Results for Polisen Head Summer Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Polisen HEAD Summer Cup | Utskriftsdatum | 30 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF SF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2018 |
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Herman Røed | 2005 | SK Speed | 29.67 | 1:02.29 | |||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 30.98 | 1:04.11 | |||||
3 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 31.32 | 1:04.89 | |||||
4 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 31.53 | 1:05.08 | |||||
5 | Kurt Mortelmans Somby | 2005 | Karasjok Svømmeklubb | 31.90 | 1:05.54 | |||||
6 | Sebastian Mendez Johannessen | 2005 | Bærumsvømmerne | 31.59 | 1:05.94 | |||||
7 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 31.42 | 1:06.15 | |||||
8 | Maxim Gorodkov | 2005 | Trondhjem SLK | 31.80 | 1:06.19 | |||||
9 | Robert Fagervik | 2005 | Bærumsvømmerne | 31.78 | 1:06.61 | |||||
10 | Kristian Klafstad | 2005 | Bærumsvømmerne | 31.76 | 1:06.84 | |||||
11 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 31.69 | 1:06.91 | |||||
12 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 32.29 | 1:06.96 | |||||
13 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 31.80 | 1:07.29 | |||||
14 | Aron Ekblad | 2005 | Spårvägen Simförening | 31.61 | 1:07.53 | |||||
15 | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | 33.20 | 1:07.67 | |||||
16 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 33.20 | 1:08.37 | |||||
17 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 33.90 | 1:08.63 | |||||
18 | August Windel Stang | 2005 | Bærumsvømmerne | 32.32 | 1:09.02 | |||||
19 | Sindre Kalvø Dalby | 2005 | Bærumsvømmerne | 32.70 | 1:09.36 | |||||
20 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 33.59 | 1:09.43 | |||||
21 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 32.81 | 1:09.59 | |||||
22 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 32.85 | 1:09.97 | |||||
23 | Sebastian Hagen | 2006 | Bærumsvømmerne | 34.21 | 1:10.77 | |||||
24 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 33.54 | 1:10.93 | |||||
25 | Martin Sørlie Nordquist | 2006 | Bærumsvømmerne | 33.67 | 1:11.18 | |||||
26 | Fillip Sigvartsen | 2005 | SSK Skjetten Svømming | 33.76 | 1:11.26 | |||||
27 | Pedram Heydari | 2005 | SK Speed | 33.89 | 1:11.52 | |||||
28 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.13 | 1:11.77 | |||||
29 | Harald Bergqvist | 2005 | Falu Simsällskap | 33.39 | 1:11.81 | |||||
30 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 34.36 | 1:11.96 | |||||
31 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 33.44 | 1:12.26 | |||||
32 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 34.33 | 1:12.40 | |||||
33 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 33.88 | 1:12.47 | |||||
34 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.67 | 1:12.65 | |||||
35 | Milton Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 35.76 | 1:12.77 | |||||
36 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 35.01 | 1:13.40 | |||||
37 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 34.22 | 1:13.61 | |||||
38 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 35.41 | 1:14.33 | |||||
39 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 35.90 | 1:14.94 | |||||
40 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 36.07 | 1:15.29 | |||||
41 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 34.80 | 1:15.32 | |||||
42 | Max Samuelsson | 2005 | Sala Simsällskap | 35.71 | 1:16.16 | |||||
43 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 37.55 | 1:17.17 | |||||
44 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 36.54 | 1:17.36 | |||||
45 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 37.43 | 1:17.43 | |||||
46 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.66 | 1:17.47 | |||||
47 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 36.30 | 1:17.86 | |||||
48 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 37.03 | 1:19.27 | |||||
49 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.77 | 1:19.44 | |||||
50 | Oscar Westman | 2005 | Falu Simsällskap | 38.08 | 1:19.47 | |||||
51 | Malkolm Nömm | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.32 | 1:20.01 | |||||
52 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 37.38 | 1:20.29 | |||||
53 | Albin Glaas | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.44 | 1:20.44 | |||||
54 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 37.76 | 1:21.24 | |||||
55 | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | 39.10 | 1:21.51 | |||||
56 | Kevin Lenstad | 2005 | Täby Sim | 39.18 | 1:22.32 | |||||
57 | Oliver Schiong | 2005 | SK Speed | 37.53 | 1:22.51 | |||||
58 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.53 | 1:24.85 | |||||
59 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.92 | 1:25.80 | |||||
