Results for DGI Sprint stævne
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2018 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2018 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1993 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 40.75 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 32.08 | ||||||
2 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.33 | ||||||
3 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.55 | ||||||
4 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 36.49 | ||||||
5 | Simon Damm | 2000 | Rødekro Svømmeklub | 41.13 | ||||||
6 | Rasmus H. Nørvald | 2000 | Rødekro Svømmeklub | 49.03 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Zacharias Hauch Svendsen | 2002 | Rødding Svømmeklub | 33.24 | ||||||
2 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 33.69 | ||||||
3 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 34.34 | ||||||
4 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 34.40 | ||||||
5 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 37.35 | ||||||
5 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.35 | ||||||
7 | William Jensen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 38.00 | ||||||
8 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.30 | ||||||
9 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.80 | ||||||
10 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 38.88 | ||||||
11 | Dennis Hansen | 2002 | Bov IF | 38.89 | ||||||
12 | Oliver Nielsen | 2003 | Nord-Als Svømmeklub | 41.37 | ||||||
13 | Andreas Nissen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 42.87 | ||||||
14 | Mattias Hansen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 43.48 | ||||||
15 | Johannes Schick | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 48.32 | ||||||
- | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Jon Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 40.26 | ||||||
2 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.69 | ||||||
3 | Erik Both Schulte | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.98 | ||||||
4 | Asger Als Olsen | 2004 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 41.16 | ||||||
5 | Asger Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.21 | ||||||
6 | Jonas Børsmose Simony | 2005 | Rødding Svømmeklub | 45.76 | ||||||
7 | Henrik Hansen | 2005 | Bov IF | 45.88 | ||||||
8 | Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.90 | ||||||
9 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 47.70 | ||||||
10 | Nicolaj Græsborg | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 49.15 | ||||||
- | Alexander Schmidt | 2004 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Pablo Guldhammer | 2005 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Asger Moos Hansen | 2004 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | 1 hånd ved vending | |||||
- | Filip Hausted | 2005 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | 1 hånd ved vending | |||||
- | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Nikolai Kristensen | 2005 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DSQ | crawlben ved start | |||||
- | Oliver Quist Friedrichsen | 2004 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | 1 hånd ved slut | |||||
- | Silas Åkerlind | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | 1 hånd ved vending | |||||
- | Tobias Tariku Sigh | 2005 | Svømmeklubben Koral | DSQ | flere flyben v start | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasper Balle West | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.16 | ||||||
2 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.32 | ||||||
3 | Mark Rüdinger | 2006 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 49.11 | ||||||
4 | Lukas Nissen | 2006 | Bov IF | 52.53 | ||||||
5 | Max Sierszecki | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.13 | ||||||
6 | Emil Hauge Holm | 2007 | Bov IF | 53.18 | ||||||
7 | Lasse Hansen | 2006 | Bov IF | 53.97 | ||||||
8 | Stefan Brochner Gregersen | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | 54.58 | ||||||
9 | Alfred Berg | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 55.85 | ||||||
10 | Gustav Kollander | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 56.75 | ||||||
11 | Mads Bang Skyum | 2006 | Nord-Als Svømmeklub | 1:02.19 | ||||||
- | Ebbe Als Olsen | 2007 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 13:29 |