|
1:01.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Akira Konttinen |
2003 |
|
377 |
30.10 |
|
|
|
1:02.18 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel Pavlov |
2003 |
|
340 |
30.27 |
|
|
|
1:04.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niko Viitala |
2003 |
|
335 |
31.16 |
|
|
|
1:04.70 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tatu Kunttila |
2003 |
|
302 |
32.00 |
|
|
|
1:06.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Laine |
2003 |
|
298 |
32.31 |
|
|
|
1:07.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hannes Olin |
2003 |
|
276 |
33.08 |
|
|
|
1:08.97 |
|
|
Ålands Simförening |
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aku Hyrsylä |
2003 |
|
256 |
33.31 |
|
|
|
1:10.73 |
|
|
Salon Uimarit |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aaro Puutio |
2003 |
|
251 |
33.32 |
|
|
|
1:11.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tommy Pehrsson |
2003 |
|
209 |
36.92 |
|
|
|
1:15.66 |
|
|
Ålands Simförening |
1:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Olli Erkkilä |
2003 |
|
192 |
37.33 |
|
|
|
1:17.80 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Henry Vaga |
2003 |
|
166 |
38.06 |
|
|
|
1:21.71 |
|
|
Salon Uimarit |
1:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Paatos |
2002 |
|
511 |
27.74 |
|
|
|
56.21 |
|
|
Raision Urheilijat |
58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Davi-Esra Pesonen |
2002 |
|
452 |
27.60 |
|
|
|
58.54 |
|
|
Salon Uimarit |
58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
409 |
28.39 |
|
|
|
1:00.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Muurinen |
2002 |
|
310 |
31.31 |
|
|
|
1:06.38 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Santeri Kinnunen |
2002 |
|
276 |
32.57 |
|
|
|
1:09.02 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sharo Mamandi |
2002 |
|
225 |
34.19 |
|
|
|
1:13.86 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
538 |
26.70 |
|
|
|
55.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
493 |
27.23 |
|
|
|
56.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
472 |
27.99 |
|
|
|
57.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksi Vähä-Lassila |
2001 |
|
421 |
28.56 |
|
|
|
59.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikael Jokinen |
2001 |
|
400 |
28.50 |
|
|
|
1:00.97 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
393 |
29.06 |
|
|
|
1:01.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janne Juven |
2001 |
|
356 |
30.02 |
|
|
|
1:03.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Oinas |
2001 |
|
341 |
30.80 |
|
|
|
1:04.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Otto Lindroos |
2001 |
|
274 |
33.24 |
|
|
|
1:09.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
18:04 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
18:47 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Vira |
2006 |
|
353 |
37.18 |
|
|
|
1:17.86 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
342 |
38.11 |
|
|
|
1:18.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
|
322 |
39.79 |
|
|
|
1:20.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
320 |
39.53 |
|
|
|
1:20.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Sihvo |
2006 |
|
272 |
41.94 |
|
|
|
1:24.85 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Malva Salmelin |
2006 |
|
257 |
41.21 |
|
|
|
1:26.47 |
|
|
Salon Uimarit |
1:28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
|
256 |
42.43 |
|
|
|
1:26.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kerttu Virta |
2006 |
|
253 |
41.54 |
|
|
|
1:26.97 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mirella Sauhula |
2006 |
|
252 |
42.59 |
|
|
|
1:27.01 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rita Heinonen |
2006 |
|
238 |
43.90 |
|
|
|
1:28.74 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathilda Heikiö |
2006 |
|
227 |
43.12 |
|
|
|
1:30.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Katriina Kallio |
2006 |
|
225 |
44.49 |
|
|
|
1:30.41 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
|
224 |
43.68 |
|
|
|
1:30.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iida Vartiainen |
2006 |
|
221 |
43.59 |
|
|
|
1:30.91 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Gabriella Vesterkvist |
2006 |
|
220 |
44.89 |
|
|
|
1:31.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maikki Hämäläinen |
2006 |
|
211 |
45.78 |
|
|
|
1:32.33 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sara Siipola |
2006 |
|
194 |
45.90 |
|
|
|
1:34.98 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mea Alho |
2006 |
|
192 |
47.35 |
|
|
|
1:35.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ronja Vilska |
2006 |
|
192 |
45.50 |
|
|
|
1:35.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mia Karolina Müürsepp |
2006 |
|
185 |
47.33 |
|
|
|
1:36.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:40.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kerttu Laaksonen |
2006 |
|
180 |
46.51 |
|
|
|
1:37.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Judit Lindén |
2006 |
|
179 |
45.99 |
|
|
|
1:37.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Veera Hautamäki |
2006 |
|
179 |
47.42 |
|
|
|
1:37.61 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tilda Saine |
2006 |
|
179 |
48.96 |
|
|
|
1:37.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Kerttu Heinä |
2006 |
|
171 |
46.17 |
|
|
|
1:38.99 |
|
|
Salon Uimarit |
1:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emilia Pakkanen |
2006 |
|
169 |
49.57 |
|
|
|
1:39.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Alexa Korkiakoski |
2006 |
|
152 |
50.88 |
|
|
|
1:42.90 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Theresia Lindholm |
2006 |
|
138 |
52.27 |
|
|
|
1:46.46 |
|
|
Ålands Simförening |
1:56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Elsa Koskinen |
2006 |
|
135 |
51.40 |
|
|
|
1:47.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Maija Grönholm |
2006 |
|
118 |
54.76 |
|
|
|
1:51.90 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:52.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Aino Viitala |
2006 |
|
105 |
54.82 |
|
|
|
1:56.29 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Jokioinen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iina Salmivaara |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
25 |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nora Eriksson |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ålands Simförening |
1:45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sini Mäkilä |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
50 |
|
Raision Urheilijat |
1:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
444 |
34.68 |
|
|
|
1:12.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
422 |
35.47 |
|
|
|
1:13.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milla Karttunen |
2005 |
|
419 |
35.01 |
|
|
|
1:13.53 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
409 |
35.45 |
|
|
|
1:14.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
383 |
36.51 |
|
|
|
1:15.73 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kerttu Taponen |
2005 |
|
375 |
37.23 |
|
|
|
1:16.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maura Bergström |
2005 |
|
343 |
19.73 |
|
|
|
1:18.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Suominen |
2005 |
|
339 |
38.17 |
|
|
|
1:18.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julianna Kurkela |
2005 |
|
330 |
38.75 |
|
|
|
1:19.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
327 |
38.51 |
|
|
|
1:19.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Silja Villanen |
2005 |
|
313 |
39.82 |
|
|
|
1:21.04 |
|
|
Salon Uimarit |
1:20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nelli Rauhanen |
2005 |
|
306 |
40.18 |
|
|
|
1:21.64 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Céline Flöjt |
2005 |
|
251 |
41.23 |
|
|
|
1:27.20 |
|
|
Ålands Simförening |
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Janna Tepsa |
2005 |
|
232 |
43.43 |
|
|
|
1:29.50 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mette Peltola |
2005 |
|
224 |
43.55 |
|
|
|
1:30.53 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
|
223 |
45.07 |
|
|
|
1:30.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ronja Maude |
2005 |
|
195 |
45.72 |
|
|
|
1:34.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Celina Sandell |
2005 |
|
193 |
47.52 |
|
|
|
1:35.21 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Bianca Flöjt |
2005 |
|
189 |
47.30 |
|
|
|
1:35.89 |
|
|
Ålands Simförening |
1:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ella Bäckman |
2005 |
|
158 |
51.00 |
|
|
|
1:41.73 |
|
|
Ålands Simförening |
1:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anna Topoeva |
2005 |
|
152 |
48.21 |
|
|
|
1:42.98 |
|
|
Ålands Simförening |
2:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexandra Julin |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
25 |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sabina Rakhimova |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
75 |
|
Raision Urheilijat |
1:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tindra Sjöström |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
50 |
|
Ålands Simförening |
1:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
504 |
33.91 |
|
|
|
1:09.11 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilia Sihvo |
2004 |
|
494 |
33.05 |
|
|
|
1:09.58 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
