Resultater for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 27.56 | ||||||
2 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Orca Nederland | 27.64 | ||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 27.93 | ||||||
4 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 28.46 | ||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.95 | ||||||
6 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.11 | ||||||
7 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.15 | ||||||
8 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.18 | ||||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.33 | ||||||
10 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.36 | ||||||
11 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.39 | ||||||
12 | Camilla Dufour | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.45 | ||||||
13 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 29.50 | ||||||
14 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.59 | ||||||
15 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.65 | ||||||
16 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.67 | ||||||
17 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 29.69 | ||||||
18 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.78 | ||||||
19 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 29.81 | ||||||
20 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 29.82 | ||||||
21 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.01 | ||||||
22 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 30.09 | ||||||
23 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.10 | ||||||
24 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 30.15 | ||||||
25 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.19 | ||||||
26 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.26 | ||||||
27 | Silke Huisman | 2003 | Orca Nederland | 30.32 | ||||||
28 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.39 | ||||||
29 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.42 | ||||||
30 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.58 | ||||||
31 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 30.59 | ||||||
32 | Marissa Lindemulder | 1993 | Orca Nederland | 30.60 | ||||||
33 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 30.65 | ||||||
33 | Lize Janna Vries | 2001 | Orca Nederland | 30.65 | ||||||
35 | Clara Marott Schelde | 2000 | Farum Svømmeklub | 30.82 | ||||||
36 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.87 | ||||||
37 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.91 | ||||||
38 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.95 | ||||||
39 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 31.03 | ||||||
40 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.13 | ||||||
41 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.17 | ||||||
42 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.23 | ||||||
43 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.33 | ||||||
44 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.47 | ||||||
45 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.51 | ||||||
45 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.51 | ||||||
47 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.54 | ||||||
48 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.56 | ||||||
49 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.59 | ||||||
50 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.64 | ||||||
51 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 31.66 | ||||||
52 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 31.71 | ||||||
53 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.72 | ||||||
54 | Froukje Osinga | 2000 | Orca Nederland | 31.79 | ||||||
55 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.80 | ||||||
56 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.93 | ||||||
57 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.98 | ||||||
58 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.02 | ||||||
59 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.04 | ||||||
60 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.11 | ||||||
61 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.17 | ||||||
62 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.26 | ||||||
63 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.36 | ||||||
64 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.39 | ||||||
65 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.41 | ||||||
66 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 32.43 | ||||||
67 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.45 | ||||||
68 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 32.46 | ||||||
69 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.48 | ||||||
69 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.48 | ||||||
71 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 32.51 | ||||||
72 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.52 | ||||||
73 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.65 | ||||||
74 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.69 | ||||||
75 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 32.75 | ||||||
75 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.75 | ||||||
77 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.78 | ||||||
78 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.84 | ||||||
79 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 32.95 | ||||||
80 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.23 | ||||||
81 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 33.59 | ||||||
82 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.64 | ||||||
83 | Anneke Laan | 2002 | Orca Nederland | 33.79 | ||||||
84 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 33.93 | ||||||
85 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.00 | ||||||
86 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.21 | ||||||
87 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.34 | ||||||
88 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.63 | ||||||
89 | Marrit Tiekstra | 2003 | Orca Nederland | 35.51 | ||||||
90 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.15 | ||||||
91 | Guðný Birna Falsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 36.37 | ||||||
92 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 36.39 | ||||||
93 | Marijne Veen | 2003 | Orca Nederland | 37.50 | ||||||
94 | Marike Nevermann | 2003 | Farum Svømmeklub | 38.77 | ||||||
95 | Þórdís M Aðalsteinsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 39.42 | ||||||
- | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:48 |