Tulokset UGP 3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Östsvenska UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
12:30 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 19 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tom Andersson |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.75 |
1:13.44 |
1:52.69 |
|
2:31.34 |
|
2 |
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.18 |
1:14.18 |
1:54.87 |
|
2:33.50 |
|
3 |
Petter Cyrén |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
|
36.10 |
1:16.51 |
1:57.89 |
|
2:38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Torlakovic |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
34.14 |
1:13.96 |
1:54.04 |
|
2:32.65 |
|
2 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
36.71 |
1:18.36 |
2:00.04 |
|
2:41.34 |
|
3 |
Anton Svensson |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
35.93 |
1:16.54 |
1:58.66 |
|
2:41.67 |
|
4 |
Anton Arvidsson |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
35.97 |
1:18.30 |
2:01.22 |
|
2:44.89 |
|
5 |
Arvid Johansson |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
37.23 |
1:20.27 |
2:04.37 |
|
2:50.34 |
|
6 |
David Engström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
40.83 |
1:27.39 |
2:14.46 |
|
2:58.95 |
|
7 |
Anti Kähr |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
38.30 |
1:24.63 |
2:14.86 |
|
3:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vemund Hoset |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
35.22 |
1:15.12 |
1:54.85 |
|
2:34.61 |
|
2 |
Erik Stensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
|
35.84 |
1:16.55 |
1:58.00 |
|
2:39.09 |
|
3 |
Ruben Staaf |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
36.20 |
1:16.85 |
1:59.19 |
|
2:39.88 |
|
4 |
Oskar Axandersson |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
35.08 |
1:17.73 |
2:01.40 |
|
2:43.92 |
|
5 |
Carl Lingström |
2002 |
Kalmar Simsällskap |
|
38.70 |
1:22.59 |
2:07.91 |
|
2:52.02 |
|
6 |
Peter Hagedorn-Novik |
2002 |
Skövde Simsällskap |
|
39.48 |
1:23.57 |
2:09.40 |
|
2:55.28 |
|
7 |
Daniel Agestav |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
36.74 |
1:21.47 |
2:11.07 |
|
3:01.52 |
|
8 |
Kristoffer Grönhaug |
2002 |
Åsundens Simsällskap |
|
41.51 |
1:29.02 |
2:19.03 |
|
3:09.68 |
|
- |
Filip Håll |
2002 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Somogyi Hoseth |
2003 |
Ullensakersvømmerne |
|
36.48 |
1:17.64 |
1:58.81 |
|
2:38.76 |
|
2 |
Job Sanders |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
36.19 |
1:17.88 |
2:00.12 |
|
2:41.33 |
|
3 |
Simon Persson |
2003 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
36.93 |
1:18.67 |
2:01.40 |
|
2:44.29 |
|
4 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.30 |
1:21.80 |
2:06.54 |
|
2:50.63 |
|
5 |
William Bevréus |
2003 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
36.65 |
1:20.23 |
2:05.81 |
|
2:51.97 |
|
6 |
Niels Kwant |
2003 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
37.82 |
1:21.32 |
2:07.57 |
|
2:55.08 |
|
7 |
Rasmus Svensson |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
42.67 |
1:31.83 |
2:22.77 |
|
3:10.90 |
|
8 |
Linus Gildert |
2003 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
43.26 |
1:33.85 |
2:26.22 |
|
3:17.83 |
|
9 |
Mattias Nad |
2003 |
Västerviks Simsällskap |
|
46.35 |
1:38.77 |
2:32.70 |
|
3:25.65 |
|
10 |
Sebastian Jönsson |
2003 |
Åsundens Simsällskap |
|
46.82 |
1:40.19 |
2:34.42 |
|
3:27.77 |
|
11 |
Jakob Nyström |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
48.28 |
1:41.36 |
2:36.74 |
|
3:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Edlund |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
|
37.13 |
1:17.95 |
2:00.29 |
|
2:41.87 |
|
2 |
Gabriel Eriksson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
|
38.10 |
1:20.82 |
2:05.88 |
|
2:48.64 |
|
3 |
Istvan Besenyi |
2004 |
Ullensakersvømmerne |
|
41.26 |
1:26.78 |
2:13.22 |
|
2:58.58 |
|
4 |
Ville Seppälä |
2004 |
Anderstorps Simsällskap |
|
38.83 |
1:25.53 |
2:16.94 |
|
3:08.19 |
|
5 |
Emil Kilander |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
|
42.81 |
1:31.18 |
2:21.69 |
|
3:11.83 |
|
6 |
Linus Ericksson |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
43.90 |
1:32.67 |
2:24.22 |
|
3:14.22 |
|
7 |
Oscar Wallenberg |
2004 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
44.55 |
1:34.20 |
2:25.09 |
|
3:14.96 |
|
8 |
Mircea Gabriel Hristodor |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
45.33 |
1:37.33 |
2:30.49 |
|
3:20.63 |
|
9 |
Hugo Hermansson |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
44.00 |
1:35.39 |
2:28.41 |
|
3:20.77 |
|
10 |
Max Lidbom |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
45.30 |
1:37.57 |
2:32.33 |
|
3:22.31 |
|
11 |
Fabian Kelemit |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
47.43 |
1:38.11 |
2:32.31 |
|
3:25.57 |
|
12 |
Carl Thelin |
2004 |
Värnamo Simsällskap |
|
52.02 |
1:52.55 |
2:56.02 |
|
3:56.08 |
|
- |
Gustav Franzén |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Hegmegi |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
|
36.40 |
1:18.09 |
2:00.42 |
|
2:43.37 |
|
2 |
David Bergqvist |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
|
39.98 |
1:28.36 |
2:18.13 |
|
3:04.20 |
|
3 |
Albin Tallbäck |
2005 |
Anderstorps Simsällskap |
|
42.97 |
1:31.92 |
2:22.39 |
|
3:12.49 |
|
4 |
Rasmus Faarinen |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
47.42 |
1:41.43 |
2:35.80 |
|
3:28.84 |
|
5 |
Isac Uhre |
2005 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
50.40 |
1:47.90 |
2:44.35 |
|
3:39.49 |
|
6 |
Alexander Hammer |
2005 |
Ullensakersvømmerne |
|
49.18 |
1:44.31 |
2:41.32 |
|
3:39.81 |
|
7 |
Linus Krohn |
2005 |
Kungälvs Simsällskap |
|
49.91 |
1:46.46 |
2:43.88 |
|
3:40.18 |
|
8 |
Tony Kerman |
2005 |
Anderstorps Simsällskap |
|
53.95 |
1:54.84 |
2:56.22 |
|
3:54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Rygh Simonsen |
2006 |
Ullensakersvømmerne |
|
46.31 |
1:36.98 |
2:28.65 |
|
3:19.46 |
|
2 |
Theo Nordholm |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
|
46.22 |
1:37.50 |
2:30.17 |
|
3:20.03 |
|
3 |
Oscar Bevréus |
2006 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
42.04 |
1:33.62 |
2:29.50 |
|
3:26.25 |
|
4 |
Mattias Jönsson |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
48.80 |
1:44.21 |
2:41.25 |
|
3:37.94 |
|
5 |
Daniel Sainz |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
|
50.81 |
1:48.52 |
2:47.74 |
|
3:45.57 |
|
6 |
Viktor Olsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
|
54.83 |
1:59.11 |
3:05.48 |
|
4:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2018 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
12:30 |
|