Resultater for Ã…rgangscuppen
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Årgangscuppen 2018 | Udskriftsdato | 10 februar 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | HSK, GSC & Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 februar 2018 |
Løb 28, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Drenge | 2003 | 537 | 4:04.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 30.42 | 1:02.11 | 1:02.11 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 32.36 | 1:09.42 | 2:11.53 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 26.24 | 57.70 | 3:09.23 | ||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 26.61 | 55.70 | 4:04.93 | ||||||
2 | Sigma Drenge | 2003 | 512 | 4:08.86 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 31.14 | 1:03.61 | 1:03.61 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 31.81 | 1:08.50 | 2:12.11 | ||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 28.35 | 1:02.59 | 3:14.70 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 25.41 | 54.16 | 4:08.86 | ||||||
3 | Kvik Drenge | 2004 | 494 | 4:11.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 30.50 | 1:02.88 | 1:02.88 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 33.69 | 1:13.44 | 2:16.32 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 27.94 | 1:00.62 | 3:16.94 | ||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 26.15 | 54.98 | 4:11.92 | ||||||
4 | Vat Drenge | 2003 | 426 | 4:24.65 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 33.48 | 1:08.71 | 1:08.71 | ||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 33.15 | 1:11.61 | 2:20.32 | ||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 29.08 | 1:03.75 | 3:24.07 | ||||||
Matias Munkholm | 2004 | 28.39 | 1:00.58 | 4:24.65 | ||||||
5 | Gentofte Beasts | 2003 | 416 | 4:26.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 32.37 | 1:07.14 | 1:07.14 | ||||||
Harald Riisager | 2003 | 35.50 | 1:16.90 | 2:24.04 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 28.12 | 1:01.35 | 3:25.39 | ||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 28.77 | 1:01.37 | 4:26.76 | ||||||
6 | Lyngby Drenge X | 2003 | 396 | 4:31.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 31.30 | 1:06.33 | 1:06.33 | ||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 34.00 | 1:13.24 | 2:19.57 | ||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 31.89 | 1:11.13 | 3:30.70 | ||||||
Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 28.62 | 1:00.43 | 4:31.13 | ||||||
7 | Gsc The New Generation | 2003 | 349 | 4:42.69 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 34.67 | 1:11.90 | 1:11.90 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 36.20 | 1:18.47 | 2:30.37 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 31.63 | 1:08.94 | 3:39.31 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 30.05 | 1:03.38 | 4:42.69 | ||||||
8 | Agf Drenge | 2003 | 314 | 4:52.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.03 | |||||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 36.20 | 1:15.23 | 1:15.23 | ||||||
Markus Toft | 2003 | 33.45 | 1:12.51 | 2:27.74 | ||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 33.01 | 1:12.19 | 3:39.93 | ||||||
Malthe Glent-Thule | 2007 | 35.15 | 1:12.95 | 4:52.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 februar 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:27 |