Results for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Scandic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristian Khodatskii | 1999 | Russia | 2:29.84 | ||||||
2 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:32.90 | ||||||
3 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.38 | ||||||
4 | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:34.89 | ||||||
5 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.78 | ||||||
6 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 2:38.19 | ||||||
7 | Magnus B. Høgild | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 2:44.59 | ||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Scandic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | GTI | 2:29.26 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.88 | ||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.54 | ||||||
4 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:36.77 | ||||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.07 | ||||||
6 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:37.27 | ||||||
7 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.66 | ||||||
8 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:40.06 | ||||||
9 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 2:40.70 | ||||||
10 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.97 | ||||||
11 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:44.77 | ||||||
12 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:46.86 | ||||||
13 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:49.30 | ||||||
14 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:49.68 | ||||||
15 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 2:49.97 | ||||||
16 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 2:50.23 | ||||||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.34 | ||||||
18 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.35 | ||||||
19 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.76 | ||||||
20 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.84 | ||||||
21 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:55.68 | ||||||
22 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.76 | ||||||
23 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:13.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:29 |