Results for Limfjords Cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 2
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.01 | ||||||
2 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.16 | ||||||
3 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Aarhus Swim | 29.42 | ||||||
4 | Andreas Hougaard | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.43 | ||||||
5 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.47 | ||||||
6 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Aarhus Swim | 30.80 | ||||||
7 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.29 | ||||||
8 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 32.46 | ||||||
9 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 40.42 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Gallacher | 2002 | Aarhus Swim | 28.27 | ||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 28.37 | ||||||
3 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.31 | ||||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 30.66 | ||||||
5 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 30.74 | ||||||
6 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.05 | ||||||
7 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.20 | ||||||
8 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 31.69 | ||||||
9 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.18 | ||||||
10 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 33.80 | ||||||
11 | Frederik Zachariassen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.97 | ||||||
12 | Johan Roderick | 2003 | Thisted Svømmeklub | 37.40 | ||||||
13 | Mikkel Brinck | 2003 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.19 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 34.37 | ||||||
2 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.59 | ||||||
3 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 34.71 | ||||||
4 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 35.18 | ||||||
5 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 35.23 | ||||||
6 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 36.06 | ||||||
7 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 38.02 | ||||||
8 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 39.89 | ||||||
9 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | Aarhus Swim | 40.57 | ||||||
10 | Nikolaj Preuthun Andersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.61 | ||||||
11 | Mads Simonsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.78 | ||||||
12 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 41.09 | ||||||
13 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.48 | ||||||
14 | Magnus Lenoire Nielsen | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.80 | ||||||
15 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.19 | ||||||
16 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.50 | ||||||
17 | Andreas V. Petersen | 2005 | Odder Svømmeklub | 42.51 | ||||||
18 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 48.42 | ||||||
19 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 50.11 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 38.99 | ||||||
2 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 39.90 | ||||||
3 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 41.34 | ||||||
4 | Johannes Jervidalo | 2006 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.87 | ||||||
5 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 42.64 | ||||||
6 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 43.42 | ||||||
7 | Andreas Bindslev | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 45.07 | ||||||
8 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 46.35 | ||||||
9 | Casper Holm Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 49.41 | ||||||
10 | Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 50.10 | ||||||
11 | Simon Skovgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 50.65 | ||||||
12 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 54.72 | ||||||
- | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Udsvøm på mave/25m | |||||
- | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v/25m | |||||
- | Hjalte Facius Bisballe | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Udsvøm på mave/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |