Resultater for Limfjords Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 2
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 34.76 | 1:11.66 | 1:48.14 | 2:23.84 | |||
2 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 34.92 | 1:12.56 | 1:50.08 | 2:26.96 | |||
3 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.04 | 1:16.79 | 1:57.32 | 2:38.44 | |||
- | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | DSQ | EFB v/175m | |||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.95 | 1:07.55 | 1:43.09 | 2:18.21 | |||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.92 | 1:10.58 | 1:46.27 | 2:20.33 | |||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.02 | 1:10.45 | 1:46.09 | 2:20.80 | |||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 35.03 | 1:11.96 | 1:48.88 | 2:25.90 | |||
5 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | Aarhus Swim | 36.06 | 1:13.58 | 1:51.64 | 2:29.40 | |||
6 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.21 | 1:15.55 | 1:54.58 | 2:33.08 | |||
7 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.09 | 1:15.52 | 1:55.27 | 2:34.81 | |||
8 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 36.72 | 1:16.45 | 1:58.42 | 2:38.32 | |||
9 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 37.47 | 1:18.53 | 1:59.94 | 2:40.90 | |||
10 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.99 | 1:20.29 | 2:01.49 | 2:41.56 | |||
11 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.48 | 1:19.70 | 2:01.77 | 2:43.49 | |||
12 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.41 | 1:20.16 | 2:03.68 | 2:46.08 | |||
13 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 40.62 | 1:22.65 | 2:04.69 | 2:46.49 | |||
14 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.30 | 1:22.80 | 2:06.22 | 2:48.28 | |||
15 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.96 | 1:23.19 | 2:06.62 | 2:48.96 | |||
16 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.40 | 1:24.16 | 2:08.73 | 2:52.14 | |||
17 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.83 | 1:27.24 | 2:14.47 | 3:00.04 | |||
18 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 40.70 | 1:27.40 | 2:16.47 | 3:04.12 | |||
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 38.18 | 1:19.97 | 2:02.03 | 2:41.49 | |||
2 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 39.68 | 1:21.46 | 2:04.24 | 2:44.95 | |||
3 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.82 | 1:23.86 | 2:06.26 | 2:47.62 | |||
4 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 41.15 | 1:25.45 | 2:09.68 | 2:52.05 | |||
5 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.72 | 1:24.75 | 2:10.23 | 2:52.48 | |||
6 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 41.49 | 1:26.11 | 2:11.15 | 2:53.94 | |||
7 | Nathalie Nygaard Poulsen | 2005 | Aarhus Swim | 41.53 | 1:26.25 | 2:11.91 | 2:56.64 | |||
8 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.16 | 1:27.88 | 2:13.63 | 2:57.75 | |||
9 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 45.26 | 1:33.74 | 2:21.73 | 3:09.54 | |||
10 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.32 | 1:33.72 | 2:23.43 | 3:09.60 | |||
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.77 | 1:31.77 | 2:19.02 | 3:04.95 | |||
2 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | Lyseng IF | 45.93 | 1:35.85 | 2:27.73 | 3:15.15 | |||
3 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 49.83 | 1:42.02 | 2:33.05 | 3:19.61 | |||
4 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.35 | 1:45.86 | 2:41.60 | 3:35.46 | |||
5 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.59 | 1:48.41 | 2:46.13 | 3:40.91 | |||
6 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 53.28 | 1:50.34 | 2:48.12 | 3:44.40 | |||
7 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 56.86 | 1:54.71 | 2:52.45 | 3:48.37 | |||
8 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 53.49 | 1:51.38 | 2:50.58 | 3:49.11 | |||
9 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 57.92 | 2:02.53 | 3:06.11 | 4:09.50 | |||
10 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:04.05 | 2:15.78 | 3:27.42 | 4:30.90 | |||
- | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |