Results for NIU Mästerskapen 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Torsdag 21/9 2017 kl. 15.15
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 19:01 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 18, 50y Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Filbornaskolan | 22.91 | ||||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Polhemsskolan | 23.32 | ||||||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Solna Gymnasium | 23.45 | ||||||
4 | Anton Steindl | 2000 | Sandagymnasiet | 23.77 | ||||||
5 | Christopher Andrén | 2000 | Sundsvalls Gymnasium | 23.99 | ||||||
5 | Klaudius Schreck | 2001 | Fredrika Bremergymnasiet | 23.99 | ||||||
7 | Samuel Rudqvist | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | 24.23 | ||||||
8 | Oscar Olsson | 1999 | Polhemsskolan | 24.39 | ||||||
9 | Anton Marijanovic | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 24.41 | ||||||
10 | Primus Olsson | 2000 | Procivitas Malmö | 24.53 | ||||||
11 | Daniel Jonsson | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 24.64 | ||||||
12 | Elias Hysing | 2000 | Filbornaskolan | 24.68 | ||||||
13 | Adam Albringer | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | 24.86 | ||||||
14 | Erik Boos | 1999 | Malmö Idrottsgymnasium | 25.06 | ||||||
15 | Robin Falk | 2001 | Procivitas Malmö | 25.23 | ||||||
16 | Oscar Hegmegi | 2001 | Sandagymnasiet | 25.32 | ||||||
17 | Carl Göransson | 2000 | Celsiusskolan | 25.39 | ||||||
18 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Idrottsgymnasium | 25.41 | ||||||
19 | Martin Wahlberg | 1999 | Filbornaskolan | 25.51 | ||||||
20 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 25.59 | ||||||
21 | Joar Modigh | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 25.60 | ||||||
22 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Gymnasieskola | 25.61 | ||||||
23 | Linus Ljunghusen | 2000 | Polhemsskolan | 26.11 | ||||||
24 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Celsiusskolan | 26.21 | ||||||
24 | David Engström | 2001 | Sven Erikssonsgymnasiet | 26.21 | ||||||
26 | Simon Linnér | 1999 | Platengymnasiet | 26.25 | ||||||
27 | Martin Melinder | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 26.30 | ||||||
28 | Oskar Mikker | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 26.52 | ||||||
29 | Daniel Karlsson | 2001 | Solna Gymnasium | 27.16 | ||||||
30 | Douglas Romare | 2001 | Procivitas Malmö | 27.63 | ||||||
31 | Roman Milkin | 1999 | Celsiusskolan | 28.31 | ||||||
- | Gustav Östlund | 2000 | Polhemsskolan | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 19:01 |