Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2017, Vadum
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09:30
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2017 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Vadum | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Svømmeklubben Nord | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Steen | 2000 | 334 | 38.83 | 1:19.31 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:21.19 | |||||||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nete Lund Madsen | 2001 | 493 | 34.10 | 1:09.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
2 | Cecilie V Jensen | 2002 | 438 | 34.91 | 1:12.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.46 | |||||||||
3 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 408 | 35.55 | 1:14.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.26 | |||||||||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 377 | 36.64 | 1:16.15 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.84 | |||||||||
5 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 353 | 37.75 | 1:17.83 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.83 | |||||||||
6 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 225 | 44.22 | 1:30.44 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.28 | |||||||||
7 | Helena Rosenfeldt Zillmer | 2002 | 167 | 46.78 | 1:39.89 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Anna Andreasen | 2001 | 154 | 50.46 | 1:42.63 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:52.43 | |||||||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 400 | 36.57 | 1:14.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.92 | |||||||||
2 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 399 | 36.30 | 1:14.73 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:16.66 | |||||||||
3 | Nikoline V Gallop | 2003 | 390 | 37.18 | 1:15.29 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:15.21 | |||||||||
4 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 370 | 38.54 | 1:16.65 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.36 | |||||||||
5 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 336 | 38.68 | 1:19.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.76 | |||||||||
6 | Freja Romanski | 2003 | 336 | 38.29 | 1:19.14 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.49 | |||||||||
7 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 313 | 40.63 | 1:21.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.27 | |||||||||
8 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 299 | 39.06 | 1:22.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.82 | |||||||||
9 | Frida Lind | 2004 | 287 | 1:23.35 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:25.16 | |||||||||
10 | Sille Lindberg | 2003 | 282 | 40.09 | 1:23.84 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:35.01 | |||||||||
11 | Sofie Jakobsen | 2003 | 278 | 39.95 | 1:24.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.17 | |||||||||
12 | Maja M S Sørensen | 2004 | 274 | 41.15 | 1:24.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.42 | |||||||||
13 | Sarah Brix | 2004 | 254 | 41.74 | 1:26.87 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:29.34 | |||||||||
14 | Ida Kristensen | 2004 | 235 | 43.76 | 1:29.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:26.74 | |||||||||
15 | Marie Martens Christensen | 2004 | 232 | 43.47 | 1:29.45 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:30.84 | |||||||||
16 | Emilie Pihl | 2004 | 216 | 45.36 | 1:31.63 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:31.93 | |||||||||
17 | Anne K. B. Sørensen | 2004 | 158 | 49.59 | 1:41.68 | |||||
Svømmeklubben Nord | 2:07.06 | |||||||||
18 | Cecilie Billesø | 2003 | 111 | 55.84 | 1:54.28 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:59.55 | |||||||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Lie Thisted | 2005 | 398 | 35.89 | 1:14.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.96 | |||||||||
2 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 350 | 38.55 | 1:18.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.32 | |||||||||
3 | Laura S. Olesen | 2005 | 349 | 38.41 | 1:18.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.71 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 340 | 37.98 | 1:18.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.50 | |||||||||
5 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 331 | 39.11 | 1:19.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.07 | |||||||||
6 | Cassandra Spring | 2005 | 319 | 40.27 | 1:20.47 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:23.42 | |||||||||
7 | Kristine Vestergaard | 2005 | 310 | 39.95 | 1:21.29 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:20.15 | |||||||||
8 | Karoline Iversen | 2005 | 299 | 40.56 | 1:22.29 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:24.11 | |||||||||
9 | Stine Mejdahl | 2005 | 285 | 41.81 | 1:23.54 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:25.59 | |||||||||
10 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 271 | 40.69 | 1:24.99 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:28.56 | |||||||||
11 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 266 | 41.17 | 1:25.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:30.00 | |||||||||
12 | Aia Caroline Abel | 2006 | 261 | 42.17 | 1:26.02 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:30.32 | |||||||||
13 | Mie Asmussen | 2005 | 253 | 41.65 | 1:26.90 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.98 | |||||||||
14 | Josefine Høgh | 2005 | 213 | 44.17 | 1:32.12 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.55 | |||||||||
15 | Kristine Krogholm Haven | 2005 | 187 | 46.31 | 1:36.12 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:40.06 | |||||||||
16 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 168 | 48.22 | 1:39.63 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:44.62 | |||||||||
17 | Sofia Jørgensen | 2006 | 163 | 50.44 | 1:40.65 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:44.86 | |||||||||
18 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 149 | 1:43.74 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mathilde Bager | 2005 | DSQ | Ej forsat bev v/25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.64 | |||||||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristiane Frøslev | 2007 | 187 | 46.97 | 1:36.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:38.39 | |||||||||
2 | Emilie Pedersen | 2007 | 167 | 48.60 | 1:39.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:38.74 | |||||||||
3 | Isabella Bertelsen | 2007 | 157 | 48.35 | 1:41.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Clara Kornum | 2007 | 128 | 53.60 | 1:49.06 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:58.71 | |||||||||
5 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | 121 | 53.64 | 1:51.24 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Amalie Vangsted Jensen | 2007 | 107 | 57.92 | 1:55.81 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:07.55 | |||||||||
- | Amalie Kirkegaard | 2007 | DSQ | To armtag v/vend 75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:55.67 | |||||||||
- | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | DSQ | Ej forsat bev v/50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:14 |