484 |
33.86 |
|
|
|
1:10.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
476 |
34.21 |
|
|
|
1:10.47 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Salospohja |
2004 |
|
452 |
34.97 |
|
|
|
1:11.68 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sini Salmi |
2004 |
|
451 |
35.11 |
|
|
|
1:11.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Rantala |
2004 |
|
437 |
35.33 |
|
|
|
1:12.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matilda Laitinen |
2004 |
|
368 |
36.96 |
|
|
|
1:16.73 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Milla Rintanen |
2004 |
|
347 |
38.01 |
|
|
|
1:18.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
My Laverman |
2004 |
|
339 |
37.93 |
|
|
|
1:18.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elisa Liven |
2004 |
|
288 |
40.46 |
|
|
|
1:23.26 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Venla Salminen |
2004 |
|
286 |
40.72 |
|
|
|
1:23.49 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aada Rantanen |
2004 |
|
277 |
41.00 |
|
|
|
1:24.38 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aada Salminen |
2004 |
|
217 |
43.30 |
|
|
|
1:31.50 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Roosa Lahti |
2004 |
|
186 |
46.48 |
|
|
|
1:36.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Loo |
2004 |
|
169 |
48.82 |
|
|
|
1:39.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nella Hyvärinen |
2004 |
|
128 |
52.50 |
|
|
|
1:49.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maija Gustafsson |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Raision Urheilijat |
1:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
618 |
31.90 |
|
|
|
1:04.60 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
538 |
33.01 |
|
|
|
1:07.63 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
493 |
33.70 |
|
|
|
1:09.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iris Hanski |
2003 |
|
472 |
34.56 |
|
|
|
1:10.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
469 |
34.41 |
|
|
|
1:10.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa Aho |
2003 |
|
440 |
34.82 |
|
|
|
1:12.35 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Alanko |
2003 |
|
370 |
36.69 |
|
|
|
1:16.65 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Helka Suomäki |
2003 |
|
367 |
36.94 |
|
|
|
1:16.81 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sini Heikkilä |
2003 |
|
332 |
37.21 |
|
|
|
1:19.44 |
|
|
Salon Uimarit |
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Linnea Ström |
2003 |
|
315 |
39.72 |
|
|
|
1:20.84 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
658 |
30.86 |
|
|
|
1:03.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oona Laakso |
2002 |
|
555 |
32.20 |
|
|
|
1:06.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Vira |
2002 |
|
530 |
32.88 |
|
|
|
1:07.98 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
530 |
33.55 |
|
|
|
1:07.99 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
497 |
33.44 |
|
|
|
1:09.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
495 |
33.43 |
|
|
|
1:09.53 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
471 |
34.15 |
|
|
|
1:10.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
470 |
34.43 |
|
|
|
1:10.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alida Öhberg |
2002 |
|
469 |
33.72 |
|
|
|
1:10.81 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Isla Pinta |
2002 |
|
306 |
39.71 |
|
|
|
1:21.61 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuuli Koivunen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
75 |
|
Uimaseura Kaarina |
1:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
18:47 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
18:55 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, P14,15,16 200m PU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
524 |
29.87 |
1:03.33 |
1:38.32 |
|
2:14.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Mattsson |
2003 |
|
294 |
35.47 |
1:17.66 |
2:00.38 |
|
2:43.17 |
|
|
Ålands Simförening |
2:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roni Koskinen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, P14,15,16 200m PU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
540 |
30.30 |
1:04.31 |
1:38.95 |
|
2:13.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Laine |
2002 |
|
478 |
30.70 |
1:06.65 |
1:41.96 |
|
2:18.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
452 |
29.78 |
1:04.90 |
1:42.62 |
|
2:21.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Gustafsson |
2002 |
|
288 |
33.67 |
1:15.74 |
1:59.07 |
|
2:44.32 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:56.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, P14,15,16 200m PU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
558 |
29.17 |
1:01.56 |
1:36.77 |
|
2:11.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
432 |
31.65 |
1:07.12 |
1:46.17 |
|
2:23.50 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Nissilä |
2001 |
|
281 |
34.93 |
1:16.30 |
2:02.12 |
|
2:45.61 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
3:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Linus Eriksson |
2001 |
|
242 |
35.51 |
1:19.91 |
2:07.87 |
|
2:54.19 |
|
|
Ålands Simförening |
2:50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
18:55 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
19:27 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, T10,13,14,15 200m VU, Loppukilpailut 10 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
|
376 |
33.92 |
1:12.35 |
1:52.72 |
|
2:33.39 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerttu Rantanen |
2007 |
|
354 |
35.22 |
1:15.30 |
1:57.28 |
|
2:36.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linnea Koski |
2007 |
|
288 |
38.07 |
1:22.37 |
2:05.81 |
|
2:47.57 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuuli Peltola |
2007 |
|
286 |
38.87 |
1:23.14 |
2:06.91 |
|
2:47.97 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Saarimäki |
2007 |
|
186 |
42.87 |
1:34.72 |
2:25.24 |
|
3:14.04 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fia Metsola |
2007 |
|
175 |
42.51 |
1:35.10 |
2:29.78 |
|
3:17.68 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nova Larsson |
2007 |
|
171 |
43.20 |
1:35.52 |
2:29.92 |
|
3:19.51 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Naomi Leo |
2007 |
|
163 |
44.28 |
1:36.87 |
2:31.36 |
|
3:22.50 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saima Peltonen |
2007 |
|
160 |
44.35 |
1:36.68 |
2:30.76 |
|
3:23.96 |
|
|
Salon Uimarit |
3:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amanda Ahinko |
2007 |
|
155 |
46.54 |
1:39.95 |
2:36.55 |
|
3:25.80 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amanda Vuori |
2007 |
|
149 |
47.66 |
1:41.85 |
2:39.09 |
|
3:28.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Minni-Maria Vesma |
2007 |
|
147 |
44.10 |
1:38.17 |
2:35.82 |
|
3:29.78 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aurora Änäkkälä |
2007 |
|
144 |
46.70 |
1:40.71 |
2:37.91 |
|
3:31.20 |
|
|
Salon Uimarit |
3:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofia Järvi |
2007 |
|
142 |
45.88 |
1:41.37 |
2:38.47 |
|
3:32.16 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Malandra Anttonen |
2007 |
|
119 |
50.61 |
1:49.33 |
2:46.25 |
|
3:45.00 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Camilla Mikkonen |
2007 |
|
117 |
48.58 |
1:47.08 |
2:46.62 |
|
3:46.24 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Amelia Fricker |
2007 |
|
112 |
54.42 |
1:52.22 |
2:52.38 |
|
3:49.30 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, T10,13,14,15 200m VU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
619 |
30.18 |
1:03.46 |
1:37.04 |
|
2:09.92 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
579 |
31.93 |
1:06.22 |
1:40.51 |
|
2:12.88 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Rantala |
2004 |
|
519 |
31.80 |
1:06.90 |
1:42.40 |
|
2:17.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
479 |
32.51 |
1:08.71 |
1:45.95 |
|
2:21.57 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Salospohja |
2004 |
|
460 |
32.72 |
1:09.41 |
1:46.84 |
|
2:23.47 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anni Hyttinen |
2004 |
|
450 |
32.25 |
1:08.81 |
1:47.33 |
|
2:24.49 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
447 |
32.62 |
1:08.86 |
1:46.91 |
|
2:24.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
435 |
33.16 |
1:09.97 |
1:48.06 |
|
2:26.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Maliranta |
2004 |
|
403 |
34.27 |
1:12.37 |
1:51.74 |
|
2:29.92 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
My Laverman |
2004 |
|
397 |
34.33 |
1:12.50 |
1:51.98 |
|
2:30.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milla Järvenpää |
2004 |
|
365 |
35.20 |
1:15.59 |
1:56.65 |
|
2:35.01 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
2:43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maija Gustafsson |
2004 |
|
244 |
38.94 |
1:24.16 |
2:10.46 |
|
2:57.08 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roosa Lahti |
2004 |
|
237 |
39.26 |
1:25.41 |
2:12.48 |
|
2:58.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joanna Hauhia |
2004 |
|
210 |
39.84 |
1:27.37 |
2:18.30 |
|
3:06.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, T10,13,14,15 200m VU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
685 |
29.45 |
1:01.27 |
1:33.87 |
|
2:05.63 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
563 |
30.69 |
