Resultat för Seriesim division 1 deltävling 4 2017/18
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 14:03 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Damer [2004] | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 2:07.21 | ||||||
Alicia Johansson | 2003 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Alva Landälv | 2005 | 35.29 | 1:06.48 | |||||||
Tyra Littorin | 2004 | 30.14 | 1:36.62 | |||||||
Izabelle Agrell | 2006 | 30.59 | 2:07.21 | |||||||
2 | Vellinge-N Damer | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:10.29 | ||||||
Alice Skoglund | 2003 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Kajsa Söderholm | 2004 | 36.13 | 1:07.85 | |||||||
Thea Wicknertz | 2005 | 31.46 | 1:39.31 | |||||||
Ajla Causevic | 2006 | 30.98 | 2:10.29 | |||||||
3 | SK Triton Flickor | 0 | Simklubben Triton | 2:10.81 | ||||||
Siri Bokander | 2003 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Maja Björnström | 2005 | 35.48 | 1:07.64 | |||||||
Maja Blomliden | 2004 | 31.86 | 1:39.50 | |||||||
Julia Nilsson | 2006 | 31.31 | 2:10.81 | |||||||
4 | Trelleborg Damer [2003] | 2003 | Trelleborg Sim | 2:11.58 | ||||||
Alicia Sjögren | 2005 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Erma Duratovic | 2005 | 35.09 | 1:06.64 | |||||||
Vilma Andersson | 2004 | 30.55 | 1:37.19 | |||||||
Freja Härstedt | 2007 | 34.39 | 2:11.58 | |||||||
5 | Mkk | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:14.23 | ||||||
Mollie Morfelt | 2003 | 30.20 | 30.20 | |||||||
Kristina Orban | 2004 | 35.50 | 1:05.70 | |||||||
Teodora Petric | 2005 | 34.10 | 1:39.80 | |||||||
Alicia Ekelund | 2007 | 34.43 | 2:14.23 | |||||||
6 | Poseidon Damer | 0 | Simklubben Poseidon | 2:16.81 | ||||||
Ida Nordberg | 2006 | 34.87 | 34.87 | |||||||
Boel Bergquist | 2003 | 38.24 | 1:13.11 | |||||||
Vanessa Johansson | 2006 | 32.21 | 1:45.32 | |||||||
Johanna Andersson Medhanie | 2005 | 31.49 | 2:16.81 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 14:03 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 14:07 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Herrar [2004] | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 2:02.53 | ||||||
Felix Tjärnberg | 2005 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Alan Jovic | 2004 | 33.18 | 1:04.46 | |||||||
Jacob Söderberg | 2003 | 27.41 | 1:31.87 | |||||||
Viggo Holst | 2006 | 30.66 | 2:02.53 | |||||||
2 | Mkk | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:05.30 | ||||||
David Falk | 2003 | 27.78 | 27.78 | |||||||
Hugo Lennartsson | 2004 | 32.59 | 1:00.37 | |||||||
Seth Nillund | 2005 | 30.28 | 1:30.65 | |||||||
Tobias Persson | 2007 | 34.65 | 2:05.30 | |||||||
3 | Vellinge-N Herrar | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:06.08 | ||||||
Eskil Ramäng | 2004 | 30.91 | 30.91 | |||||||
Hugo Stenskepp | 2003 | 31.09 | 1:02.00 | |||||||
Isaac Barrett | 2005 | 30.74 | 1:32.74 | |||||||
Davit Causevic | 2006 | 33.34 | 2:06.08 | |||||||
4 | SK Triton Pojkar | 0 | Simklubben Triton | 2:06.90 | ||||||
Jonathan Palminger | 2004 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Linus Forsgren | 2003 | 31.76 | 1:01.82 | |||||||
Victor Borg | 2005 | 33.60 | 1:35.42 | |||||||
Albin Nyholm | 2007 | 31.48 | 2:06.90 | |||||||
5 | Poseidon Herrar | 0 | Simklubben Poseidon | 2:08.31 | ||||||
Lucas Bontidean | 2005 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Jakob Lindskoug | 2004 | 34.69 | 1:07.91 | |||||||
Nils Tired | 2003 | 28.29 | 1:36.20 | |||||||
Filip Lönnerfors | 2006 | 32.11 | 2:08.31 | |||||||
6 | Trelleborg Herrar [2003] | 2003 | Trelleborg Sim | 2:17.25 | ||||||
Gabriel Olsson | 2004 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Max Ringström | 2004 | 36.21 | 1:09.90 | |||||||
Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | 34.53 | 1:44.43 | |||||||
Jonatan Bååth | 2006 | 32.82 | 2:17.25 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 14:07 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 14:16 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hedda Toth | 2007 | Simklubben Poseidon | 31.71 | ||||||
2 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.04 | ||||||
3 | Emma Hägglund | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 34.24 | ||||||
4 | Tosca Nilbo Burren | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 34.37 | ||||||
5 | Elin Törnqvist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.41 | ||||||
6 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.52 | ||||||
7 | Liv Stalbohm | 2007 | Simklubben Triton | 34.86 | ||||||
8 | Amy Clarén | 2007 | Simklubben Triton | 35.36 | ||||||
9 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 36.09 | ||||||
10 | Sofie Khan-Amidy | 2007 | Simklubben Poseidon | 36.95 | ||||||
11 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 37.06 | ||||||
12 | Isabella Danfelter | 2010 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.10 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 14:16 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 14:16 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 32.10 | ||||||
2 | Tobias Persson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.11 | ||||||
3 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.64 | ||||||
4 | Lucas Langell | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 36.43 | ||||||
5 | Ludvig Bartolek | 2008 | Helsingborgs Simsällskap | 36.77 | ||||||
6 | Elliot Rosberg | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.34 | ||||||
7 | Elias Ekström | 2008 | Simklubben Poseidon | 37.90 | ||||||
8 | Albin Björnström | 2007 | Simklubben Triton | 38.35 | ||||||
9 | Jacob Kjellberg | 2007 | Trelleborg Sim | 38.47 | ||||||
10 | Hampus Donnerhall | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.84 | ||||||
11 | Benjamin Andersson Medhanie | 2007 | Simklubben Poseidon | 39.94 | ||||||
12 | Anton Enehov | 2008 | Trelleborg Sim | 43.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 14:16 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 14:20 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 30.63 | 1:04.01 | |||||
2 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 31.69 | 1:04.36 | |||||
3 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 30.79 | 1:04.82 | |||||
4 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 31.83 | 1:06.31 | |||||
5 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.89 | 1:06.38 | |||||
6 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.08 | 1:06.90 | |||||
7 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.21 | 1:07.16 | |||||
8 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 32.12 | 1:07.66 | |||||
9 | Amanda Pålsson | 2005 | Simklubben Triton | 32.74 | 1:08.49 | |||||
10 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 33.38 | 1:09.32 | |||||
11 | Ajla Causevic | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.70 | 1:09.69 | |||||
12 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 35.84 | 1:19.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 14:20 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 14:25 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 27.65 | 57.03 | |||||
2 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.15 | 58.62 | |||||
3 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 29.75 | 1:02.26 | |||||
4 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.21 | 1:02.75 | |||||
5 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.59 | 1:02.91 | |||||
6 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 31.77 | 1:05.51 | |||||
7 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 31.44 | 1:05.87 | |||||
8 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 31.70 | 1:06.59 | |||||
9 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 34.87 | 1:13.67 | |||||
10 | Jens Magnusson | 2005 | Simklubben Triton | 35.57 | 1:15.37 | |||||
11 | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.94 | 1:16.86 | |||||
- | Simon Mosén | 2005 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 14:25 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 14:28 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.40 | 58.95 | |||||
2 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.36 | 1:00.17 | |||||
3 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 29.53 | 1:00.46 | |||||
4 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.77 | 1:00.67 | |||||
5 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 29.42 | 1:01.03 | |||||
6 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 29.85 | 1:01.55 | |||||
7 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.70 | 1:02.01 | |||||
8 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 29.92 | 1:02.14 | |||||
9 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.81 | 1:03.39 | |||||
10 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 30.55 | 1:03.44 | |||||
11 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 30.27 | 1:03.55 | |||||
12 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 31.76 | 1:06.89 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 14:28 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 14:32 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.87 | 53.90 | |||||
2 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 26.29 | 54.39 | |||||
3 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.92 | 56.19 | |||||
4 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.71 | 56.50 | |||||
5 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 27.38 | 56.56 | |||||
6 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 27.18 | 56.57 | |||||
7 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 27.09 | 56.60 | |||||
8 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 28.40 | 58.73 | |||||
9 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.97 | 59.96 | |||||
10 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 29.15 | 1:01.09 | |||||
11 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 29.62 | 1:01.88 | |||||
12 | Mattias Andersson | 2003 | Trelleborg Sim | 29.81 | 1:02.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 14:32 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 14:57 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.77 | ||||||
2 | Mika Rönndahl | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 42.87 | ||||||
3 | Agnes Olsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.77 | ||||||
4 | Hanna Masoumi | 2007 | Simklubben Poseidon | 44.93 | ||||||
5 | Wilma Hultberg | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 45.25 | ||||||
6 | Lilly Frost | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.55 | ||||||
7 | Lisa Brase | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.49 | ||||||
8 | Anna Jörgensen | 2007 | Simklubben Triton | 47.60 | ||||||
9 | Saulé Zigmantaite | 2007 | Simklubben Poseidon | 47.69 | ||||||
10 | Rebecka Strand | 2008 | Simklubben Triton | 52.79 | ||||||
11 | Nia Williams | 2008 | Trelleborg Sim | 55.35 | ||||||
12 | Emilia Westergren | 2008 | Trelleborg Sim | 57.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 14:57 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 14:39 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Björnström | 2007 | Simklubben Triton | 44.71 | ||||||
2 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.11 | ||||||
3 | Axel Wöhl | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 47.32 | ||||||
4 | Albin Reimers | 2007 | Simklubben Triton | 47.49 | ||||||
5 | Ruslan Dzhamalov | 2007 | Simklubben Poseidon | 47.99 | ||||||
6 | Tobias Persson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.40 | ||||||
7 | Lucas Lennartsson | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.02 | ||||||
8 | Wilhelm Olsson | 2008 | Helsingborgs Simsällskap | 50.69 | ||||||
9 | Benjamin Andersson Medhanie | 2007 | Simklubben Poseidon | 51.59 | ||||||
10 | Shayan Ghanbari | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 56.05 | ||||||
11 | Anton Enehov | 2008 | Trelleborg Sim | 56.88 | ||||||
12 | Emil Enehov | 2008 | Trelleborg Sim | 1:00.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 14:39 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 14:45 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 36.33 | 1:17.45 | |||||
2 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.46 | 1:17.86 | |||||
3 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.95 | 1:19.12 | |||||
4 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 37.52 | 1:19.13 | |||||
5 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.15 | 1:23.38 | |||||
6 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.88 | 1:27.87 | |||||
7 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.24 | 1:28.33 | |||||
8 | Julia Erkselius | 2006 | Simklubben Triton | 42.60 | 1:29.66 | |||||
9 | Emma Pjanic | 2005 | Simklubben Poseidon | 42.22 | 1:30.68 | |||||
10 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 43.54 | 1:32.57 | |||||
11 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.93 | 1:32.83 | |||||
12 | Cecila Lång Rune | 2005 | Simklubben Poseidon | 43.79 | 1:33.35 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 14:45 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 14:53 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.18 | 1:14.74 | |||||
