Tulokset DGI Sprint stævne
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2018 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2018 |
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 39.15 | ||||||
2 | Martine Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 41.27 | ||||||
3 | Louise Damm | 1998 | Rødekro Svømmeklub | 44.11 | ||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 33.22 | ||||||
2 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 33.87 | ||||||
3 | Silje Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 34.54 | ||||||
4 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.67 | ||||||
5 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.82 | ||||||
6 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 38.27 | ||||||
7 | Thyra Thomsen | 2002 | Bov IF | 39.38 | ||||||
8 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 40.17 | ||||||
9 | Iben Mønsted | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 40.90 | ||||||
10 | Mette Warncke | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 41.34 | ||||||
11 | Cecilie Daugaard | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.74 | ||||||
12 | Caroline Petersen | 2003 | Rødekro Svømmeklub | 42.43 | ||||||
13 | Sille Bramann | 2003 | Nord-Als Svømmeklub | 42.73 | ||||||
14 | Line Boger | 2002 | Rødekro Svømmeklub | 44.89 | ||||||
15 | Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.21 | ||||||
16 | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.52 | ||||||
17 | Thea Jürgensen | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 46.83 | ||||||
- | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Bov IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Zophia Henriks | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.91 | ||||||
2 | Julie Dumstrei | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.82 | ||||||
3 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.95 | ||||||
4 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 36.78 | ||||||
5 | Maria Crisan | 2005 | Svømmeklubben Opnør | 37.56 | ||||||
6 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.25 | ||||||
7 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.48 | ||||||
8 | Signe Rosenmeyer | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.09 | ||||||
9 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 39.50 | ||||||
10 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 40.01 | ||||||
11 | Line Duborg | 2004 | Rødding Svømmeklub | 40.23 | ||||||
12 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.86 | ||||||
13 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.09 | ||||||
14 | Line Hempel | 2005 | Bov IF | 41.80 | ||||||
14 | Liv Foldager Skov-Pederse | 2005 | Rødding Svømmeklub | 41.80 | ||||||
16 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 42.12 | ||||||
17 | Josephine Maja Madsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.52 | ||||||
18 | Maiken Hansen | 2005 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 43.74 | ||||||
19 | Maja Jessen | 2005 | Svømmeklubben Opnør | 45.00 | ||||||
20 | Lærke Kirkedal Laursen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.88 | ||||||
21 | Emilie Dam Hansen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 51.34 | ||||||
- | Karen Liv Hyttel | 2004 | Nord-Als Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Sofie Keller | 2005 | Bov IF | DSQ | EFB 25m | |||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.27 | ||||||
2 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.45 | ||||||
3 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.59 | ||||||
4 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 38.60 | ||||||
5 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.19 | ||||||
6 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.67 | ||||||
7 | Mathilde S. Iversen | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 42.15 | ||||||
8 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.62 | ||||||
9 | Sigrid Sand Jürgensen | 2007 | Svømmeklubben Opnør | 43.58 | ||||||
10 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.63 | ||||||
11 | Sara Als | 2006 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 44.80 | ||||||
12 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.21 | ||||||
13 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 45.31 | ||||||
14 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.99 | ||||||
15 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.35 | ||||||
16 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.40 | ||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2012 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucie Hempel | 2008 | Bov IF | 52.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 10:26 |