Resultat för DMÅ kortbane Universitetshallen
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag 16.30
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM årgang Universitetet |
|
Udskriftsdato |
02 februar 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 februar 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
|
718 |
33.39 |
1:11.30 |
1:48.87 |
|
2:27.04 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
|
677 |
33.60 |
1:11.74 |
1:50.82 |
|
2:29.98 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
|
627 |
34.96 |
1:14.43 |
1:55.09 |
|
2:33.87 |
|
|
JGI Svømning |
2:41.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Lindholm |
2004 |
|
612 |
35.32 |
1:16.00 |
1:55.76 |
|
2:35.07 |
|
|
Lyseng IF |
2:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Troels Fode |
2004 |
|
578 |
36.22 |
1:16.68 |
1:57.61 |
|
2:38.09 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas Lykke Sandison |
2004 |
|
560 |
36.00 |
1:17.23 |
1:58.72 |
|
2:39.76 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oscar Kroos |
2004 |
|
553 |
36.58 |
1:17.12 |
1:58.48 |
|
2:40.40 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matias Munkholm |
2004 |
|
550 |
35.57 |
1:16.60 |
1:58.63 |
|
2:40.66 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Håkonsson |
2004 |
|
534 |
35.80 |
1:17.15 |
2:00.14 |
|
2:42.24 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Niklas Wiese Dobel |
2004 |
|
531 |
37.16 |
1:18.45 |
2:00.08 |
|
2:42.61 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
|
523 |
36.68 |
1:18.28 |
2:00.83 |
|
2:43.38 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
|
521 |
37.83 |
1:20.35 |
2:01.89 |
|
2:43.66 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
|
513 |
37.43 |
1:19.33 |
2:02.09 |
|
2:44.45 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mads Iversen |
2004 |
|
507 |
37.24 |
1:19.70 |
2:02.80 |
|
2:45.14 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
|
503 |
36.60 |
1:19.11 |
2:02.24 |
|
2:45.50 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Villads Arfelt |
2004 |
|
497 |
38.09 |
1:20.82 |
2:03.96 |
|
2:46.17 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mads Liechti |
2004 |
|
481 |
36.91 |
1:19.87 |
2:02.94 |
|
2:47.98 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
|
481 |
38.27 |
1:21.21 |
2:05.18 |
|
2:48.01 |
|
|
Lyseng IF |
2:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mads Naver |
2004 |
|
481 |
38.28 |
1:20.62 |
2:03.96 |
|
2:48.08 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sander Møller Jürgensen |
2004 |
|
478 |
37.83 |
1:20.26 |
2:04.14 |
|
2:48.33 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
|
463 |
36.32 |
1:19.50 |
2:04.58 |
|
2:50.19 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:53.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Linus Folke Jensen |
2004 |
|
461 |
38.18 |
1:22.71 |
2:07.75 |
|
2:50.48 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
|
455 |
37.05 |
1:21.30 |
2:06.32 |
|
2:51.22 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kasper Henriksen |
2004 |
|
452 |
38.59 |
1:21.10 |
2:06.52 |
|
2:51.54 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Alexander Griffin |
2004 |
|
447 |
38.17 |
1:22.57 |
2:07.91 |
|
2:52.24 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Andreas Torp |
2004 |
|
442 |
38.66 |
1:23.04 |
2:09.08 |
|
2:52.82 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Silas Fessel |
2004 |
|
437 |
37.88 |
1:20.92 |
2:06.54 |
|
2:53.42 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
|
437 |
|
1:22.99 |
2:08.45 |
|
2:53.46 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Alexander Slente |
2004 |
|
435 |
39.26 |
1:23.00 |
2:08.22 |
|
2:53.79 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:50.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Lauritz Dyhr-Rasmussen |
2004 |
|
432 |
37.49 |
1:21.89 |
2:08.40 |
|
2:54.12 |
|
|
Næstved IF |
2:55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
|
425 |
38.22 |
1:23.76 |
2:09.46 |
|
2:55.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:54.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Gustav Hansen |
2004 |
|
416 |
39.26 |
1:24.22 |
2:10.76 |
|
2:56.31 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jannik Jørgensen |
2004 |
|
416 |
41.32 |
1:26.30 |
2:12.38 |
|
2:56.32 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Tobias Mølbak |
2004 |
|
386 |
37.59 |
1:23.43 |
2:12.15 |
|