1:04.80 |
1:39.41 |
|
2:14.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
560 |
30.75 |
1:04.42 |
1:39.49 |
|
2:14.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roosa Aho |
2003 |
|
539 |
31.69 |
1:06.60 |
1:41.72 |
|
2:16.09 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
498 |
31.40 |
1:07.65 |
1:44.84 |
|
2:19.73 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hilda Helo |
2003 |
|
489 |
32.37 |
1:07.78 |
1:44.48 |
|
2:20.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helka Suomäki |
2003 |
|
455 |
32.84 |
1:09.85 |
1:48.11 |
|
2:23.97 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Alanko |
2003 |
|
425 |
33.23 |
1:10.69 |
1:49.33 |
|
2:27.23 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Greta Kandolin |
2003 |
|
359 |
35.08 |
1:15.26 |
1:55.93 |
|
2:35.76 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Peppi Kolari |
2003 |
|
342 |
34.79 |
1:14.58 |
1:56.45 |
|
2:38.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aino Kallio |
2003 |
|
317 |
35.67 |
1:16.63 |
2:00.22 |
|
2:42.41 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
2:43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rebecca Duns |
2003 |
|
309 |
35.84 |
1:16.52 |
2:00.41 |
|
2:43.77 |
|
|
Ålands Simförening |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elin Högman |
2003 |
|
204 |
42.92 |
1:30.93 |
2:20.85 |
|
3:08.03 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, T10,13,14,15 200m VU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
675 |
28.93 |
1:00.89 |
1:34.06 |
|
2:06.23 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
670 |
28.83 |
1:00.80 |
1:34.23 |
|
2:06.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
641 |
29.49 |
1:01.98 |
1:35.34 |
|
2:08.42 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oona Laakso |
2002 |
|
593 |
30.10 |
1:03.78 |
1:37.99 |
|
2:11.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
585 |
30.93 |
1:04.77 |
1:38.98 |
|
2:12.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
548 |
30.11 |
1:03.78 |
1:39.67 |
|
2:15.33 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Liven |
2002 |
|
511 |
31.63 |
1:07.37 |
1:43.45 |
|
2:18.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lydia Rintanen |
2002 |
|
504 |
31.25 |
1:06.55 |
1:43.37 |
|
2:19.16 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
503 |
31.89 |
1:07.49 |
1:43.88 |
|
2:19.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
461 |
33.12 |
1:09.65 |
1:46.89 |
|
2:23.37 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Isla Pinta |
2002 |
|
387 |
33.84 |
1:12.04 |
1:51.82 |
|
2:31.93 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Kinnunen |
2002 |
|
330 |
35.87 |
1:16.58 |
1:59.47 |
|
2:40.29 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:57.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sanna Rouhiainen |
2002 |
|
205 |
41.09 |
1:29.94 |
2:20.60 |
|
3:07.66 |
|
|
Uinti-Vakka |
3:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
19:27 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
19:44 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 4X50m SKU mix, Loppukilpailut 10 - 12 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
19:44 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
19:48 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 4X50m SKU mix, Loppukilpailut 12 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
19:48 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
10:09 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, P14,15,16 200m RU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
497 |
35.31 |
1:12.61 |
1:52.29 |
|
2:32.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
399 |
36.26 |
1:17.11 |
2:00.45 |
|
2:43.65 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
286 |
39.18 |
1:23.84 |
2:13.49 |
|
3:02.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niko Viitala |
2003 |
|
272 |
40.03 |
1:27.39 |
2:17.29 |
|
3:05.84 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hannes Olin |
2003 |
|
227 |
42.32 |
1:32.35 |
2:24.05 |
|
3:17.48 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samuel Salminen |
2003 |
|
216 |
44.16 |
1:35.44 |
2:28.16 |
|
3:20.76 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, P14,15,16 200m RU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
578 |
34.03 |
1:11.06 |
1:48.06 |
|
2:24.60 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, P14,15,16 200m RU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
443 |
35.29 |
1:15.09 |
1:56.33 |
|
2:37.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
400 |
35.65 |
1:17.37 |
2:00.15 |
|
2:43.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janne Juven |
2001 |
|
353 |
37.09 |
1:19.59 |
2:04.64 |
|
2:50.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
10:09 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
10:32 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, T10,11,12-15 50m VU, Loppukilpailut 10 v |
|
Laji 26, T10,11,12-15 50m VU, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 26, T10,11,12-15 50m VU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
10:32 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
10:45 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, P12,13,14,15,16 100m PU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
195 |
41.40 |
|
|
|
1:23.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Konsta Vainio |
2005 |
|
194 |
39.46 |
|
|
|
1:23.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
190 |
38.72 |
|
|
|
1:24.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
184 |
38.49 |
|
|
|
1:25.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ivan Kovalchuk |
2005 |
|
150 |
38.70 |
|
|
|
1:30.97 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
134 |
44.30 |
|
|
|
1:34.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joa Metsola |
2005 |
|
120 |
45.20 |
|
|
|
1:38.15 |
|
|
Ålands Simförening |
1:47.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Max Allén |
2005 |
|
104 |
47.11 |
|
|
|
1:42.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, P12,13,14,15,16 100m PU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Verneri Lehtovaara |
2004 |
|
414 |
30.98 |
|
|
|
1:04.98 |
|
|
Salon Uimarit |
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juuso Leppänen |
2004 |
|
305 |
32.36 |
|
|
|
1:11.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
276 |
34.57 |
|
|
|
1:14.34 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
276 |
34.79 |
|
|
|
1:14.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
256 |
35.05 |
|
|
|
1:16.21 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
237 |
34.90 |
|
|
|
1:18.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Otto Nurminen |
2004 |
|
230 |
36.71 |
|
|
|
1:19.03 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jeremia Varonen |
2004 |
|
220 |
36.58 |
|
|
|
1:20.21 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Einari Palmu |
2004 |
|
189 |
40.40 |
|
|
|
1:24.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hannes Helling |
2004 |
|
118 |
46.02 |
|
|
|
1:38.63 |
|
|
Ålands Simförening |
1:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, P12,13,14,15,16 100m PU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
557 |
28.54 |
|
|
|
58.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
486 |
28.86 |
|
|
|
1:01.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
466 |
28.86 |
|
|
|
1:02.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Mattsson |
2003 |
|
295 |
33.83 |
|
|
|
1:12.73 |
|
|
Ålands Simförening |
1:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tatu Kunttila |
2003 |
|
214 |
37.51 |
|
|
|
1:20.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, P12,13,14,15,16 100m PU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
557 |
27.01 |
|
|
|
58.87 |
|
|
Aurajoen Uinti |
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
527 |
28.37 |
|
|
|
59.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roope Paatos |
2002 |
|
507 |
28.51 |
|
|
|
1:00.74 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Laine |
2002 |
|
502 |
28.44 |
|
|
|
1:00.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
463 |
28.95 |
|
|
|
1:02.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matias Gustafsson |
2002 |
|
320 |
32.11 |
|
|
|
1:10.78 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
317 |
32.22 |
|
|
|
1:11.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sharo Mamandi |
2002 |
|
191 |
38.02 |
|
|
|
1:24.09 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, P12,13,14,15,16 100m PU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
572 |
26.92 |
|
|
|
58.33 |
|
|
Aurajoen Uinti |
58.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
475 |
28.49 |
|
|
|
1:02.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linus Eriksson |
2001 |
|
294 |
33.95 |
|
|
|
1:12.77 |
|
|
Ålands Simförening |
1:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
10:45 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
10:58 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, T13,14,15 200m SU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
549 |
34.80 |
1:12.53 |
1:49.40 |
|
2:25.54 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
519 |
35.22 |
1:13.59 |
1:51.44 |
|
2:28.35 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
489 |
34.63 |
1:12.77 |
1:51.98 |
|
2:31.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sini Salmi |
2004 |
|
466 |
35.38 |
1:14.15 |
1:54.13 |
|
2:33.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Salospohja |
2004 |
|
446 |
36.83 |
1:17.31 |
1:57.23 |
|
2:35.94 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ulla Haarala |
2004 |
|
302 |
42.81 |
1:27.87 |
2:13.59 |
|
2:57.54 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
3:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, T13,14,15 200m SU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
563 |
33.37 |
1:09.99 |
1:47.58 |
|
2:24.38 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
528 |
34.23 |
1:11.24 |
1:49.34 |
|
2:27.48 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iris Hanski |
2003 |
|
502 |
35.08 |
1:13.05 |
1:51.90 |
|
2:30.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
478 |
35.63 |
1:13.89 |
1:53.44 |
|
2:32.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
474 |
34.57 |
1:12.60 |
1:52.51 |
|
2:32.90 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa Aho |
2003 |
|
459 |
35.99 |
1:15.11 |
1:55.17 |
|
2:34.49 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hilda Helo |
2003 |
|
381 |
38.50 |
1:20.64 |
2:03.46 |
|
2:44.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linnea Ström |
2003 |
|
327 |
40.00 |
1:23.81 |
2:08.93 |
|
2:52.97 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
2:56.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, T13,14,15 200m SU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
622 |
32.67 |
1:07.95 |
1:43.90 |
|
2:19.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oona Laakso |
2002 |
|
510 |
34.41 |
1:12.25 |
1:50.59 |
|
2:29.18 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
504 |
35.25 |
1:13.03 |
1:51.69 |
|
2:29.76 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Vira |
2002 |
|
495 |
34.08 |
1:12.43 |
1:52.33 |
|
2:30.70 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
487 |
34.43 |
1:12.85 |
1:52.52 |
|
2:31.50 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
469 |
34.24 |
1:12.79 |
1:54.28 |
|
2:33.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
10:58 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
11:31 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
331 |
31.72 |
1:10.95 |
1:58.92 |
|
2:38.39 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
312 |
35.27 |
1:17.67 |
2:06.45 |
|
2:41.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
252 |
39.29 |
1:26.37 |
2:16.07 |
|
2:53.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
213 |
39.95 |
1:27.46 |
2:20.74 |
|
3:03.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matias Cavrag |
2005 |
|
213 |
40.46 |
1:28.55 |
2:23.54 |
|
3:03.57 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
211 |
43.48 |
1:29.69 |
2:24.46 |
|
3:04.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
209 |
39.28 |
1:24.43 |
2:23.15 |
|
3:04.70 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
199 |
42.34 |
1:31.22 |
2:27.32 |
|
3:07.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
197 |
39.80 |
1:28.00 |
2:26.69 |
|
3:08.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Patrik Reiman |
2005 |
|
189 |
46.97 |
1:37.23 |
2:31.95 |
|
3:10.86 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
3:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ossi Barck |
2005 |
|
181 |
47.79 |
1:34.21 |
2:33.00 |
|
3:13.46 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
3:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Max Allén |
2005 |
|
168 |
48.68 |
1:41.07 |
2:38.47 |
|
3:18.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joa Metsola |
2005 |
|
166 |
45.18 |
1:35.28 |
2:36.49 |
|
3:19.12 |
|
|
Ålands Simförening |
3:42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eemeli Arnell |
2005 |
|
153 |
46.36 |
1:40.25 |
2:39.94 |
|
3:24.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kasperi Heikkinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Raision Urheilijat |
3:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Väärä uintijärjestys |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Konsta Vainio |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Väärä uintijärjestys |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juuso Leppänen |
2004 |
|
363 |
32.99 |
1:12.68 |
1:58.12 |
|
2:33.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
337 |
34.54 |
1:16.32 |
2:02.98 |
|
2:37.43 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
310 |
34.90 |
1:15.75 |
2:05.89 |
|
2:41.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
273 |
35.86 |
1:16.34 |
2:09.06 |
|
2:48.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
270 |
34.15 |
1:20.44 |
2:10.08 |
|
2:49.60 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:51.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
|
251 |
42.24 |
1:27.13 |
2:17.49 |
|
2:53.63 |
|
|
Ålands Simförening |
3:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Einari Palmu |
2004 |
|
246 |
41.12 |
1:23.06 |
2:15.69 |
|
2:54.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Rauhala |
2004 |
|
201 |
41.13 |
1:32.92 |
2:26.53 |
|
3:07.12 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
3:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Casper Leo |
2004 |
|
184 |
44.72 |
1:33.65 |
2:32.50 |
|
3:12.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Einar Melin |
2004 |
|
179 |
46.13 |
1:37.64 |
2:29.67 |
|
3:14.48 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Axel Leppähaara |
2004 |
|
177 |
41.15 |
1:34.59 |
2:30.51 |
|
3:15.23 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Raman Veisi |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Raision Urheilijat |
3:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eerik Rantanen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Kaarina |
3:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Samuel Söderholm |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Raision Urheilijat |
3:47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
536 |
29.62 |
1:03.63 |
1:44.40 |
|
2:14.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
449 |
29.86 |
1:07.80 |
1:50.51 |
|
2:23.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
389 |
33.36 |
1:12.00 |
1:55.87 |
|
2:30.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Akira Konttinen |
2003 |
|
336 |
37.48 |
1:16.48 |
2:04.90 |
|
2:37.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tatu Kunttila |
2003 |
|
292 |
37.46 |
1:20.29 |
2:09.34 |
|
2:45.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel Pavlov |
2003 |
|
291 |
35.13 |
1:16.71 |
2:08.93 |
|
2:45.42 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
249 |
34.51 |
1:21.54 |
2:13.88 |
|
2:54.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samuel Salminen |
2003 |
|
189 |
43.97 |
1:32.48 |
2:27.43 |
|
3:10.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tommy Pehrsson |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
541 |
30.11 |
1:05.96 |
1:42.67 |
|
2:14.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Laine |
2002 |
|
485 |
30.00 |
1:02.60 |
1:46.80 |
|
2:19.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veikka Saren |
2002 |
|
441 |
31.18 |
1:07.84 |
1:50.34 |
|
2:23.98 |
|
|
Someron Esa |
2:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
439 |
29.79 |
1:07.81 |
1:48.96 |
|
2:24.22 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Santeri Kinnunen |
2002 |
|
264 |
37.17 |
1:20.69 |
2:11.66 |
|
2:50.78 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
2:53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sharo Mamandi |
2002 |
|
234 |
37.41 |
1:24.96 |
2:16.79 |
|
2:57.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
538 |
29.67 |
1:05.03 |
1:43.90 |
|
2:14.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
459 |
30.05 |
1:08.88 |
1:49.40 |
|
2:22.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otto Lindroos |
2001 |
|
271 |
35.77 |
1:17.81 |
2:09.42 |
|
2:49.40 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:46.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
11:31 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
12:00 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, T10,11,12-15 100m SKU, Loppukilpailut 10 v |
|
Laji 30, T10,11,12-15 100m SKU, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 30, T10,11,12-15 100m SKU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
642 |
31.11 |
|
|
|
1:05.69 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
638 |
30.80 |
|
|
|
1:05.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
623 |
32.12 |
|
|
|
1:06.35 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
562 |
31.85 |
|
|
|
1:08.66 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
543 |
31.83 |
|
|
|
1:09.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilia Liven |
2002 |
|
529 |
32.87 |
|
|
|
1:10.05 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Sihvo |
2004 |
|
520 |
32.07 |
|
|
|
1:10.43 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
512 |
31.71 |
|
|
|
1:10.82 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
|
485 |
34.14 |
|
|
|
1:12.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
468 |
33.63 |
|
|
|
1:12.96 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matilda Laitinen |
2004 |
|
442 |
36.04 |
|
|
|
1:14.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Wilma Rintala |
2002 |
|
424 |
35.91 |
|
|
|
1:15.39 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ella Alanko |
2003 |
|
416 |
36.50 |
|
|
|
1:15.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Milla Rintanen |
2004 |
|
378 |
35.91 |
|
|
|
