Results for Medley Race 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Medley race 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | VI39 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2018 |
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.69 | 1:25.81 | |||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.70 | 1:29.02 | |||||
3 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.89 | 1:31.97 | |||||
4 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.39 | 1:32.83 | |||||
5 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 44.36 | 1:33.07 | |||||
6 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 44.38 | 1:33.90 | |||||
7 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.53 | 1:34.92 | |||||
8 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.11 | 1:38.94 | |||||
9 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 47.84 | 1:40.37 | |||||
10 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 47.15 | 1:40.66 | |||||
11 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.57 | 1:41.46 | |||||
12 | Annika Frederiksen | 2007 | GTI | 49.15 | 1:42.25 | |||||
13 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.92 | 1:42.63 | |||||
14 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.25 | 1:42.97 | |||||
15 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.13 | 1:47.44 | |||||
16 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.99 | 1:48.00 | |||||
17 | Ella Stensgaard | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.60 | 1:50.54 | |||||
18 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.32 | 1:50.69 | |||||
19 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 52.38 | 1:52.85 | |||||
20 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 50.76 | 1:52.86 | |||||
21 | Caroline Hansen | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 54.88 | 1:53.01 | |||||
22 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.71 | 1:53.35 | |||||
23 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.06 | 1:53.94 | |||||
24 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrød Svømmeklub | 53.84 | 1:54.87 | |||||
25 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 56.11 | 1:55.72 | |||||
26 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.78 | 1:55.79 | |||||
27 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 55.66 | 1:56.58 | |||||
28 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.43 | 1:56.78 | |||||
29 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.40 | 1:56.80 | |||||
30 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 54.94 | 1:57.47 | |||||
31 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.09 | 1:57.68 | |||||
32 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 55.66 | 1:57.84 | |||||
33 | Nadia Walløe | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 56.72 | 1:58.06 | |||||
34 | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | Svømmeklubben Mk 31 | 56.69 | 1:58.72 | |||||
35 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.91 | 1:58.84 | |||||
36 | Fiona Lei Byrne | 2007 | GTI | 56.62 | 1:59.22 | |||||
37 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 57.16 | 2:00.42 | |||||
38 | Josephine S. Christensen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.18 | 2:00.70 | |||||
39 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | GTI | 58.24 | 2:01.33 | |||||
40 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 58.07 | 2:02.23 | |||||
41 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 57.70 | 2:02.46 | |||||
42 | Kirsten Vedsted | 2008 | Svømmeklubben Mk 31 | 58.88 | 2:02.67 | |||||
43 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 58.56 | 2:02.86 | |||||
44 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.76 | 2:03.17 | |||||
45 | Aimée Overby Traberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.58 | 2:04.05 | |||||
46 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 59.92 | 2:04.39 | |||||
47 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:01.60 | 2:06.31 | |||||
48 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.36 | 2:06.58 | |||||
49 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.22 | 2:07.06 | |||||
50 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.17 | 2:07.29 | |||||
51 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | GTI | 59.18 | 2:07.55 | |||||
52 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.35 | 2:07.56 | |||||
53 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.61 | 2:07.57 | |||||
54 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 59.35 | 2:08.70 | |||||
55 | Vigga Jørgensen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.71 | 2:08.99 | |||||
56 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.53 | 2:11.01 | |||||
57 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 1:02.19 | 2:12.38 | |||||
58 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | GTI | 1:01.90 | 2:13.15 | |||||
59 | Signe C. H. Naaby | 2007 | GTI | 1:04.08 | 2:14.12 | |||||
60 | Julie Bruun | 2008 | GTI | 1:03.74 | 2:14.19 | |||||
61 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | GTI | 1:03.64 | 2:14.44 | |||||
62 | Ellen Lyse | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 1:04.68 | 2:15.71 | |||||
63 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.76 | 2:15.88 | |||||
64 | Caroline Hedetoft-Winther | 2008 | GTI | 1:03.90 | 2:16.93 | |||||
65 | Esther Gammelgaard | 2007 | Solrød Svømmeklub | 1:04.44 | 2:17.60 | |||||
66 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.06 | 2:17.63 | |||||
67 | Clara Vestergaard | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.80 | 2:17.70 | |||||
68 | Emma Kestenholz | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 1:05.63 | 2:20.07 | |||||
69 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.73 | 2:21.38 | |||||
70 | Isabell Fischer | 2007 | GTI | 1:05.96 | 2:23.35 | |||||
71 | Maya Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 1:07.66 | 2:25.81 | |||||
72 | Emily Kampmann Nielsen | 2007 | GTI | 1:07.55 | 2:25.98 | |||||
73 | Thilde Gammelvind | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.29 | 2:32.75 | |||||
74 | Isabella Høj Johansen | 2008 | GTI | 1:14.99 | 2:37.42 | |||||
75 | Monique Haack | 2009 | Solrød Svømmeklub | 1:25.40 | 2:55.49 | |||||
76 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.45 | 3:02.85 | |||||
- | Maja Lollike | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Anna Piao Bergendorff | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Aya Malling | 2006 | Svømmeklubben Mk 31 | DSQ | Ej samt.berø.v.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:33 |