2 | Nayan Ljungholm | 2005 | Simklubben Poseidon | 38.61 | 1:22.86 | |||||
3 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.79 | 1:24.26 | |||||
4 | Malte Svensson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.44 | 1:25.08 | |||||
5 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 40.35 | 1:26.37 | |||||
6 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 44.04 | 1:32.20 | |||||
7 | Sebastian Strand | 2005 | Simklubben Triton | 43.11 | 1:32.38 | |||||
8 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.53 | 1:33.97 | |||||
9 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 45.38 | 1:35.25 | |||||
10 | Alfred Sternerup | 2006 | Simklubben Triton | 47.04 | 1:40.77 | |||||
11 | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.18 | 1:47.66 | |||||
- | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 14:53 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 14:56 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.97 | 1:16.04 | |||||
2 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.51 | 1:17.14 | |||||
3 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 37.68 | 1:20.08 | |||||
4 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.64 | 1:20.12 | |||||
5 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 38.16 | 1:20.98 | |||||
6 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.97 | 1:20.99 | |||||
7 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.99 | 1:22.31 | |||||
8 | Olivia Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.15 | 1:22.35 | |||||
9 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.69 | 1:26.37 | |||||
10 | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | 42.07 | 1:29.99 | |||||
11 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 40.83 | 1:30.30 | |||||
- | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 14:56 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:01 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.96 | 1:07.44 | |||||
2 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 32.76 | 1:10.45 | |||||
3 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.25 | 1:10.92 | |||||
4 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.87 | 1:11.03 | |||||
5 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.86 | 1:11.84 | |||||
6 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.44 | 1:12.04 | |||||
7 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.94 | 1:14.59 | |||||
8 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.06 | 1:15.38 | |||||
9 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 35.88 | 1:15.71 | |||||
10 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 36.42 | 1:19.65 | |||||
11 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 41.63 | 1:28.48 | |||||
- | Henrik Mohnke-Karlsson | 2003 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:01 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Hägglund | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 38.44 | ||||||
2 | Elin Törnqvist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.55 | ||||||
3 | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 39.76 | ||||||
4 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.10 | ||||||
5 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.97 | ||||||
6 | Liv Stalbohm | 2007 | Simklubben Triton | 41.57 | ||||||
7 | Sofie Khan-Amidy | 2007 | Simklubben Poseidon | 41.80 | ||||||
8 | Anna Jörgensen | 2007 | Simklubben Triton | 42.07 | ||||||
9 | Hanna Masoumi | 2007 | Simklubben Poseidon | 45.55 | ||||||
10 | Nia Williams | 2008 | Trelleborg Sim | 46.93 | ||||||
11 | Alicia Olsson | 2008 | Trelleborg Sim | 49.06 | ||||||
12 | Michalina Marciniak | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.02 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ivar Mengelbier | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.08 | ||||||
2 | Lucas Langell | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 40.58 | ||||||
3 | Sam Bengtsson Nimander | 2008 | Simklubben Triton | 41.27 | ||||||
4 | Joris Jokubka | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.37 | ||||||
5 | Axel Wöhl | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 43.47 | ||||||
6 | Victor Ravn Rehnström | 2009 | Trelleborg Sim | 44.40 | ||||||
7 | Ruslan Dzhamalov | 2007 | Simklubben Poseidon | 45.38 | ||||||
8 | Lucas Lennartsson | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.08 | ||||||
9 | Björn Lundin Linnér | 2008 | Simklubben Poseidon | 46.76 | ||||||
10 | Albin Reimers | 2007 | Simklubben Triton | 47.65 | ||||||
11 | Hampus Donnerhall | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.63 | ||||||
12 | Emil Enehov | 2008 | Trelleborg Sim | 53.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 34.02 | 1:10.16 | |||||
2 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.69 | 1:10.46 | |||||
3 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.22 | 1:11.06 | |||||
4 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.98 | 1:11.29 | |||||
5 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.18 | 1:14.86 | |||||
5 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 35.85 | 1:14.86 | |||||
7 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.40 | 1:14.94 | |||||
8 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 37.79 | 1:18.88 | |||||
9 | Julia Erkselius | 2006 | Simklubben Triton | 38.05 | 1:19.22 | |||||
10 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 39.08 | 1:20.43 | |||||
11 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.83 | 1:20.88 | |||||
12 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 41.12 | 1:25.95 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.56 | 1:09.44 | |||||
2 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.12 | 1:09.97 | |||||
3 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.13 | 1:12.55 | |||||
4 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 35.50 | 1:12.59 | |||||
5 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 38.15 | 1:18.12 | |||||
6 | Simon Mosén | 2005 | Trelleborg Sim | 38.12 | 1:18.46 | |||||
7 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.76 | 1:21.54 | |||||
8 | Sebastian Strand | 2005 | Simklubben Triton | 40.22 | 1:23.71 | |||||
9 | Jens Magnusson | 2005 | Simklubben Triton | 41.00 | 1:24.92 | |||||
10 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.88 | 1:25.27 | |||||
- | Davit Causevic | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Zebastian Zetterlund | 2006 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.75 | 1:05.47 | |||||
2 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.60 | 1:07.40 | |||||
3 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.48 | 1:08.36 | |||||
4 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 33.64 | 1:09.56 | |||||
5 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 34.35 | 1:09.77 | |||||
6 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.84 | 1:09.92 | |||||
7 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.99 | 1:10.26 | |||||
8 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 34.16 | 1:10.92 | |||||
9 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.38 | 1:13.07 | |||||
10 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.93 | 1:15.83 | |||||
11 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.03 | 1:17.29 | |||||
12 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 37.54 | 1:18.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.24 | 1:00.77 | |||||
2 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 29.92 | 1:00.80 | |||||
3 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.70 | 1:04.82 | |||||
4 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.65 | 1:05.26 | |||||
5 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.84 | 1:06.52 | |||||
6 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.10 | 1:07.27 | |||||
7 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.88 | 1:08.32 | |||||
8 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.77 | 1:11.05 | |||||
9 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 34.88 | 1:12.64 | |||||
10 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 35.81 | 1:13.00 | |||||
11 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 40.52 | 1:24.65 | |||||
- | Henrik Mohnke-Karlsson | 2003 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hedda Toth | 2007 | Simklubben Poseidon | 16.07 | ||||||
2 | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 16.68 | ||||||
3 | Amy Clarén | 2007 | Simklubben Triton | 17.24 | ||||||
4 | Hedda Lennartsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 17.54 | ||||||
5 | Mika Rönndahl | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 17.82 | ||||||