1:18.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Isla Pinta |
2002 |
|
348 |
36.87 |
|
|
|
1:20.50 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Greta Kandolin |
2003 |
|
336 |
39.82 |
|
|
|
1:21.50 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Odelia Oinas |
2003 |
|
316 |
37.44 |
|
|
|
1:23.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elisa Liven |
2004 |
|
310 |
37.91 |
|
|
|
1:23.71 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Olivia Oinas |
2003 |
|
302 |
38.57 |
|
|
|
1:24.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emma Nieminen |
2005 |
|
298 |
40.31 |
|
|
|
1:24.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jessi Isomaa |
2004 |
|
296 |
38.28 |
|
|
|
1:24.96 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aada Rantanen |
2004 |
|
293 |
38.96 |
|
|
|
1:25.28 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Rebecca Duns |
2003 |
|
283 |
39.69 |
|
|
|
1:26.23 |
|
|
Ålands Simförening |
1:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Laura Kinnunen |
2002 |
|
282 |
42.19 |
|
|
|
1:26.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emelie Måtar |
2004 |
|
281 |
42.29 |
|
|
|
1:26.47 |
|
|
Ålands Simförening |
1:36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Peppi Kolari |
2003 |
|
274 |
38.33 |
|
|
|
1:27.15 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mette Peltola |
2005 |
|
273 |
40.86 |
|
|
|
1:27.29 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Amanda Koistinen |
2005 |
|
268 |
39.70 |
|
|
|
1:27.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
|
260 |
42.21 |
|
|
|
1:28.70 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jenna Rautava |
2003 |
|
256 |
41.77 |
|
|
|
1:29.17 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sabina Rakhimova |
2005 |
|
245 |
42.68 |
|
|
|
1:30.45 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Maija Gustafsson |
2004 |
|
242 |
41.76 |
|
|
|
1:30.91 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Ronja Maude |
2005 |
|
236 |
42.06 |
|
|
|
1:31.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Janna Tepsa |
2005 |
|
228 |
42.68 |
|
|
|
1:32.66 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Roosa Lahti |
2004 |
|
226 |
45.72 |
|
|
|
1:32.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Iida Kallio |
2004 |
|
225 |
44.90 |
|
|
|
1:33.16 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Aino Kurki |
2005 |
|
219 |
46.69 |
|
|
|
1:33.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Emma Loo |
2004 |
|
211 |
44.69 |
|
|
|
1:35.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Noora Ketola |
2003 |
|
211 |
45.81 |
|
|
|
1:35.09 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Venla Ristimäki |
2004 |
|
207 |
44.69 |
|
|
|
1:35.65 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Joanna Hauhia |
2004 |
|
206 |
46.61 |
|
|
|
1:35.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Bianca Flöjt |
2005 |
|
200 |
44.68 |
|
|
|
1:36.82 |
|
|
Ålands Simförening |
1:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Elin Högman |
2003 |
|
196 |
48.10 |
|
|
|
1:37.54 |
|
|
Ålands Simförening |
1:45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Vilma Halava |
2004 |
|
186 |
50.37 |
|
|
|
1:39.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Alexandra Julin |
2005 |
|
154 |
48.52 |
|
|
|
1:45.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:49.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Topoeva |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ålands Simförening |
1:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
12:00 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
12:22 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, P11,12,13-16 50m SU, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 31, P11,12,13-16 50m SU, Loppukilpailut 12 v |
|
Laji 31, P11,12,13-16 50m SU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
12:22 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
13:09 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Mäkilä |
2006 |
|
407 |
1:14.68 |
2:36.05 |
3:57.25 |
|
5:16.27 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katriina Kallio |
2006 |
|
361 |
1:18.96 |
2:43.78 |
4:07.93 |
|
5:29.30 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mirella Sauhula |
2006 |
|
340 |
1:18.82 |
2:46.27 |
4:13.16 |
|
5:35.73 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
|
307 |
1:22.21 |
2:51.64 |
4:19.98 |
|
5:47.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rita Heinonen |
2006 |
|
295 |
1:23.66 |
2:53.83 |
4:25.22 |
|
5:52.20 |
|
|
Raision Urheilijat |
6:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tilda Saine |
2006 |
|
286 |
1:26.50 |
2:57.20 |
4:29.55 |
|
5:55.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
6:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilda Heikiö |
2006 |
|
284 |
1:24.13 |
2:54.45 |
4:28.27 |
|
5:56.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
6:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
|
282 |
1:22.97 |
2:54.10 |
4:26.25 |
|
5:57.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mia Karolina Müürsepp |
2006 |
|
280 |
1:25.39 |
2:57.59 |
4:29.48 |
|
5:58.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
6:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
|
278 |
1:22.24 |
2:55.72 |
4:28.35 |
|
5:59.20 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kerttu Virta |
2006 |
|
273 |
1:27.72 |
2:58.91 |
4:31.46 |
|
6:01.51 |
|
|
Raision Urheilijat |
6:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mea Alho |
2006 |
|
217 |
1:30.56 |
3:09.06 |
4:47.83 |
|
6:30.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
6:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kerttu Laaksonen |
2006 |
|
214 |
1:31.83 |
3:13.61 |
4:53.60 |
|
6:31.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Karmen Johanson |
2006 |
|
134 |
1:41.14 |
3:33.34 |
5:28.13 |
|
7:37.39 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ella Jokioinen |
2006 |
|
134 |
1:46.70 |
3:45.52 |
5:44.51 |
|
7:37.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gabriella Vesterkvist |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerttu Taponen |
2005 |
|
491 |
1:10.39 |
2:26.31 |
3:42.49 |
|
4:57.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roosa Tuomainen |
2005 |
|
459 |
1:11.85 |
2:29.27 |
3:47.72 |
|
5:03.86 |
|
|
Salon Uimarit |
5:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
442 |
1:11.32 |
2:29.70 |
3:48.82 |
|
5:07.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
423 |
1:13.01 |
2:32.66 |
3:52.52 |
|
5:12.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milla Lempiälä |
2005 |
|
421 |
1:13.76 |
2:34.81 |
3:54.11 |
|
5:12.83 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
5:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Suominen |
2005 |
|
418 |
1:14.30 |
2:34.24 |
3:54.60 |
|
5:13.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
412 |
1:12.08 |
2:32.17 |
3:53.81 |
|
5:15.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Milla Karttunen |
2005 |
|
411 |
1:13.82 |
2:35.14 |
3:57.04 |
|
5:15.30 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
404 |
1:15.06 |
2:35.47 |
3:56.52 |
|
5:17.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
388 |
1:15.24 |
2:39.72 |
4:02.18 |
|
5:21.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julianna Kurkela |
2005 |
|
377 |
1:15.39 |
2:37.40 |
4:01.07 |
|
5:24.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nelli Rauhanen |
2005 |
|
377 |
1:16.33 |
2:39.28 |
4:03.07 |
|
5:24.56 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maura Bergström |
2005 |
|
369 |
1:17.45 |
2:40.51 |
4:04.80 |
|
5:26.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
|
302 |
1:20.96 |
2:49.56 |
4:19.87 |
|
5:49.49 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sabina Rakhimova |
2005 |
|
262 |
1:28.92 |
3:02.59 |
4:37.10 |
|
6:06.33 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Céline Flöjt |
2005 |
|
259 |
1:25.81 |
3:01.32 |
4:35.55 |
|
6:07.70 |
|
|
Ålands Simförening |
6:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
627 |
1:05.96 |
2:15.11 |
3:24.67 |
|
4:33.86 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
611 |
1:08.43 |
2:18.33 |
3:28.52 |
|
4:36.31 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Rantala |
2004 |
|
532 |
1:08.00 |
2:22.52 |
3:36.66 |
|
4:49.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
459 |
1:10.86 |
2:28.20 |
3:46.36 |
|
5:03.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anni Hyttinen |
2004 |
|
451 |
1:13.36 |
2:30.94 |
3:49.01 |
|
5:05.62 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
432 |
1:14.34 |
2:33.34 |
3:53.04 |
|
5:10.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
My Laverman |
2004 |
|
415 |
1:12.97 |
2:33.25 |
3:54.05 |
|
5:14.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
680 |
1:05.11 |
2:12.79 |
3:20.35 |
|
4:26.68 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
586 |
1:06.91 |
2:18.71 |
3:30.58 |
|
4:40.20 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roosa Aho |
2003 |
|
563 |
1:09.53 |
2:21.48 |
3:33.00 |
|
4:43.91 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
554 |
1:07.21 |
2:20.06 |
3:33.14 |
|
4:45.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iris Hanski |
2003 |
|
520 |
1:08.09 |
2:22.98 |
3:38.73 |
|
4:51.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:47.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helka Suomäki |
2003 |
|
428 |
1:14.65 |
2:33.34 |
3:52.55 |
|
