Resultat för Polisen Head Summer Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:24 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Holmström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:25.12 |
2:53.73 |
4:28.01 |
|
5:46.02 |
|
2 |
Madelen Antonsen |
2005 |
SK Speed |
|
1:16.20 |
2:48.22 |
4:26.13 |
|
5:48.46 |
|
3 |
Sirin Helsingeng Navelsak |
2005 |
SK Speed |
|
1:22.34 |
2:51.37 |
4:40.36 |
|
5:59.95 |
|
4 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:27.39 |
3:02.04 |
4:44.86 |
|
6:04.02 |
|
5 |
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:25.89 |
2:54.32 |
4:38.41 |
|
6:05.19 |
|
6 |
Agnes Edvinsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:25.92 |
4:03.56 |
5:44.11 |
|
6:25.31 |
|
- |
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Ingvaldsen Karls |
2004 |
SK Speed |
|
1:23.26 |
2:48.73 |
4:26.74 |
|
5:47.91 |
|
2 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:22.35 |
2:48.96 |
4:31.34 |
|
5:48.94 |
|
3 |
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
1:19.19 |
2:53.22 |
4:38.26 |
|
5:55.99 |
|
4 |
Wilhemina Knutsen |
2004 |
SK Speed |
|
1:23.42 |
2:58.35 |
4:37.96 |
|
6:03.59 |
|
5 |
Vårin Jensås |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
1:26.58 |
2:53.96 |
4:43.62 |
|
6:05.52 |
|
6 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:24.84 |
2:55.12 |
4:41.10 |
|
6:05.55 |
|
7 |
Emma Alfredeen |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:24.50 |
3:00.35 |
4:46.57 |
|
6:08.13 |
|
8 |
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
|
1:26.09 |
3:05.38 |
4:57.13 |
|
6:22.69 |
|
9 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:27.52 |
3:05.29 |
4:59.95 |
|
6:27.92 |
|
10 |
Embla Baarholm |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
1:27.81 |
3:04.99 |
5:10.43 |
|
6:39.78 |
|
- |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.10 |
2:40.61 |
4:19.01 |
|
5:33.18 |
|
2 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.12 |
2:43.90 |
4:20.13 |
|
5:40.11 |
|
3 |
Salma Gabot |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
1:26.13 |
2:55.67 |
4:42.90 |
|
6:04.55 |
|
4 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:22.72 |
3:01.15 |
4:45.83 |
|
6:07.15 |
|
5 |
Silje Kristengård |
2000 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:30.09 |
3:02.85 |
4:56.59 |
|
6:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 juli 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
10:24 |
|