Resultater for Kalundborg Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 40.42 | 1:26.67 | 2:14.59 | 2:55.57 | |||
2 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 48.38 | 1:39.45 | 2:40.83 | 3:23.84 | |||
3 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 48.39 | 1:37.24 | 2:41.27 | 3:28.05 | |||
4 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.39 | 1:45.85 | 2:44.70 | 3:29.57 | |||
5 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.23 | 1:50.08 | 2:59.34 | 3:48.23 | |||
6 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 54.55 | 1:58.94 | 3:03.05 | 3:51.35 | |||
- | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | asynk arme v fly | |||||
- | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | SW 6.5 ej afsl ryg | |||||
- | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 34.35 | 1:16.37 | 2:00.34 | 2:36.25 | |||
2 | Antoinette Zafra | 2005 | Roskilde Svømning | 33.93 | 1:17.09 | 2:07.72 | 2:43.57 | |||
3 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.24 | 1:17.91 | 2:06.84 | 2:44.40 | |||
4 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.80 | 1:17.03 | 2:09.07 | 2:45.54 | |||
5 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.37 | 1:19.10 | 2:09.53 | 2:47.21 | |||
6 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 37.89 | 1:21.23 | 2:10.69 | 2:47.51 | |||
7 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 36.64 | 1:21.34 | 2:07.81 | 2:47.91 | |||
8 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 38.14 | 1:22.47 | 2:12.20 | 2:50.98 | |||
8 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 35.69 | 1:19.69 | 2:09.97 | 2:50.98 | |||
10 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.55 | 1:20.99 | 2:14.44 | 2:54.45 | |||
11 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 40.29 | 1:27.59 | 2:17.09 | 2:54.67 | |||
12 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.12 | 1:28.27 | 2:16.45 | 2:56.29 | |||
13 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 39.42 | 1:22.43 | 2:16.86 | 2:57.16 | |||
14 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 38.71 | 1:25.14 | 2:19.04 | 2:57.91 | |||
15 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 39.30 | 1:20.92 | 2:19.89 | 2:58.53 | |||
16 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 42.04 | 1:28.55 | 2:22.03 | 3:00.95 | |||
17 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.89 | 1:31.46 | 2:22.48 | 3:02.52 | |||
18 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.85 | 1:25.26 | 2:22.55 | 3:04.14 | |||
19 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 42.91 | 1:32.72 | 2:26.16 | 3:04.35 | |||
20 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 43.32 | 1:31.03 | 2:27.79 | 3:07.39 | |||
21 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 45.49 | 1:34.15 | 2:27.14 | 3:07.49 | |||
22 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.03 | 1:30.99 | 2:30.98 | 3:12.73 | |||
23 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.49 | 1:32.90 | 2:36.95 | 3:17.46 | |||
- | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ej berøring v 75 m | |||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 33.99 | 1:12.89 | 1:54.96 | 2:30.14 | |||
2 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 34.95 | 1:14.76 | 2:03.75 | 2:40.40 | |||
3 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 32.59 | 1:14.60 | 2:05.76 | 2:44.74 | |||
4 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.30 | 1:18.68 | 2:11.66 | 2:49.37 | |||
5 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 37.67 | 1:21.08 | 2:10.27 | 2:49.53 | |||
6 | Zille-Marie Christensen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 38.80 | 1:24.38 | 2:18.05 | 2:58.77 | |||
7 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.54 | 1:31.24 | 2:23.65 | 3:04.94 | |||
8 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 41.89 | 1:30.59 | 2:24.37 | 3:07.22 | |||
- | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 30.89 | 1:12.09 | 1:52.01 | 2:26.81 | |||
2 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.29 | 1:13.40 | 1:58.98 | 2:32.08 | |||
3 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.83 | 1:12.48 | 2:01.55 | 2:37.17 | |||
4 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.59 | 1:15.78 | 2:03.10 | 2:40.65 | |||
- | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:54 |