Resultater for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17:00
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2018 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 645 | 28.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.24 | |||||||||
2 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 625 | 28.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.39 | |||||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 600 | 28.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.46 | |||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 592 | 29.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.12 | |||||||||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | 583 | 29.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
6 | Lisa Schøn | 1999 | 576 | 29.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.16 | |||||||||
7 | Signe Villumsen | 2001 | 561 | 29.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.13 | |||||||||
8 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 557 | 29.69 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.83 | |||||||||
9 | Cecilie Grøndal | 2002 | 555 | 29.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
10 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 554 | 29.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
11 | Helena V. Elling | 2000 | 553 | 29.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.34 | |||||||||
12 | Astrid Nielsen | 2002 | 542 | 29.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.64 | |||||||||
13 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 534 | 30.10 | ||||||
H2Odense | 28.58 | |||||||||
14 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 530 | 30.18 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.20 | |||||||||
15 | Thea Søe Bach | 2002 | 528 | 30.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.59 | |||||||||
16 | Iben Bak | 2001 | 524 | 30.29 | Deltager ikke i finalen | |||||
Nyborg Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
17 | Line J. V. Hededal | 2001 | 524 | 30.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.42 | |||||||||
18 | Amalie Bærentsen | 2000 | 521 | 30.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.94 | |||||||||
19 | Sarah Bundgaard | 2003 | 516 | 30.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.67 | |||||||||
20 | Mia Borgensgaard | 2003 | 514 | 30.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.80 | |||||||||
21 | Sofie Sjøgren | 2002 | 506 | 30.64 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.60 | |||||||||
22 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 499 | 30.79 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.60 | |||||||||
22 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 499 | 30.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.99 | |||||||||
24 | My Phuong Bui | 2003 | 491 | 30.96 | ||||||
H2Odense | 30.70 | |||||||||
25 | Thilde Timmermand | 2002 | 490 | 30.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.11 | |||||||||
26 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 486 | 31.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.07 | |||||||||
27 | Sofie Rasmussen | 1999 | 484 | 31.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.35 | |||||||||
28 | Isabella Bach | 2002 | 481 | 31.16 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 31.66 | |||||||||
29 | Anna Tørnæs | 1994 | 478 | 31.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
29 | Emma Stecher | 2003 | 478 | 31.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.18 | |||||||||
31 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 477 | 31.26 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.37 | |||||||||
32 | Nikoline Østerberg | 2000 | 476 | 31.28 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.27 | |||||||||
33 | Josefine Due Christensen | 2001 | 474 | 31.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.83 | |||||||||
33 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 474 | 31.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.37 | |||||||||
35 | Holly Lønne Turner | 2003 | 471 | 31.39 | ||||||
DeltaSwim | 32.84 | |||||||||
36 | Lærke Toftgaard | 2001 | 470 | 31.41 | ||||||
Kolding SK | 30.48 | |||||||||
37 | Maria Mehlsen | 2003 | 468 | 31.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.81 | |||||||||
37 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 468 | 31.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.84 | |||||||||
39 | Clara Lynggaard | 2002 | 465 | 31.53 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 31.67 | |||||||||
40 | Emma Jørgensen | 2001 | 463 | 31.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.29 | |||||||||
41 | Nikoline Andersen | 2003 | 454 | 31.77 | ||||||
H2Odense | 31.51 | |||||||||
42 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 448 | 31.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.17 | |||||||||
43 | Louise Houe Andersen | 2003 | 447 | 31.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.16 | |||||||||
44 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 447 | 31.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.92 | |||||||||
45 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 441 | 32.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.47 | |||||||||
46 | Selma Pruzljanin | 2003 | 429 | 32.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.37 | |||||||||
47 | Caroline Broholm | 2003 | 428 | 32.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.78 | |||||||||
48 | Emilie Knudsen | 2002 | 427 | 32.43 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 31.56 | |||||||||
49 | Mia Seehausen | 2001 | 421 | 32.58 | ||||||
Lyseng IF | 31.19 | |||||||||
50 | Josefine Heuer | 2003 | 405 | 33.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.92 | |||||||||
51 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 391 | 33.39 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.98 | |||||||||
52 | Randi Jørgensen | 2002 | 388 | 33.49 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.25 | |||||||||
53 | Camilla Aagaard | 2000 | 379 | 33.74 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.27 | |||||||||
54 | Alma Burgaard | 2003 | 378 | 33.77 | ||||||
H2Odense | 33.05 | |||||||||
55 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 376 | 33.84 | ||||||
H2Odense | 33.80 | |||||||||
56 | Amalije Kristensen | 2002 | 370 | 34.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.26 | |||||||||
- | Louise D. Liboriussen | 2002 | DSQ | Ov. 15m u/vand start | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:54 |