60 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.36 | 1:26.30 | |||||
61 | Axel Pagard | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.99 | 1:26.44 | |||||
62 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.00 | 1:26.53 | |||||
63 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 40.52 | 1:26.59 | |||||
64 | Joel Wahlqvist | 2006 | Falu Simsällskap | 41.76 | 1:26.69 | |||||
65 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.45 | 1:26.88 | |||||
66 | Fredrick von Krogh | 2006 | Bærumsvømmerne | 41.52 | 1:27.68 | |||||
67 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 40.71 | 1:28.14 | |||||
68 | Ludwig Höijer | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.24 | 1:28.73 | |||||
69 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 41.88 | 1:29.78 | |||||
70 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 40.51 | 1:30.30 | |||||
71 | Wilhelm Gullberg | 2006 | Sala Simsällskap | 43.26 | 1:30.32 | |||||
72 | Ludvig Timen | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.53 | 1:30.67 | |||||
73 | Markus Farjo | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.16 | 1:31.85 | |||||
74 | Ansh Dua | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.76 | 1:36.77 | |||||
- | Frans Willquist | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Zartosht Kargar | 2005 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexey Koryachko Johansen | 2003 | Karasjok Svømmeklubb | 28.01 | 58.27 | |||||
2 | Mathias Rike Holmann | 2004 | Bærumsvømmerne | 28.43 | 59.20 | |||||
3 | Emil Mathias Sørensen | 2004 | SSK Skjetten Svømming | 28.40 | 1:00.34 | |||||
4 | Kai Robert Tiede | 2004 | Keila Swim Club | 29.54 | 1:02.10 | |||||
5 | Sebastian Amundsen | 2004 | Trondhjem SLK | 29.93 | 1:02.97 | |||||
6 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 30.75 | 1:03.01 | |||||
7 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 30.35 | 1:03.08 | |||||
8 | Martin Breang Hagen | 2004 | SSK Skjetten Svømming | 29.89 | 1:03.86 | |||||
9 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.92 | 1:03.98 | |||||
10 | Ander Ojala | 2003 | Keila Swim Club | 29.86 | 1:04.14 | |||||
11 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 30.83 | 1:05.19 | |||||
12 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 31.85 | 1:05.38 | |||||
13 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 30.99 | 1:05.52 | |||||
14 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 31.50 | 1:05.87 | |||||
15 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.72 | 1:05.93 | |||||
16 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.12 | 1:06.42 | |||||
17 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.42 | 1:06.80 | |||||
18 | Daniel Kristiansen | 2003 | SSK Skjetten Svømming | 32.30 | 1:06.85 | |||||
19 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 31.60 | 1:06.91 | |||||
20 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.15 | 1:07.12 | |||||
21 | Sander Sand | 2004 | SSK Skjetten Svømming | 32.12 | 1:07.57 | |||||
22 | Malte Eriksson | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.71 | 1:07.63 | |||||
23 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.20 | 1:07.80 | |||||
24 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.97 | 1:07.97 | |||||
25 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 31.91 | 1:08.03 | |||||
26 | Isak Ekman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.89 | 1:08.38 | |||||
27 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 32.00 | 1:08.57 | |||||
28 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 32.65 | 1:09.79 | |||||
29 | Marius Grønlie | 2004 | SSK Skjetten Svømming | 33.07 | 1:10.08 | |||||
30 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 33.24 | 1:10.55 | |||||
31 | Adam Hansrud-Kjaer | 2003 | SSK Skjetten Svømming | 33.87 | 1:11.15 | |||||
32 | Gevork Sarkisyants | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 32.14 | 1:11.16 | |||||
33 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.28 | 1:11.52 | |||||
34 | Jonathan Hörberg | 2004 | Simklubben Neptun | 35.15 | 1:12.18 | |||||
35 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 34.73 | 1:13.44 | |||||
36 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.26 | 1:15.35 | |||||
37 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.87 | 1:15.87 | |||||
38 | Patrick Haugland | 2004 | SSK Skjetten Svømming | 36.58 | 1:17.46 | |||||
- | Henrik Norheim | 2003 | Bærumsvømmerne | DNS | ||||||
- | Richard Hagring | 2004 | SSK Skjetten Svømming | DNS | ||||||
- | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Marandi | 2000 | Kalevi Ujumiskool | 26.88 | 54.82 | |||||
2 | Wiggo Frohde | 2000 | Simklubben Neptun | 26.69 | 54.83 | |||||
3 | Gard Fossmo Sundby | 2000 | Nordlysbyen Svømme Og Triatlon | 26.51 | 56.94 | |||||
3 | Ragmar Valliste | 1999 | Kalevi Ujumiskool | 26.96 | 56.94 | |||||
5 | Kristjan Adamson | 2000 | Kalevi Ujumiskool | 27.25 | 57.10 | |||||
6 | Andreas Bergman | 1993 | Trondhjem SLK | 27.18 | 57.82 | |||||
7 | Victor Halldén | 2000 | Väsby Simsällskap | 27.77 | 58.08 | |||||
8 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 28.03 | 58.72 | |||||
9 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 28.37 | 59.08 | |||||
10 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 28.11 | 59.26 | |||||
11 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 28.22 | 59.36 | |||||
12 | Robin Aloe | 2000 | Keila Swim Club | 28.30 | 59.63 | |||||
13 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.76 | 1:00.03 | |||||
14 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.21 | 1:00.73 | |||||
15 | Henrik Bransell | 1999 | Falu Simsällskap | 28.10 | 1:00.83 | |||||
16 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.85 | 1:01.72 | |||||
17 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 29.70 | 1:02.27 | |||||
18 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | Bærumsvømmerne | 29.81 | 1:02.34 | |||||
19 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.31 | 1:02.47 | |||||
20 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 30.46 | 1:02.79 | |||||
21 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.82 | 1:03.10 | |||||
22 | Tobias Gilbu | 2002 | Trondhjem SLK | 30.12 | 1:03.11 | |||||
23 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.84 | 1:03.58 | |||||
24 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.51 | 1:03.85 | |||||
25 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.91 | 1:04.49 | |||||
26 | Vegard Skjervold | 2002 | Trondhjem SLK | 30.83 | 1:04.71 | |||||
27 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.49 | 1:06.03 | |||||
28 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.74 | 1:06.28 | |||||
29 | Johan Werkmästar | 2002 | Falu Simsällskap | 30.73 | 1:06.60 | |||||
30 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.34 | 1:06.78 | |||||
31 | Bjarne Forfot | 2000 | Trondhjem SLK | 31.33 | 1:06.93 | |||||
32 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.34 | 1:07.13 | |||||
33 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.69 | 1:07.56 | |||||
34 | Linus Granlund Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 31.56 | 1:08.57 | |||||
35 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.90 | 1:08.98 | |||||
- | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 33.12 | 1:08.51 | |||||
2 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 34.26 | 1:12.82 | |||||
3 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 35.10 | 1:13.08 | |||||
4 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 34.78 | 1:13.34 | |||||
5 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 36.24 | 1:14.98 | |||||
6 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 36.30 | 1:15.34 | |||||
7 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 35.73 | 1:15.73 | |||||
8 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 36.65 | 1:16.51 | |||||
9 | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | 38.08 | 1:17.61 | |||||
10 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 37.01 | 1:17.72 | |||||
11 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 37.77 | 1:18.33 | |||||
12 | Felix Tetli | 2007 | Södertälje Simsällskap | 37.03 | 1:18.43 | |||||
13 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 39.20 | 1:21.61 | |||||
14 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 39.70 | 1:22.89 | |||||
15 | Eric Hörnstedt | 2008 | Sala Simsällskap | 38.88 | 1:23.84 | |||||
16 | Aston Horn | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.82 | 1:24.76 | |||||
17 | Elliot Ekman | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.82 | 1:27.84 | |||||
18 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 40.04 | 1:28.20 | |||||
19 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 41.34 | 1:28.85 | |||||
20 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 43.97 | 1:29.77 | |||||
21 | Otto Andersson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 41.24 | 1:30.50 | |||||
22 | Johannes Fischer | 2007 | Upsala Simsällskap | 42.59 | 1:30.61 | |||||
23 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 43.60 | 1:31.41 | |||||
24 | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | 42.95 | 1:33.33 | |||||
25 | Noel Lundström | 2007 | Täby Sim | 44.57 | 1:35.24 | |||||
26 | Oliver Struwe | 2008 | Sala Simsällskap | 46.12 | 1:35.88 | |||||
27 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 46.15 | 1:36.98 | |||||
28 | Gustav Bondensson | 2007 | Falu Simsällskap | 45.55 | 1:37.19 | |||||
29 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 45.25 | 1:37.87 | |||||
30 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 46.53 | 1:38.66 | |||||
31 | Erik Talipov | 2007 | Täby Sim | 45.75 | 1:42.72 | |||||
32 | Matteo Costa | 2008 | Täby Sim | 50.30 | 1:44.75 | |||||
33 | Eric Viker | 2008 | Falu Simsällskap | 55.19 | 2:00.42 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 13:00 |