Results for Ã…rgangscuppen
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Årgangscuppen 2018 | Udskriftsdato | 10 februar 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | HSK, GSC & Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 februar 2018 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Stoltz | 2004 | 581 | 34.32 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 553 | 34.88 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
3 | Clara Toft | 2004 | 499 | 36.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Laura Vangkilde | 2004 | 478 | 36.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 475 | 36.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Luna Christensen | 2005 | 466 | 36.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Caroline Koch | 2005 | 464 | 36.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
8 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 448 | 37.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Nønne Christensen | 2004 | 447 | 37.44 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
10 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 428 | 38.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.03 | |||||||||
11 | Emily Maack | 2004 | 425 | 38.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 412 | 38.47 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
13 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 392 | 39.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
14 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 381 | 39.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
15 | Emma S. Kristensen | 2005 | 358 | 40.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Emily Reuter | 2006 | 352 | 40.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
17 | Sarah Gudme | 2007 | 351 | 40.60 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
18 | Karoline Hansfort | 2006 | 336 | 41.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.05 | |||||||||
19 | Clara Thomsen | 2006 | 321 | 41.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
20 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 297 | 42.92 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
21 | Patricia Petersen | 2005 | 295 | 42.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
22 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 232 | 46.55 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
23 | Alisa Marchenko | 2006 | 202 | 48.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 februar 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |