Resultater for Køge Open 2017 Køge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag indledende
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 28.20 2014-11-23 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 26.29 2015-11-29 |
Årg. 1919-2003: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 413 | 27.20 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 372 | 28.15 | ||||||
GTI | 28.15 | |||||||||
3 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 362 | 28.42 | ||||||
GTI | 27.96 | |||||||||
4 | Emil Søby | 2004 | 356 | 28.57 | ||||||
GTI | 27.98 | |||||||||
5 | Oscar Isberg | 2004 | 353 | 28.64 | ||||||
GTI | 29.06 | |||||||||
6 | Casper Madsen | 2004 | 352 | 28.67 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.31 | |||||||||
7 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 346 | 28.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.27 | |||||||||
8 | Alexander Slente | 2004 | 343 | 28.93 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.91 | |||||||||
9 | Esben Rasmussen | 2004 | 340 | 29.02 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.90 | |||||||||
10 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 339 | 29.05 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.43 | |||||||||
11 | Pelle Colmorten | 2004 | 338 | 29.08 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.86 | |||||||||
12 | Oliver Schultz | 2004 | 332 | 29.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.45 | |||||||||
13 | Lauritz Johansen | 2004 | 322 | 29.54 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 29.95 | |||||||||
14 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 309 | 29.94 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
15 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 307 | 30.02 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.94 | |||||||||
16 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 302 | 30.19 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 31.04 | |||||||||
17 | Alex Baes Maidens | 2004 | 299 | 30.27 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.59 | |||||||||
18 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 298 | 30.30 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.13 | |||||||||
18 | Eren Kaya | 2004 | 298 | 30.30 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.46 | |||||||||
20 | Sebastian Rendlev | 2005 | 295 | 30.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.24 | |||||||||
21 | Jannik Jørgensen | 2004 | 292 | 30.51 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.38 | |||||||||
22 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 278 | 31.01 | ||||||
GTI | 30.85 | |||||||||
23 | Bertram Nyegaard | 2004 | 268 | 31.39 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.67 | |||||||||
24 | Rúni Dahl | 2004 | 264 | 31.55 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 32.85 | |||||||||
25 | Valdemar Jensen | 2004 | 264 | 31.57 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 30.60 | |||||||||
26 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 263 | 31.59 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 34.64 | |||||||||
27 | Daniel Bastholm | 2005 | 256 | 31.87 | ||||||
GTI | 32.02 | |||||||||
28 | Emil Isaksen | 2005 | 256 | 31.88 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.72 | |||||||||
29 | August K Madsen | 2004 | 255 | 31.94 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 32.44 | |||||||||
30 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 250 | 32.13 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.70 | |||||||||
31 | Grigory Selivanov | 2004 | 245 | 32.35 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.70 | |||||||||
32 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 241 | 32.55 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.05 | |||||||||
33 | Bertram Krak | 2004 | 238 | 32.67 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.18 | |||||||||
34 | Anton Rytter Bech | 2005 | 233 | 32.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.46 | |||||||||
35 | Rasmus Capion | 2005 | 231 | 32.99 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.57 | |||||||||
36 | Jákup Búason | 2005 | 230 | 33.05 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 33.10 | |||||||||
37 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 230 | 33.06 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.52 | |||||||||
38 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 229 | 33.08 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.32 | |||||||||
39 | Símun G. Nielsen | 2005 | 221 | 33.47 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 33.85 | |||||||||
40 | Magnus Kiemer | 2005 | 218 | 33.65 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
41 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 214 | 33.82 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.00 | |||||||||
42 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 208 | 34.16 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.36 | |||||||||
43 | Mathias Olsen | 2005 | 206 | 34.28 | ||||||
GTI | 37.04 | |||||||||
44 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 205 | 34.31 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.13 | |||||||||
45 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 202 | 34.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.89 | |||||||||
46 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 193 | 35.00 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.18 | |||||||||
47 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 189 | 35.30 | ||||||
GTI | 36.24 | |||||||||
48 | Hans Jón Debess Bech | 2004 | 181 | 35.76 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 35.82 | |||||||||
49 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 178 | 35.96 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 35.57 | |||||||||
50 | Marius Mains | 2005 | 164 | 37.01 | ||||||
GTI | 36.54 | |||||||||
51 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 162 | 37.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.59 | |||||||||
52 | Teitur Winther | 2005 | 141 | 38.89 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 39.20 | |||||||||
- | Cornelius Olsen | 2005 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
- | Stefan Helding Danielsen | 2005 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2003 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 28.20 2014-11-23 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 26.29 2015-11-29 |
Årg. 1919-2003: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Danielsen | 2001 | 506 | 25.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.55 | |||||||||
2 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 500 | 25.52 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.65 | |||||||||
3 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 499 | 25.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.03 | |||||||||
4 | Malthe Letting | 2001 | 499 | 25.54 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.53 | |||||||||
5 | Mads Emil Christensen | 1999 | 498 | 25.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
6 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 494 | 25.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 25.29 | |||||||||
7 | August Ryom | 2002 | 493 | 25.64 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.09 | |||||||||
8 | Erling Johansen | 2000 | 485 | 25.77 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 25.04 | |||||||||
8 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 485 | 25.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 25.98 | |||||||||
10 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 481 | 25.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.27 | |||||||||
