Tulokset Polisen Head Summer Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:33 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kurt Mortelmans Somby |
2005 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
1:05.90 |
2:19.83 |
3:34.65 |
|
4:44.54 |
|
2 |
Jonatan Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.18 |
2:28.89 |
3:45.72 |
|
4:59.12 |
|
3 |
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.01 |
2:28.76 |
3:45.80 |
|
4:59.53 |
|
4 |
Maxim Gorodkov |
2005 |
Trondhjem SLK |
|
1:10.01 |
2:27.55 |
3:45.47 |
|
5:02.51 |
|
5 |
Robert Fagervik |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
1:10.70 |
2:28.35 |
3:47.53 |
|
5:02.54 |
|
6 |
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.40 |
2:29.51 |
3:47.96 |
|
5:03.62 |
|
7 |
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
1:15.02 |
2:37.89 |
4:01.09 |
|
5:19.63 |
|
8 |
Sindre Kalvø Dalby |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
1:14.34 |
2:38.49 |
4:04.33 |
|
5:28.17 |
|
9 |
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
1:17.36 |
2:41.40 |
4:09.28 |
|
5:35.11 |
|
10 |
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.47 |
2:42.19 |
4:11.01 |
|
5:36.50 |
|
11 |
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
1:18.28 |
2:45.68 |
4:14.31 |
|
5:39.82 |
|
12 |
Fillip Sigvartsen |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:19.91 |
2:46.77 |
4:15.55 |
|
5:41.62 |
|
13 |
Sebastian Hagen |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
1:17.30 |
2:47.13 |
4:18.09 |
|
5:47.05 |
|
14 |
Harald Bergqvist |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
1:22.15 |
2:52.35 |
4:22.62 |
|
5:47.17 |
|
15 |
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
1:21.12 |
2:50.65 |
4:21.41 |
|
5:49.04 |
|
16 |
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
1:22.82 |
2:55.29 |
4:28.06 |
|
5:50.54 |
|
17 |
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
1:22.54 |
2:54.44 |
4:30.84 |
|
5:59.56 |
|
18 |
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:20.66 |
2:54.37 |
4:29.53 |
|
6:00.55 |
|
19 |
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
1:24.43 |
2:58.65 |
4:32.17 |
|
6:01.09 |
|
20 |
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
Täby Sim |
|
1:27.56 |
3:04.08 |
4:40.25 |
|
6:03.50 |
|
20 |
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
1:21.97 |
2:56.18 |
4:31.93 |
|
6:03.50 |
|
22 |
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
1:25.05 |
3:02.70 |
4:39.63 |
|
6:06.28 |
|
23 |
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
1:27.05 |
3:02.17 |
4:37.49 |
|
6:08.98 |
|
24 |
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:28.89 |
3:03.59 |
4:40.72 |
|
6:15.01 |
|
25 |
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
1:31.69 |
3:11.27 |
4:52.70 |
|
6:30.26 |
|
26 |
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:34.91 |
3:21.85 |
5:09.29 |
|
6:55.16 |
|
27 |
Zartosht Kargar |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:33.95 |
3:30.35 |
5:28.62 |
|
7:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexey Koryachko Johansen |
2003 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
1:05.55 |
2:18.76 |
3:32.22 |
|
4:44.17 |
|
2 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.07 |
2:27.26 |
3:44.78 |
|
4:57.86 |
|
3 |
Sebastian Amundsen |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
1:08.00 |
2:24.31 |
3:41.69 |
|
4:58.52 |
|
4 |
Henning Soelberg |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:11.45 |
2:28.09 |
3:45.43 |
|
5:01.47 |
|
5 |
Martin Breang Hagen |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:11.11 |
2:30.03 |
3:48.77 |
|
5:02.28 |
|
6 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.00 |
2:29.14 |
3:46.02 |
|
5:02.39 |
|
7 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
1:12.28 |
2:32.03 |
3:51.72 |
|
5:08.00 |
|
8 |
Marius Grønlie |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:13.19 |
2:33.33 |
3:52.30 |
|
5:08.52 |
|
9 |
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:12.91 |
2:32.79 |
3:53.70 |
|
5:11.69 |
|
10 |
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
1:12.08 |
2:32.92 |
3:54.94 |
|
5:15.83 |
|
11 |
Sander Sand |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:15.97 |
2:39.68 |
4:01.69 |
|
5:18.08 |
|
12 |
Lucas Vainio |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:20.19 |
2:44.70 |
4:04.36 |
|
5:20.99 |
|
13 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:11.24 |
2:32.08 |
3:57.76 |
|
5:22.56 |
|
14 |
Alvin Hamzehnejad |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:16.80 |
2:42.58 |
4:07.72 |
|
5:25.56 |
|
15 |
Samuel Nilsson |
2003 |
Täby Sim |
|
1:14.42 |
2:39.92 |
4:06.21 |
|
5:26.08 |
|
16 |
Albin Kappling |
2003 |
Täby Sim |
|
1:11.88 |
2:33.22 |
4:00.36 |
|
5:26.40 |
|
17 |
Adam Hansrud-Kjaer |
2003 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:17.65 |
2:42.74 |
4:06.95 |
|
5:26.68 |
|
18 |
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
1:19.53 |
2:46.70 |
4:15.85 |
|
5:40.04 |
|
19 |
Jousef Hanna |
2003 |
Täby Sim |
|
1:12.52 |
2:40.55 |
4:12.95 |
|
5:44.68 |
|
20 |
Patrick Haugland |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
1:24.19 |
2:52.44 |
4:21.76 |
|
5:48.24 |
|
21 |
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:18.93 |
2:48.37 |
4:21.14 |
|
5:50.16 |
|
22 |
Emil Berg |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:24.70 |
2:57.96 |
4:30.92 |
|
6:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
59.79 |
2:04.27 |
3:11.39 |
|
4:18.90 |
|
2 |
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:00.75 |
2:08.39 |
3:19.25 |
|
4:30.23 |
|
3 |
Jonas Fiskaa Barstad |
2000 |
Trondhjem SLK |
|
1:02.42 |
2:10.84 |
3:22.45 |
|
4:31.27 |
|
4 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
1:04.22 |
2:14.47 |
3:25.19 |
|
4:34.52 |
|
5 |
Alexander Karlsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
1:03.56 |
2:17.19 |
3:33.44 |
|
4:44.29 |
|
6 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.92 |
2:20.49 |
3:35.88 |
|
4:48.20 |
|
7 |
Vegard Skjervold |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
1:10.38 |
2:26.70 |
3:44.11 |
|
4:57.52 |
|
8 |
Alex Rappoccio |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.40 |
2:35.85 |
3:57.23 |
|
5:14.85 |
|
9 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:13.30 |
2:33.62 |
3:57.03 |
|
5:19.30 |
|
10 |
Tiger Khan |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:17.84 |
2:47.84 |
4:20.99 |
|
5:48.79 |
|
11 |
Andreas Steijner |
1988 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:20.87 |
2:52.03 |
4:26.07 |
|
5:56.12 |
|
- |
Dennis Wilkman |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
16:33 |
|