Resultater for Sydbank Cup Næstved
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Løb 13-26
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydbank Cup Næstved 2018 | Udskriftsdato | 13 januar 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | NIF Svøm Næstved | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.65 | 1:06.61 | |||||
2 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.92 | 1:10.13 | |||||
3 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.99 | 1:10.42 | |||||
4 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 35.25 | 1:13.30 | |||||
5 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.61 | 1:14.57 | |||||
6 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 36.17 | 1:15.88 | |||||
7 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 36.62 | 1:16.27 | |||||
8 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 38.42 | 1:19.36 | |||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.21 | 1:07.09 | |||||
2 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.69 | 1:11.37 | |||||
3 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 35.39 | 1:13.21 | |||||
4 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 36.36 | 1:15.30 | |||||
5 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 41.22 | 1:24.43 | |||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.61 | 1:10.24 | |||||
2 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.28 | 1:10.31 | |||||
3 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 34.29 | 1:10.47 | |||||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.16 | 1:13.00 | |||||
5 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 35.25 | 1:13.04 | |||||
6 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.57 | 1:15.19 | |||||
7 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.57 | 1:15.66 | |||||
8 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 36.76 | 1:16.23 | |||||
9 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.58 | 1:17.75 | |||||
10 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 37.83 | 1:17.86 | |||||
11 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.62 | 1:17.97 | |||||
12 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.87 | 1:18.41 | |||||
13 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 39.34 | 1:20.12 | |||||
14 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 39.53 | 1:20.39 | |||||
15 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.63 | 1:20.68 | |||||
16 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 40.45 | 1:22.06 | |||||
17 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 40.33 | 1:22.95 | |||||
18 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 41.38 | 1:24.16 | |||||
19 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 41.24 | 1:24.20 | |||||
20 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 41.01 | 1:24.42 | |||||
21 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 41.36 | 1:24.68 | |||||
22 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 41.65 | 1:24.82 | |||||
23 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 39.60 | 1:25.22 | |||||
24 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 42.64 | 1:27.19 | |||||
25 | Lisa Ellegaard Johansen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 44.32 | 1:31.70 | |||||
26 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 45.54 | 1:34.13 | |||||
- | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | EFB v/75 m SW6.4 | |||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 36.54 | 1:16.26 | |||||
2 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.75 | 1:17.09 | |||||
3 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.01 | 1:18.21 | |||||
4 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.51 | 1:19.26 | |||||
5 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.96 | 1:19.38 | |||||
6 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 38.09 | 1:19.72 | |||||
7 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.63 | 1:20.31 | |||||
8 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 39.52 | 1:22.15 | |||||
9 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 39.76 | 1:22.22 | |||||
10 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 40.63 | 1:24.37 | |||||
11 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 41.58 | 1:24.71 | |||||
12 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 42.08 | 1:25.26 | |||||
13 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.40 | 1:25.84 | |||||
14 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 43.25 | 1:26.77 | |||||
15 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.77 | 1:26.90 | |||||
16 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.63 | 1:27.27 | |||||
17 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 42.13 | 1:28.48 | |||||
18 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 1:30.20 | 1:30.20 | |||||
19 | Sofie Bierbaum-Pedersen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.63 | 1:30.28 | |||||
20 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 44.96 | 1:33.35 | |||||
21 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 44.37 | 1:34.19 | |||||
22 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.28 | 1:37.84 | |||||
23 | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | 47.51 | 1:38.38 | |||||
24 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 48.40 | 1:39.47 | |||||
25 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 53.87 | 1:51.67 | |||||
- | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | EFB v/25 m SW6.4 | |||||
- | Ella Heide | 2005 | Svømmeklubben Syd | DSQ | EFB v/75 m | |||||
- | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | DSQ | EFB v/50 m | |||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 43.67 | 1:30.57 | |||||
2 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.77 | 1:33.34 | |||||
3 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.19 | 1:41.98 | |||||
4 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.72 | 1:46.54 | |||||
5 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 52.06 | 1:46.98 | |||||
- | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | DSQ | EFB v/ 50 m | |||||
- | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | DSQ | EFB v/50 m SW6.4 | |||||
- | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | DSQ | EFB v/75 m | |||||
- | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | EFB v/25 m SW6.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 januar 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 10:56 |