Resultater for Arena Vilunda Knatte 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Vilunda Knatte | Utskriftsdatum | 24 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 mars 2018 |
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 16.92 | ||||||
2 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 17.93 | ||||||
3 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 18.31 | ||||||
4 | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | 18.39 | ||||||
5 | Malte Lyth | 2008 | Wisby Simsällskap | 18.63 | ||||||
6 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 19.03 | ||||||
6 | Lucas Netzell | 2008 | Södertörns Simsällskap | 19.03 | ||||||
8 | Martin Löf | 2008 | Järfälla Simsällskap | 19.03 | ||||||
9 | Leon Simoes Grundell | 2008 | Simklubben Neptun | 19.84 | ||||||
10 | Nils Franzen | 2008 | Järfälla Simsällskap | 20.43 | ||||||
11 | Melvin Eriksson | 2008 | Järfälla Simsällskap | 21.98 | ||||||
12 | Ted Körberg | 2008 | Turebergs Simklubb | 22.31 | ||||||
13 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 22.35 | ||||||
14 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 22.58 | ||||||
15 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 22.88 | ||||||
16 | Simon Siljekvist | 2008 | Järfälla Simsällskap | 24.19 | ||||||
17 | Ludvig Axegård | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.74 | ||||||
18 | Matteo Costa | 2008 | Täby Sim | 24.74 | ||||||
19 | Isak Kållberg | 2008 | Järfälla Simsällskap | 25.52 | ||||||
20 | Elias Runsten | 2008 | Simklubben Neptun | 26.47 | ||||||
21 | Philip Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 32.74 | ||||||
- | Casper Klinge | 2008 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Oliver Kiiskilä-Martin | 2008 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Danil Kim | 2009 | Simföreningen Basilisk | 19.03 | ||||||
2 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 19.84 | ||||||
3 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 21.06 | ||||||
4 | Gustav Bernhardsson | 2009 | Spårvägen Simförening | 23.67 | ||||||
5 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 24.01 | ||||||
6 | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | 24.03 | ||||||
7 | Otto von Arronet | 2009 | Spårvägen Simförening | 25.28 | ||||||
8 | Alexander Kvarfordh Andres | 2009 | Skuru Idrottsklubb | 25.79 | ||||||
9 | Rasmus Bäck | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.96 | ||||||
10 | Eric Björkholm | 2009 | Skuru Idrottsklubb | 29.16 | ||||||
- | Elton Rosén | 2010 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 24 mars 2018 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 14:46 |