Resultat för Vest Årgang 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag 16.00
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang 2018 | Udskriftsdato | 20 april 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 april 2018 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 38.38 | 1:18.49 | 2:00.28 | 2:40.21 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:38.25 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 38.71 | 1:20.66 | 2:03.46 | 2:43.95 | ||||
Kolding SK | 2:47.34 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 37.62 | 1:19.65 | 2:02.31 | 2:44.06 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:49.03 | |||||||||
4 | Eva Hjort | 2004 | 39.67 | 1:21.69 | 2:04.69 | 2:45.75 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:45.05 | |||||||||
5 | Sarah Kildahl | 2004 | 37.53 | 1:19.55 | 2:02.50 | 2:46.16 | ||||
Lyseng IF | 2:44.40 | |||||||||
6 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 38.80 | 1:20.69 | 2:03.98 | 2:46.97 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.63 | |||||||||
7 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 37.02 | 1:19.73 | 2:03.61 | 2:47.80 | ||||
Swim Team Neptun | 2:49.58 | |||||||||
8 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 38.29 | 1:20.61 | 2:04.29 | 2:48.49 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:52.33 | |||||||||
9 | Laura Marie Dige | 2004 | 38.60 | 1:21.64 | 2:05.13 | 2:48.91 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:49.91 | |||||||||
10 | Elma Gabela | 2004 | 38.54 | 1:22.47 | 2:06.84 | 2:51.50 | ||||
Kolding SK | 2:46.55 | |||||||||
11 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 39.61 | 1:24.68 | 2:08.38 | 2:52.06 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:49.29 | |||||||||
12 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 2:52.22 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Christina M. Glargaard | 2004 | 2:52.24 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 39.51 | 1:24.21 | 2:08.07 | 2:53.82 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:55.62 | |||||||||
15 | Nicoline Dyrman | 2004 | 39.46 | 1:23.55 | 2:09.66 | 2:55.22 | ||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:55.98 | |||||||||
16 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 2:57.36 | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
17 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 2:57.50 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 2:58.28 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anna Toft Petersen | 2004 | 41.41 | 1:25.41 | 2:14.80 | 2:58.73 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 41.14 | 1:26.14 | 2:12.98 | 2:58.98 | ||||
Kolding SK | 2:56.78 | |||||||||
21 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 41.49 | 1:28.06 | 2:13.87 | 2:59.12 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 41.54 | 1:27.03 | 2:13.98 | 2:59.44 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.77 | |||||||||
23 | Martha Bjerg | 2004 | 41.34 | 1:26.60 | 2:12.90 | 2:59.63 | ||||
Lyseng IF | 2:57.52 | |||||||||
24 | Katrine Rasmussen | 2004 | 41.31 | 1:27.80 | 2:14.73 | 3:00.55 | ||||
Swim Team Neptun | 3:08.53 | |||||||||
25 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 3:01.65 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Anne Terp | 2004 | 42.77 | 1:30.21 | 2:17.56 | 3:03.69 | ||||
Struer Svømmeklub | 3:14.45 | |||||||||
27 | Frida Saks Justesen | 2004 | 3:04.18 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 41.87 | 1:28.37 | 2:16.59 | 3:04.81 | ||||
Viborg Svømme Klub | 3:05.65 | |||||||||
29 | Sarah Carugati | 2004 | 42.82 | 1:30.60 | 2:17.48 | 3:04.86 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:17.66 | |||||||||
30 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 41.94 | 1:28.58 | 2:17.27 | 3:05.11 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:10.70 | |||||||||
31 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 42.67 | 1:30.44 | 2:18.33 | 3:05.12 | ||||
Viborg Svømme Klub | 3:25.14 | |||||||||
32 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 43.59 | 1:31.27 | 2:19.95 | 3:06.54 | ||||
Odder Svømmeklub | 3:13.77 | |||||||||
33 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 43.49 | 1:30.03 | 2:19.10 | 3:06.67 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:05.89 | |||||||||
34 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 43.04 | 1:31.71 | 2:20.84 | 3:07.70 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
35 | Clara Skrydstrup | 2004 | 3:07.72 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Caroline Madsen | 2004 | 3:10.15 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 3:10.99 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
38 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 3:11.31 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Pernille Nedergaard | 2004 | 44.10 | 1:34.03 | 2:23.70 | 3:11.44 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:08.43 | |||||||||
40 | Josephine Larsen | 2004 | 44.48 | 1:33.93 | 2:22.87 | 3:11.57 | ||||
Viborg Svømme Klub | 3:52.07 | |||||||||
41 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 46.14 | 1:34.21 | 2:25.03 | 3:12.59 | ||||
H2Odense | 3:13.53 | |||||||||
42 | Karoline Kristensen | 2004 | 3:18.21 | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
43 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 3:18.98 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Victoria Underbjerg | 2004 | Akut syg | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.80 | |||||||||
- | Kathrine Weide | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:08 |