Results for Limfjords Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stvne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangr | Struer Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 27 januar 2018 |
Lb 19, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Snfridur Sol | 2000 | Agfs Svmmeafdeling | 30.57 | ||||||
2 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svmmeklub | 31.17 | ||||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svmmeklub | 31.17 | ||||||
4 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svmmeklub | 31.72 | ||||||
5 | Louise Srensen | 2000 | Thisted Svmmeklub | 31.88 | ||||||
6 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svmmeklub | 31.97 | ||||||
7 | Nikoline sterberg | 2000 | Aarhus Swim | 32.05 | ||||||
8 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svmmeafdeling | 32.58 | ||||||
9 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svmmeklub | 32.93 | ||||||
10 | Nanna Bgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svmmeklub | 33.10 | ||||||
11 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 34.91 | ||||||
12 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 35.16 | ||||||
13 | Julie Fink | 2001 | Svmmeklubben Snderborg | 35.58 | ||||||
14 | Laura Gam | 2001 | Herning Svmmeklub | 35.98 | ||||||
15 | Frederikke Brndgaard | 2001 | Horsens Svmmeklub | 37.50 | ||||||
16 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svmmeklubben Koral | 38.43 | ||||||
17 | Emma Jeppesen Kryer | 2001 | Skanderborg Svmmeklub | 39.93 | ||||||
Lb 19, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Cecilie Grndal | 2002 | Horsens Svmmeklub | 29.97 | ||||||
2 | Thea Se Bach | 2002 | Thisted Svmmeklub | 31.28 | ||||||
3 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 32.28 | ||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svmmeklub | 32.36 | ||||||
5 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 32.41 | ||||||
6 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svmmeafdeling | 32.47 | ||||||
7 | Anna Skovmand | 2003 | H2Odense | 33.08 | ||||||
8 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svmmeafdeling | 33.36 | ||||||
9 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svmmeklub | 33.39 | ||||||
10 | Emilie Wolf Srensen | 2003 | Aarhus Swim | 33.43 | ||||||
11 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svmmeklub | 33.92 | ||||||
12 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svmmeklub | 34.02 | ||||||
13 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svmmeklub | 34.19 | ||||||
14 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svmmeklub Poseidon | 34.21 | ||||||
15 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svmmeklub | 34.36 | ||||||
16 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 35.30 | ||||||
17 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svmmeklub | 35.39 | ||||||
18 | Elisabeth Slvkjr | 2002 | Thisted Svmmeklub | 35.59 | ||||||
19 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svmmeklub | 35.70 | ||||||
20 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svmmeklub | 35.82 | ||||||
21 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svmme Club | 35.91 | ||||||
22 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svmmeklub | 35.98 | ||||||
23 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svmmeklub | 36.24 | ||||||
24 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svmmeklub Poseidon | 36.39 | ||||||
25 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svmmeklub | 36.41 | ||||||
26 | Sara Farag | 2003 | Svmmeklubben Snderborg | 37.95 | ||||||
27 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svmmeklub | 38.04 | ||||||
28 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svmmeklub | 38.33 | ||||||
29 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svmmeklub | 38.36 | ||||||
30 | Julie Jensen | 2003 | Odder Svmmeklub | 38.88 | ||||||
31 | Maiken Sndergrd | 2003 | Durup IF | 39.79 | ||||||
32 | Stine Rejkjr Gadgaard | 2003 | Struer Svmmeklub | 39.83 | ||||||
33 | Emilie Mortensen | 2003 | Svmmeklubben Koral | 40.26 | ||||||
34 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svmmeklub | 40.43 | ||||||
35 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svmmeklub | 40.98 | ||||||
36 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svmmeklub | 42.44 | ||||||
37 | Theresa Bertel-rum | 2003 | Skive Svmmeklub Poseidon | 42.48 | ||||||
38 | Emma Triel | 2003 | Struer Svmmeklub | 44.40 | ||||||
39 | Ida Sabroe | 2002 | Odder Svmmeklub | 48.72 | ||||||
- | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Sara Hi Graversen | 2003 | Svmmeklubben Koral | DSQ | EFB v/25m | |||||
Lb 19, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svmmeklub | 35.76 | ||||||
2 | Josefine Risum Jrgensen | 2004 | H2Odense | 36.08 | ||||||
3 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svmmeklub | 36.63 | ||||||
4 | Anne Terp | 2004 | Struer Svmmeklub | 36.89 | ||||||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svmmeklub Poseidon | 37.00 | ||||||
6 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svmmeklub | 37.55 | ||||||
7 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svmmeklub | 37.72 | ||||||
8 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svmmeklub | 37.73 | ||||||
9 | Karoline Thagrd Jakobsen | 2004 | Struer Svmmeklub | 37.86 | ||||||
10 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svmmeklub | 38.05 | ||||||
11 | Mathilde Thomsen | 2004 | Aarhus Idrtsforening Af 1900 | 38.69 | ||||||
12 | Nathalie Nygaard Poulsen | 2005 | Aarhus Swim | 38.92 | ||||||
13 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svmmeklub | 39.48 | ||||||
14 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svmmeklub | 39.58 | ||||||
15 | Kirstine Buch | 2005 | Svmmeklubben Koral | 39.79 | ||||||
16 | Amalie Karlsen | 2004 | Durup IF | 39.94 | ||||||
17 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 40.13 | ||||||
18 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svmmeklub | 40.15 | ||||||
19 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svmmeklub | 40.79 | ||||||
20 | Anne-Sofie Bdtger | 2005 | Silkeborg Svmmeklub | 40.96 | ||||||
21 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svmmeklub | 41.40 | ||||||
22 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 41.48 | ||||||
23 | Nanna Langvad | 2005 | Lyseng IF | 41.51 | ||||||
24 | Andrea Snderby | 2004 | Holstebro Svmme Club | 42.03 | ||||||
25 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svmmeklub | 43.01 | ||||||
25 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svmmeklub | 43.01 | ||||||
27 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svmmeklub | 43.98 | ||||||
28 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svmmeklub | 45.08 | ||||||
29 | Sofie Hjarbk | 2004 | Aarhus Idrtsforening Af 1900 | 45.36 | ||||||
30 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 45.39 | ||||||
31 | Lea Walln | 2005 | Aarhus Idrtsforening Af 1900 | 45.50 | ||||||
32 | Kathrine Linnet Jrgensen | 2005 | Skive Svmmeklub Poseidon | 46.22 | ||||||
33 | Julie Lichscheidt | 2004 | Struer Svmmeklub | 50.99 | ||||||
34 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder Svmmeklub | 53.42 | ||||||
35 | Selena Nillos Overgaard | 2005 | Struer Svmmeklub | 59.04 | ||||||
- | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svmmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svmmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
Lb 19, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Trine Lund Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svmmeklub | 40.08 | ||||||
2 | Laura Hkonsson | 2006 | Ikast Svmmeklub | 40.19 | ||||||
3 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svmme Club | 40.76 | ||||||
4 | Mia Borup Mlgaard | 2006 | Silkeborg Svmmeklub | 40.84 | ||||||
5 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svmme Club | 41.51 | ||||||
6 | Frederikke Srensen | 2006 | Thisted Svmmeklub | 42.85 | ||||||
7 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svmmeklub | 42.91 | ||||||
8 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svmmeklub Poseidon | 43.92 | ||||||
9 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svmmeklub | 44.06 | ||||||
10 | Nicoline Aa Heg | 2008 | Aalborg Svmmeklub | 45.45 | ||||||
11 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svmmeklub Poseidon | 45.51 | ||||||
12 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svmmeklubben Koral | 46.20 | ||||||
13 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svmmeklub | 47.14 | ||||||
14 | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svmmeklub | 47.35 | ||||||
15 | Sigrid Poza-Frkjr | 2006 | Lyseng IF | 47.39 | ||||||
16 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svmmeklub | 48.19 | ||||||
17 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 48.44 | ||||||
18 | Liva Marie Jensen | 2007 | Lyseng IF | 48.70 | ||||||
19 | Laura Sofie K. Jrgensen | 2007 | Horsens Svmmeklub | 48.71 | ||||||
20 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svmmeklub | 48.87 | ||||||
21 | Caroline K. Srensen | 2008 | Thisted Svmmeklub | 49.35 | ||||||
22 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svmmeklub | 49.64 | ||||||
22 | Sarah Sgaard Pedersen | 2008 | Thisted Svmmeklub | 49.64 | ||||||
24 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svmmeklub | 49.68 | ||||||
25 | Cathrine Grnhj | 2007 | Horsens Svmmeklub | 50.28 | ||||||
26 | Caitlin Holbk Lundager | 2007 | Aalborg Svmmeklub | 50.54 | ||||||
27 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svmmeklub | 50.93 | ||||||
28 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svmmeklub | 50.99 | ||||||
29 | Kirstine Sabroe Srensen | 2008 | Horsens Svmmeklub | 51.50 | ||||||
30 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svmmeklub | 51.57 | ||||||
31 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svmmeklub | 52.84 | ||||||
32 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svmmeklub | 53.15 | ||||||
33 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svmmeklub | 53.35 | ||||||
34 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 53.41 | ||||||
35 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svmmeklub | 59.60 | ||||||
- | Alma Bach Larsen | 2006 | Aalborg Svmmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Clara Cavo Jrgensen | 2007 | Lyseng IF | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svmmeklub | DSQ | Udsvm p mave/25m | |||||
- | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svmmeklub | DSQ | Udsvm p mave/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |