Tulokset Polisen Head Summer Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:04 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madelen Antonsen |
2005 |
SK Speed |
|
34.87 |
|
|
|
1:15.06 |
|
2 |
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.55 |
|
|
|
1:17.68 |
|
3 |
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
35.64 |
|
|
|
1:18.05 |
|
4 |
Mariela Nordsletta Somby |
2005 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
34.72 |
|
|
|
1:18.54 |
|
5 |
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.07 |
|
|
|
1:21.04 |
|
6 |
Agnes Edvinsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
37.02 |
|
|
|
1:22.37 |
|
7 |
Malin Rike Holmann |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
38.67 |
|
|
|
1:22.73 |
|
8 |
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.41 |
|
|
|
1:23.38 |
|
9 |
Marina Walker |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
36.70 |
|
|
|
1:24.09 |
|
10 |
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
39.60 |
|
|
|
1:24.79 |
|
11 |
Linn Solehav |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.59 |
|
|
|
1:24.99 |
|
12 |
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
40.46 |
|
|
|
1:26.98 |
|
13 |
Vivian Hagymasi |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
39.82 |
|
|
|
1:27.96 |
|
14 |
Emma Knauer |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
40.01 |
|
|
|
1:28.64 |
|
15 |
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.11 |
|
|
|
1:29.13 |
|
16 |
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
40.40 |
|
|
|
1:30.24 |
|
17 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
39.38 |
|
|
|
1:31.30 |
|
18 |
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.13 |
|
|
|
1:31.71 |
|
19 |
Frida Rångeby |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
37.83 |
|
|
|
1:31.83 |
|
20 |
Ingeborg Pinyada Wist |
2006 |
SSK Skjetten Svømming |
|
40.28 |
|
|
|
1:32.38 |
|
21 |
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
43.18 |
|
|
|
1:36.73 |
|
22 |
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
46.04 |
|
|
|
1:42.89 |
|
- |
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Agnes Lundmark |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Ingrid Norheim |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Una Borchgrenvik |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
32.16 |
|
|
|
1:08.48 |
|
2 |
Anette Mooro |
2003 |
Keila Swim Club |
|
32.79 |
|
|
|
1:11.97 |
|
3 |
Aurora Kjensli |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
33.62 |
|
|
|
1:12.46 |
|
4 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.52 |
|
|
|
1:14.25 |
|
5 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.49 |
|
|
|
1:17.06 |
|
6 |
Tia Sauthon |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
35.10 |
|
|
|
1:17.83 |
|
7 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.02 |
|
|
|
1:18.78 |
|
8 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.32 |
|
|
|
1:19.22 |
|
9 |
Nina Skarø |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
36.31 |
|
|
|
1:19.38 |
|
10 |
Wilhemina Knutsen |
2004 |
SK Speed |
|
35.89 |
|
|
|
1:19.70 |
|
11 |
Clara Unden |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.59 |
|
|
|
1:20.09 |
|
12 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.63 |
|
|
|
1:20.65 |
|
13 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.24 |
|
|
|
1:20.73 |
|
14 |
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
37.62 |
|
|
|
1:20.81 |
|
15 |
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
35.76 |
|
|
|
1:21.46 |
|
16 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
36.99 |
|
|
|
1:21.66 |
|
17 |
Emma Alfredeen |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
37.60 |
|
|
|
1:21.75 |
|
18 |
Julia Somby |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
36.40 |
|
|
|
1:22.47 |
|
19 |
Vilde Austmo |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
37.19 |
|
|
|
1:22.63 |
|
20 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
37.73 |
|
|
|
1:22.72 |
|
21 |
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.28 |
|
|
|
1:23.04 |
|
22 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.23 |
|
|
|
1:23.69 |
|
23 |
Embla Baarholm |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
36.56 |
|
|
|
1:23.88 |
|
24 |
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.63 |
|
|
|
1:26.38 |
|
25 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.81 |
|
|
|
1:26.59 |
|
26 |
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
|
39.60 |
|
|
|
1:26.73 |
|
27 |
Klara Pettersson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
40.34 |
|
|
|
1:29.34 |
|
28 |
Erika Storo Dahl |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
39.86 |
|
|
|
1:29.63 |
|
29 |
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.06 |
|
|
|
1:33.22 |
|
30 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
41.65 |
|
|
|
1:33.37 |
|
31 |
Ellinor Hermann |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
42.77 |
|
|
|
1:36.89 |
|
32 |
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
46.47 |
|
|
|
1:42.16 |
|
33 |
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
47.73 |
|
|
|
1:45.51 |
|
- |
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
29.89 |
|
|
|
1:06.10 |
|
2 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
32.03 |
|
|
|
1:09.55 |
|
3 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.59 |
|
|
|
1:11.93 |
|
4 |
Emma Strand Haugen |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
32.43 |
|
|
|
1:12.21 |
|
5 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
33.64 |
|
|
|
1:14.66 |
|
6 |
Frødis Vatn Andersen |
2001 |
Trondhjem SLK |
|
34.53 |
|
|
|
1:16.48 |
|
7 |
Siiri Sipliae Naess |
2001 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
34.87 |
|
|
|
1:17.83 |
|
8 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.67 |
|
|
|
1:19.13 |
|
9 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
36.93 |
|
|
|
1:21.84 |
|
10 |
Inga Nestgaard |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
39.17 |
|
|
|
1:27.79 |
|
- |
Ella Kristine W. Johannessen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
18:04 |
|