Resultater for DGI Sprint stævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2018 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2018 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.55 | ||||||
2 | Benjamin Perruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 30.18 | ||||||
3 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.79 | ||||||
4 | Svend Matzen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 32.61 | ||||||
5 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 35.11 | ||||||
6 | Simon Damm | 2000 | Rødekro Svømmeklub | 38.66 | ||||||
7 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 39.62 | ||||||
8 | Rasmus H. Nørvald | 2000 | Rødekro Svømmeklub | 42.83 | ||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 31.09 | ||||||
2 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.15 | ||||||
3 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 31.16 | ||||||
4 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.63 | ||||||
5 | Frederik Dumstrei | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.80 | ||||||
6 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 32.02 | ||||||
7 | Zacharias Hauch Svendsen | 2002 | Rødding Svømmeklub | 32.75 | ||||||
8 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 33.91 | ||||||
9 | Mattias Hansen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 34.64 | ||||||
10 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.90 | ||||||
11 | William Jensen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 34.92 | ||||||
12 | Andreas Nissen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 39.32 | ||||||
13 | Jon Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 39.75 | ||||||
14 | Oliver Nielsen | 2003 | Nord-Als Svømmeklub | 41.35 | ||||||
- | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Dennis Hansen | 2002 | Bov IF | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Johannes Schick | 2003 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | EFB 25m | |||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.11 | ||||||
2 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 35.58 | ||||||
3 | Erik Both Schulte | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.52 | ||||||
4 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 36.75 | ||||||
5 | Asger Moos Hansen | 2004 | Svømmeklubben Opnør | 37.67 | ||||||
6 | Jens Holst Jacobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.68 | ||||||
7 | Philip Emborg Andreasen | 2005 | Rødding Svømmeklub | 38.86 | ||||||
8 | Asger Als Olsen | 2004 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 38.93 | ||||||
9 | Rasmus S. Johannsen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.39 | ||||||
10 | Nikolai Kristensen | 2005 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 42.36 | ||||||
11 | Nicolaj Græsborg | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.59 | ||||||
12 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.94 | ||||||
13 | Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.97 | ||||||
14 | Henrik Hansen | 2005 | Bov IF | 48.89 | ||||||
- | Alexander Schmidt | 2004 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Pablo Guldhammer | 2005 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Amir Dawoud | 2004 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Kristian Nielsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | ej rørt v vending | |||||
- | Silas Åkerlind | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | EFB 25m | |||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eskild N. Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 38.11 | ||||||
2 | Mark Rüdinger | 2006 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 38.60 | ||||||
3 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.75 | ||||||
4 | Lukas Nissen | 2006 | Bov IF | 39.99 | ||||||
5 | Jasper Balle West | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.05 | ||||||
6 | Lasse Hansen | 2006 | Bov IF | 45.28 | ||||||
7 | Tobias Werge | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | 48.83 | ||||||
8 | Alfred Berg | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.35 | ||||||
9 | Emil Hauge Holm | 2007 | Bov IF | 51.94 | ||||||
10 | Mads Bang Skyum | 2006 | Nord-Als Svømmeklub | 54.51 | ||||||
- | Ebbe Als Olsen | 2007 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Gustav Kollander | 2006 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | bryst ben efter vend | |||||
- | Silas Krogh | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2012 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram Johannsen | 2008 | Svømmeklubben Opnør | 45.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 10:47 |