Results for Sydbank Cup Næstved
Below are all results from the competition shown by session.
Løb 1-12
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sydbank Cup Næstved 2018 |
|
Udskriftsdato |
12 januar 2018 |
|
|
Stævne by |
Næstved |
|
Udskriftstidspunkt |
18:45 |
|
|
Arrangør |
NIF Svøm Næstved |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 januar 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
|
646 |
29.45 |
1:02.21 |
1:35.35 |
|
2:08.10 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:06.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
|
589 |
30.26 |
1:03.62 |
1:37.73 |
|
2:12.15 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
|
545 |
30.63 |
1:04.94 |
1:40.48 |
|
2:15.59 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
521 |
31.91 |
1:06.63 |
1:42.18 |
|
2:17.63 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Felina Noe |
2002 |
|
519 |
31.06 |
1:05.29 |
1:41.46 |
|
2:17.77 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
2:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Rishøj |
2002 |
|
509 |
31.97 |
1:07.52 |
1:43.60 |
|
2:18.69 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Lønborg |
2002 |
|
437 |
32.09 |
1:08.28 |
1:46.95 |
|
2:25.88 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
|
527 |
31.53 |
1:06.24 |
1:42.07 |
|
2:17.11 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katrine Duus |
2003 |
|
512 |
31.55 |
1:06.39 |
1:42.49 |
|
2:18.40 |
|
|
Næstved IF |
2:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Bruhn |
2004 |
|
422 |
33.98 |
1:11.82 |
1:50.68 |
|
2:27.63 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Olsen |
2003 |
|
399 |
33.46 |
1:11.12 |
1:50.79 |
|
2:30.36 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
2:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sille Bachmann |
2004 |
|
368 |
33.81 |
1:11.90 |
1:52.86 |
|
2:34.58 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
2:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alberte Holst Schilling |
2003 |
|
356 |
34.11 |
1:13.02 |
1:55.11 |
|
2:36.25 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
2:42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kamille Lundberg |
2003 |
|
347 |
33.48 |
1:12.68 |
1:54.71 |
|
2:37.55 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
2:43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ulrika Paaske |
2004 |
|
321 |
34.24 |
1:15.10 |
1:58.94 |
|
2:41.79 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Kroman |
2004 |
|
269 |
39.39 |
1:23.28 |
2:08.09 |
|
2:51.46 |
|
|
SVØM Korsør |
2:59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Josephine Nørmark Larsen |
2004 |
|
219 |
40.39 |
1:27.26 |
2:15.62 |
|
3:03.71 |
|
|
SVØM Korsør |
3:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Østerlund |
2005 |
|
526 |
31.31 |
1:06.04 |
1:42.13 |
|
2:17.18 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Asta Palmund |
2005 |
|
435 |
33.16 |
1:10.73 |
1:49.95 |
|
2:26.12 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antoinette Zafra |
2005 |
|
423 |
32.64 |
1:09.75 |
1:48.84 |
|
2:27.50 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
|
412 |
34.40 |
1:12.36 |
1:51.60 |
|
2:28.79 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Selma V Studnitz Andersen |
2005 |
|
404 |
33.67 |
1:12.03 |
1:52.11 |
|
2:29.82 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mie Visler |
2006 |
|
305 |
37.61 |
1:19.35 |
2:03.31 |
|
2:44.40 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
|
287 |
36.97 |
1:19.60 |
2:03.76 |
|
2:47.94 |
|
|
Næstved IF |
3:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kamille Bentsen |
2006 |
|
265 |
40.13 |
1:25.11 |
2:09.42 |
|
2:52.30 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
3:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Freja Katrine Raunholt |
2006 |
|
234 |
40.06 |
1:25.60 |
2:13.33 |
|
2:59.57 |
|
|
Næstved IF |
2:55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victoria Dinesen |
2005 |
|
197 |
41.05 |
1:28.00 |
2:19.71 |
|
3:10.08 |
|
|
Næstved IF |
3:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Camilla Andersen |
2006 |
|
179 |
40.49 |
1:30.94 |
2:24.78 |
|
3:16.42 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
3:48.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Johanne Jensen-Mattebjerg |
2006 |
|
152 |
44.12 |
1:37.40 |
2:32.85 |
|
3:27.49 |
|
|
SVØM Korsør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Line Stærmose |
2006 |
|
147 |
45.85 |
1:39.50 |
2:36.29 |
|
3:29.73 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sascha Haste |
2007 |
|
219 |
40.09 |
1:27.15 |
2:17.35 |
|
3:03.67 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Asta Lund Nielsen |
2008 |
|
168 |
43.05 |
1:33.30 |
2:27.18 |
|
3:20.76 |
|
|
Næstved IF |
3:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Selma Ganci Frederiksen |
2008 |
|
158 |
43.46 |
1:35.63 |
2:32.16 |
|
3:24.59 |
|
|
Næstved IF |
3:25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alberte Toft |
2008 |
|
105 |
54.34 |
1:55.52 |
2:57.64 |
|
3:54.44 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Nørregaard |
2007 |
|
83 |
54.26 |
1:59.57 |
3:09.86 |
|
4:13.49 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 januar 2018 |
Licens til Næstved IF |
Udskriftstidspunkt |
18:45 |
|