Resultater for Ã…rgangscuppen
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Årgangscuppen 2018 |
|
Udskriftsdato |
09 februar 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
21:47 |
|
|
Arrangør |
HSK, GSC & Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 februar 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
|
577 |
1:07.03 |
2:20.07 |
3:39.01 |
|
4:42.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joakim Køhn |
2003 |
|
541 |
1:03.44 |
2:17.08 |
3:43.10 |
|
4:48.89 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
504 |
1:09.30 |
2:26.26 |
3:51.15 |
|
4:55.89 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
|
474 |
1:07.29 |
2:26.76 |
3:52.11 |
|
5:01.98 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
|
470 |
1:12.93 |
2:31.60 |
3:53.53 |
|
5:02.75 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Greisen |
2004 |
|
449 |
1:10.21 |
2:26.54 |
3:55.43 |
|
5:07.47 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oscar Kroos |
2004 |
|
403 |
1:17.68 |
2:41.11 |
4:06.91 |
|
5:18.61 |
Diskløb |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niels Krogh-Olsen |
2004 |
|
403 |
1:12.40 |
2:33.02 |
4:06.26 |
|
5:18.81 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
|
393 |
1:15.36 |
2:36.40 |
4:07.04 |
|
5:21.29 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
|
390 |
1:16.71 |
3:25.37 |
4:47.54 |
|
5:22.11 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Markus Toft |
2003 |
|
388 |
1:17.84 |
2:43.53 |
4:09.33 |
|
5:22.77 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mads Liechti |
2004 |
|
377 |
1:14.02 |
2:37.20 |
4:07.13 |
|
5:25.82 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Casper Puggaard |
2005 |
|
377 |
1:15.68 |
2:36.26 |
4:11.63 |
|
5:25.97 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
|
364 |
1:16.40 |
2:41.96 |
4:16.80 |
|
5:29.53 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
|
352 |
1:18.06 |
2:43.80 |
4:21.86 |
|
5:33.36 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederik Stender-Petersen |
2005 |
|
347 |
1:19.58 |
2:38.11 |
4:18.85 |
|
5:35.13 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
|
326 |
1:21.01 |
2:45.98 |
4:29.88 |
|
5:41.95 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anders Sanggaard |
2005 |
|
321 |
1:19.67 |
2:45.63 |
4:22.09 |
|
5:43.60 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
William Bogø Andersen |
2005 |
|
314 |
1:26.15 |
2:52.67 |
4:31.27 |
|
5:46.29 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
|
312 |
1:30.55 |
2:57.41 |
4:32.31 |
|
5:47.16 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Linus Folke Jensen |
2004 |
|
301 |
1:21.11 |
2:55.24 |
4:27.99 |
|
5:51.08 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
|
240 |
1:31.00 |
3:11.20 |
4:51.86 |
|
6:18.64 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jonathan Piontek |
2005 |
|
221 |
1:39.78 |
3:13.59 |
5:02.32 |
|
6:29.19 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mads Emil Christiansen |
2006 |
|
192 |
1:34.22 |
3:29.11 |
5:17.58 |
|
6:47.65 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathias Christensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej afslut ryg v/200m |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
09 februar 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
21:47 |
|