Resultat för Medley Race 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
1
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Medley race 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | VI39 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2018 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.42 | 1:08.90 | |||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.81 | 1:10.85 | |||||
3 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 37.58 | 1:16.01 | |||||
4 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 37.05 | 1:16.14 | |||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.36 | 1:16.87 | |||||
6 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.73 | 1:16.88 | |||||
7 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.29 | 1:17.45 | |||||
7 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.76 | 1:17.45 | |||||
9 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.55 | 1:17.88 | |||||
10 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.08 | 1:18.38 | |||||
11 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.42 | 1:18.78 | |||||
12 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.04 | 1:20.17 | |||||
13 | Annika Frederiksen | 2007 | GTI | 40.08 | 1:21.93 | |||||
14 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.99 | 1:23.41 | |||||
15 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.39 | 1:23.64 | |||||
16 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.68 | 1:23.67 | |||||
17 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 40.75 | 1:24.39 | |||||
18 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.98 | 1:24.49 | |||||
19 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.68 | 1:24.89 | |||||
20 | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | Svømmeklubben Mk 31 | 38.78 | 1:24.98 | |||||
21 | Caroline Hansen | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 40.38 | 1:25.24 | |||||
22 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.40 | 1:25.98 | |||||
23 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 41.31 | 1:26.02 | |||||
24 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.61 | 1:26.26 | |||||
25 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 41.26 | 1:26.47 | |||||
26 | Nadia Walløe | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 40.38 | 1:26.64 | |||||
27 | Signe C. H. Naaby | 2007 | GTI | 41.05 | 1:27.08 | |||||
28 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.06 | 1:27.10 | |||||
29 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.42 | 1:29.41 | |||||
30 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.59 | 1:29.52 | |||||
31 | Ella Stensgaard | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.98 | 1:29.90 | |||||
32 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.26 | 1:30.67 | |||||
33 | Vigga Jørgensen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.21 | 1:32.29 | |||||
34 | Louise Popp-Madsen | 2007 | GTI | 43.43 | 1:33.43 | |||||
35 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.42 | 1:34.30 | |||||
36 | Fiona Lei Byrne | 2007 | GTI | 44.48 | 1:34.63 | |||||
37 | Kirsten Vedsted | 2008 | Svømmeklubben Mk 31 | 45.77 | 1:34.74 | |||||
38 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | GTI | 45.23 | 1:35.09 | |||||
39 | Aya Malling | 2006 | Svømmeklubben Mk 31 | 45.29 | 1:35.91 | |||||
40 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | GTI | 46.93 | 1:36.11 | |||||
41 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 45.19 | 1:36.13 | |||||
42 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | GTI | 44.16 | 1:36.92 | |||||
43 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.17 | 1:38.51 | |||||
44 | Caroline Bjerre | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 47.49 | 1:38.82 | |||||
45 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.80 | 1:39.21 | |||||
46 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.66 | 1:39.31 | |||||
47 | Esther Gammelgaard | 2007 | Solrød Svømmeklub | 49.85 | 1:39.93 | |||||
48 | Ellen Lyse | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 47.74 | 1:40.21 | |||||
49 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | GTI | 48.89 | 1:41.52 | |||||
50 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.42 | 1:41.80 | |||||
51 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 48.26 | 1:41.83 | |||||
52 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.57 | 1:42.13 | |||||
53 | Aimée Overby Traberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.79 | 1:42.61 | |||||
54 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.24 | 1:43.04 | |||||
55 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.61 | 1:43.69 | |||||
56 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 49.10 | 1:43.71 | |||||
57 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.71 | 1:44.61 | |||||
58 | Emma Kestenholz | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 53.26 | 1:45.89 | |||||
59 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.93 | 1:46.26 | |||||
60 | Thilde Gammelvind | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.01 | 1:46.36 | |||||
61 | Maya Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 50.19 | 1:46.45 | |||||
62 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.10 | 1:46.85 | |||||
63 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.67 | 1:47.09 | |||||
64 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.49 | 1:48.06 | |||||
65 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.08 | 1:48.24 | |||||
66 | Clara Vestergaard | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.08 | 1:48.58 | |||||
67 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | GTI | 51.91 | 1:49.13 | |||||
68 | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | GTI | 50.47 | 1:49.72 | |||||
69 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | GTI | 50.66 | 1:49.94 | |||||
70 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 51.92 | 1:54.40 | |||||
71 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.65 | 1:54.92 | |||||
72 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.18 | 1:55.72 | |||||
73 | Josephine S. Christensen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.33 | 1:55.78 | |||||
74 | Caroline Hedetoft-Winther | 2008 | GTI | 53.71 | 1:58.49 | |||||
75 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 59.30 | 2:09.60 | |||||
76 | Monique Haack | 2009 | Solrød Svømmeklub | 1:05.47 | 2:16.51 | |||||
77 | Isabell Biensø-Olsen | 2007 | Svømmeklubben Mk 31 | 1:03.17 | 2:19.96 | |||||
78 | Ella Trøstrup | 2008 | Svømmeklubben Mk 31 | 1:07.78 | 2:25.67 | |||||
- | Maja Lollike | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 14:35 |