6 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 17.84 | ||||||
7 | Lisa Brase | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 18.62 | ||||||
8 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 19.25 | ||||||
9 | Saulé Zigmantaite | 2007 | Simklubben Poseidon | 19.43 | ||||||
10 | Lilly Frost | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 19.49 | ||||||
11 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.53 | ||||||
12 | Rebecka Strand | 2008 | Simklubben Triton | 20.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 16.60 | ||||||
2 | Erik Sperling | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 18.70 | ||||||
3 | Sam Bengtsson Nimander | 2008 | Simklubben Triton | 18.83 | ||||||
4 | Jacob Kjellberg | 2007 | Trelleborg Sim | 18.92 | ||||||
5 | Ivar Mengelbier | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 18.94 | ||||||
6 | Wilhelm Olsson | 2008 | Helsingborgs Simsällskap | 19.11 | ||||||
7 | Elliot Rosberg | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 19.15 | ||||||
8 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.28 | ||||||
9 | Victor Ravn Rehnström | 2009 | Trelleborg Sim | 21.70 | ||||||
10 | Björn Lundin Linnér | 2008 | Simklubben Poseidon | 21.93 | ||||||
11 | Elias Ekström | 2008 | Simklubben Poseidon | 23.60 | ||||||
- | Tor Nimberg | 2009 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:15 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 30.65 | ||||||
2 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 30.82 | ||||||
3 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 31.23 | ||||||
4 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.04 | ||||||
5 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 32.54 | ||||||
6 | Amanda Pålsson | 2005 | Simklubben Triton | 33.61 | ||||||
7 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.66 | ||||||
8 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 33.74 | ||||||
9 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.85 | ||||||
10 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.89 | ||||||
11 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.01 | ||||||
12 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 35.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:15 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 29.94 | ||||||
2 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.78 | ||||||
3 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.05 | ||||||
4 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 33.22 | ||||||
5 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 34.00 | ||||||
6 | Nayan Ljungholm | 2005 | Simklubben Poseidon | 34.50 | ||||||
7 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 35.90 | ||||||
8 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 36.25 | ||||||
9 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.68 | ||||||
10 | Davit Causevic | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.90 | ||||||
11 | Alfred Sternerup | 2006 | Simklubben Triton | 40.85 | ||||||
12 | Felix Mårtensson | 2006 | Trelleborg Sim | 46.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.77 | ||||||
2 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.07 | ||||||
3 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.79 | ||||||
4 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.97 | ||||||
5 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.29 | ||||||
6 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.42 | ||||||
7 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 31.50 | ||||||
8 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 31.94 | ||||||
9 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.04 | ||||||
10 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 32.35 | ||||||
11 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.79 | ||||||
12 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.47 | ||||||
2 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 26.89 | ||||||
3 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 27.51 | ||||||
4 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.17 | ||||||
5 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 28.40 | ||||||
6 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 28.50 | ||||||
7 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 28.66 | ||||||
8 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 29.28 | ||||||
9 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.56 | ||||||
10 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.31 | ||||||
11 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 32.26 | ||||||
12 | Mattias Andersson | 2003 | Trelleborg Sim | 33.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 27, 5X50m frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Damer [2004] | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 2:27.92 | ||||||
Angelina Agrell | 2003 | 27.30 | 27.30 | |||||||
Liv Bexell | 2005 | 29.62 | 56.92 | |||||||
Izabelle Agrell | 2006 | 30.93 | 1:27.85 | |||||||
Elin Nilsson | 2007 | 32.42 | 2:00.27 | |||||||
Tyra Littorin | 2004 | 27.65 | 2:27.92 | |||||||
2 | Poseidon Damer | 0 | Simklubben Poseidon | 2:31.78 | ||||||
Boel Bergquist | 2003 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Ida Nordberg | 2006 | 30.83 | 59.58 | |||||||
Johanna Andersson Medhanie | 2005 | 31.95 | 1:31.53 | |||||||
Hedda Toth | 2007 | 31.46 | 2:02.99 | |||||||
Vanessa Johansson | 2006 | 28.79 | 2:31.78 | |||||||
3 | SK Triton Flickor | 0 | Simklubben Triton | 2:33.67 | ||||||
Maja Björnström | 2005 | 29.35 | 29.35 | |||||||
Antonia Sandblom | 2003 | 28.87 | 58.22 | |||||||
Julia Nilsson | 2006 | 33.03 | 1:31.25 | |||||||
Liv Stalbohm | 2007 | 34.45 | 2:05.70 | |||||||
Maja Blomliden | 2004 | 27.97 | 2:33.67 | |||||||
4 | Vellinge-N Damer | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:34.57 | ||||||
Kajsa Söderholm | 2004 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Alice Skoglund | 2003 | 28.94 | 58.06 | |||||||
Elin Törnqvist | 2007 | 35.03 | 1:33.09 | |||||||
Thea Wicknertz | 2005 | 30.11 | 2:03.20 | |||||||
Ajla Causevic | 2006 | 31.37 | 2:34.57 | |||||||
5 | Trelleborg Damer [2003] | 2003 | Trelleborg Sim | 2:40.91 | ||||||
Alicia Sjögren | 2005 | 29.03 | 29.03 | |||||||
Freja Härstedt | 2007 | 37.23 | 1:06.26 | |||||||
Vilma Andersson | 2004 | 28.49 | 1:34.75 | |||||||
Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 29.76 | 2:04.51 | |||||||
Nirma Bååth | 2008 | 36.40 | 2:40.91 | |||||||
- | Mkk | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Lovisa Bjurnemark | 2003 | 27.99 | 27.99 | |||||||
Emma Ingner | 2005 | 30.94 | 58.93 | |||||||
Alicia Ekelund | 2007 | 36.29 | 1:35.22 | |||||||
Charlotte Krüger | 2007 | 34.14 | 2:09.36 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 28, 5X50m frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Herrar [2004] | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 2:25.01 | ||||||
Felix Tjärnberg | 2005 | 26.15 | 26.15 | |||||||
William Lundblad | 2004 | 26.49 | 52.64 | |||||||
Viggo Holst | 2006 | 31.48 | 1:24.12 | |||||||
Lucas Langell | 2007 | 35.80 | 1:59.92 | |||||||
Henning Cederlund | 2003 | 25.09 | 2:25.01 | |||||||
2 | Mkk | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:28.28 | ||||||
David Falk | 2003 | 24.42 | 24.42 | |||||||
Seth Nillund | 2005 | 27.23 | 51.65 | |||||||
Tobias Persson | 2007 | 35.13 | 1:26.78 | |||||||
Stefan Ivan | 2007 | 35.79 | 2:02.57 | |||||||
Hugo Lennartsson | 2004 | 25.71 | 2:28.28 | |||||||
3 | SK Triton Pojkar | 0 | Simklubben Triton | 2:29.19 | ||||||
Jonathan Palminger | 2004 | 26.47 | 26.47 | |||||||
Victor Borg | 2005 | 30.83 | 57.30 | |||||||
Arvid Nilsson | 2003 | 25.86 | 1:23.16 | |||||||
Alfred Sternerup | 2006 | 33.57 | 1:56.73 | |||||||
Albin Nyholm | 2007 | 32.46 | 2:29.19 | |||||||
4 | Vellinge-N Herrar | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:33.63 | ||||||
Hugo Stenskepp | 2003 | 25.48 | 25.48 | |||||||
Elliot Rosberg | 2008 | 37.97 | 1:03.45 | |||||||
Isaac Barrett | 2005 | 28.23 | 1:31.68 | |||||||
Davit Causevic | 2006 | 35.00 | 2:06.68 | |||||||
Eskil Ramäng | 2004 | 26.95 | 2:33.63 | |||||||
5 | Poseidon Herrar | 0 | Simklubben Poseidon | 2:36.38 | ||||||
Nils Tired | 2003 | 27.48 | 27.48 | |||||||
Melvin Malm | 2004 | 27.93 | 55.41 | |||||||
Lucas Bontidean | 2005 | 29.33 | 1:24.74 | |||||||
Filip Lönnerfors | 2006 | 33.87 | 1:58.61 | |||||||
Elias Ekström | 2008 | 37.77 | 2:36.38 | |||||||
6 | Trelleborg Herrar [2003] | 2003 | Trelleborg Sim | 2:42.20 | ||||||
Gabriel Olsson | 2004 | 28.94 | 28.94 | |||||||
Simon Mosén | 2005 | 31.37 | 1:00.31 | |||||||
Jonatan Bååth | 2006 | 33.43 | 1:33.74 | |||||||
Jacob Kjellberg | 2007 | 40.12 | 2:13.86 | |||||||
Max Ringström | 2004 | 28.34 | 2:42.20 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:36 |