Tulokset Limfjords Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helena V. Elling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.88 | 1:07.11 | |||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.73 | 1:07.57 | |||||
3 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.50 | 1:10.82 | |||||
4 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 32.74 | 1:11.15 | |||||
5 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 33.39 | 1:11.16 | |||||
6 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 32.50 | 1:11.62 | |||||
7 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.58 | 1:11.69 | |||||
8 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.77 | 1:11.78 | |||||
9 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.48 | 1:12.51 | |||||
10 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 36.05 | 1:14.24 | |||||
11 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 34.99 | 1:14.25 | |||||
12 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.31 | 1:14.56 | |||||
13 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 38.98 | 1:22.67 | |||||
14 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 39.86 | 1:22.70 | |||||
15 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 38.89 | 1:25.87 | |||||
16 | Louise Bast Aaby | 1998 | Aarhus Swim | 59.93 | 2:06.45 | |||||
- | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Afsl.ryg på maven | |||||
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 30.06 | 1:07.51 | |||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 30.96 | 1:09.13 | |||||
3 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.35 | 1:11.06 | |||||
4 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 33.70 | 1:12.39 | |||||
5 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 33.85 | 1:13.15 | |||||
6 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 34.01 | 1:14.01 | |||||
7 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.17 | 1:14.24 | |||||
8 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 33.95 | 1:14.49 | |||||
9 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.09 | 1:14.61 | |||||
10 | Caroline Lysgaard | 2003 | Aarhus Swim | 36.66 | 1:15.97 | |||||
11 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.32 | 1:16.21 | |||||
12 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.64 | 1:16.50 | |||||
13 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.65 | 1:16.71 | |||||
14 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.98 | 1:16.91 | |||||
15 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 35.80 | 1:16.95 | |||||
16 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 35.73 | 1:17.26 | |||||
17 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 37.17 | 1:18.30 | |||||
18 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.50 | 1:18.45 | |||||
19 | Alma Burgaard | 2003 | H2Odense | 36.05 | 1:19.01 | |||||
20 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 37.82 | 1:19.12 | |||||
21 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.13 | 1:19.21 | |||||
22 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.64 | 1:19.34 | |||||
23 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | Aarhus Swim | 38.35 | 1:19.88 | |||||
24 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.92 | 1:19.91 | |||||
25 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.98 | 1:20.36 | |||||
26 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.11 | 1:20.37 | |||||
27 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.12 | 1:20.59 | |||||
28 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 37.89 | 1:20.77 | |||||
29 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.82 | 1:20.98 | |||||
30 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.52 | 1:21.34 | |||||
31 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.24 | 1:21.37 | |||||
32 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.44 | 1:22.26 | |||||
33 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.56 | 1:23.02 | |||||
34 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.67 | 1:24.97 | |||||
35 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.74 | 1:25.42 | |||||
36 | Julie Jensen | 2003 | Odder Svømmeklub | 39.03 | 1:25.49 | |||||
37 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.17 | 1:26.03 | |||||
38 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.54 | 1:29.65 | |||||
39 | Freya Holm | 2003 | Svømmeklubben Koral | 40.12 | 1:31.63 | |||||
40 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 44.26 | 1:33.55 | |||||
41 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 43.19 | 1:35.36 | |||||
42 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 42.05 | 1:35.97 | |||||
43 | Ida Sabroe | 2002 | Odder Svømmeklub | 46.26 | 1:39.09 | |||||
44 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 49.01 | 1:43.15 | |||||
- | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | 1 hånd i vending/75m | |||||
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 35.89 | 1:13.11 | |||||
2 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 35.18 | 1:14.28 | |||||
3 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 35.33 | 1:16.25 | |||||
4 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.94 | 1:18.24 | |||||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.44 | 1:19.83 | |||||
6 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 38.01 | 1:20.84 | |||||
7 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 38.32 | 1:21.09 | |||||
8 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 38.81 | 1:21.56 | |||||
9 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.51 | 1:21.78 | |||||
10 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.51 | 1:22.44 | |||||
11 | Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.46 | 1:24.38 | |||||
12 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 38.74 | 1:24.71 | |||||
13 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 39.17 | 1:25.07 | |||||
14 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 40.91 | 1:25.25 | |||||
15 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 41.75 | 1:25.78 | |||||
