Results for Lappi-Uinnit 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:40 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 8x50m vuv, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Hailaiffi OY |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:40 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:42 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.48 |
1:08.54 |
1:45.72 |
|
2:20.99 |
|
2 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.05 |
1:11.94 |
1:51.46 |
|
2:28.19 |
|
3 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
34.38 |
1:13.07 |
1:53.01 |
|
2:32.82 |
|
4 |
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.74 |
1:16.74 |
1:58.73 |
|
2:39.39 |
|
5 |
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
34.32 |
1:15.65 |
1:59.20 |
|
2:40.13 |
|
6 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
37.28 |
1:20.56 |
2:04.99 |
|
2:47.74 |
|
7 |
Selja Lahti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
37.98 |
1:20.57 |
2:05.22 |
|
2:48.09 |
|
8 |
Milena Autti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.69 |
1:20.22 |
2:05.05 |
|
2:48.40 |
|
9 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
38.09 |
1:23.09 |
2:10.93 |
|
2:59.40 |
|
10 |
Pinja Perälä |
2006 |
Kemijärven Kaiku |
|
41.10 |
1:27.25 |
2:15.31 |
|
3:03.10 |
|
11 |
Armi Aurora Tavi |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
37.75 |
1:24.47 |
2:14.95 |
|
3:03.69 |
|
12 |
Eerika Sippala |
2005 |
Oulun Lohet |
|
41.48 |
1:28.91 |
2:18.74 |
|
3:08.62 |
|
13 |
Hilla Järvinen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.58 |
1:31.67 |
2:24.92 |
|
3:15.35 |
|
14 |
Lilja Polojärvi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
42.26 |
1:36.14 |
2:31.96 |
|
3:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
31.66 |
1:07.98 |
1:45.40 |
|
2:20.84 |
|
2 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.40 |
1:09.52 |
1:47.52 |
|
2:24.85 |
|
3 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.39 |
1:08.50 |
1:46.82 |
|
2:24.96 |
|
4 |
Wenla Niemi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.68 |
1:17.68 |
2:00.43 |
|
2:40.06 |
|
5 |
Anastasia Parfenova |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
35.86 |
1:17.54 |
2:01.04 |
|
2:42.09 |
|
6 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
38.00 |
1:20.29 |
2:03.48 |
|
2:42.82 |
|
7 |
Petra Laukkanen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
36.37 |
1:17.86 |
2:01.23 |
|
2:44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.97 |
1:05.01 |
1:41.10 |
|
2:16.72 |
|
2 |
Verna Rostedt |
2002 |
Cetus Espoo |
|
31.18 |
1:07.92 |
1:44.63 |
|
2:20.72 |
|
3 |
Sasha Kruokova |
2002 |
Polyarnay |
|
32.51 |
1:08.15 |
1:45.56 |
|
2:22.97 |
|
4 |
Sofia Khromykh |
2002 |
Polyarnay |
|
32.50 |
1:08.83 |
1:46.79 |
|
2:23.31 |
|
5 |
Viveca Meriläinen |
2001 |
Kemijärven Kaiku |
|
34.89 |
1:14.27 |
1:55.28 |
|
2:34.30 |
|
6 |
Ida Karjalainen |
2002 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
34.43 |
1:14.30 |
1:56.57 |
|
2:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:42 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:42 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivan Lobanov |
2005 |
Apatity |
|
33.13 |
1:12.00 |
1:52.25 |
|
2:27.40 |
|
2 |
Artem Klishin |
2006 |
Apatity |
|
34.84 |
1:16.34 |
1:59.64 |
|
2:38.88 |
|
3 |
Yarik Frolov |
2005 |
Polyarnay |
|
36.07 |
1:16.84 |
2:00.42 |
|
2:40.29 |
|
4 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
38.78 |
1:20.56 |
2:01.99 |
|
2:40.49 |
|
5 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
47.15 |
1:41.58 |
2:36.68 |
|
3:28.00 |
|
6 |
Anton Sulasalmi |
2007 |
Kemijärven Kaiku |
|
45.79 |
1:41.21 |
2:37.04 |
|
3:32.68 |
|
7 |
Eliel Kelloniemi |
2007 |
Kemijärven Kaiku |
|
48.98 |
1:45.63 |
2:43.01 |
|
3:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikita Chirkunov |
2003 |
Apatity |
|
28.82 |
1:01.82 |
1:36.74 |
|
2:12.73 |
|
2 |
Tudor Ratiu |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
31.66 |
1:06.81 |
1:43.84 |
|
2:20.00 |
|
3 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
31.87 |
1:09.18 |
1:48.05 |
|
2:23.25 |
|
4 |
Aaro Antero Tavi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
38.50 |
1:23.96 |
2:10.96 |
|
2:55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
28.66 |
1:00.32 |
1:32.22 |
|
2:01.89 |
|
2 |
Kirill Volisov |
2001 |
Apatity |
|
28.94 |
1:01.08 |
1:33.85 |
|
2:03.18 |
|
3 |
Oliver Kela |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
28.90 |
1:00.96 |
1:34.39 |
|
2:06.85 |
|
4 |
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
29.02 |
1:01.37 |
1:35.40 |
|
2:09.60 |
|
5 |
Aatu Pirneskoski |
2001 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
32.71 |
1:10.22 |
1:47.75 |
|
2:22.08 |
|
6 |
Aleksanteri Angelva |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.68 |
1:11.01 |
1:50.17 |
|
2:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:42 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:00 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Vakkuri |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
28.39 |
|
- |
Saana Kalasniemi |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:00 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:50 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:50 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:13 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Mainostoimisto Nomon |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Polina Miheeva |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
44.24 |
|
2 |
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
49.32 |
|
3 |
Elizaveta Lisichenko |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Mainostoimisto Nomon |
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Mainostoimisto Nomon |
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Mainostoimisto Nomon |
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
Sponsori: Mainostoimisto Nomon |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:13 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:14 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Mainostoimisto Nomon |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Artem Klishin |
2006 |
Apatity |
|
|
|
|
|
34.64 |
|
2 |
Ilia Yablonovskiy |
2006 |
Apatity |
|
|
|
|
|
36.18 |
|
3 |
Egor Arsentiev |
2006 |
Apatity |
|
|
|
|
|
36.81 |
|
4 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
38.18 |
|
5 |
Kirill Sedelnikov |
2006 |
Apatity |
|
|
|
|
|
41.20 |
|
6 |
Lev Glushenkov |
2007 |
Apatity |
|
|
|
|
|
41.44 |
|
7 |
Elmeri Kaihua |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
47.72 |
|
8 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
50.13 |
|
9 |
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
51.53 |
|
10 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
55.35 |
|
- |
Aleksey Tahmanov |
2007 |
Apatity |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Mainostoimisto Nomon |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniil Ivanov |
2004 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
30.26 |
|
2 |
Aleksandr Shelemov |
2004 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
31.93 |
|
3 |
Tuomas Romsi |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
34.38 |
|
4 |
Alex Kortesalmi |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
41.33 |
|
5 |
Aaro Antero Tavi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Mainostoimisto Nomon |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Renat Kuzmin |
2002 |
Apatity |
|
|
|
|
|
26.75 |
|
2 |
Nikita Rybalko |
2003 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
28.49 |
|
3 |
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
28.61 |
|
4 |
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
29.16 |
|
5 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
29.46 |
|
6 |
Nikita Chirkunov |
2003 |
Apatity |
|
|
|
|
|
29.82 |
|
7 |
Eelis Niittyvuopio |
2002 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.92 |
|
8 |
Tudor Ratiu |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
31.32 |
|
9 |
Henrik Siltari |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
32.18 |
|
10 |
Nikita Maloukh |
2003 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
Sponsori: Mainostoimisto Nomon |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:14 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:06 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
39.76 |
1:24.21 |
2:09.47 |
|
2:52.47 |
|
2 |
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
44.99 |
1:32.49 |
2:21.01 |
|
3:09.89 |
|
3 |
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
45.69 |
1:36.42 |
3:21.19 |
|
3:21.19 |
|
4 |
Hannah Ryeng |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
55.64 |
1:59.01 |
3:01.14 |
|
3:57.78 |
|
- |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hilla Järvinen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida K Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ingeborg Fordelsen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Susann Andersen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
37.57 |
1:18.35 |
2:00.35 |
|
2:40.32 |
|
2 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
37.82 |
1:18.93 |
2:02.50 |
|
2:44.74 |
|
3 |
Petra Laukkanen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
38.81 |
1:21.18 |
2:05.61 |
|
2:48.43 |
|
4 |
Alisa Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
40.82 |
1:24.42 |
2:08.61 |
|
2:48.63 |
|
5 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
40.01 |
1:23.18 |
2:06.73 |
|
2:49.55 |
|
6 |
Linda Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
40.43 |
1:23.77 |
2:07.73 |
|
2:50.41 |
|
7 |
Louise Sollie |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
40.79 |
1:24.20 |
2:08.60 |
|
2:51.26 |
|
8 |
Anastasia Parfenova |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
41.79 |
1:27.17 |
2:14.04 |
|
3:00.05 |
|
9 |
Miina Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
44.44 |
1:32.34 |
2:20.90 |
|
3:05.39 |
|
10 |
Angelica Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
46.84 |
1:36.57 |
2:26.42 |
|
3:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:06 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:07 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivan Lobanov |
2005 |
Apatity |
|
|
|
|
|
2:43.42 |
|
2 |
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
3:00.62 |
|
3 |
Otto Karlsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
3:11.80 |
|
- |
Raitis Rudsits |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tudor Ratiu |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:07 |
|
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:07 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Corona-auto |
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 11 - 12 v |
Sponsori: Corona-auto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liza Prohorova |
2007 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
28.67 |
|
2 |
Anna Kortesalmi |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
31.96 |
|
3 |
Anastasia Takmakova |
2006 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
33.50 |
|
4 |
Milla Seppälä |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
34.56 |
|
5 |
Armi Aurora Tavi |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
34.99 |
|
6 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
35.31 |
|
7 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
35.45 |
|
8 |
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
36.71 |
|
9 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
36.88 |
|
10 |
Ida K Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
37.44 |
|
11 |
Pinja Perälä |
2006 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
38.65 |
|
12 |
Peppi Tapio |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
38.86 |
|
13 |
Dasha Viktorova |
2007 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
39.66 |
|
14 |
Ingeborg Fordelsen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
39.84 |
|
15 |
Inka Ylipahkala |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
41.24 |
|
16 |
Susann Andersen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
41.54 |
|
17 |
Mea Prykäri |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
42.06 |
|
- |
Stine Petronella Jorstad |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Lilja Polojärvi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 13 - 14 v |
Sponsori: Corona-auto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
29.39 |
|
2 |
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
29.46 |
|
3 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
29.93 |
|
4 |
Louise Sollie |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.01 |
|
5 |
Alisa Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.37 |
|
6 |
Linda Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.53 |
|
7 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
30.94 |
|
8 |
Noora Aikio |
2004 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
31.35 |
|
9 |
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
31.57 |
|
10 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
31.66 |
|
11 |
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
32.32 |
|
12 |
Kiia Junttari |
2004 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
32.38 |
|
13 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
32.48 |
|
14 |
Miina Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
32.96 |
|
15 |
Wenla Niemi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
33.32 |
|
16 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
33.97 |
|
17 |
Angelica Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
35.44 |
|
18 |
Selja Lahti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
35.80 |
|
19 |
Saga Tuisku |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
36.45 |
|
20 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
36.80 |
|
21 |
Hannah Ryeng |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
37.25 |
|
22 |
Nitta Mutka |
2005 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 15 - 16 v |
Sponsori: Corona-auto |
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 17 - 99 v |
Sponsori: Corona-auto |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:07 |
|
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:07 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Corona-auto |
|
|
Laji 11, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 11 - 12 v |
Sponsori: Corona-auto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
31.48 |
|
2 |
Egor Arsentiev |
2006 |
Apatity |
|
|
|
|
|
31.76 |
|
3 |
Ilia Yablonovskiy |
2006 |
Apatity |
|
|
|
|
|
32.14 |
|
4 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
32.28 |
|
5 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
32.99 |
|
6 |
Yan Fedorov |
2007 |
Apatity |
|
|
|
|
|
33.19 |
|
7 |
Aleksey Tahmanov |
2007 |
Apatity |
|
|
|
|
|
33.31 |
|
8 |
Otto Karlsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
34.03 |
|
9 |
Kirill Sedelnikov |
2006 |
Apatity |
|
|
|
|
|
34.79 |
|
10 |
Elmeri Kaihua |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
35.79 |
|
11 |
Aleksey Filatov |
2006 |
Apatity |
|
|
|
|
|
36.03 |
|
12 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
37.81 |
|
13 |
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
37.95 |
|
14 |
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
40.42 |
|
15 |
Anton Sulasalmi |
2007 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
40.95 |
|
16 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
41.55 |
|
17 |
Johan S Johansen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
43.46 |
|
18 |
Eliel Kelloniemi |
2007 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
43.74 |
|
19 |
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 13 - 14 v |
Sponsori: Corona-auto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniil Ivanov |
2004 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
28.44 |
|
2 |
Aleksandr Shelemov |
2004 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
30.25 |
|
3 |
Grigoriy Mihaylov |
2005 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
31.05 |
|
4 |
Tuomas Romsi |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
32.32 |
|
5 |
Vitali Pavlov |
2005 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
33.34 |
|
6 |
Alex Kortesalmi |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
33.35 |
|
7 |
Yarik Frolov |
2005 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
33.39 |
|
8 |
Ilia Kozuhov |
2005 |
Apatity |
|
|
|
|
|
35.45 |
|
9 |
Aaro Antero Tavi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
36.14 |
|
10 |
Eskil Gaupset |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
39.61 |
|
- |
Raitis Rudsits |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 15 - 16 v |
Sponsori: Corona-auto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
23.72 |
|
2 |
Renat Kuzmin |
2002 |
Apatity |
|
|
|
|
|
24.50 |
|
3 |
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
26.21 |
|
4 |
Vladislav Merkulin |
2003 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
26.91 |
|
5 |
Henrik Siltari |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
26.98 |
|
6 |
Nikita Maloukh |
2003 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
27.03 |
|
7 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
27.93 |
|
8 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
28.34 |
|
9 |
Tudor Ratiu |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
28.78 |
|
10 |
Eelis Niittyvuopio |
2002 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 17 - 99 v |
Sponsori: Corona-auto |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:07 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:54 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:09.37 |
2:26.85 |
3:44.26 |
5:02.27 |
10:04.83 |
|
|
|
|
|
|
6:18.78 |
7:35.15 |
8:51.55 |
|
|
|
2 |
Julia Tuura |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
|
1:12.28 |
2:30.98 |
3:50.56 |
5:08.82 |
10:20.68 |
|
|
|
|
|
|
6:28.54 |
7:47.40 |
9:05.28 |
|
|
|
3 |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:11.41 |
2:30.17 |
3:48.89 |
5:08.47 |
10:24.17 |
|
|
|
|
|
|
6:29.28 |
7:48.54 |
9:08.94 |
|
|
|
4 |
Miina Torvikoski |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
1:13.48 |
2:32.24 |
3:52.17 |
5:12.70 |
10:30.88 |
|
|
|
|
|
|
6:33.42 |
7:53.54 |
9:14.05 |
|
|
|
5 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:18.13 |
2:41.91 |
4:04.45 |
5:28.29 |
10:53.90 |
|
|
|
|
|
|
6:50.87 |
8:14.33 |
9:37.45 |
|
|
|
6 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:17.30 |
2:40.70 |
4:03.30 |
5:27.25 |
11:02.79 |
|
|
|
|
|
|
6:51.79 |
8:17.42 |
9:41.90 |
|
|
|
7 |
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:20.23 |
2:46.82 |
4:11.57 |
5:36.36 |
11:16.21 |
|
|
|
|
|
|
7:02.52 |
8:27.34 |
9:52.09 |
|
|
|
8 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
1:18.63 |
2:45.44 |
4:11.85 |
5:38.15 |
11:23.70 |
|
|
|
|
|
|
7:05.65 |
8:33.15 |
10:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Chernyatina |
2002 |
Karelia |
|
1:08.15 |
2:21.54 |
3:36.11 |
4:51.48 |
9:56.16 |
|
|
|
|
|
|
6:07.91 |
7:24.19 |
8:40.91 |
|
|
|
2 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
1:12.82 |
2:31.16 |
3:49.54 |
5:07.47 |
10:17.82 |
|
|
|
|
|
|
6:25.70 |
7:43.46 |
9:01.31 |
|
|
|
3 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
Oulun Lohet |
|
1:10.69 |
2:28.71 |
3:49.27 |
5:09.75 |
10:23.22 |
|
|
|
|
|
|
6:30.61 |
7:49.17 |
9:08.13 |
|
|
|
4 |
Sofia Saukko |
2001 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
1:11.02 |
2:31.37 |
3:54.71 |
5:19.32 |
10:53.42 |
|
|
|
|
|
|
6:43.96 |
8:08.21 |
9:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:54 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
13:01 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
1:03.43 |
2:11.47 |
3:20.09 |
4:30.16 |
9:10.79 |
|
|
|
|
|
|
5:40.91 |
6:51.63 |
8:01.95 |
|
|
|
2 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
1:14.34 |
2:37.94 |
4:00.80 |
5:25.80 |
10:52.18 |
|
|
|
|
|
|
6:48.11 |
8:11.09 |
9:33.16 |
|
|
|
3 |
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
1:21.62 |
2:50.06 |
4:19.07 |
5:47.39 |
11:31.51 |
|
|
|
|
|
|
7:15.43 |
8:41.45 |
10:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Kela |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:02.82 |
2:11.87 |
3:21.29 |
4:31.72 |
9:15.09 |
|
|
|
|
|
|
5:43.53 |
6:54.26 |
8:06.29 |
|
|
|
2 |
Danil Sizev |
2002 |
Polyarnay |
|
1:02.14 |
2:10.94 |
3:21.63 |
4:34.04 |
9:32.22 |
|
|
|
|
|
|
5:47.86 |
7:03.26 |
8:18.61 |
|
|
|
3 |
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:05.87 |
2:21.35 |
3:36.09 |
4:51.32 |
9:51.26 |
|
|
|
|
|
|
6:07.56 |
7:22.73 |
8:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
13:01 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:29 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Polyarnay |
2005 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
2:11.18 |
|
|
Sasha Kruokova |
2002 |
|
|
36.00 |
|
|
|
36.00 |
|
|
Kristina Gribova |
2005 |
|
|
35.65 |
|
|
|
1:11.65 |
|
|
Sofia Khromykh |
2002 |
|
|
31.06 |
|
|
|
1:42.71 |
|
|
Liza Prohorova |
2007 |
|
|
28.47 |
|
|
|
2:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kemus Tytöt |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
3:09.42 |
|
|
Milla Seppälä |
2007 |
|
|
42.54 |
|
|
|
42.54 |
|
|
Saara Nissinen |
2006 |
|
|
49.95 |
|
|
|
1:32.49 |
|
|
Aino Kauppinen |
2006 |
|
|
48.09 |
|
|
|
2:20.58 |
|
|
Iida Niemi |
2008 |
|
|
48.84 |
|
|
|
3:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kemus Tsikut |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:29 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:23 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Apatity Junior |
2005 |
Apatity |
|
|
|
|
|
2:23.62 |
|
|
Ivan Lobanov |
2005 |
|
|
34.73 |
|
|
|
34.73 |
|
|
Yan Fedorov |
2007 |
|
|
42.67 |
|
|
|
1:17.40 |
|
|
Artem Klishin |
2006 |
|
|
18.92 |
|
|
|
1:36.32 |
|
|
Ilia Yablonovskiy |
2006 |
|
|
47.30 |
|
|
|
2:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kemtu Miehet [1919] |
1996 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:52.00 |
|
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
|
26.44 |
|
|
|
26.44 |
|
|
Petri Lampela |
1996 |
|
|
30.20 |
|
|
|
56.64 |
|
|
Arttu Pirneskoski |
2000 |
|
|
27.17 |
|
|
|
1:23.81 |
|
|
Aatu Pirneskoski |
2001 |
|
|
28.19 |
|
|
|
1:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Apatity |
2000 |
Apatity |
|
|
|
|
|
2:04.52 |
|
|
Renat Kuzmin |
2002 |
|
|
28.17 |
|
|
|
28.17 |
|
|
Kirill Sedelnikov |
2006 |
|
|
41.70 |
|
|
|
1:09.87 |
|
|
Kirill Volisov |
2001 |
|
|
27.84 |
|
|
|
1:37.71 |
|
|
Nikita Chirkunov |
2003 |
|
|
26.81 |
|
|
|
2:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Polyarnay |
2002 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
2:06.26 |
|
|
Grigoriy Mihaylov |
2005 |
|
|
36.34 |
|
|
|
36.34 |
|
|
Vladislav Merkulin |
2003 |
|
|
34.82 |
|
|
|
1:11.16 |
|
|
Danil Sizev |
2002 |
|
|
28.16 |
|
|
|
1:39.32 |
|
|
Nikita Maloukh |
2003 |
|
|
26.94 |
|
|
|
2:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kemus M1 |
1932 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:09.36 |
|
|
Toni Lipponen |
2003 |
|
|
30.29 |
|
|
|
30.29 |
|
|
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
|
35.70 |
|
|
|
1:05.99 |
|
|
Juuso Mikael Tiensuu |
2001 |
|
|
35.81 |
|
|
|
1:41.80 |
|
|
Henrik Siltari |
2002 |
|
|
27.56 |
|
|
|
2:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kemus Pojat |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:33.57 |
|
|
Miko Saukkonen |
2006 |
|
|
40.20 |
|
|
|
40.20 |
|
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
|
|
43.97 |
|
|
|
1:24.17 |
|
|
Tuomas Romsi |
2005 |
|
|
33.47 |
|
|
|
1:57.64 |
|
|
Aaro Antero Tavi |
2004 |
|
|
35.93 |
|
|
|
2:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:23 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:23 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:23 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:23 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:23 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:46 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milena Autti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
43.20 |
1:32.70 |
2:21.93 |
|
3:12.86 |
|
2 |
Mariana Lipina |
2006 |
Kovdor |
|
43.97 |
1:35.77 |
2:28.09 |
|
3:20.45 |
|
3 |
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
46.21 |
1:36.73 |
2:29.32 |
|
3:21.93 |
|
4 |
Sofia Korepanova |
2007 |
Apatity |
|
51.82 |
1:45.46 |
2:41.41 |
|
3:33.07 |
|
5 |
Ida K Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
50.22 |
1:47.78 |
2:45.97 |
|
3:43.74 |
|
6 |
Hannah Ryeng |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
56.59 |
1:57.98 |
2:59.22 |
|
3:58.59 |
|
7 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
56.11 |
1:59.60 |
3:04.79 |
|
4:10.82 |
|
8 |
Susann Andersen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
56.08 |
2:00.48 |
3:07.91 |
|
4:17.16 |
|
- |
Ingeborg Fordelsen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kristina Gribova |
2005 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Selja Lahti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Sollie |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
39.34 |
1:25.08 |
2:12.05 |
|
2:57.67 |
|
2 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.11 |
1:27.54 |
2:16.54 |
|
3:03.84 |
|
3 |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.41 |
1:27.78 |
2:17.29 |
|
3:04.08 |
|
4 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
42.12 |
1:30.14 |
2:18.55 |
|
3:06.92 |
|
5 |
Alisa Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
43.33 |
1:31.42 |
2:21.24 |
|
3:07.86 |
|
6 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
42.49 |
1:30.30 |
2:20.69 |
|
3:09.40 |
|
7 |
Vilma Niskanen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
41.15 |
1:28.36 |
2:20.43 |
|
3:11.10 |
|
8 |
Linda Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
44.69 |
1:34.22 |
2:23.99 |
|
3:11.48 |
|
9 |
Miina Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
43.51 |
1:35.02 |
2:26.03 |
|
3:17.74 |
|
10 |
Petra Laukkanen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
46.99 |
1:39.65 |
2:34.35 |
|
3:27.28 |
|
11 |
Angelica Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
52.27 |
1:52.06 |
2:53.68 |
|
3:53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Verna Rostedt |
2002 |
Cetus Espoo |
|
40.09 |
1:24.46 |
2:08.73 |
|
2:52.72 |
|
2 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.04 |
1:24.48 |
2:11.01 |
|
2:55.62 |
|
- |
Emma Pajuluoma |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:46 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
18:04 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirill Sedelnikov |
2006 |
Apatity |
|
42.99 |
1:32.88 |
2:24.40 |
|
3:14.04 |
|
2 |
Lev Glushenkov |
2007 |
Apatity |
|
44.79 |
1:37.17 |
2:31.63 |
|
3:25.58 |
|
3 |
Aleksey Filatov |
2006 |
Apatity |
|
49.02 |
1:42.34 |
2:37.74 |
|
3:30.79 |
|
4 |
Elmeri Kaihua |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
51.06 |
1:52.33 |
2:55.16 |
|
3:50.85 |
|
5 |
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
54.53 |
1:55.72 |
2:56.12 |
|
3:55.59 |
|
- |
Otto Karlsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikita Rybalko |
2003 |
Kovdor |
|
37.81 |
1:21.17 |
2:05.85 |
|
2:49.74 |
|
2 |
Tudor Ratiu |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.30 |
1:29.05 |
2:17.43 |
|
3:03.68 |
|
- |
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Lampela |
1996 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
32.29 |
1:10.55 |
1:48.94 |
|
2:26.86 |
|
2 |
Henrik Siltari |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
33.89 |
1:13.18 |
1:55.28 |
|
2:38.30 |
|
3 |
Eelis Niittyvuopio |
2002 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
37.35 |
1:21.53 |
2:07.44 |
|
2:52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:04 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
18:50 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Katsastuspiste |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liza Prohorova |
2007 |
Polyarnay |
|
35.01 |
|
|
|
1:12.70 |
|
2 |
Armi Aurora Tavi |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
40.81 |
|
|
|
1:29.77 |
|
3 |
Milla Seppälä |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
43.76 |
|
|
|
1:33.08 |
|
4 |
Sofia Korepanova |
2007 |
Apatity |
|
48.59 |
|
|
|
1:40.41 |
|
5 |
Dasha Viktorova |
2007 |
Polyarnay |
|
47.16 |
|
|
|
1:40.57 |
|
6 |
Zinaida Vohmianina |
2007 |
Kovdor |
|
48.66 |
|
|
|
1:44.36 |
|
7 |
Mea Prykäri |
2007 |
Oulun Lohet |
|
52.25 |
|
|
|
1:45.85 |
|
8 |
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
53.49 |
|
|
|
1:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Katsastuspiste |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.74 |
|
|
|
1:17.06 |
|
2 |
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
36.41 |
|
|
|
1:18.65 |
|
3 |
Kristina Gribova |
2005 |
Polyarnay |
|
37.48 |
|
|
|
1:20.75 |
|
4 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
37.91 |
|
|
|
1:20.86 |
|
5 |
Anastasia Takmakova |
2006 |
Polyarnay |
|
39.88 |
|
|
|
1:22.39 |
|
6 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.10 |
|
|
|
1:23.50 |
|
7 |
Saga Tuisku |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
38.39 |
|
|
|
1:26.48 |
|
8 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
40.61 |
|
|
|
1:28.57 |
|
9 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
41.28 |
|
|
|
1:29.52 |
|
10 |
Selja Lahti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
46.49 |
|
|
|
1:33.72 |
|
11 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
47.38 |
|
|
|
1:38.45 |
|
12 |
Pinja Perälä |
2006 |
Kemijärven Kaiku |
|
47.49 |
|
|
|
1:41.65 |
|
13 |
Inka Ylipahkala |
2006 |
Oulun Lohet |
|
49.88 |
|
|
|
1:45.30 |
|
14 |
Hilla Järvinen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
51.17 |
|
|
|
1:49.75 |
|
- |
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Katsastuspiste |
|
|
Laji 20, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sponsori: Katsastuspiste |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:50 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
19:36 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Katsastuspiste |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
38.99 |
|
|
|
1:23.69 |
|
2 |
Yan Fedorov |
2007 |
Apatity |
|
42.15 |
|
|
|
1:24.24 |
|
3 |
Aleksey Tahmanov |
2007 |
Apatity |
|
41.88 |
|
|
|
1:27.29 |
|
4 |
Lev Glushenkov |
2007 |
Apatity |
|
41.95 |
|
|
|
1:28.32 |
|
5 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
48.02 |
|
|
|
1:41.89 |
|
6 |
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
53.81 |
|
|
|
1:42.91 |
|
7 |
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Lohet |
|
53.37 |
|
|
|
1:50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Katsastuspiste |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maksim Koptev |
2005 |
Polyarnay |
|
36.86 |
|
|
|
1:16.77 |
|
2 |
Artem Klishin |
2006 |
Apatity |
|
35.56 |
|
|
|
1:17.50 |
|
3 |
Grigoriy Mihaylov |
2005 |
Polyarnay |
|
36.21 |
|
|
|
1:17.92 |
|
4 |
Egor Arsentiev |
2006 |
Apatity |
|
38.44 |
|
|
|
1:19.04 |
|
5 |
Ivan Lobanov |
2006 |
Apatity |
|
36.40 |
|
|
|
1:19.13 |
|
6 |
Yarik Frolov |
2005 |
Polyarnay |
|
38.61 |
|
|
|
1:22.63 |
|
7 |
Ilia Yablonovskiy |
2006 |
Apatity |
|
39.27 |
|
|
|
1:23.04 |
|
8 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
40.03 |
|
|
|
1:23.90 |
|
9 |
Vitali Pavlov |
2005 |
Polyarnay |
|
40.86 |
|
|
|
1:27.77 |
|
10 |
Kirill Sedelnikov |
2006 |
Apatity |
|
43.30 |
|
|
|
1:30.06 |
|
11 |
Aleksey Filatov |
2006 |
Apatity |
|
46.79 |
|
|
|
1:34.13 |
|
12 |
Ilia Kozuhov |
2005 |
Apatity |
|
45.73 |
|
|
|
1:36.91 |
|
13 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
48.43 |
|
|
|
1:44.23 |
|
- |
Eskil Gaupset |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Katsastuspiste |
|
|
Laji 21, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sponsori: Katsastuspiste |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
19:36 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
20:07 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miina Torvikoski |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
36.66 |
|
|
|
1:17.87 |
|
2 |
Anna Kortesalmi |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
40.35 |
|
|
|
1:28.99 |
|
3 |
Sara Seppänen |
2006 |
Oulun Lohet |
|
42.25 |
|
|
|
1:30.42 |
|
4 |
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
42.63 |
|
|
|
1:33.74 |
|
5 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
48.03 |
|
|
|
1:47.67 |
|
6 |
Ida K Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
50.33 |
|
|
|
1:49.57 |
|
7 |
Hannah Ryeng |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
54.95 |
|
|
|
2:01.00 |
|
- |
Milena Autti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Ingeborg Fordelsen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Susann Andersen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alisa Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
36.39 |
|
|
|
1:16.96 |
|
2 |
Linda Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
38.51 |
|
|
|
1:21.64 |
|
3 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
38.68 |
|
|
|
1:23.14 |
|
4 |
Louise Sollie |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
40.31 |
|
|
|
1:25.19 |
|
5 |
Nita Poutiainen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
39.60 |
|
|
|
1:26.22 |
|
5 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.47 |
|
|
|
1:26.22 |
|
7 |
Miina Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
42.13 |
|
|
|
1:36.87 |
|
8 |
Angelica Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
48.36 |
|
|
|
1:50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
31.70 |
|
|
|
1:07.71 |
|
2 |
Sasha Kruokova |
2002 |
Polyarnay |
|
32.86 |
|
|
|
1:09.61 |
|
3 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.74 |
|
|
|
1:11.09 |
|
4 |
Verna Rostedt |
2002 |
Cetus Espoo |
|
34.52 |
|
|
|
1:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
20:07 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
19:36 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Romsi |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
35.12 |
|
|
|
1:16.26 |
|
2 |
Artem Klishin |
2006 |
Apatity |
|
37.85 |
|
|
|
1:22.14 |
|
3 |
Ivan Lobanov |
2006 |
Apatity |
|
38.46 |
|
|
|
1:22.22 |
|
4 |
Egor Arsentiev |
2006 |
Apatity |
|
39.82 |
|
|
|
1:26.00 |
|
5 |
Ilia Yablonovskiy |
2006 |
Apatity |
|
43.36 |
|
|
|
1:29.93 |
|
6 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.84 |
|
|
|
1:30.77 |
|
7 |
Otto Karlsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
46.31 |
|
|
|
1:44.41 |
|
- |
Johan S Johansen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tudor Ratiu |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.95 |
|
|
|
1:09.75 |
|
2 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.19 |
|
|
|
1:11.55 |
|
3 |
Aleksandr Shelemov |
2004 |
Kovdor |
|
33.00 |
|
|
|
1:13.30 |
|
4 |
Alex Kortesalmi |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
46.67 |
|
|
|
1:42.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
27.91 |
|
|
|
1:00.11 |
|
2 |
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
29.48 |
|
|
|
1:02.72 |
|
3 |
Oliver Kela |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.00 |
|
|
|
1:08.59 |
|
4 |
Aleksanteri Angelva |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.57 |
|
|
|
1:12.88 |
|
5 |
Eelis Niittyvuopio |
2002 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
34.23 |
|
|
|
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
19:36 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
19:37 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
Sponsori: Tilitoimisto Palanssi |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:07.76 |
2:23.33 |
3:39.80 |
|
4:53.53 |
|
2 |
Julia Tuura |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
|
1:11.50 |
2:30.16 |
3:48.92 |
|
5:03.93 |
|
3 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:10.90 |
2:30.03 |
3:49.05 |
|
5:05.28 |
|
4 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:11.74 |
2:30.65 |
3:49.57 |
|
5:05.36 |
|
5 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:17.24 |
2:39.15 |
4:00.73 |
|
5:19.61 |
|
6 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:17.54 |
2:40.06 |
4:03.94 |
|
5:25.45 |
|
7 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
1:18.48 |
2:45.97 |
4:14.05 |
|
5:36.15 |
|
8 |
Wenla Niemi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:21.76 |
2:50.05 |
4:15.24 |
|
5:37.04 |
|
9 |
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:19.32 |
2:48.60 |
4:15.07 |
|
5:42.21 |
|
10 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
1:23.85 |
2:53.66 |
4:23.54 |
|
5:50.08 |
|
11 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:24.89 |
2:56.88 |
4:29.38 |
|
5:56.56 |
|
12 |
Armi Aurora Tavi |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
1:26.87 |
3:05.81 |
4:44.51 |
|
6:18.60 |
|
13 |
Maija Leinonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto |
|
1:29.19 |
3:06.37 |
4:44.00 |
|
6:18.81 |
|
14 |
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
1:32.85 |
3:14.18 |
4:58.43 |
|
6:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sponsori: Tilitoimisto Palanssi |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viveca Meriläinen |
2001 |
Kemijärven Kaiku |
|
1:18.38 |
2:41.93 |
4:05.43 |
|
5:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
19:37 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
19:49 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
Sponsori: Tilitoimisto Palanssi |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
1:02.71 |
2:09.44 |
3:17.66 |
|
4:24.87 |
|
2 |
Nikita Chirkunov |
2003 |
Apatity |
|
1:05.51 |
2:17.79 |
3:31.75 |
|
4:42.25 |
|
3 |
Nikita Rybalko |
2003 |
Kovdor |
|
1:04.85 |
2:17.66 |
3:31.69 |
|
4:42.48 |
|
4 |
Vladislav Merkulin |
2003 |
Polyarnay |
|
1:09.67 |
2:29.72 |
3:53.86 |
|
5:13.28 |
|
5 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:20.11 |
2:46.65 |
4:12.81 |
|
5:34.65 |
|
6 |
Tuomo Leinonen |
2006 |
Haukiputaan Heitto |
|
1:18.95 |
2:47.71 |
4:17.75 |
|
5:46.58 |
|
7 |
Elmeri Kaihua |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:28.31 |
3:09.42 |
4:49.77 |
|
6:28.15 |
|
8 |
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
1:33.90 |
3:21.51 |
5:08.37 |
|
6:49.36 |
|
9 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:41.36 |
3:31.50 |
5:21.93 |
|
7:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sponsori: Tilitoimisto Palanssi |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Kela |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:02.68 |
2:09.68 |
3:19.24 |
|
4:30.15 |
|
2 |
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:04.14 |
2:16.32 |
3:29.65 |
|
4:41.42 |
|
3 |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
1:08.32 |
2:27.65 |
3:44.67 |
|
4:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
19:49 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:18 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Heiskasen Liikenne |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Polyarnay |
2005 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
4:50.51 |
|
|
Sasha Kruokova |
2002 |
|
|
37.09 |
1:18.34 |
|
|
1:18.34 |
|
|
Kristina Gribova |
2005 |
|
|
36.09 |
1:18.66 |
|
|
2:37.00 |
|
|
Sofia Khromykh |
2002 |
|
|
31.49 |
1:09.79 |
|
|
3:46.79 |
|
|
Liza Prohorova |
2007 |
|
|
29.85 |
1:03.72 |
|
|
4:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Scr Ikm Ii Saamimasa |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
5:24.45 |
|
|
Saana Lauhava |
2005 |
|
|
38.88 |
1:20.68 |
|
|
1:20.68 |
|
|
Milena Autti |
2005 |
|
|
41.57 |
1:30.89 |
|
|
2:51.57 |
|
|
Maiju Huttunen |
2005 |
|
|
35.32 |
1:18.06 |
|
|
4:09.63 |
|
|
Sani Nätynki |
2005 |
|
|
34.64 |
1:14.82 |
|
|
5:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kemtu Tytöt [2004] |
2004 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
5:29.45 |
|
|
Jutta Mört |
2005 |
|
|
38.01 |
1:18.98 |
|
|
1:18.98 |
|
|
Pinja Junttari |
2006 |
|
|
42.45 |
1:33.48 |
|
|
2:52.46 |
|
|
Kiia Junttari |
2004 |
|
|
37.29 |
1:28.26 |
|
|
4:20.72 |
|
|
Noora Aikio |
2004 |
|
|
31.19 |
1:08.73 |
|
|
5:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kemus Tsikut |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
6:06.08 |
|
|
Armi Aurora Tavi |
2007 |
|
|
44.08 |
1:31.59 |
|
|
1:31.59 |
|
|
Saara Nissinen |
2006 |
|
|
52.06 |
1:51.91 |
|
|
3:23.50 |
|
|
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
|
|
38.73 |
1:25.03 |
|
|
4:48.53 |
|
|
Oona Lipponen |
2006 |
|
|
35.95 |
1:17.55 |
|
|
6:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: Heiskasen Liikenne |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:18 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:18 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: YIT talonrakennus Lappi |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Apatity Junior |
2005 |
Apatity |
|
|
|
|
|
5:27.03 |
|
|
Aleksey Tahmanov |
2007 |
|
|
40.76 |
1:26.02 |
|
|
1:26.02 |
|
|
Kirill Sedelnikov |
2006 |
|
|
40.91 |
1:28.31 |
|
|
2:54.33 |
|
|
Artem Klishin |
2006 |
|
|
17.15 |
36.98 |
|
|
3:31.31 |
|
|
Ilia Yablonovskiy |
2006 |
|
|
51.90 |
1:55.72 |
|
|
5:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kemus Pojat |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
5:41.56 |
|
|
Miko Saukkonen |
2006 |
|
|
40.02 |
1:21.76 |
|
|
1:21.76 |
|
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
|
|
45.71 |
1:37.62 |
|
|
2:59.38 |
|
|
Tuomas Romsi |
2005 |
|
|
36.27 |
1:17.93 |
|
|
4:17.31 |
|
|
Aaro Antero Tavi |
2004 |
|
|
38.13 |
1:24.25 |
|
|
5:41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: YIT talonrakennus Lappi |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kemtu Miehet [1919] |
1996 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
4:07.16 |
|
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
|
27.32 |
56.91 |
|
|
56.91 |
|
|
Petri Lampela |
1996 |
|
|
30.34 |
1:05.74 |
|
|
2:02.65 |
|
|
Arttu Pirneskoski |
2000 |
|
|
28.82 |
1:02.16 |
|
|
3:04.81 |
|
|
Aatu Pirneskoski |
2001 |
|
|
30.00 |
1:02.35 |
|
|
4:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Apatity |
2000 |
Apatity |
|
|
|
|
|
4:22.37 |
|
|
Ivan Lobanov |
2006 |
|
|
35.64 |
1:15.02 |
|
|
1:15.02 |
|
|
Renat Kuzmin |
2002 |
|
|
32.62 |
1:07.81 |
|
|
2:22.83 |
|
|
Nikita Chirkunov |
2003 |
|
|
30.34 |
1:04.00 |
|
|
3:26.83 |
|
|
Kirill Volisov |
2001 |
|
|
25.98 |
55.54 |
|
|
4:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kemus M1 |
1932 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
4:42.65 |
|
|
Juuso Mikael Tiensuu |
2001 |
|
|
37.01 |
1:18.21 |
|
|
1:18.21 |
|
|
Henrik Siltari |
2002 |
|
|
33.12 |
1:13.01 |
|
|
2:31.22 |
|
|
Toni Lipponen |
2003 |
|
|
31.30 |
1:08.45 |
|
|
3:39.67 |
|
|
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
|
30.15 |
1:02.98 |
|
|
4:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:18 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:20 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 25m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandr Sakalyuk |
2010 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
22.92 |
|
2 |
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
23.09 |
|
3 |
Eero Ranta-Valkama |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:20 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:45 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.49 |
1:16.74 |
2:04.06 |
|
2:48.44 |
|
2 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.86 |
1:25.34 |
2:11.47 |
|
2:56.24 |
|
3 |
Sara Seppänen |
2006 |
Oulun Lohet |
|
42.88 |
1:32.41 |
2:25.67 |
|
3:17.55 |
|
- |
Milena Autti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
39.69 |
1:25.87 |
2:13.32 |
|
3:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sasha Kruokova |
2002 |
Polyarnay |
|
36.17 |
1:16.23 |
1:56.60 |
|
2:35.31 |
|
2 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
34.93 |
1:15.70 |
1:57.25 |
|
2:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:45 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:46 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Artem Klishin |
2006 |
Apatity |
|
38.81 |
1:27.69 |
2:20.66 |
|
3:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikita Chirkunov |
2003 |
Apatity |
|
31.86 |
1:09.67 |
1:48.21 |
|
2:26.28 |
|
2 |
Aleksandr Shelemov |
2004 |
Kovdor |
|
35.33 |
1:20.85 |
2:09.64 |
|
2:54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.22 |
1:07.29 |
1:50.21 |
|
2:32.75 |
|
2 |
Oliver Kela |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.56 |
1:13.66 |
1:59.40 |
|
2:39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:46 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:03 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Polina Miheeva |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
40.01 |
|
2 |
Elizaveta Lisichenko |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
47.67 |
|
3 |
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
50.45 |
|
4 |
Iida Niemi |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
54.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 32, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 32, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Chernyatina |
2002 |
Karelia |
|
|
|
|
|
32.27 |
|
2 |
Verna Rostedt |
2002 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:03 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:03 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 33, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivan Lobanov |
2006 |
Apatity |
|
|
|
|
|
34.87 |
|
2 |
Aleksey Tahmanov |
2007 |
Apatity |
|
|
|
|
|
39.78 |
|
3 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
43.95 |
|
4 |
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
46.88 |
|
5 |
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
49.71 |
|
6 |
Anton Sulasalmi |
2007 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
50.74 |
|
7 |
Eliel Kelloniemi |
2007 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
51.24 |
|
8 |
Johan S Johansen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniil Ivanov |
2004 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
31.92 |
|
2 |
Grigoriy Mihaylov |
2005 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
36.07 |
|
3 |
Maksim Koptev |
2005 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
36.46 |
|
4 |
Vitali Pavlov |
2005 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
39.98 |
|
5 |
Ilia Kozuhov |
2005 |
Apatity |
|
|
|
|
|
43.11 |
|
6 |
Aaro Antero Tavi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Renat Kuzmin |
2002 |
Apatity |
|
|
|
|
|
28.20 |
|
2 |
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
30.57 |
|
3 |
Nikita Maloukh |
2003 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
31.35 |
|
4 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
31.48 |
|
5 |
Vladislav Merkulin |
2003 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
31.92 |
|
6 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:03 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:21 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Corner-Inn |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
35.55 |
|
|
|
1:14.13 |
|
2 |
Milla Seppälä |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
37.25 |
|
|
|
1:19.22 |
|
3 |
Armi Aurora Tavi |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
37.14 |
|
|
|
1:20.15 |
|
4 |
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
40.09 |
|
|
|
1:23.07 |
|
5 |
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
40.27 |
|
|
|
1:25.24 |
|
6 |
Dasha Viktorova |
2007 |
Polyarnay |
|
39.44 |
|
|
|
1:25.43 |
|
7 |
Ingeborg Fordelsen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
45.02 |
|
|
|
1:34.86 |
|
8 |
Zinaida Vohmianina |
2007 |
Kovdor |
|
43.78 |
|
|
|
1:35.63 |
|
9 |
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
45.08 |
|
|
|
1:35.68 |
|
10 |
Susann Andersen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
45.28 |
|
|
|
1:40.94 |
|
11 |
Iida Niemi |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
48.53 |
|
|
|
1:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Corner-Inn |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
31.50 |
|
|
|
1:04.97 |
|
2 |
Miina Torvikoski |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
32.44 |
|
|
|
1:07.34 |
|
3 |
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.26 |
|
|
|
1:10.11 |
|
4 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.83 |
|
|
|
1:10.23 |
|
5 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
34.06 |
|
|
|
1:10.53 |
|
6 |
Selja Lahti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.98 |
|
|
|
1:14.83 |
|
7 |
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.12 |
|
|
|
1:15.62 |
|
8 |
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
36.44 |
|
|
|
1:16.24 |
|
9 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
36.08 |
|
|
|
1:16.46 |
|
10 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
37.90 |
|
|
|
1:20.33 |
|
11 |
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
39.08 |
|
|
|
1:21.00 |
|
12 |
Hannah Ryeng |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
38.39 |
|
|
|
1:22.72 |
|
13 |
Ida K Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
41.97 |
|
|
|
1:30.95 |
|
14 |
Lilja Polojärvi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
43.66 |
|
|
|
1:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Corner-Inn |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
31.84 |
|
|
|
1:05.49 |
|
2 |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
31.79 |
|
|
|
1:05.66 |
|
3 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.19 |
|
|
|
1:06.06 |
|
4 |
Louise Sollie |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
31.95 |
|
|
|
1:06.87 |
|
5 |
Alisa Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
33.80 |
|
|
|
1:07.22 |
|
6 |
Linda Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
33.27 |
|
|
|
1:07.88 |
|
7 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
33.27 |
|
|
|
1:10.23 |
|
8 |
Anastasia Parfenova |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
34.21 |
|
|
|
1:11.86 |
|
9 |
Miina Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
34.71 |
|
|
|
1:13.08 |
|
10 |
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
34.90 |
|
|
|
1:13.87 |
|
11 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.11 |
|
|
|
1:15.52 |
|
12 |
Emmi Palo |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
36.68 |
|
|
|
1:18.09 |
|
13 |
Angelica Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
37.71 |
|
|
|
1:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sponsori: Corner-Inn |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:21 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:39 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Corner-Inn |
|
|
Laji 35, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Corner-Inn |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivan Lobanov |
2006 |
Apatity |
|
32.54 |
|
|
|
1:07.17 |
|
2 |
Egor Arsentiev |
2006 |
Apatity |
|
32.81 |
|
|
|
1:07.64 |
|
3 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
33.11 |
|
|
|
1:08.98 |
|
4 |
Grigoriy Mihaylov |
2005 |
Polyarnay |
|
33.39 |
|
|
|
1:09.22 |
|
5 |
Yarik Frolov |
2005 |
Polyarnay |
|
34.61 |
|
|
|
1:11.19 |
|
6 |
Ilia Yablonovskiy |
2006 |
Apatity |
|
35.31 |
|
|
|
1:12.11 |
|
7 |
Tuomo Leinonen |
2006 |
Haukiputaan Heitto |
|
35.29 |
|
|
|
1:13.38 |
|
8 |
Elias Mikkonen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
35.60 |
|
|
|
1:13.57 |
|
9 |
Vitali Pavlov |
2005 |
Polyarnay |
|
35.94 |
|
|
|
1:15.48 |
|
10 |
Elmeri Kaihua |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
37.68 |
|
|
|
1:19.92 |
|
11 |
Aleksey Filatov |
2006 |
Apatity |
|
38.59 |
|
|
|
1:21.45 |
|
12 |
Ilia Kozuhov |
2005 |
Apatity |
|
38.48 |
|
|
|
1:23.94 |
|
13 |
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto |
|
43.69 |
|
|
|
1:29.78 |
|
14 |
Eskil Gaupset |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:31.07 |
|
|
|
1:30.42 |
|
15 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
44.25 |
|
|
|
1:31.33 |
|
- |
Otto Karlsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Corner-Inn |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
29.11 |
|
|
|
1:00.74 |
|
2 |
Tudor Ratiu |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.22 |
|
|
|
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sponsori: Corner-Inn |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
24.44 |
|
|
|
51.38 |
|
2 |
Kirill Volisov |
2001 |
Apatity |
|
26.17 |
|
|
|
54.30 |
|
3 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
26.21 |
|
|
|
54.45 |
|
4 |
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
27.89 |
|
|
|
58.83 |
|
5 |
Danil Sizev |
2002 |
Polyarnay |
|
27.84 |
|
|
|
59.23 |
|
6 |
Eelis Niittyvuopio |
2002 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
30.48 |
|
|
|
1:03.16 |
|
7 |
Aleksanteri Angelva |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.51 |
|
|
|
1:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:39 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:44 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Subway Clothing |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Polina Miheeva |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
51.67 |
|
2 |
Elizaveta Lisichenko |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
54.86 |
|
3 |
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Subway Clothing |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liza Prohorova |
2007 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
35.78 |
|
2 |
Anastasia Takmakova |
2006 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
41.56 |
|
3 |
Mariana Lipina |
2006 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
42.03 |
|
4 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
44.55 |
|
5 |
Sofia Korepanova |
2007 |
Apatity |
|
|
|
|
|
49.76 |
|
6 |
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
51.82 |
|
7 |
Peppi Tapio |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
58.84 |
|
8 |
Lilja Polojärvi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Subway Clothing |
|
|
Laji 36, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
Sponsori: Subway Clothing |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:44 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:55 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Subway Clothing |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aaron Rantsi |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
54.43 |
|
2 |
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
54.85 |
|
3 |
Aleksandr Sakalyuk |
2010 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
59.49 |
|
4 |
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Subway Clothing |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirill Sedelnikov |
2006 |
Apatity |
|
|
|
|
|
40.51 |
|
2 |
Yan Fedorov |
2007 |
Apatity |
|
|
|
|
|
42.85 |
|
3 |
Lev Glushenkov |
2007 |
Apatity |
|
|
|
|
|
43.37 |
|
4 |
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
44.65 |
|
5 |
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
50.07 |
|
6 |
Iiro Tapaninen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
52.43 |
|
7 |
Anton Sulasalmi |
2007 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
53.02 |
|
8 |
Eliel Kelloniemi |
2007 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
56.60 |
|
9 |
Johan S Johansen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
57.60 |
|
10 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
58.16 |
|
- |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Subway Clothing |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniil Ivanov |
2004 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
37.39 |
|
2 |
Maksim Koptev |
2005 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
38.51 |
|
3 |
Tuomas Romsi |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
40.69 |
|
4 |
Aaro Antero Tavi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Subway Clothing |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Renat Kuzmin |
2002 |
Apatity |
|
|
|
|
|
31.80 |
|
2 |
Henrik Siltari |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
33.06 |
|
3 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
34.91 |
|
4 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
35.45 |
|
5 |
Nikita Maloukh |
2003 |
Polyarnay |
|
|
|
|
|
36.24 |
|
6 |
Tudor Ratiu |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
Sponsori: Subway Clothing |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:55 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
13:37 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.22 |
1:17.81 |
2:08.46 |
|
2:44.10 |
|
2 |
Sara Seppänen |
2006 |
Oulun Lohet |
|
39.43 |
1:23.70 |
2:15.26 |
|
2:54.30 |
|
3 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
38.52 |
1:22.20 |
2:16.97 |
|
2:55.36 |
|
4 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
40.47 |
1:27.60 |
2:24.37 |
|
3:04.60 |
|
5 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
44.09 |
1:34.28 |
2:32.49 |
|
3:16.07 |
|
6 |
Lina Juutilainen |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
46.21 |
1:41.30 |
2:35.53 |
|
3:22.49 |
|
7 |
Maija Leinonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto |
|
52.04 |
1:44.29 |
2:42.74 |
|
3:28.51 |
|
- |
Hilla Järvinen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmi Palo |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
41.18 |
1:26.59 |
2:21.34 |
|
3:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Chernyatina |
2002 |
Karelia |
|
34.36 |
1:12.29 |
1:57.19 |
|
2:31.08 |
|
2 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.12 |
1:16.19 |
2:02.97 |
|
2:40.64 |
|
3 |
Viveca Meriläinen |
2001 |
Kemijärven Kaiku |
|
41.14 |
1:26.91 |
2:18.07 |
|
2:57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
13:37 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
13:47 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Artem Klishin |
2006 |
Apatity |
|
35.41 |
1:21.04 |
2:09.70 |
|
2:47.45 |
|
2 |
Egor Arsentiev |
2006 |
Apatity |
|
38.17 |
1:20.50 |
2:13.36 |
|
2:50.72 |
|
3 |
Ilia Yablonovskiy |
2006 |
Apatity |
|
43.42 |
1:27.47 |
2:20.02 |
|
2:57.55 |
|
4 |
Elias Mikkonen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
43.70 |
1:30.00 |
2:20.23 |
|
2:58.54 |
|
5 |
Aleksey Filatov |
2006 |
Apatity |
|
49.94 |
1:45.48 |
2:42.88 |
|
3:27.35 |
|
- |
Elmeri Kaihua |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
31.13 |
1:07.81 |
1:49.18 |
|
2:21.95 |
|
2 |
Nikita Rybalko |
2003 |
Kovdor |
|
30.54 |
1:07.09 |
1:50.66 |
|
2:24.20 |
|
3 |
Nikita Chirkunov |
2003 |
Apatity |
|
31.68 |
1:10.93 |
1:55.13 |
|
2:27.18 |
|
4 |
Vladislav Merkulin |
2003 |
Polyarnay |
|
31.59 |
1:09.52 |
1:55.73 |
|
2:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Danil Sizev |
2002 |
Polyarnay |
|
30.06 |
1:07.56 |
1:52.79 |
|
2:24.53 |
|
2 |
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.15 |
1:10.03 |
1:55.62 |
|
2:28.53 |
|
3 |
Oliver Kela |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.25 |
1:10.39 |
1:56.52 |
|
2:29.24 |
|
4 |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
29.40 |
1:13.25 |
2:01.29 |
|
2:35.91 |
|
5 |
Aleksanteri Angelva |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.92 |
1:15.39 |
2:04.43 |
|
2:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
13:47 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
14:09 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liza Prohorova |
2007 |
Polyarnay |
|
37.07 |
|
|
|
1:19.36 |
|
2 |
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
45.38 |
|
|
|
1:34.41 |
|
3 |
Armi Aurora Tavi |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
45.45 |
|
|
|
1:34.89 |
|
4 |
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
51.78 |
|
|
|
1:44.86 |
|
5 |
Milla Seppälä |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
48.72 |
|
|
|
1:45.01 |
|
6 |
Sofia Korepanova |
2007 |
Apatity |
|
52.66 |
|
|
|
1:46.25 |
|
7 |
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
53.41 |
|
|
|
1:52.24 |
|
8 |
Mea Prykäri |
2007 |
Oulun Lohet |
|
56.04 |
|
|
|
1:53.90 |
|
9 |
Zinaida Vohmianina |
2007 |
Kovdor |
|
56.81 |
|
|
|
1:55.21 |
|
10 |
Susann Andersen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
53.87 |
|
|
|
1:58.39 |
|
11 |
Iida Niemi |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
59.41 |
|
|
|
2:07.06 |
|
- |
Ingeborg Fordelsen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miina Torvikoski |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
40.34 |
|
|
|
1:24.84 |
|
2 |
Kristina Gribova |
2005 |
Polyarnay |
|
39.06 |
|
|
|
1:25.23 |
|
3 |
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
43.29 |
|
|
|
1:28.82 |
|
4 |
Milena Autti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
42.03 |
|
|
|
1:30.22 |
|
5 |
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
43.85 |
|
|
|
1:30.59 |
|
6 |
Anastasia Takmakova |
2006 |
Polyarnay |
|
43.31 |
|
|
|
1:31.68 |
|
7 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
43.90 |
|
|
|
1:33.07 |
|
8 |
Mariana Lipina |
2006 |
Kovdor |
|
44.05 |
|
|
|
1:33.56 |
|
9 |
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
45.85 |
|
|
|
1:38.88 |
|
10 |
Iina Tapaninen |
2006 |
Oulun Lohet |
|
47.86 |
|
|
|
1:42.09 |
|
11 |
Ida K Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
50.71 |
|
|
|
1:46.91 |
|
12 |
Hannah Ryeng |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
51.00 |
|
|
|
1:47.43 |
|
13 |
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
53.62 |
|
|
|
1:52.19 |
|
14 |
Hilla Järvinen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
55.54 |
|
|
|
2:00.24 |
|
15 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
58.48 |
|
|
|
2:00.92 |
|
- |
Selja Lahti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Sollie |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
38.36 |
|
|
|
1:22.17 |
|
2 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.04 |
|
|
|
1:24.33 |
|
3 |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.66 |
|
|
|
1:24.97 |
|
4 |
Vilma Niskanen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
40.08 |
|
|
|
1:26.61 |
|
5 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.24 |
|
|
|
1:26.89 |
|
6 |
Linda Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
43.50 |
|
|
|
1:28.80 |
|
7 |
Miina Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
42.69 |
|
|
|
1:29.70 |
|
8 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
41.83 |
|
|
|
1:30.34 |
|
9 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
46.44 |
|
|
|
1:40.20 |
|
10 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
49.23 |
|
|
|
1:40.59 |
|
11 |
Angelica Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
51.49 |
|
|
|
1:55.44 |
|
- |
Alisa Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juulia Aksila |
1996 |
Kemin Uimaseura |
|
38.74 |
|
|
|
1:19.44 |
|
2 |
Ada Niskala |
2000 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
39.25 |
|
|
|
1:21.24 |
|
3 |
Verna Rostedt |
2002 |
Cetus Espoo |
|
39.51 |
|
|
|
1:21.31 |
|
4 |
Sofia Khromykh |
2002 |
Polyarnay |
|
39.37 |
|
|
|
1:24.62 |
|
5 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
41.18 |
|
|
|
1:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
14:09 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
14:19 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Yan Fedorov |
2007 |
Apatity |
|
45.68 |
|
|
|
1:34.13 |
|
2 |
Lev Glushenkov |
2007 |
Apatity |
|
44.30 |
|
|
|
1:35.10 |
|
3 |
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
45.57 |
|
|
|
1:36.84 |
|
4 |
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
52.12 |
|
|
|
1:50.49 |
|
5 |
Lars Forchini |
2007 |
Oulun Lohet |
|
1:00.35 |
|
|
|
2:05.83 |
|
6 |
Johan S Johansen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:00.15 |
|
|
|
2:09.93 |
|
- |
Iiro Tapaninen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maksim Koptev |
2005 |
Polyarnay |
|
39.30 |
|
|
|
1:22.63 |
|
2 |
Tuomas Romsi |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
41.94 |
|
|
|
1:25.74 |
|
3 |
Kirill Sedelnikov |
2006 |
Apatity |
|
41.81 |
|
|
|
1:29.00 |
|
4 |
Tuomo Leinonen |
2006 |
Haukiputaan Heitto |
|
43.54 |
|
|
|
1:32.66 |
|
5 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
50.00 |
|
|
|
1:43.78 |
|
6 |
Elmeri Kaihua |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
49.98 |
|
|
|
1:46.49 |
|
7 |
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto |
|
55.23 |
|
|
|
1:53.59 |
|
8 |
Otto Karlsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
56.70 |
|
|
|
1:54.64 |
|
9 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
58.59 |
|
|
|
1:57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
37.52 |
|
|
|
1:19.35 |
|
2 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
37.37 |
|
|
|
1:21.29 |
|
3 |
Tudor Ratiu |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.79 |
|
|
|
1:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
30.02 |
|
|
|
1:03.61 |
|
2 |
Henrik Siltari |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
33.50 |
|
|
|
1:11.56 |
|
3 |
Eelis Niittyvuopio |
2002 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
36.10 |
|
|
|
1:18.47 |
|
4 |
Juuso Mikael Tiensuu |
2001 |
Kemin Uimaseura |
|
40.54 |
|
|
|
1:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
14:19 |
|