Results for Rollo-uinnit
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 10 kesäkuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 12:01 | |||
Järjestäjä | LaUS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 kesäkuu 2018 |
Laji 31, 100m RU P12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Denis Katunov | 2006 | 324 | 39.96 | 1:25.03 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:30.69 | |||||||||
2 | Lauri-pekka Pakomäki | 2006 | 321 | 40.29 | 1:25.36 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:29.81 | |||||||||
3 | Konsta Rantasuo | 2006 | 319 | 41.36 | 1:25.49 | |||||
Oulun Lohet | 1:26.36 | |||||||||
4 | Tuomo Leinonen | 2006 | 269 | 42.46 | 1:30.45 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:35.66 | |||||||||
5 | Konsta Kukkonen | 2006 | 269 | 41.91 | 1:30.51 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:33.34 | |||||||||
6 | Aleksandr Logvin | 2006 | 269 | 42.36 | 1:30.54 | |||||
Vanders | 1:33.90 | |||||||||
7 | Sebastian Sojolin | 2006 | 266 | 42.73 | 1:30.84 | |||||
TaTu Tampere | 1:33.43 | |||||||||
8 | Veeti Salminen | 2006 | 265 | 41.61 | 1:30.97 | |||||
Someron Esa | 1:35.54 | |||||||||
9 | Kaapo Laaja | 2006 | 260 | 42.77 | 1:31.54 | |||||
Keuruun Toverit | 1:31.53 | |||||||||
10 | Jani Ekman | 2006 | 256 | 41.86 | 1:32.03 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:34.20 | |||||||||
11 | Lauri Aho | 2006 | 245 | 45.21 | 1:33.38 | |||||
Raision Urheilijat | 1:36.08 | |||||||||
12 | Weeti Niemi | 2006 | 241 | 45.02 | 1:33.82 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:35.28 | |||||||||
13 | Casper Kvist | 2006 | 241 | 43.53 | 1:33.92 | |||||
Nokian Pyry | 1:38.36 | |||||||||
14 | Anton Helén | 2006 | 239 | 43.33 | 1:34.18 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:34.20 | |||||||||
15 | Alex Mukkulainen | 2006 | 239 | 43.43 | 1:34.19 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:36.46 | |||||||||
16 | Ilari Hatunen | 2006 | 233 | 44.57 | 1:34.99 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:35.35 | |||||||||
17 | Torsti Saarela | 2006 | 219 | 45.06 | 1:36.91 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:40.44 | |||||||||
18 | Sami Schrader | 2006 | 219 | 45.92 | 1:36.94 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.68 | |||||||||
19 | Risto Kallström | 2006 | 216 | 44.88 | 1:37.29 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.13 | |||||||||
20 | Väinö Kallio | 2006 | 213 | 43.42 | 1:37.74 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:37.79 | |||||||||
21 | Onni Yrjälä | 2006 | 207 | 46.08 | 1:38.82 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:42.27 | |||||||||
22 | Luka Hirvonen | 2006 | 206 | 47.43 | 1:38.93 | |||||
Nokian Pyry | 1:41.54 | |||||||||
23 | Max Snellman | 2006 | 205 | 45.92 | 1:39.03 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.50 | |||||||||
24 | Ilari Palva | 2006 | 204 | 46.84 | 1:39.22 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:42.19 | |||||||||
25 | Kasperi Miettinen | 2006 | 203 | 47.27 | 1:39.40 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:40.45 | |||||||||
26 | Ilmari Partanen | 2006 | 202 | 47.71 | 1:39.48 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:43.04 | |||||||||
27 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 202 | 45.53 | 1:39.50 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:43.82 | |||||||||
28 | Milo Bergman | 2006 | 202 | 46.98 | 1:39.52 | |||||
Ålands Simförening | 1:42.69 | |||||||||
29 | Ahti Halttunen | 2006 | 202 | 48.52 | 1:39.54 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:44.64 | |||||||||
30 | Aaro Törnström | 2006 | 200 | 46.71 | 1:39.89 | |||||
Raision Urheilijat | 1:43.02 | |||||||||
31 | Joona Jakoaho | 2006 | 199 | 47.88 | 1:40.05 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:43.23 | |||||||||
32 | Matias Leiwo | 2006 | 197 | 47.93 | 1:40.45 | |||||
Uinti Tampere | 1:42.99 | |||||||||
33 | Matias Saarinen | 2006 | 194 | 47.68 | 1:40.87 | |||||
Salon Uimarit | 1:43.09 | |||||||||
34 | Erik Peuhkuri | 2006 | 192 | 48.04 | 1:41.16 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:42.03 | |||||||||
35 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 191 | 47.43 | 1:41.41 | |||||
Cetus Espoo | 1:45.03 | |||||||||
36 | Saku Pietilä | 2006 | 190 | 48.07 | 1:41.60 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:41.62 | |||||||||
37 | Tomi Silander | 2006 | 187 | 46.56 | 1:42.19 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.75 | |||||||||
38 | Viljo Varsanpää | 2006 | 185 | 48.37 | 1:42.49 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:41.56 | |||||||||
39 | Aarne Nuutinen | 2006 | 185 | 47.26 | 1:42.50 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.52 | |||||||||
40 | Herkko Haussalo | 2006 | 184 | 47.65 | 1:42.65 | |||||
Oulun Lohet | 1:41.80 | |||||||||
41 | Pirkka Pyry Pyykkö | 2006 | 184 | 48.70 | 1:42.74 | |||||
Uinti Tampere | 1:42.43 | |||||||||
42 | Benjamin Winqvist | 2006 | 179 | 48.49 | 1:43.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:45.34 | |||||||||
43 | Viacheslav Semenov | 2006 | 173 | 45.65 | 1:44.80 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:40.26 | |||||||||
44 | Lasse Niemi | 2006 | 173 | 49.66 | 1:44.89 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:42.50 | |||||||||
45 | Luis Valero De La Iglesia | 2006 | 171 | 49.14 | 1:45.31 | |||||
Cetus Espoo | 1:45.41 | |||||||||
46 | Nikita Shishinin | 2006 | 169 | 49.25 | 1:45.57 | |||||
ORCA Helsinki | 1:44.99 | |||||||||
47 | Christian Nummi | 2006 | 168 | 48.35 | 1:45.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:44.00 | |||||||||
48 | Miika Suorsa | 2006 | 166 | 49.20 | 1:46.18 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:42.91 | |||||||||
49 | Frans Sandblom | 2006 | 164 | 47.86 | 1:46.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:44.24 | |||||||||
50 | Aaro Imppola | 2006 | 155 | 50.26 | 1:48.79 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:42.94 | |||||||||
- | Boris Minkovski | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:35.50 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Kalle Pesälä | 2006 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:32.35 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Väinö Pitkänen | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:42.61 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 12:01 |