5:11.14 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Greta Kandolin |
2003 |
|
354 |
1:17.44 |
2:42.94 |
4:08.50 |
|
5:31.48 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peppi Kolari |
2003 |
|
305 |
1:18.88 |
2:47.47 |
4:18.52 |
|
5:48.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rebecca Duns |
2003 |
|
302 |
1:21.17 |
2:50.10 |
4:20.15 |
|
5:49.24 |
|
|
Ålands Simförening |
6:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
668 |
1:05.17 |
2:12.92 |
3:20.58 |
|
4:28.20 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
612 |
1:05.83 |
2:15.49 |
3:25.92 |
|
4:36.09 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
593 |
1:07.28 |
2:18.15 |
3:29.38 |
|
4:39.14 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
555 |
1:06.88 |
2:19.47 |
3:32.93 |
|
4:45.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
547 |
1:06.70 |
2:19.29 |
3:33.43 |
|
4:46.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alida Öhberg |
2002 |
|
516 |
1:08.17 |
2:23.39 |
3:38.90 |
|
4:52.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lydia Rintanen |
2002 |
|
492 |
1:07.47 |
2:22.27 |
3:40.25 |
|
4:56.94 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Kinnunen |
2002 |
|
302 |
1:19.66 |
2:49.36 |
4:21.28 |
|
5:49.50 |
|
|
Aurajoen Uinti |
6:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
13:09 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
13:27 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 4X100m P16 SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
13:27 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
16:08 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P14,15,16 400m SKU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
503 |
1:05.13 |
2:22.32 |
3:45.71 |
|
4:55.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:51.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
489 |
1:07.10 |
2:26.03 |
3:51.93 |
|
4:58.76 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Mattsson |
2003 |
|
334 |
1:16.29 |
2:44.01 |
4:19.53 |
|
5:39.24 |
|
|
Ålands Simförening |
6:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
259 |
1:21.90 |
3:01.07 |
4:47.19 |
|
6:09.27 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P14,15,16 400m SKU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
610 |
1:04.85 |
2:16.56 |
3:33.73 |
|
4:37.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Paatos |
2002 |
|
605 |
1:05.28 |
2:18.63 |
3:36.53 |
|
4:38.42 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veikka Saren |
2002 |
|
485 |
1:10.39 |
2:25.51 |
3:51.69 |
|
4:59.54 |
|
|
Someron Esa |
5:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P14,15,16 400m SKU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hugo Enroth |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
16:08 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
16:27 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, T10,11,12-15 50m RU, Loppukilpailut 10 v |
|
Laji 35, T10,11,12-15 50m RU, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 35, T10,11,12-15 50m RU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
16:27 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
16:36 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, P11,12,13-16 50m PU, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 36, P11,12,13-16 50m PU, Loppukilpailut 12 v |
|
Laji 36, P11,12,13-16 50m PU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
16:36 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
17:17 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T11,12,13,14,15 100m VU, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
449 |
31.83 |
|
|
|
1:06.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elsa Vira |
2006 |
|
433 |
32.20 |
|
|
|
1:07.29 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sini Mäkilä |
2006 |
|
416 |
33.23 |
|
|
|
1:08.18 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mirella Sauhula |
2006 |
|
352 |
33.83 |
|
|
|
1:12.09 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
346 |
35.12 |
|
|
|
1:12.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
|
344 |
34.68 |
|
|
|
1:12.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katriina Kallio |
2006 |
|
303 |
36.20 |
|
|
|
1:15.74 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilda Heikiö |
2006 |
|
295 |
35.86 |
|
|
|
1:16.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
|
295 |
36.70 |
|
|
|
1:16.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Sihvo |
2006 |
|
290 |
37.18 |
|
|
|
1:16.86 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kerttu Virta |
2006 |
|
290 |
36.54 |
|
|
|
1:16.87 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rita Heinonen |
2006 |
|
279 |
37.99 |
|
|
|
1:17.89 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
|
275 |
37.08 |
|
|
|
1:18.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ronja Vilska |
2006 |
|
270 |
37.91 |
|
|
|
1:18.76 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tilda Saine |
2006 |
|
266 |
38.52 |
|
|
|
1:19.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kerttu Laaksonen |
2006 |
|
240 |
38.20 |
|
|
|
1:21.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maikki Hämäläinen |
2006 |
|
240 |
38.77 |
|
|
|
1:21.83 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sara Siipola |
2006 |
|
236 |
39.36 |
|
|
|
1:22.35 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mia Karolina Müürsepp |
2006 |
|
233 |
39.55 |
|
|
|
1:22.62 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mea Alho |
2006 |
|
230 |
39.58 |
|
|
|
1:23.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Iida Vartiainen |
2006 |
|
222 |
37.39 |
|
|
|
1:23.99 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kerttu Heinä |
2006 |
|
215 |
38.98 |
|
|
|
1:24.98 |
|
|
Salon Uimarit |
1:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Theresia Lindholm |
2006 |
|
207 |
40.22 |
|
|
|
1:25.95 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Gabriella Vesterkvist |
2006 |
|
199 |
42.07 |
|
|
|
1:27.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Iina Salmivaara |
2006 |
|
195 |
40.62 |
|
|
|
1:27.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alexa Korkiakoski |
2006 |
|
186 |
43.39 |
|
|
|
1:29.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Emilia Pakkanen |
2006 |
|
182 |
42.09 |
|
|
|
1:29.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Veera Hautamäki |
2006 |
|
156 |
43.87 |
|
|
|
1:34.44 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Elsa Koskinen |
2006 |
|
141 |
45.95 |
|
|
|
1:37.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ella Jokioinen |
2006 |
|
135 |
47.56 |
|
|
|
1:39.02 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Nora Eriksson |
2006 |
|
132 |
46.13 |
|
|
|
1:39.86 |
|
|
Ålands Simförening |
1:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Mathilda Wahlstedt |
2006 |
|
129 |
46.99 |
|
|
|
1:40.58 |
|
|
Ålands Simförening |
2:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Aino Norrdal |
2006 |
|
99 |
51.73 |
|
|
|
1:49.92 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
2:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Aino Viitala |
2006 |
|
93 |
50.81 |
|
|
|
1:52.14 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Diana Raduly Baka |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Salon Uimarit |
1:30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T11,12,13,14,15 100m VU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerttu Taponen |
2005 |
|
495 |
31.07 |
|
|
|
1:04.32 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
462 |
31.58 |
|
|
|
1:05.85 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
455 |
31.95 |
|
|
|
1:06.16 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
451 |
31.11 |
|
|
|
1:06.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milla Karttunen |
2005 |
|
442 |
31.78 |
|
|
|
1:06.80 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa Tuomainen |
2005 |
|
436 |
32.42 |
|
|
|
1:07.10 |
|
|
Salon Uimarit |
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nelli Rauhanen |
2005 |
|
436 |
32.02 |
|
|
|
1:07.12 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Milla Lempiälä |
2005 |
|
435 |
32.39 |
|
|
|
1:07.17 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
423 |
32.14 |
|
|
|
1:07.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julianna Kurkela |
2005 |
|
415 |
32.30 |
|
|
|
1:08.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
399 |
32.96 |
|
|
|
1:09.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maura Bergström |
2005 |
|
373 |
33.81 |
|
|
|
1:10.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ella Suominen |
2005 |
|
366 |
33.45 |
|
|
|
1:11.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Silja Villanen |
2005 |
|
365 |
34.25 |
|
|
|
1:11.23 |
|
|
Salon Uimarit |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Nieminen |
2005 |
|
336 |
34.97 |
|
|
|
1:13.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
|
335 |
34.67 |
|
|
|
1:13.27 |
|
|
Salon Uimarit |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
|
299 |
36.63 |
|
|
|
1:16.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Amanda Koistinen |
2005 |
|
297 |
35.25 |
|
|
|
1:16.29 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
|
285 |
36.65 |
|
|
|
1:17.33 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Janna Tepsa |
2005 |
|
278 |
36.47 |
|
|
|
1:17.95 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sabina Rakhimova |
2005 |
|
274 |
38.22 |
|
|
|
