Resultater for Polisen Head Summer Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:21 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Herman Røed |
2005 |
SK Speed |
|
31.16 |
|
|
|
1:06.95 |
|
2 |
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
32.75 |
|
|
|
1:09.86 |
|
3 |
Jonatan Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
33.56 |
|
|
|
1:12.27 |
|
4 |
David Holmberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
33.69 |
|
|
|
1:12.98 |
|
5 |
Robert Fagervik |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
35.81 |
|
|
|
1:17.20 |
|
6 |
Sebastian Mendez Johannessen |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
37.25 |
|
|
|
1:19.24 |
|
7 |
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
36.89 |
|
|
|
1:20.70 |
|
8 |
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
37.98 |
|
|
|
1:21.22 |
|
9 |
Ivar Aigin Schanche Dalseng |
2006 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
36.87 |
|
|
|
1:21.54 |
|
10 |
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
41.13 |
|
|
|
1:28.98 |
|
11 |
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
40.67 |
|
|
|
1:29.24 |
|
12 |
Kristian Klafstad |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
37.23 |
|
|
|
1:30.12 |
|
13 |
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
39.92 |
|
|
|
1:30.83 |
|
14 |
Martin Sørlie Nordquist |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
42.05 |
|
|
|
1:31.01 |
|
15 |
Tee Thern |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
41.73 |
|
|
|
1:32.07 |
|
16 |
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.08 |
|
|
|
1:33.31 |
|
17 |
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
46.88 |
|
|
|
1:38.22 |
|
18 |
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
|
43.96 |
|
|
|
1:38.27 |
|
19 |
Even Littorin Birkeland |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
45.36 |
|
|
|
1:39.10 |
|
20 |
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
45.27 |
|
|
|
1:39.35 |
|
21 |
Fredrick von Krogh |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
46.06 |
|
|
|
1:39.98 |
|
22 |
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
46.25 |
|
|
|
1:41.93 |
|
23 |
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
47.80 |
|
|
|
1:41.98 |
|
24 |
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
43.78 |
|
|
|
1:43.03 |
|
25 |
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.64 |
|
|
|
1:45.94 |
|
26 |
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
49.26 |
|
|
|
1:48.32 |
|
27 |
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
49.21 |
|
|
|
1:50.61 |
|
- |
Aksel Wium Arneson |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Lukas Strande |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Rike Holmann |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
30.53 |
|
|
|
1:05.91 |
|
2 |
Alexey Koryachko Johansen |
2003 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
30.80 |
|
|
|
1:06.62 |
|
3 |
Johan Hjelseth Storstad |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
32.49 |
|
|
|
1:10.43 |
|
4 |
Richard Hagring |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
31.36 |
|
|
|
1:11.38 |
|
5 |
Emil Mathias Sørensen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
31.78 |
|
|
|
1:11.52 |
|
6 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.25 |
|
|
|
1:12.17 |
|
7 |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.96 |
|
|
|
1:12.43 |
|
8 |
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.24 |
|
|
|
1:13.55 |
|
9 |
Spencer Karlström Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.88 |
|
|
|
1:16.22 |
|
10 |
Samuel Nilsson |
2003 |
Täby Sim |
|
35.38 |
|
|
|
1:17.63 |
|
11 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
36.17 |
|
|
|
1:19.03 |
|
12 |
Sander Sand |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
35.12 |
|
|
|
1:20.41 |
|
13 |
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
35.14 |
|
|
|
1:22.21 |
|
14 |
Jousef Hanna |
2003 |
Täby Sim |
|
38.56 |
|
|
|
1:24.56 |
|
15 |
Albin Kappling |
2003 |
Täby Sim |
|
37.65 |
|
|
|
1:24.91 |
|
16 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
37.49 |
|
|
|
1:26.47 |
|
17 |
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
40.37 |
|
|
|
1:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
26.79 |
|
|
|
57.94 |
|
2 |
Kristjan Adamson |
2000 |
Kalevi Ujumiskool |
|
26.93 |
|
|
|
58.45 |
|
3 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
28.85 |
|
|
|
1:01.50 |
|
4 |
Alfred Åström |
1997 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
28.68 |
|
|
|
1:01.91 |
|
5 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
28.76 |
|
|
|
1:02.99 |
|
6 |
Gard Fossmo Sundby |
2000 |
Nordlysbyen Svømme Og Triatlon |
|
29.26 |
|
|
|
1:04.06 |
|
7 |
Kristoffer Loeng |
2001 |
Trondhjem SLK |
|
29.23 |
|
|
|
1:04.74 |
|
8 |
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
29.33 |
|
|
|
1:04.78 |
|
9 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
30.02 |
|
|
|
1:04.96 |
|
10 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
30.29 |
|
|
|
1:05.23 |
|
11 |
Morgan Malmfors |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.14 |
|
|
|
1:06.77 |
|
12 |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.31 |
|
|
|
1:06.88 |
|
13 |
Jakob Hanson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
31.27 |
|
|
|
1:07.33 |
|
14 |
Bjarne Forfot |
2000 |
Trondhjem SLK |
|
32.03 |
|
|
|
1:11.66 |
|
15 |
Robin Serti |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
35.66 |
|
|
|
1:17.67 |
|
16 |
Vegard Skjervold |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
34.38 |
|
|
|
1:17.98 |
|
17 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.87 |
|
|
|
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicola Pavlovic Cano |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.91 |
|
|
|
1:19.23 |
|
2 |
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
36.05 |
|
|
|
1:21.85 |
|
3 |
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
41.86 |
|
|
|
1:30.65 |
|
4 |
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
42.39 |
|
|
|
1:33.32 |
|
5 |
Otto Sahlée |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.64 |
|
|
|
1:34.37 |
|
6 |
Waldemar Riiser |
2007 |
Bærumsvømmerne |
|
43.01 |
|
|
|
1:35.22 |
|
7 |
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.98 |
|
|
|
1:39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
18:21 |
|