3:00.80 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Anton Skov Grell |
2004 |
|
357 |
41.57 |
1:28.79 |
2:17.45 |
|
3:05.56 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
741 |
32.55 |
1:09.00 |
1:47.21 |
|
2:25.51 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
|
689 |
32.87 |
1:10.62 |
1:49.62 |
|
2:29.08 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Rought |
2003 |
|
655 |
33.17 |
1:11.30 |
1:50.81 |
|
2:31.63 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
|
645 |
33.07 |
1:10.71 |
1:50.47 |
|
2:32.38 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Asger Johansen |
2003 |
|
645 |
33.61 |
1:12.36 |
1:52.04 |
|
2:32.40 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Victor Nygaard |
2003 |
|
643 |
34.27 |
1:13.54 |
1:53.57 |
|
2:32.55 |
|
|
H2Odense |
2:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
642 |
34.22 |
1:12.80 |
1:52.82 |
|
2:32.62 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
|
610 |
34.40 |
1:14.62 |
1:55.37 |
|
2:35.24 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
|
598 |
35.34 |
1:14.98 |
1:55.58 |
|
2:36.29 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Simon Degn |
2003 |
|
595 |
35.08 |
1:14.89 |
1:55.92 |
|
2:36.50 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christian Kornum |
2003 |
|
595 |
35.80 |
1:16.20 |
1:58.20 |
|
2:36.54 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oliver Christensen |
2003 |
|
590 |
35.50 |
1:15.85 |
1:57.11 |
|
2:37.01 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pol Cardeñas Bonjorn |
2003 |
|
588 |
35.06 |
1:15.07 |
1:56.05 |
|
2:37.14 |
|
|
H2Odense |
2:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Markus Toft |
2003 |
|
576 |
34.56 |
1:13.68 |
1:55.08 |
|
2:38.25 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marcus Hiort |
2003 |
|
576 |
34.91 |
1:15.46 |
1:57.21 |
|
2:38.26 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oliver Lystlund |
2003 |
|
576 |
34.92 |
1:14.66 |
1:56.00 |
|
2:38.26 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tobias Svenningsen |
2003 |
|
569 |
34.33 |
1:14.70 |
1:56.75 |
|
2:38.85 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Villads Kruse |
2003 |
|
565 |
34.86 |
1:15.36 |
1:56.92 |
|
2:39.23 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
|
556 |
35.79 |
1:17.14 |
1:59.29 |
|
2:40.09 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Noah Koefoed Weiss |
2003 |
|
553 |
35.94 |
1:16.32 |
1:58.34 |
|
2:40.41 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Malthe Elkjær |
2003 |
|
550 |
35.07 |
1:15.59 |
1:57.98 |
|
2:40.70 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Christian Johannesen |
2003 |
|
542 |
35.26 |
1:15.71 |
1:58.05 |
|
2:41.44 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Arthur Rytter Jacobsen |
2003 |
|
512 |
36.87 |
1:19.31 |
2:02.70 |
|
2:44.58 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jakob Legaard |
2003 |
|
508 |
37.69 |
1:19.81 |
2:03.18 |
|
2:44.96 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tobias Lindberg |
2003 |
|
504 |
37.50 |
1:20.02 |
2:03.30 |
|
2:45.44 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mikkel Mølgaard |
2003 |
|
499 |
36.56 |
1:19.46 |
2:02.98 |
|
2:46.01 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Harald Riisager |
2003 |
|
496 |
36.96 |
1:18.94 |
2:02.97 |
|
2:46.27 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Jens Riisgaard-Jensen |
2003 |
|
484 |
36.65 |
1:18.80 |
2:02.92 |
|
2:47.73 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Victor Toftehøj |
2003 |
|
482 |
37.22 |
1:19.80 |
2:03.48 |
|
2:47.92 |
|
|
JGI Svømning |
2:46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
David Kristensen |
2003 |
|
478 |
37.89 |
1:21.26 |
2:05.26 |
|
2:48.42 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Malik Lodberg Klein |
2003 |
|
452 |
38.24 |
1:21.90 |
2:06.47 |
|
2:51.60 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:53.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
|
443 |
36.35 |
1:19.93 |
2:05.84 |
|
2:52.75 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jonas Klarskov Nielsen |
2003 |
|
427 |
36.32 |
1:20.87 |
2:07.62 |
|
2:54.86 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kim Doan Nguyen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW:7.1 2 flyben v st |
|
Vejle Svømmeklub |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
02 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:39 |
|