11 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 475 | 25.95 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 26.03 | |||||||||
12 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 470 | 26.04 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 25.78 | |||||||||
13 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 467 | 26.11 | ||||||
Roskilde Svømning | 26.23 | |||||||||
14 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 466 | 26.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.22 | |||||||||
15 | Jens Saugmann | 1996 | 465 | 26.15 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 25.23 | |||||||||
16 | Frederik Jørgensen | 2003 | 462 | 26.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.09 | |||||||||
17 | Andreas L. Damgård | 2000 | 460 | 26.24 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.77 | |||||||||
18 | August Hertz Bugge | 2000 | 455 | 26.33 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 25.99 | |||||||||
19 | Magnus Christensen | 1995 | 449 | 26.44 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.25 | |||||||||
20 | Anders Skousen | 2002 | 444 | 26.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.36 | |||||||||
20 | Jacob Sanchez Witthøfft | 2001 | 444 | 26.55 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 26.63 | |||||||||
22 | Christoffer Jensen | 2002 | 438 | 26.66 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 27.68 | |||||||||
23 | Lucas Jensen | 2001 | 438 | 26.67 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.22 | |||||||||
24 | Christian Ong Hansen | 2001 | 427 | 26.89 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
25 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 422 | 27.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.38 | |||||||||
26 | Jónas Hansen | 2002 | 420 | 27.04 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 26.98 | |||||||||
27 | Oliver Breuner | 2002 | 417 | 27.10 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.07 | |||||||||
28 | Høgni H. Thomassen | 2002 | 413 | 27.20 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 27.76 | |||||||||
29 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 410 | 27.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.93 | |||||||||
30 | Gustav Frydensberg | 1999 | 404 | 27.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.72 | |||||||||
31 | Marco Knudsen | 2003 | 403 | 27.41 | ||||||
GTI | 26.63 | |||||||||
32 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 402 | 27.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 27.39 | |||||||||
33 | Bartal Debess | 2002 | 398 | 27.53 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 26.81 | |||||||||
34 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 396 | 27.58 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.58 | |||||||||
35 | Mads Baltzer | 2002 | 390 | 27.71 | ||||||
GTI | 27.29 | |||||||||
36 | Colins Anthony George | 2001 | 385 | 27.84 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 28.37 | |||||||||
36 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 385 | 27.84 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.71 | |||||||||
38 | Simon Bergendorff | 2002 | 382 | 27.92 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.01 | |||||||||
39 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 381 | 27.93 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 29.66 | |||||||||
40 | Silas Lykke | 2003 | 377 | 28.03 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.47 | |||||||||
41 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 375 | 28.08 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.77 | |||||||||
42 | Mathias Jelshøj | 2001 | 372 | 28.17 | ||||||
Herlev Svømning | 27.93 | |||||||||
43 | Rúni Bech | 2002 | 371 | 28.18 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 27.92 | |||||||||
44 | Elias Rought | 2003 | 363 | 28.38 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.11 | |||||||||
45 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 361 | 28.43 | ||||||
GTI | 27.64 | |||||||||
46 | David Ajken Hansen | 1999 | 359 | 28.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.77 | |||||||||
47 | Michael Elliks | 2002 | 356 | 28.56 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.24 | |||||||||
48 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 352 | 28.69 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.48 | |||||||||
49 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | 348 | 28.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.62 | |||||||||
50 | Pætur Højgaard | 1999 | 344 | 28.89 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 28.90 | |||||||||
51 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 343 | 28.93 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.91 | |||||||||
52 | Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 343 | 28.94 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 29.45 | |||||||||
53 | Morten Kilhof | 2000 | 339 | 29.03 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.65 | |||||||||
54 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 339 | 29.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
55 | Frederik Helms | 2001 | 338 | 29.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.45 | |||||||||
56 | Daniel Mir | 2003 | 337 | 29.09 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.49 | |||||||||
56 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 337 | 29.09 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.20 | |||||||||
58 | Tobias Lindberg | 2003 | 336 | 29.14 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 29.23 | |||||||||
59 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 332 | 29.24 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.22 | |||||||||
60 | Nicholas Svane | 2002 | 328 | 29.37 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.21 | |||||||||
61 | Xander Pontoppidan | 2003 | 324 | 29.48 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.87 | |||||||||
62 | Nicklas Taylor | 2002 | 320 | 29.59 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.32 | |||||||||
63 | Marc Gieseler | 2003 | 318 | 29.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.65 | |||||||||
64 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 315 | 29.75 | ||||||
GTI | 29.56 | |||||||||
65 | Hans Jacob Hjelm | 2003 | 312 | 29.87 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 28.74 | |||||||||
66 | Jóhannis Erlendsson | 2003 | 302 | 30.17 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 29.96 | |||||||||
67 | Heini Hansen | 2003 | 294 | 30.45 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 32.18 | |||||||||
68 | Rókur Zivanovic Í Lágabø | 2003 | 293 | 30.48 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 31.92 | |||||||||
69 | Joachim L Andersen | 2003 | 291 | 30.56 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
70 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 278 | 31.03 | ||||||
GTI | 30.38 | |||||||||
71 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 266 | 31.48 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.59 | |||||||||
72 | Samuel Risager | 2003 | 258 | 31.80 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.33 | |||||||||
73 | Pauli Jacobsen | 2002 | 221 | 33.46 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 33.97 | |||||||||
74 | Kasper Kusk | 2003 | 193 | 35.01 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.47 | |||||||||
- | Scott Steenberg | 2000 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 27.85 | |||||||||
- | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 27.39 | |||||||||
- | Mathias Hatting Petersen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:48 |