1:18.36 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Céline Flöjt |
2005 |
|
260 |
37.49 |
|
|
|
1:19.75 |
|
|
Ålands Simförening |
1:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Celina Sandell |
2005 |
|
248 |
38.71 |
|
|
|
1:20.97 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ella Bäckman |
2005 |
|
236 |
40.42 |
|
|
|
1:22.36 |
|
|
Ålands Simförening |
1:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Viivi Laiho |
2005 |
|
219 |
39.03 |
|
|
|
1:24.35 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Aino Kurki |
2005 |
|
215 |
40.00 |
|
|
|
1:24.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Vilma Manninen |
2005 |
|
211 |
41.83 |
|
|
|
1:25.45 |
|
|
Salon Uimarit |
1:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Bianca Flöjt |
2005 |
|
198 |
41.97 |
|
|
|
1:27.26 |
|
|
Ålands Simförening |
1:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Maija Nurminen |
2005 |
|
196 |
40.13 |
|
|
|
1:27.57 |
|
|
Salon Uimarit |
1:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ronja Maude |
2005 |
|
192 |
40.66 |
|
|
|
1:28.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Anna Topoeva |
2005 |
|
188 |
39.50 |
|
|
|
1:28.83 |
|
|
Ålands Simförening |
1:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Alexandra Julin |
2005 |
|
159 |
43.45 |
|
|
|
1:33.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ronja Mäkelä |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Salon Uimarit |
1:46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T11,12,13,14,15 100m VU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
606 |
29.09 |
|
|
|
1:00.15 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilia Sihvo |
2004 |
|
569 |
29.64 |
|
|
|
1:01.42 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Rantala |
2004 |
|
546 |
29.56 |
|
|
|
1:02.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
513 |
31.03 |
|
|
|
1:03.56 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
496 |
31.15 |
|
|
|
1:04.28 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofia Salospohja |
2004 |
|
465 |
31.17 |
|
|
|
1:05.67 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anni Hyttinen |
2004 |
|
453 |
31.53 |
|
|
|
1:06.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Maliranta |
2004 |
|
425 |
32.43 |
|
|
|
1:07.71 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sini Salmi |
2004 |
|
422 |
32.31 |
|
|
|
1:07.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Milla Rintanen |
2004 |
|
413 |
31.98 |
|
|
|
1:08.33 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milla Järvenpää |
2004 |
|
398 |
33.13 |
|
|
|
1:09.16 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
My Laverman |
2004 |
|
382 |
33.24 |
|
|
|
1:10.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jessi Isomaa |
2004 |
|
350 |
33.90 |
|
|
|
1:12.24 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aada Rantanen |
2004 |
|
297 |
34.80 |
|
|
|
1:16.27 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ulla Haarala |
2004 |
|
293 |
37.31 |
|
|
|
1:16.63 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elisa Liven |
2004 |
|
288 |
36.55 |
|
|
|
1:17.03 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Joanna Hauhia |
2004 |
|
262 |
38.22 |
|
|
|
1:19.48 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maija Gustafsson |
2004 |
|
250 |
37.19 |
|
|
|
1:20.76 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Iida Kallio |
2004 |
|
250 |
37.90 |
|
|
|
1:20.78 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Roosa Lahti |
2004 |
|
229 |
40.00 |
|
|
|
1:23.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Venla Ristimäki |
2004 |
|
224 |
39.22 |
|
|
|
1:23.76 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma Loo |
2004 |
|
217 |
40.85 |
|
|
|
1:24.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Vilma Halava |
2004 |
|
205 |
40.91 |
|
|
|
1:26.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T11,12,13,14,15 100m VU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
678 |
27.84 |
|
|
|
57.95 |
|
|
Raision Urheilijat |
57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
613 |
28.80 |
|
|
|
59.93 |
|
|
Aurajoen Uinti |
59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
588 |
29.43 |
|
|
|
1:00.75 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iris Hanski |
2003 |
|
570 |
29.82 |
|
|
|
1:01.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
524 |
30.11 |
|
|
|
1:03.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
515 |
30.37 |
|
|
|
1:03.50 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Aho |
2003 |
|
507 |
30.93 |
|
|
|
1:03.81 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
|
498 |
31.06 |
|
|
|
1:04.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helka Suomäki |
2003 |
|
463 |
31.43 |
|
|
|
1:05.78 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Alanko |
2003 |
|
436 |
31.50 |
|
|
|
1:07.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sini Heikkilä |
2003 |
|
381 |
32.45 |
|
|
|
1:10.21 |
|
|
Salon Uimarit |
1:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Greta Kandolin |
2003 |
|
375 |
33.52 |
|
|
|
1:10.59 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Peppi Kolari |
2003 |
|
374 |
32.84 |
|
|
|
1:10.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aino Kallio |
2003 |
|
351 |
33.91 |
|
|
|
1:12.17 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rebecca Duns |
2003 |
|
332 |
34.28 |
|
|
|
1:13.52 |
|
|
Ålands Simförening |
1:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Noora Ketola |
2003 |
|
278 |
36.58 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T11,12,13,14,15 100m VU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
711 |
27.03 |
|
|
|
57.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
692 |
27.80 |
|
|
|
57.53 |
|
|
Raision Urheilijat |
57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
668 |
27.98 |
|
|
|
58.23 |
|
|
Raision Urheilijat |
56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Vira |
2002 |
|
640 |
28.74 |
|
|
|
59.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oona Laakso |
2002 |
|
616 |
28.41 |
|
|
|
59.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
574 |
29.42 |
|
|
|
1:01.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
569 |
29.27 |
|
|
|
1:01.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alida Öhberg |
2002 |
|
528 |
30.56 |
|
|
|
1:02.97 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
503 |
30.92 |
|
|
|
1:03.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
482 |
31.29 |
|
|
|
1:04.91 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilia Liven |
2002 |
|
481 |
30.60 |
|
|
|
1:04.94 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:04.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Wilma Rintala |
2002 |
|
472 |
31.45 |
|
|
|
1:05.35 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
466 |
31.00 |
|
|
|
1:05.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isla Pinta |
2002 |
|
378 |
33.10 |
|
|
|
1:10.35 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laura Kinnunen |
2002 |
|
364 |
34.60 |
|
|
|
1:11.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tuuli Koivunen |
2002 |
|
268 |
37.12 |
|
|
|
1:18.87 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
17:17 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
17:35 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P12,13,14,15,16 100m SU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
293 |
35.06 |
|
|
|
1:13.59 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
219 |
40.33 |
|
|
|
1:21.10 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
215 |
40.21 |
|
|
|
1:21.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Cavrag |
2005 |
|
202 |
40.64 |
|
|
|
1:23.24 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Aalto-Hardy |
2005 |
|
195 |
42.02 |
|
|
|
1:24.27 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
191 |
42.26 |
|
|
|
1:24.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
189 |
41.49 |
|
|
|
1:25.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ossi Barck |
2005 |
|
167 |
43.12 |
|
|
|
1:28.77 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasperi Jalonen |
2005 |
|
165 |
42.86 |
|
|
|
1:29.04 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Patrik Reiman |
2005 |
|
158 |
44.70 |
|
|
|
1:30.44 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Max Allén |
2005 |
|
155 |
44.57 |
|
|
|
1:30.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
153 |
43.71 |
|
|
|
1:31.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ivan Kovalchuk |
2005 |
|
152 |
44.22 |
|
|
|
1:31.47 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
146 |
45.98 |
|
|
|
1:32.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kasperi Heikkinen |
2005 |
|
145 |
45.08 |
|
|
|
1:32.97 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joa Metsola |
2005 |
|
130 |
47.44 |
|
|
|
1:36.42 |
|
|
Ålands Simförening |
1:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Eemeli Arnell |
2005 |
|
123 |
48.45 |
|
|
|
1:38.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kasper Kainonen |
2005 |
|
120 |
1:39.14 |
|
|
|
1:39.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frans Roine |
2005 |
|
111 |
49.11 |
|
|
|
1:41.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Thomas Korvela |
2005 |
|
104 |
50.93 |
|
|
|
1:44.00 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Casper Manzone |
2005 |
|
83 |
54.76 |
|
|
|
1:52.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:58.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nicolo Manzone |
