Tulokset Sigma Birkerød Cup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 43 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Birkerød Cup 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 43, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Damer A | 0 | Sigma Swim | 1:54.11 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 29.00 | 29.00 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 28.53 | 57.53 | |||||||
Anne Føyn | 2002 | 27.81 | 1:25.34 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 28.77 | 1:54.11 | |||||||
2 | Hovedstadens Piger A | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.53 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Jasmin Philip | 2004 | 28.27 | 57.42 | |||||||
Olivia Callesen | 2004 | 29.50 | 1:26.92 | |||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 29.61 | 1:56.53 | |||||||
3 | Sigma Damer B | 0 | Sigma Swim | 1:57.43 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 29.42 | 29.42 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 29.78 | 59.20 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 28.85 | 1:28.05 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 29.38 | 1:57.43 | |||||||
4 | Sigma 3 Piger 2 | 0 | Sigma Swim | 1:59.80 | ||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 27.99 | 59.84 | |||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 30.69 | 1:30.53 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 29.27 | 1:59.80 | |||||||
5 | Sigma 3 Piger 1 | 0 | Sigma Swim | 2:01.13 | ||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 29.79 | 29.79 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 29.34 | 59.13 | |||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 29.85 | 1:28.98 | |||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 32.15 | 2:01.13 | |||||||
6 | Vat Nisserne 1 | 2004 | VAT Copenhagen | 2:01.20 | ||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 31.68 | 1:02.40 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 27.96 | 1:30.36 | |||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 30.84 | 2:01.20 | |||||||
7 | Helsingør Piger | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:02.03 | ||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 31.31 | 1:01.32 | |||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 30.22 | 1:31.54 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 30.49 | 2:02.03 | |||||||
8 | Hovedstaden Piger Junior | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.68 | ||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Thea Pedersen | 2003 | 30.43 | 1:00.47 | |||||||
Agnete Høyer | 2005 | 33.41 | 1:33.88 | |||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 28.80 | 2:02.68 | |||||||
9 | Hovedstadens Piger B | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.42 | ||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 33.79 | 33.79 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 31.53 | 1:05.32 | |||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 31.49 | 1:36.81 | |||||||
Nanette Skou Clausen | 2005 | 30.61 | 2:07.42 | |||||||
10 | Sigma 3 Piger 3 | 0 | Sigma Swim | 2:08.88 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 31.44 | 31.44 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 30.42 | 1:01.86 | |||||||
Cecilie Rud | 2006 | 34.62 | 1:36.48 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 32.40 | 2:08.88 | |||||||
11 | Helsingør Piger 2 | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:09.97 | ||||||
Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Johanne Weber | 2005 | 31.55 | 1:04.37 | |||||||
Filippa Martinsen | 2005 | 33.35 | 1:37.72 | |||||||
Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 32.25 | 2:09.97 | |||||||
12 | Vat Nisserne 2 | 2004 | VAT Copenhagen | 2:12.90 | ||||||
Annika Køhn | 2005 | 33.03 | 33.03 | |||||||
Asta Kristensen | 2004 | 32.52 | 1:05.55 | |||||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 34.67 | 1:40.22 | |||||||
Laura Thomadsen | 2004 | 32.68 | 2:12.90 | |||||||
13 | Hovedstadens T2 Piger 1 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.10 | ||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 34.11 | 1:06.99 | |||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 32.43 | 1:39.42 | |||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 33.68 | 2:13.10 | |||||||
14 | Værløse Piger | 2006 | Værløse Svømmeklub | 2:16.81 | ||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 33.65 | 33.65 | |||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 34.10 | 1:07.75 | |||||||
Amalie Helfelt | 2006 | 37.64 | 1:45.39 | |||||||
Iben Ebdrup Norling | 2005 | 31.42 | 2:16.81 | |||||||
15 | Hovedstadens T2 Piger 2 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.63 | ||||||
Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Mathilde Møller | 2007 | 35.37 | 1:10.37 | |||||||
Julie Philip | 2007 | 34.91 | 1:45.28 | |||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 34.35 | 2:19.63 | |||||||
16 | Helsingør Medley 1 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:25.41 | ||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 37.82 | 1:13.21 | |||||||
Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 34.74 | 1:47.95 | |||||||
Silvia Martinsen | 2007 | 37.46 | 2:25.41 | |||||||
17 | Hovedstadens T3 Piger 2 | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.48 | ||||||
Ella Stensgaard | 2008 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Lea F. H. Jespersen | 2008 | 38.10 | 1:18.65 | |||||||
Clara Vestergaard | 2008 | 1:28.83 | 2:47.48 | |||||||
Vigga Jørgensen | 2008 | 2:47.48 | ||||||||
18 | Lyngby Piger X | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:53.92 | ||||||
Ellen Textor-Broch | 2009 | 41.94 | 41.94 | |||||||
Wilma Adelhart Madsen | 2008 | 44.63 | 1:26.57 | |||||||
Sophia Zøllner | 2008 | 45.70 | 2:12.27 | |||||||
Ingrid Due Nygaard | 2007 | 41.65 | 2:53.92 | |||||||
19 | Hovedstadens T3 Piger 1 | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.46 | ||||||
Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 40.34 | 40.34 | |||||||
Andrea Busk Strodtmann | 2008 | 46.99 | 1:27.33 | |||||||
Thilde Gammelvind | 2008 | 50.41 | 2:17.74 | |||||||
Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 42.72 | 3:00.46 | |||||||
- | Helsingør Medley 2 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | tyvstart 1. sk | |||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | 38.98 | 38.98 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:10 |