Resultater for UGP 3 (50m) 2017-2018, Eskilstuna
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Söndag den 11/3 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00)
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 (50m) 2017-2018 Eskilstu | Utskriftsdatum | 11 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2018 |
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 31.84 | 1:08.67 | |||||
2 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.78 | 1:09.42 | |||||
3 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.25 | 1:13.01 | |||||
4 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 33.48 | 1:15.06 | |||||
5 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.36 | 1:15.15 | |||||
6 | Wilma Wennerberg | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.24 | 1:16.75 | |||||
7 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.85 | 1:16.82 | |||||
8 | Anina Fäs | 2001 | Simsällskapet Mora | 34.56 | 1:17.27 | |||||
9 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.93 | 1:17.33 | |||||
10 | Walda Jonsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 35.43 | 1:18.71 | |||||
11 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.29 | 1:21.19 | |||||
12 | Matilda Thorsén | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.26 | 1:23.11 | |||||
- | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.66 | 1:10.90 | |||||
2 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 34.05 | 1:13.11 | |||||
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 32.77 | 1:13.36 | |||||
4 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 35.19 | 1:17.61 | |||||
5 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 34.66 | 1:18.35 | |||||
6 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.11 | 1:19.38 | |||||
7 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 36.11 | 1:19.41 | |||||
8 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 40.46 | 1:29.80 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 31.71 | 1:08.40 | |||||
2 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 32.61 | 1:10.57 | |||||
3 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 34.63 | 1:16.52 | |||||
4 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 34.50 | 1:18.49 | |||||
5 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.91 | 1:20.93 | |||||
6 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 37.84 | 1:21.04 | |||||
7 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.26 | 1:21.60 | |||||
8 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 38.96 | 1:26.76 | |||||
9 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 38.72 | 1:27.57 | |||||
10 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.73 | 1:27.91 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 31.98 | 1:08.28 | |||||
2 | Frida Florén | 2004 | Gävle Simsällskap | 33.61 | 1:13.71 | |||||
3 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 35.00 | 1:16.00 | |||||
4 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 35.38 | 1:19.95 | |||||
5 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 34.49 | 1:19.97 | |||||
6 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 36.13 | 1:21.36 | |||||
7 | Juni Rogström | 2004 | Gävle Simsällskap | 37.97 | 1:22.98 | |||||
8 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 38.40 | 1:24.05 | |||||
9 | Lisa Löf | 2004 | Gävle Simsällskap | 39.50 | 1:25.15 | |||||
10 | Filippa Karlsson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 38.78 | 1:26.77 | |||||
11 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 40.52 | 1:30.72 | |||||
12 | Hanna Stolt | 2004 | Gävle Simsällskap | 41.69 | 1:37.28 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 36.03 | 1:19.77 | |||||
2 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.18 | 1:21.11 | |||||
3 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 36.87 | 1:21.52 | |||||
4 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.35 | 1:21.54 | |||||
5 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 36.72 | 1:22.39 | |||||
6 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 38.56 | 1:22.69 | |||||
7 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 36.55 | 1:23.05 | |||||
8 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 35.84 | 1:23.40 | |||||
9 | Maja Björkbacka | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.10 | 1:25.24 | |||||
10 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.31 | 1:28.76 | |||||
11 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.00 | 1:30.90 | |||||
12 | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | 41.32 | 1:32.30 | |||||
13 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.02 | 1:32.81 | |||||
14 | Selma Hasanbegovic | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.58 | 1:34.90 | |||||
15 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.73 | 1:38.82 | |||||
16 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 48.28 | 1:51.05 | |||||
- | Philippa Lindkvist | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 11 mars 2018 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 09:30 |