16 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.74 | 1:25.95 | |||||
17 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 38.14 | 1:26.32 | |||||
18 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.50 | 1:26.41 | |||||
19 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.40 | 1:26.43 | |||||
20 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 39.81 | 1:26.63 | |||||
21 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.29 | 1:27.24 | |||||
22 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.80 | 1:27.66 | |||||
23 | Nanna Langvad | 2005 | Lyseng IF | 41.25 | 1:27.73 | |||||
24 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 41.04 | 1:28.60 | |||||
25 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.93 | 1:28.80 | |||||
26 | Emma Blix Kristensen | 2005 | Aarhus Swim | 44.62 | 1:29.11 | |||||
27 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 41.71 | 1:29.65 | |||||
28 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.94 | 1:31.08 | |||||
29 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.15 | 1:31.23 | |||||
30 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.09 | 1:33.01 | |||||
31 | Mathilde Thomsen | 2004 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.73 | 1:33.22 | |||||
32 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.06 | 1:34.57 | |||||
33 | Lea Wallén | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.44 | 1:35.79 | |||||
34 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 43.39 | 1:35.94 | |||||
35 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 44.79 | 1:36.20 | |||||
36 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.13 | 1:37.84 | |||||
37 | Julie Lichscheidt | 2004 | Struer Svømmeklub | 47.96 | 1:45.64 | |||||
38 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 53.67 | 1:48.26 | |||||
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.89 | 1:24.55 | |||||
2 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 41.42 | 1:25.50 | |||||
3 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.49 | 1:26.60 | |||||
4 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.35 | 1:27.48 | |||||
5 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 43.37 | 1:27.88 | |||||
6 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 42.13 | 1:30.15 | |||||
7 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 42.93 | 1:33.30 | |||||
8 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.59 | 1:33.91 | |||||
9 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 44.10 | 1:34.30 | |||||
10 | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 46.73 | 1:34.59 | |||||
11 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Lyseng IF | 44.63 | 1:35.06 | |||||
12 | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | 45.45 | 1:35.23 | |||||
13 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 44.99 | 1:35.61 | |||||
14 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 42.46 | 1:35.87 | |||||
15 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 46.63 | 1:36.54 | |||||
16 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.59 | 1:37.95 | |||||
17 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 43.64 | 1:38.15 | |||||
18 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 49.21 | 1:39.67 | |||||
19 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 47.51 | 1:40.53 | |||||
20 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 48.41 | 1:40.84 | |||||
21 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 50.96 | 1:42.13 | |||||
22 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 49.87 | 1:44.01 | |||||
23 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 52.63 | 1:44.64 | |||||
24 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 50.53 | 1:44.73 | |||||
25 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 51.22 | 1:45.06 | |||||
26 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Lyseng IF | 49.02 | 1:46.34 | |||||
27 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 54.75 | 1:48.10 | |||||
28 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.99 | 1:48.43 | |||||
29 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 55.35 | 1:49.51 | |||||
30 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 52.15 | 1:49.72 | |||||
31 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 55.13 | 1:50.00 | |||||
32 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | Odder Svømmeklub | 54.45 | 1:50.04 | |||||
33 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 50.95 | 1:50.81 | |||||
34 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 52.39 | 1:51.42 | |||||
34 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 51.02 | 1:51.42 | |||||
36 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.22 | 1:52.33 | |||||
37 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 57.56 | 1:52.91 | |||||
38 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 55.10 | 1:55.11 | |||||
39 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 51.47 | 1:56.03 | |||||
40 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 54.83 | 1:57.61 | |||||
41 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 58.25 | 2:01.77 | |||||
42 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 55.68 | 2:02.64 | |||||
43 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 55.68 | 2:04.75 | |||||
44 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | 59.04 | 2:04.94 | |||||
45 | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:08.60 | 2:05.49 | |||||
46 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:07.82 | 2:15.28 | |||||
- | Alma Bach Larsen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | udsvøm mave v 25m | |||||
- | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | DSQ | svøm på maven / 50m | |||||
- | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 armtag v bryst | |||||
- | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Liva Marie Jensen | 2007 | Lyseng IF | DSQ | retter på briller v/ | |||||
- | Nicoline Aa Høeg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | retter briller fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |