Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (50m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:42 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 400m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:08.10 |
2:28.40 |
3:58.93 |
|
5:10.89 |
|
2 |
Róza Nagy |
2003 |
Cetus Espoo |
|
1:09.81 |
2:35.35 |
4:04.53 |
|
5:18.60 |
|
3 |
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:13.24 |
2:38.75 |
4:09.29 |
|
5:22.15 |
|
4 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
1:14.52 |
2:42.55 |
4:14.81 |
|
5:28.88 |
|
5 |
Emma Haglund |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:13.40 |
2:43.27 |
4:14.95 |
|
5:29.10 |
|
6 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:10.90 |
2:40.09 |
4:15.91 |
|
5:30.38 |
|
7 |
Emma Johansson |
2003 |
Cetus Espoo |
|
1:13.50 |
2:40.21 |
4:15.24 |
|
5:30.78 |
|
8 |
Hilla Kuuva |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
1:21.28 |
2:51.04 |
4:23.09 |
|
5:36.87 |
|
9 |
Jenny Grangärd |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:17.31 |
2:45.16 |
4:24.42 |
|
5:43.52 |
|
- |
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 400m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Pälsi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:07.38 |
2:26.87 |
3:55.88 |
|
5:09.55 |
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:10.15 |
2:31.17 |
3:58.70 |
|
5:09.55 |
|
3 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:13.33 |
2:39.87 |
4:11.00 |
|
5:20.59 |
|
4 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
1:15.17 |
2:40.09 |
4:08.77 |
|
5:22.09 |
|
5 |
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:19.22 |
2:44.10 |
4:10.25 |
|
5:22.60 |
|
6 |
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Lohet |
|
1:20.42 |
2:46.57 |
4:18.97 |
|
5:30.61 |
|
7 |
Wilma Långström |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:12.64 |
2:40.88 |
4:16.36 |
|
5:31.37 |
|
8 |
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
Uinti Tampere |
|
1:16.81 |
2:42.71 |
4:16.55 |
|
5:32.45 |
|
9 |
Saga Kovanen |
2004 |
Cetus Espoo |
|
1:14.77 |
2:38.57 |
4:17.83 |
|
5:32.56 |
|
10 |
Ida Mäki-Hokkonen |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
1:17.95 |
2:45.32 |
4:20.85 |
|
5:35.43 |
|
11 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
Cetus Espoo |
|
1:17.29 |
2:45.84 |
4:23.18 |
|
5:36.14 |
|
12 |
Greta Beszteri |
2004 |
Cetus Espoo |
|
1:15.73 |
2:48.38 |
4:21.60 |
|
5:37.84 |
|
13 |
Salla Rantala |
2004 |
Nokian Pyry |
|
1:21.88 |
2:48.94 |
4:23.26 |
|
5:38.36 |
|
14 |
Laura Markuksela |
2004 |
Oulun Lohet |
|
1:17.69 |
2:47.35 |
4:23.30 |
|
5:40.69 |
|
15 |
Emmi Manninen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
1:19.53 |
2:48.03 |
4:26.34 |
|
5:43.52 |
|
16 |
Nea Mustonen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
|
1:22.07 |
2:52.98 |
4:32.50 |
|
5:46.66 |
|
17 |
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
Uinti Tampere |
|
1:19.84 |
2:54.91 |
4:26.83 |
|
5:46.67 |
|
18 |
Ciara Wacklin |
2004 |
Cetus Espoo |
|
1:24.02 |
2:52.99 |
4:31.89 |
|
5:47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 400m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Hinkka |
2005 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
1:10.06 |
2:31.15 |
4:02.84 |
|
5:13.36 |
|
2 |
Maria Korkalainen |
2005 |
Joensuun Uimaseura |
|
1:10.23 |
2:39.25 |
4:11.47 |
|
5:24.69 |
|
3 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
Cetus Espoo |
|
1:12.98 |
2:40.08 |
4:12.75 |
|
5:25.01 |
|
4 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
Aurajoen Uinti |
|
1:15.40 |
2:42.39 |
4:18.26 |
|
5:36.19 |
|
5 |
Aino Koskelo |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
|
1:17.21 |
2:48.02 |
4:21.07 |
|
5:38.16 |
|
6 |
Moona Korpikoski |
2005 |
Nokian Pyry |
|
1:19.16 |
2:48.44 |
4:25.95 |
|
5:40.58 |
|
7 |
Ida Kauppinen |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
1:22.33 |
2:52.61 |
4:33.19 |
|
5:49.72 |
|
8 |
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
|
1:23.96 |
2:51.70 |
4:33.50 |
|
5:50.56 |
|
9 |
Anna Lehmusvaara |
2005 |
Simmis Wanda |
|
1:21.34 |
2:51.62 |
4:30.11 |
|
5:50.89 |
|
10 |
Alexia Tahkola |
2005 |
Oulun Lohet |
|
1:22.76 |
2:53.46 |
4:36.55 |
|
5:53.60 |
|
11 |
Aada Hirvasoja |
2005 |
Haukiputaan Heitto |
|
1:23.13 |
2:56.21 |
4:34.46 |
|
5:54.21 |
|
12 |
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
1:26.22 |
2:57.94 |
4:40.64 |
|
5:59.82 |
|
13 |
Säde Ryynänen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
1:29.71 |
2:58.19 |
4:39.97 |
|
6:00.80 |
|
14 |
Maija Hinkkala |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
|
1:23.51 |
2:57.57 |
4:38.75 |
|
6:01.00 |
|
15 |
Roosa Tuomainen |
2005 |
Salon Uimarit |
|
1:26.10 |
3:07.03 |
4:44.05 |
|
6:01.28 |
|
16 |
Lumi Luoma |
2005 |
Uinti Hyvinkää |
|
1:19.55 |
2:51.29 |
4:39.40 |
|
6:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:42 |
|