2005 |
|
77 |
1:54.84 |
|
|
|
1:54.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aaron Hannula |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P12,13,14,15,16 100m SU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
339 |
34.74 |
|
|
|
1:10.15 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
309 |
35.28 |
|
|
|
1:12.34 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
301 |
36.04 |
|
|
|
1:12.93 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
287 |
35.51 |
|
|
|
1:14.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jeremia Varonen |
2004 |
|
258 |
37.44 |
|
|
|
1:16.82 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Otto Nurminen |
2004 |
|
213 |
40.05 |
|
|
|
1:21.91 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Einari Palmu |
2004 |
|
211 |
39.71 |
|
|
|
1:22.09 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
197 |
40.98 |
|
|
|
1:23.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
|
195 |
41.68 |
|
|
|
1:24.32 |
|
|
Ålands Simförening |
1:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eerik Rantanen |
2004 |
|
177 |
42.81 |
|
|
|
1:27.06 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hannes Helling |
2004 |
|
167 |
43.10 |
|
|
|
1:28.70 |
|
|
Ålands Simförening |
1:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Casper Leo |
2004 |
|
156 |
43.62 |
|
|
|
1:30.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Einar Melin |
2004 |
|
143 |
46.16 |
|
|
|
1:33.46 |
|
|
Ålands Simförening |
1:31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Samuel Söderholm |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Raision Urheilijat |
1:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P12,13,14,15,16 100m SU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aku Kaila |
2003 |
|
503 |
30.55 |
|
|
|
1:01.50 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
487 |
30.08 |
|
|
|
1:02.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
472 |
30.38 |
|
|
|
1:02.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
347 |
33.11 |
|
|
|
1:09.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Pavlov |
2003 |
|
295 |
35.79 |
|
|
|
1:13.44 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tatu Kunttila |
2003 |
|
231 |
38.23 |
|
|
|
1:19.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aaro Puutio |
2003 |
|
205 |
39.59 |
|
|
|
1:22.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hannes Olin |
2003 |
|
202 |
40.63 |
|
|
|
1:23.26 |
|
|
Ålands Simförening |
1:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P12,13,14,15,16 100m SU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
524 |
29.05 |
|
|
|
1:00.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Laine |
2002 |
|
508 |
29.77 |
|
|
|
1:01.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
405 |
31.85 |
|
|
|
1:06.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veikka Saren |
2002 |
|
377 |
33.06 |
|
|
|
1:07.66 |
|
|
Someron Esa |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Davi-Esra Pesonen |
2002 |
|
343 |
32.53 |
|
|
|
1:09.86 |
|
|
Salon Uimarit |
1:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P12,13,14,15,16 100m SU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
437 |
30.96 |
|
|
|
1:04.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janne Juven |
2001 |
|
291 |
35.38 |
|
|
|
1:13.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otto Lindroos |
2001 |
|
277 |
36.54 |
|
|
|
1:15.00 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
17:35 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
17:44 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T13,14,15 200m PU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
439 |
34.05 |
1:12.22 |
1:55.41 |
|
2:37.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
427 |
32.40 |
1:12.18 |
1:54.49 |
|
2:38.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matilda Laitinen |
2004 |
|
374 |
36.05 |
1:18.62 |
2:03.40 |
|
2:45.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
326 |
35.45 |
1:18.50 |
2:05.98 |
|
2:53.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T13,14,15 200m PU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
405 |
35.13 |
1:16.19 |
1:59.84 |
|
2:41.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hilda Helo |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T13,14,15 200m PU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
572 |
31.42 |
1:09.01 |
1:47.37 |
|
2:24.06 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
409 |
33.26 |
1:12.85 |
1:56.76 |
|
2:41.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lydia Rintanen |
2002 |
|
406 |
32.98 |
1:13.93 |
1:57.19 |
|
2:41.40 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olivia Koski |
2002 |
|
349 |
35.61 |
1:18.20 |
2:03.37 |
|
2:49.87 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
17:44 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
18:05 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Aho |
2006 |
|
266 |
36.17 |
1:16.97 |
1:56.56 |
|
2:34.39 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri-Pekka Pakomäki |
2006 |
|
265 |
35.06 |
1:14.35 |
1:55.21 |
|
2:34.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aapo Nurminen |
2006 |
|
213 |
37.38 |
1:19.48 |
2:03.75 |
|
2:46.19 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joonatan Davie |
2006 |
|
212 |
39.51 |
1:23.50 |
2:07.08 |
|
2:46.46 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tomas Laine |
2006 |
|
209 |
37.83 |
1:20.76 |
2:04.88 |
|
2:47.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alex Mukkulainen |
2006 |
|
204 |
38.58 |
1:22.60 |
2:07.01 |
|
2:48.79 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Salminen |
2006 |
|
202 |
36.87 |
1:21.85 |
2:06.93 |
|
2:49.24 |
|
|
Someron Esa |
2:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matias Saarinen |
2006 |
|
195 |
37.05 |
1:19.19 |
2:05.47 |
|
2:51.25 |
|
|
Salon Uimarit |
3:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ville Suojasto |
2006 |
|
188 |
41.27 |
1:25.31 |
2:10.04 |
|
2:53.16 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Santeri Holmberg |
2006 |
|
174 |
39.21 |
1:24.13 |
2:12.62 |
|
2:57.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Leevi Saarinen |
2006 |
|
141 |
41.33 |
1:30.89 |
2:22.25 |
|
3:10.63 |
|
|
Uinti-Vakka |
3:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Milo Bergman |
2006 |
|
132 |
46.38 |
1:37.10 |
2:25.17 |
|
3:14.85 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jooa Laiho |
2006 |
|
116 |
46.00 |
1:36.87 |
2:31.56 |
|
3:23.20 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Måns Manelius |
2006 |
|
116 |
42.45 |
1:32.42 |
2:24.04 |
|
3:23.44 |
|
|
Ålands Simförening |
3:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Veeti Hämäläinen |
2006 |
|
112 |
44.66 |
1:38.53 |
2:34.34 |
|
3:26.02 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ilari Linderborg |
2006 |
|
111 |
46.57 |
1:40.79 |
2:35.60 |
|
3:26.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hugo Mirén |
2006 |
|
71 |
48.14 |
1:50.40 |
2:57.49 |
|
3:59.49 |
|
|
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
528 |
28.65 |
59.82 |
1:31.45 |
|
2:02.90 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
498 |
29.05 |
1:01.21 |
1:33.94 |
|
2:05.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Akira Konttinen |
2003 |
|
408 |
30.02 |
1:04.22 |
1:39.85 |
|
2:13.90 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
321 |
30.75 |
1:07.07 |
1:46.29 |
|
2:25.02 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Pavlov |
2003 |
|
312 |
31.61 |
1:08.46 |
1:48.54 |
|
2:26.40 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Laine |
2003 |
|
302 |
33.57 |
1:10.96 |
1:50.04 |
|
2:28.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Mattsson |
2003 |
|
296 |
33.24 |
1:10.73 |
1:50.26 |
|
2:28.95 |
|
|
Ålands Simförening |
2:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niko Viitala |
2003 |
|
290 |
33.25 |
1:12.11 |
1:52.35 |
|
2:30.00 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tatu Kunttila |
2003 |
|
286 |
33.90 |
1:13.60 |
1:53.31 |
|
2:30.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tommy Pehrsson |
2003 |
|
213 |
37.89 |
1:20.04 |
2:03.55 |
|
2:46.20 |
|
|
Ålands Simförening |
2:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Paatos |
2002 |
|
564 |
28.69 |
59.75 |
1:30.36 |
|
2:00.21 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
560 |
28.75 |
59.88 |
1:30.99 |
|
2:00.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
495 |
29.02 |
1:01.33 |
1:35.31 |
|
2:05.55 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Gustafsson |
2002 |
|
394 |
29.42 |
1:04.07 |
1:40.96 |
|
2:15.46 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
619 |
27.38 |
57.56 |
1:27.44 |
|
1:56.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
556 |
28.07 |
59.15 |
1:30.40 |
|
2:00.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Vähä-Lassila |
2001 |
|
437 |
29.82 |
1:02.75 |
1:36.70 |
|
2:10.86 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
18:05 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
18:32 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 4X50m VU mix, Loppukilpailut 10 - 12 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
18:32 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
18:36 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 4X50m VU mix, Loppukilpailut 12 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
18:36 |
|