Resultater for Hvidovre Grand Prix
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag formiddag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 596 | 28.90 | 1:00.48 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 59.95 | |||||||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | 550 | 29.48 | 1:02.13 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.53 | |||||||||
3 | Matilda Åkesson | 1999 | 525 | 30.23 | 1:03.07 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:02.42 | |||||||||
4 | Amanda Strömberg | 1998 | 522 | 29.68 | 1:03.22 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:02.24 | |||||||||
5 | Nicole Jensen | 1996 | 474 | 30.88 | 1:05.25 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:05.22 | |||||||||
6 | Emilia Frederiksen | 2000 | 416 | 31.96 | 1:08.15 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:08.78 | |||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 566 | 29.69 | 1:01.51 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.01 | |||||||||
2 | Julia Frederiksen | 2001 | 432 | 32.25 | 1:07.33 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:06.73 | |||||||||
3 | Sara Melgar | 2002 | 422 | 32.03 | 1:07.82 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:07.07 | |||||||||
4 | Maja Svenstrup | 2002 | 351 | 33.69 | 1:12.16 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:13.04 | |||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | 566 | 29.59 | 1:01.54 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.61 | |||||||||
2 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 501 | 31.04 | 1:04.07 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.41 | |||||||||
3 | Nicoline Hansen | 2004 | 447 | 31.78 | 1:06.57 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:07.05 | |||||||||
4 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 433 | 32.50 | 1:07.26 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.09 | |||||||||
5 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 430 | 32.40 | 1:07.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.55 | |||||||||
6 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 417 | 31.98 | 1:08.14 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
7 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 410 | 31.91 | 1:08.51 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:11.16 | |||||||||
8 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 380 | 33.29 | 1:10.27 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.83 | |||||||||
9 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 377 | 33.34 | 1:10.44 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.45 | |||||||||
10 | Maica Jensen | 2006 | 371 | 34.27 | 1:10.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.41 | |||||||||
11 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 367 | 34.37 | 1:11.10 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.16 | |||||||||
12 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 344 | 35.18 | 1:12.59 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.84 | |||||||||
13 | Mie Ankersen | 2006 | 328 | 35.08 | 1:13.77 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.51 | |||||||||
14 | Kamille Bentsen | 2006 | 327 | 35.96 | 1:13.89 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.76 | |||||||||
15 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | 326 | 35.89 | 1:13.91 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.90 | |||||||||
16 | Rikke Parkhøi | 2006 | 308 | 36.50 | 1:15.34 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.81 | |||||||||
17 | Amalie Klitten | 2004 | 307 | 36.17 | 1:15.39 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 10:10.10 | |||||||||
18 | Mie Visler | 2006 | 306 | 34.33 | 1:15.47 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.22 | |||||||||
19 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | 303 | 35.84 | 1:15.75 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.10 | |||||||||
20 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | 302 | 36.60 | 1:15.83 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
21 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 294 | 36.28 | 1:16.56 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.32 | |||||||||
22 | Laura Sonne Steen | 2004 | 292 | 36.34 | 1:16.68 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.40 | |||||||||
23 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | 246 | 37.59 | 1:21.17 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:22.07 | |||||||||
24 | Julie Hansen Schilling | 2004 | 223 | 39.72 | 1:23.95 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:28.29 | |||||||||
25 | Victoria Paulsen | 2006 | 196 | 41.22 | 1:27.52 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
26 | Camilla Andersen | 2006 | 175 | 39.90 | 1:30.89 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:33.98 | |||||||||
27 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | 155 | 44.75 | 1:34.63 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:39.59 | |||||||||
28 | Yamin Thrane Kristensen | 2006 | 145 | 44.39 | 1:36.79 | |||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
29 | Milla Engsted Larsen | 2009 | 99 | 49.91 | 1:49.84 | |||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
30 | Agnes Thøfner | 2009 | 67 | 2:05.33 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |