Results for UGP 3 (50m) 2017-2018, Eskilstuna
Below are all results from the competition shown by session.
Söndag den 11/3 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00)
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 (50m) 2017-2018 Eskilstu | Utskriftsdatum | 11 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2018 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 32.47 | 1:10.47 | |||||
2 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 34.04 | 1:12.46 | |||||
3 | Jonathan Douib | 2000 | Sala Simsällskap | 34.98 | 1:13.20 | |||||
4 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 34.25 | 1:14.53 | |||||
5 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 35.04 | 1:15.51 | |||||
6 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 35.52 | 1:17.23 | |||||
7 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.68 | 1:20.78 | |||||
- | Viktor Malysjev | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Kernen | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.92 | 1:15.03 | |||||
2 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 35.84 | 1:16.14 | |||||
3 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 35.12 | 1:17.48 | |||||
4 | Anders Malmberg | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 36.20 | 1:19.07 | |||||
5 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.80 | 1:20.84 | |||||
6 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.38 | 1:24.09 | |||||
7 | Viktor Wiktorsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.56 | 1:30.82 | |||||
8 | Johannes Eriksson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 44.93 | 1:37.31 | |||||
- | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Alexander Törnqvist | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 35.30 | 1:17.30 | |||||
2 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 35.26 | 1:17.87 | |||||
3 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 38.43 | 1:20.10 | |||||
4 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.77 | 1:20.28 | |||||
5 | Evert Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 38.40 | 1:21.87 | |||||
6 | Gustaf Walldén | 2003 | Västerås Simsällskap | 38.77 | 1:22.14 | |||||
7 | Sergej Basov | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.57 | 1:26.17 | |||||
8 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 40.81 | 1:26.76 | |||||
9 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 42.57 | 1:29.97 | |||||
10 | Gabriel Raicu | 2003 | Karlskoga Simförening | 43.36 | 1:30.13 | |||||
11 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 44.11 | 1:32.75 | |||||
12 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 43.71 | 1:33.09 | |||||
13 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 43.67 | 1:33.16 | |||||
14 | Samuel Norström | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 46.67 | 1:36.09 | |||||
15 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.37 | 1:39.14 | |||||
16 | Gustav Forslund | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 47.22 | 1:40.48 | |||||
17 | William Österberg | 2003 | Fagersta Simklubb | 45.82 | 1:41.41 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 34.35 | 1:13.18 | |||||
2 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 37.65 | 1:19.85 | |||||
3 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 36.52 | 1:20.42 | |||||
4 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.34 | 1:20.83 | |||||
5 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.48 | 1:23.21 | |||||
6 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 40.78 | 1:25.21 | |||||
7 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 41.60 | 1:27.47 | |||||
8 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 41.39 | 1:27.91 | |||||
9 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 41.41 | 1:29.33 | |||||
10 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 42.25 | 1:30.78 | |||||
11 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.90 | 1:31.23 | |||||
12 | Axel Andersson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 43.55 | 1:33.85 | |||||
13 | Haoija He | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 45.73 | 1:40.38 | |||||
14 | Gustav Thorsén | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 48.57 | 1:41.47 | |||||
15 | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | 51.73 | 1:48.69 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 36.57 | 1:16.59 | |||||
2 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 38.41 | 1:21.67 | |||||
3 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.58 | 1:27.31 | |||||
4 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 41.61 | 1:27.60 | |||||
5 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 43.14 | 1:32.37 | |||||
6 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 45.40 | 1:35.84 | |||||
7 | Lukas Franz | 2005 | Karlskoga Simförening | 43.82 | 1:37.30 | |||||
8 | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | 45.98 | 1:40.00 | |||||
9 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 47.28 | 1:40.17 | |||||
10 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 48.79 | 1:43.79 | |||||
11 | Linus Åkesson | 2005 | Karlskoga Simförening | 51.42 | 1:48.70 | |||||
12 | Viggo Redlund | 2005 | Simklubben Ena | 53.92 | 1:54.53 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 11 mars 2018 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 09:44 |