Results for DM-H 3. Division
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:51.36 2015-12-04 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:54.28 2013-12-12 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Christiansen | 1999 | 545 | 2:14.21 | 2:14.21 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 540 | 2:14.62 | 2:14.62 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
3 | Bartal Hestoy | 1992 | 535 | 2:15.00 | 2:15.00 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
4 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 520 | 2:16.29 | 2:16.29 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 516 | 2:16.68 | 2:16.68 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
6 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 501 | 2:18.03 | 2:18.03 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
7 | Christian Christensen | 1991 | 492 | 2:18.82 | 2:18.82 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
8 | Christian Andersen | 1999 | 480 | 2:19.93 | 2:19.93 | Diskløb | ||||
Søllerød Hørsholm Swim | ||||||||||
9 | Janus Rosholm | 2002 | 476 | 2:20.32 | 2:20.32 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
10 | Magnus Nygaard | 2000 | 476 | 2:20.34 | 2:20.34 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 476 | 2:20.37 | 2:20.37 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 470 | 2:20.91 | 2:20.91 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
13 | Rasmus Henning | 1975 | 451 | 2:22.91 | 2:22.91 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Morten Nørregaard | 1977 | 401 | 2:28.57 | 2:28.57 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
15 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 360 | 2:33.98 | 2:33.98 | Diskløb | ||||
GTI | ||||||||||
16 | Mathias Teuchler | 2000 | 287 | 2:46.01 | 2:46.01 | Diskløb | ||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Asger Væver Hartvig | 2002 | DSQ | EFB v 75m | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
- | Hans Mølbak Petersen | 2001 | DSQ | SW 4.4 tyvstart | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
- | Martin Broch | 2001 | DSQ | EFB v 75m | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:52 |