Resultat för UGP 2 2017-2018, Kristinehamn
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 27/1 Klockan 16.00 (Insim kl. 15.00)
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
16:20 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
28.63 |
1:03.54 |
1:41.31 |
|
2:13.30 |
|
2 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
30.42 |
1:08.73 |
1:49.47 |
|
2:23.11 |
|
3 |
David Albringer |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
28.64 |
1:06.89 |
1:51.53 |
|
2:24.04 |
|
4 |
Uros Jovancic |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.25 |
1:11.58 |
1:54.95 |
|
2:27.52 |
|
5 |
Alexander Hörnquist |
2001 |
Filipstads Simklubb |
|
43.87 |
1:34.89 |
2:29.38 |
|
3:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
30.93 |
1:04.46 |
1:45.83 |
|
2:18.56 |
|
2 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
36.39 |
1:17.37 |
2:02.89 |
|
2:38.09 |
|
3 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.16 |
1:16.17 |
2:02.87 |
|
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
30.92 |
1:07.41 |
1:51.73 |
|
2:24.53 |
|
2 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.54 |
1:13.97 |
1:54.86 |
|
2:29.15 |
|
3 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
33.34 |
1:10.36 |
1:56.15 |
|
2:31.35 |
|
4 |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
34.76 |
1:15.27 |
2:02.51 |
|
2:37.39 |
|
5 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.25 |
1:23.85 |
2:13.86 |
|
2:50.13 |
|
6 |
Jacob Roslund |
2003 |
Kristinehamns Simsällskap |
|
36.67 |
1:21.35 |
2:14.29 |
|
2:54.60 |
|
7 |
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
39.82 |
1:29.36 |
2:19.48 |
|
3:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.13 |
1:19.29 |
2:05.04 |
|
2:41.49 |
|
2 |
Axel Andersson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
33.94 |
1:15.49 |
2:04.36 |
|
2:42.48 |
|
3 |
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.85 |
1:24.11 |
2:12.55 |
|
2:51.38 |
|
4 |
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
38.15 |
1:25.62 |
2:14.31 |
|
2:53.43 |
|
5 |
Emil Wåhlén |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
40.67 |
1:25.90 |
2:16.48 |
|
2:53.76 |
|
6 |
Nathaniel Miles |
2004 |
Örebro Simallians |
|
40.14 |
1:28.29 |
2:23.90 |
|
3:08.24 |
|
7 |
Rasmus Falk |
2004 |
Örebro Simallians |
|
45.74 |
1:36.96 |
2:33.55 |
|
3:26.89 |
|
- |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
33.61 |
1:15.92 |
2:07.47 |
|
2:43.34 |
|
2 |
Adam Feki |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
36.63 |
1:20.61 |
2:13.67 |
|
2:53.68 |
|
3 |
Tim Weghammar |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
40.67 |
1:32.77 |
2:28.25 |
|
3:12.02 |
|
4 |
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
47.21 |
1:41.54 |
2:42.72 |
|
3:28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
16:20 |
|