Tulokset Tonttu-Uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 joulukuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
16:55 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 joulukuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Lill |
2005 |
|
340 |
33.68 |
|
|
|
1:12.62 |
|
|
Top Uimareura |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lars Kuljus |
2005 |
|
231 |
36.26 |
|
|
|
1:22.53 |
|
|
Top Uimareura |
1:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miska Sarkkinen |
2005 |
|
227 |
38.91 |
|
|
|
1:23.03 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
|
226 |
39.55 |
|
|
|
1:23.15 |
|
|
Stadin Delfiinit |
1:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Kuulpak |
2007 |
|
195 |
40.01 |
|
|
|
1:27.44 |
|
|
Top Uimareura |
1:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lasse Niemi |
2006 |
|
184 |
41.01 |
|
|
|
1:29.08 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anton Kettunen |
2005 |
|
170 |
44.42 |
|
|
|
1:31.37 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikita Shishinin |
2006 |
|
161 |
43.30 |
|
|
|
1:33.19 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joona Jakoaho |
2006 |
|
155 |
42.97 |
|
|
|
1:34.37 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ahti Halttunen |
2006 |
|
153 |
45.94 |
|
|
|
1:34.70 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:41.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Richard Anmann |
2007 |
|
150 |
46.11 |
|
|
|
1:35.43 |
|
|
Top Uimareura |
1:40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aaron Tikkanen |
2006 |
|
119 |
45.65 |
|
|
|
1:43.05 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jooa Katavisto |
2006 |
|
104 |
50.70 |
|
|
|
1:47.81 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eero Virtanen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emil Herman Antero Halttunen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Orca Swim Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hugo Aslak Samuli Haverinen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oiva Koppelmäki |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
William Fagerstedt |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Artur Tobeler |
2004 |
4 |
416 |
31.27 |
|
|
|
1:07.92 |
|
|
Top Uimareura |
1:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
3 |
408 |
31.98 |
|
|
|
1:08.33 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Harri Veski |
2003 |
|
371 |
32.12 |
|
|
|
1:10.53 |
|
|
Top Uimareura |
1:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
345 |
34.23 |
|
|
|
1:12.29 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Paal |
2003 |
|
328 |
35.09 |
|
|
|
1:13.46 |
|
|
Audentes |
1:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Max Walther |
2003 |
|
320 |
35.01 |
|
|
|
1:14.07 |
|
|
HTU Stadi |
1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tristan Tsopp |
2004 |
|
318 |
33.01 |
|
|
|
1:14.26 |
|
|
Audentes |
1:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Mykkänen |
2003 |
|
286 |
36.62 |
|
|
|
1:16.89 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Georgi Goldberg |
2004 |
|
286 |
34.32 |
|
|
|
1:16.92 |
|
|
Top Uimareura |
1:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leevi Ylikulppi |
2003 |
|
282 |
36.00 |
|
|
|
1:17.26 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lauri Cederberg |
2003 |
|
268 |
36.02 |
|
|
|
1:18.63 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sam Zamanimehr |
2003 |
|
254 |
36.72 |
|
|
|
1:20.02 |
|
|
Cetus Espoo |
1:55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kiarash Javidi Firooz Toussi |
2003 |
|
243 |
37.14 |
|
|
|
1:21.24 |
|
|
Cetus Espoo |
1:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Atte Poikela |
2003 |
|
232 |
38.36 |
|
|
|
1:22.43 |
|
|
Cetus Espoo |
1:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Arttu Valonen |
2004 |
|
232 |
37.79 |
|
|
|
1:22.48 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Santtu Kosunen |
2003 |
|
229 |
40.17 |
|
|
|
1:22.80 |
|
|
Cetus Espoo |
1:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alexander Nyman |
2004 |
|
227 |
39.13 |
|
|
|
1:23.04 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mark Samuel Malk |
2004 |
|
206 |
37.93 |
|
|
|
1:25.80 |
|
|
Orca Swim Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nuutti Laitinen |
2004 |
|
206 |
39.25 |
|
|
|
1:25.81 |
|
|
Cetus Espoo |
1:40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Alvar Aho |
2004 |
|
199 |
41.46 |
|
|
|
1:26.75 |
|
|
Cetus Espoo |
1:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Joonas Patrik Pylvänäinen |
2004 |
|
196 |
40.13 |
|
|
|
1:27.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Leo Zurban |
2004 |
|
187 |
41.51 |
|
|
|
1:28.65 |
|
|
Cetus Espoo |
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ekke Julius Hellet |
2003 |
|
130 |
47.06 |
|
|
|
1:40.03 |
|
|
Orca Swim Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sasa Seppälä |
1998 |
9 |
500 |
29.23 |
|
|
|
1:03.88 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pyry Nurminen |
2001 |
7 |
472 |
30.43 |
|
|
|
1:05.09 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Filippovits |
2002 |
6 |
469 |
30.30 |
|
|
|
1:05.23 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Libor Janek |
1979 |
5 |
462 |
30.94 |
|
|
|
1:05.57 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Danila Shishinin |
2002 |
2 |
387 |
32.60 |
|
|
|
1:09.54 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pyry Kurunsaari |
2001 |
1 |
375 |
32.25 |
|
|
|
1:10.29 |
|
|
Cetus Espoo |
1:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
364 |
32.59 |
|
|
|
1:11.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kalle Kauppinen |
2002 |
|
361 |
33.56 |
|
|
|
1:11.21 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Matias Ola |
2002 |
|
350 |
34.34 |
|
|
|
1:11.95 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Kärkkäinen |
2002 |
|
346 |
32.68 |
|
|
|
1:12.22 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
339 |
31.80 |
|
|
|
1:12.68 |
|
|
Cetus Espoo |
1:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nesja Seppälä |
2000 |
|
337 |
33.46 |
|
|
|
1:12.87 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matias Vikman |
2001 |
|
326 |
34.92 |
|
|
|
1:13.67 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jenson Lih Shan Li |
2002 |
|
295 |
35.39 |
|
|
|
1:16.13 |
|
|
HTU Stadi |
1:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Akseli Korhonen |
2001 |
|
274 |
37.84 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Erik Anmann |
2002 |
|
257 |
36.07 |
|
|
|
1:19.66 |
|
|
Top Uimareura |
1:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
19 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: HTU Stadi |
Tulostusaika |
16:55 |
|