Resultater for Nya Göingeplumset 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 12:49 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Violetta Pflug | 2008 | Simklubben Lödde | 42.43 | ||||||
2 | Tilda Widerfors | 2008 | Kristianstads SLS | 47.88 | ||||||
3 | Hanna Dahlander | 2008 | Simklubben Lödde | 52.09 | ||||||
4 | Astrid Persson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 53.05 | ||||||
5 | Edith Bosson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 54.17 | ||||||
6 | Amilia Hart | 2008 | S71 | 57.73 | ||||||
7 | Selma Lindell | 2008 | Simklubben Lödde | 57.81 | ||||||
8 | Signe Malmberg | 2008 | Osby Simsällskap | 59.16 | ||||||
9 | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | 59.94 | ||||||
10 | Giada Riva | 2008 | Kristianstads SLS | 1:00.19 | ||||||
11 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 1:00.58 | ||||||
12 | Ella Nord | 2009 | Osby Simsällskap | 1:08.89 | ||||||
- | Julia Thorsen | 2008 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Agnes Nilsson | 2009 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ingrid Chrintz-Gath | 2008 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 39.49 | ||||||
2 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 39.52 | ||||||
3 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 39.81 | ||||||
4 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 45.15 | ||||||
5 | Siri Tillberg | 2007 | Kristianstads SLS | 46.06 | ||||||
6 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 47.39 | ||||||
7 | Maja Palmqvist | 2007 | S71 | 48.39 | ||||||
8 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 49.18 | ||||||
9 | Wilda Thorgren | 2007 | S71 | 52.00 | ||||||
10 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 54.94 | ||||||
11 | Michaela Mårtensson-Strömqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 1:00.15 | ||||||
12 | Andrea Johansdotter | 2007 | Simklubben Lödde | 1:00.42 | ||||||
- | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 39.71 | ||||||
2 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 40.65 | ||||||
3 | Novalie Gulin | 2006 | Kristianstads SLS | 40.68 | ||||||
4 | Ana Corluka | 2006 | Kristianstads SLS | 44.87 | ||||||
5 | Vilma Gillerfors | 2006 | Simklubben Lödde | 50.47 | ||||||
6 | Ida Lund | 2006 | Kristianstads SLS | 51.57 | ||||||
7 | Moa Lindqvist | 2006 | Simsällskapet Delfin | 55.12 | ||||||
8 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 55.26 | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Johansson | 2005 | Osby Simsällskap | 30.71 | ||||||
2 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 31.65 | ||||||
3 | Astrid Nilsson | 2004 | Osby Simsällskap | 32.13 | ||||||
4 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 32.31 | ||||||
5 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 34.19 | ||||||
6 | Liv Axelsson | 2005 | Kristianstads SLS | 34.47 | ||||||
7 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 34.88 | ||||||
8 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 35.34 | ||||||
9 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.55 | ||||||
10 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 36.48 | ||||||
11 | Jacqlyne Jersov | 2004 | Osby Simsällskap | 36.91 | ||||||
12 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 36.96 | ||||||
13 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 37.18 | ||||||
14 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 37.84 | ||||||
15 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 37.92 | ||||||
16 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 39.02 | ||||||
17 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 39.15 | ||||||
18 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 39.64 | ||||||
19 | Elly Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 39.99 | ||||||
20 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 40.85 | ||||||
21 | Jonna Möller | 2005 | Osby Simsällskap | 41.05 | ||||||
22 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 42.94 | ||||||
23 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 43.49 | ||||||
24 | Nima Arends | 2004 | Sösdala Simsällskap | 44.22 | ||||||
25 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 45.68 | ||||||
26 | Luna Simonsson | 2005 | Ringsjö Simklubb | 51.19 | ||||||
27 | Julia Keldebäk | 2005 | Simklubben Lödde | 51.42 | ||||||
- | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 30.71 | ||||||
2 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.36 | ||||||
3 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.47 | ||||||
4 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 31.66 | ||||||
5 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 31.73 | ||||||
6 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.83 | ||||||
7 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 32.13 | ||||||
8 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 32.24 | ||||||
9 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 32.72 | ||||||
10 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 33.52 | ||||||
11 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 33.54 | ||||||
12 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 33.70 | ||||||
13 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 33.72 | ||||||
14 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 33.91 | ||||||
15 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 34.05 | ||||||
16 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.21 | ||||||
17 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 34.43 | ||||||
18 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.00 | ||||||
19 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.25 | ||||||
20 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 35.31 | ||||||
21 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 35.37 | ||||||
22 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 35.51 | ||||||
23 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.77 | ||||||
24 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 36.03 | ||||||
25 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 36.32 | ||||||
26 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.36 | ||||||
27 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.83 | ||||||
28 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.60 | ||||||
29 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.72 | ||||||
30 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 37.77 | ||||||
31 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 39.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 12:49 |